2017 Şubat Anneleri

Merhaba, başka konularda da sırdum ama pek cevap alamadım, bir iki kişi dışında.. en faal, yeni mesajlar burda olduğundan buraya sorayım dedim. Aylardır klomen içiyorum. İki jez düşük oldu, kimyasal gebelik. Bu ay da umutlu değildim ama bikaç gündür testlerimde hep sonradan beliren hayalet çizgiler görüyordum. Dün gece, ilk defa bu kadar belirgin bi çizgi gördüm hem de 5 dk içinde. 1."resim sabah çektiğim. Alttaki ise ilk 5 dk da çıkan sonuç. Pozitif di mi sizce de??!! Eşim gelsin kana gidicem ama heyecandan duramıyorum. Siz ne dersiniz, var mı bu sefer?
bence var canim insallah hayirli saglikli bi bebişin olur hemen dediginde bile yanilmiyorsam hayalet cizgi var yani

amin bnde oyle oluyorum hergun arıcam ıkı uc kere ıllakı hmde goruntulu:))
Ben aramicam onlar arasın:)) müsait olunca arayin dedim
Merhaba, başka konularda da sırdum ama pek cevap alamadım, bir iki kişi dışında.. en faal, yeni mesajlar burda olduğundan buraya sorayım dedim. Aylardır klomen içiyorum. İki jez düşük oldu, kimyasal gebelik. Bu ay da umutlu değildim ama bikaç gündür testlerimde hep sonradan beliren hayalet çizgiler görüyordum. Dün gece, ilk defa bu kadar belirgin bi çizgi gördüm hem de 5 dk içinde. 1."resim sabah çektiğim. Alttaki ise ilk 5 dk da çıkan sonuç. Pozitif di mi sizce de??!! Eşim gelsin kana gidicem ama heyecandan duramıyorum. Siz ne dersiniz, var mı bu sefer?
bence de test pozitif:) hayırlısı olur inşallah kan testi yaptırın hemen

Ben aramicam onlar arasın:)) müsait olunca arayin dedim

bence de test pozitif:) hayırlısı olur inşallah kan testi yaptırın hemen
İnşallah Allahımmm inşallah.. Ağlıyorum şu an.. İnşallah boşuna umutlanmıyorumdur. Eşimin gelmesini zor bekliyorum hemen gidicez.. Çok tesekkürler

Ayy bide anası dururken sana noluyo acaba :KK67:valla bende kaynanaya gitmiyorum bu ara Allahtan hep bişeyler çıktı bu ara gitmemek için bahanemiz var gerçi ogrencekte neden gitmek istemedigimizi. 1bucuk saatlik uzaklikta haftasonları gidiyoduk yüzünü görmek istemiyorum şu günlerde. geçen düğün cd'sini izledik baktım benim bildiğimden fazla altın takılmış eşime dedim eksik annen almismidir bilmiyorum dedi çünkü düğünden sonra bizimkilerin taktigini alcam ben geri takacagim insanlar var demisti eşime dedim altınlar bizimdir o zaman bende anneme verim onunda geri doncegi insanlar var diye zaten eşimde verceksin hepsini bize demişti annesine bizde verdi saniyoruz geçen düğünü izleyince eksik olduğunu söyledim sen aldinmi diye sordum döneceklerim vardı aldım içinden dedi Ayy cinlerim tepeme geldi sesimi cikarmadim o an eşimle konuştum merak etme hesabını sorcam ben dedi suan bi ihtiyacı olur istesin verim ama biz Hayır dedgimiz halde gizlice aLip bize söylememek neye giriyo belli eşimde çok sinirlendi zaten o söylemese ben soylicem sinirden o gün gözüme uyku girmedi :sinirli:
Ayy çok sinir bi durum geçtekten valla ozaman bizim annemizde takılanlardan alsaydı onlarda füğünlere gidip hala takı takıyor öyle saçmalıkmı olur off çok zor ya gerçekten iyi kaynna yok

Benimki de öyle gündüz güç bela emiyor etrafı izlemek varken kim kafayı gömüp de emecek ohooooo :KK70: gece de yapışıyör bana. Ben şikayetçi değilim ama beraber yatmaktan çok hoşuma gidiyor. Eşim bir geliyor ikimiz de uyumuşuz memeler foraaa :KK70:

Hoşgeldinnn :))

Tabi canım ne olacak ki kolonyadan sen deeee :KK70: ver eline içsin biraz da kafayı bulsun çocuk :p

Acaba hiç düşünmediler mi o elini ağzına götürünce çocuğun kolonyanın acı tadını alacağını?
Hoşbuldum canım ya anlamıyorum gerçekten güya tecrübeliler ya tecrübe buysa biz cahiliz ozaman dünde çikolata sürüyodu ağzına ay delricem ya napıyosun anne diye tersleidm bide salak slaak gülüyo ya

