2017 Şubat Anneleri

Kızlar bu demir damlası konusunda ne yapacağımı şaşırdım. Sağlık ocağının verdiği vegoferon paraben içeriyor diye kullanmadım. Ferromixin de ek gıdamın içine katılıp veriliyor. Dün doktorumuz mutlaka sağlık ocağının verdiği kullan demir eksikliği olur dedi. Bugün ilk dozu verdim ama içim hiç rahat değil :/ üstelik sürekli meme emmek istiyor 2 saat boyunca emzirmeyin yazıyor ilacın üstünde :110:

Ben de içirmiyorum Demir damlası.
6 Aydan sonra et suyu vs. Vercem onla inşallah dengeler.
Yani ek gıdaya geçince ilk sebzeyle başlıcam ama sonra et suyu falan içirmeyi düşünüyorum az az.
(Herkes beni taşlamadan kaçıyım :KK53:)

Son düzenleme:
Kızlar ben açıkçası tavsiye edilen ek gıda listesinin yanısıra -çok keskin tatlar ve sağlıksız yiyecekler dışında- herşeyi yedirmeyi düşünüyorum.
Yani az az mercimek çorbası, haşlanmış nohut püresi,et suyunda irmik gibi yiyecekleri yedirmek istiyorum.
Nedense az yerse hiç zararı olmaz gibi geliyo

Kızlar bu demir damlası konusunda ne yapacağımı şaşırdım. Sağlık ocağının verdiği vegoferon paraben içeriyor diye kullanmadım. Ferromixin de ek gıdamın içine katılıp veriliyor. Dün doktorumuz mutlaka sağlık ocağının verdiği kullan demir eksikliği olur dedi. Bugün ilk dozu verdim ama içim hiç rahat değil :/ üstelik sürekli meme emmek istiyor 2 saat boyunca emzirmeyin yazıyor ilacın üstünde :110:
Canım bu demir damlası isi araştıran anne için içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Bende cok araştırdım sonunda ferrum damla kullanmaya karar verdim,dr ve diğer dr ların yorumlarını okudum ve sordum. Sabah uyandığında verirsin 30 dk geçince emzirirsin geceden ac olması yeterleymiş. Yada bekleyebilirsen 2 saat öncesi ve sonrası ac olarak verebilirsin.

Ben de içirmiyorum Demir damlası.
6 Aydan sonra et suyu vs. Vercem onla inşallah dengeler.
Yani ek gıdaya geçince ilk sebzeyle başlıcam ama sonra et suyu falan içirmeyi düşünüyorum az az.
(Herkes beni taşlamadan kaçıyım :KK53:)
Doktor beni korkuttu açıkçası. Ben de ek gıda ile dengelerim diyordum ama kızımın ellerinde soyulma var demir eksikliği belirtisi bu dedi. Milyonlarca çocuk kullanıyor bu Damla'yı neden bebeğini eksik tutuyorsun dedi. Artık doktorun sözüne bile güvenemez hale geldik :/ annelik ne acayip şey :anne:

Doktor beni korkuttu açıkçası. Ben de ek gıda ile dengelerim diyordum ama kızımın ellerinde soyulma var demir eksikliği belirtisi bu dedi. Milyonlarca çocuk kullanıyor bu Damla'yı neden bebeğini eksik tutuyorsun dedi. Artık doktorun sözüne bile güvenemez hale geldik :/ annelik ne acayip şey :anne:

Lafa bak yaa...çoğunluk yapıyo senin başın kel mi der gibi.
Gaza getirmek için de milyonlar deyip kafa karıştırmış.
Valla büyük konuşmayım Canım güvenilir bişi bulursam kullanabilirim.
Ama şimdilik biraz temkinliyim.

Yok yoğurttan mayaladım Canım.
Nohut faydalıymış ama uğraşamadım onla.
Sağlıklı olduktan sonra pratik olanı tercih ediyorum.
Başlarda herşeyin mükemmelini hedefliyodum ama hızlı koştum erken yoruldum sanırım:)
Şimdi çocuğun bünyesine zarar vermediği müddetçe işime geleni yapıyorum :)

volkicansu volkicansu yukarda yazdıklarım haftada bir mayalama için de geçerli.
Günlük uğraşamam.
Annelerimiz günlük mü mayalamış sanki.
Eşimi annesi bisküviyi kaynar suda eriterek yedirip büyütmüş.
Turp gibi sağlıklı maşşallah.
Tüm değerleri iyi ve yılda 1 kere bile hasta olmaz düşün...
Yani çok kasmaya gerek yok.
Ben 1 haftadır aynı yoğurdu yediriyom :)
Bişi olmadı tavsiye ederim :) :KK66:
Market yoğurdu ile mayaladin o zaman doğru mu anladım

Lafa bak yaa...çoğunluk yapıyo senin başın kel mi der gibi.
Gaza getirmek için de milyonlar deyip kafa karıştırmış.
Valla büyük konuşmayım Canım güvenilir bişi bulursam kullanabilirim.
Ama şimdilik biraz temkinliyim.
Şu an en güvenlisi ferromixin yiyeceklere katılıyor. Ama ben ek gıdaya geçmediğim icin veremiyorum bi araştır istersen

Kızlar benim kız da geçen ay 500 gr almıştı. Yani 3-4 ay arası.
4-5 ay arası gece beslemeyi artırdım 750 gr almış çok şükür.:nazar:
Resmen hiç uyyamadım kızı beslicem diye sabahlara kadar:KK8:
Dr az almış diye moral bozunca biraz hırs yapmışım sanırım :KK53:
o nedenle bu ay hem kendim uyuyup hem onu besleyebilmek için yöntem geliştirdik:KK24:
Gece ilk iki öğününü eşim veriyo (mama ile beslediğimiz için böyle bi avantajı oldu ama sütüm olsa önceki sağılanlardan verirdim sanırım)
son öğün artık süt birikiyor sabaha karşı emziriyom.
Kızlar Diğer bi tavsiyem de yatmadan önce yoğurt yedirmek.
Hem öğle hem gece uykusuna yatmadan yiyebildiği kadar yoğurt verdim ( 5 günde 100 gr.dan fazla aldı çok şükür o şekilde)

Benim tecrübeler bunlar dostlar.
Sağlıklı kilo alımı için tavsiyesi olanlar varsa ilgiyle bekliyorum:rolleyes:
Tavsiyen için Sağol cnm. Maşallah kızına bu ay cok guzel kilo almış genelde kilo alımları iyice düşüyor bebeklerin. Benim oğlumun da öyle. İki gündür dengesi alt üst oldu gece 1 saatte kalmaya başladı. Yoğurt işi aklıma yattı yatmadan önce verip uyumasi kilo alımı için iyi olur. Ne kadar veriyor sun cnm bir öğünde birde bebisin ne kadarlık

Merhaba anneler bende subat annesiyim ama uzun zamandır takip edemiyordum size sorum bebeklerinize su veriyormusunuz ben daha ek gıdaya baslamadım sutum çok yarıyo ama azıcık azıcık tatdırıyorum herkes su ver havalar sıcak diyo kararsız kaldım

Merhaba anneler bende subat annesiyim ama uzun zamandır takip