Çok belirgin cikmamis daha cok yeni gibi insallah rabbim isteyen herkese nasip etsin..Kan testi sonucunu bize de soyleyin mutlaka..Mutlu haberlerle dönün :anneadayı:

Benimde hemen hemen böyleydi çok silikti 4 haftalık gebeydim:) bence pozitif.. inşallah Allah nasip eder.. haberdar edin bizi de:KK66:

ya bazı hemşireler çok ezbere dayalı konuşuyor tabi bizim guzel hemsiremiz mete58 mete58 oyle degil :KK66:bizi takip eden de öyle bana diyor ki geçen ay bu ay az kilo almış 600 grama az diyor:oha: ben de az değil ayına göre normal, doğum kilosuna göre de gelişimi iyi dedim ha öyle mi diyor. blw için kitabını almıştım çok gaza geldim 1 yaşına kadar anne sütü ya da formül mama ana besin diyor o yüzden ben acele etmeyi düşünmüyorum vereceğimiz hiç bir şey anne sütünden(mumkunse tabi) daha faydalı değildir. yine kitapta ilk 45 gün tek öğün tadımi yapılacak 3 gün kuralına uyularak. İkinci 45 gün öğün sayısı 2 ye çıkarılacak. fırsat buldukça kitaptaki hap bilgileri paylasicam :KK66: belki birilerine fikir olur
:KK54:teşekkürler canım bu ay için 600gr kesinlikle yeterli sen bebeğinin doyduğundan eminsen gerisini önemseme blwye gelince bu yöntem süper olmakla birlikte herkesin yapabilceği bir yöntem değildir sabır ve sakinlik gerektiren (özellikle etrafın lafına karşı :)) bir yöntemdir ama dünsa sağlık örgününde sağlık bakanlığınında dediği tek gerçek özellikle ilk yıl esas besin kaynağı anne sütüdür sağlık bakanlığı 6-8ay 1çay bardağı 9-12 . Aylarda 2çay bardağı kadar ek besin doymuyorsa anne sütü anne sütü amne sütü demektedir(anne sütü yoksa tabiki formül süt)
Haaa bir de geçmiş postlarda paylaştım ama tekrar olsun diye eğer varsa besinlerin hangi ayda başlandığını içeren tabloyuda paylaşın diğer annelere fikir olur

Hoşbuldum canım ya anlamıyorum gerçekten güya tecrübeliler ya tecrübe buysa biz cahiliz ozaman dünde çikolata sürüyodu ağzına ay delricem ya napıyosun anne diye tersleidm bide salak slaak gülüyo ya
annenın yaptıgı hoş olmayabılır sızın uslubunuz da hoş degıl annelermz onlar bızım

canim elif de selin gibi desene simdi kac kg

ya bu sebzeler neden hep 3 cesit tek tek versek daha iyi olmaz mi bende denemek istiyorum buharda mi pisirdin

ha ha bizim cadi bazen biberondan iki uc yudum aliyor agliyor bazen iki yudumda bir isiriyor birakiyor 1 saatte iciyor resmen oyun ediyor bunlar buyurse yandik valla

En son 6.400 dü canım. Boyu uzun ama kilo almıyor. Ben de takmıyorum. Belki almıştır ama ben tartmıyorum :))))

Benim evi görün bide:)) ne eve ne kendime bakabiliyorum,nasıl oyalayacağimi şaşirdim. Oyun halısında da durmuyor artik önceleri beş on dakka dururdu. Hiç istemediğim şeyi yapıp wc gitmek için tv karşısına oturtuyorum ağlamasın diye

Aynen canım elif de öyle. Ben de koydum tv karşısına ama ona bakmadı bile lazım ya :işsiz:

Allah izin verirse persembe günü oğlumu sünnet ettirecegiz.
Oğluşlarını sünnet yaptıran anneler
Kolay geçti mi sünnet?
Kaç günde iyileşti?
Çok ağladımı bebeğiniz?
Deneyimlerinizi benimle paylasirmisiniz önerileriniz nelerdir?

21.13 çıktı bhcg. Düşük değil mi çok?

Çok çok yeniyse düşük olması normal , zaten testin de çok silikti.. iki gün sonra bir kez daha kan ver değerin katlamış olması lazım.. muhtemelen de katlar hiç merak etme.. Allah gönlünüze göre versin inşallah:)

Çok çok yeniyse düşük olması normal , zaten testin de çok silikti.. iki gün sonra bir kez daha kan ver değerin katlamış olması lazım.. muhtemelen de katlar hiç merak etme.. Allah gönlünüze göre versin inşallah:)
Amiinn hepimizin inşallah.. İnşallah sağlıkla artar değerim bu sefer. Yine kimyasal olacak diye korkuyorum çok.. Sevinemedim bile hala

X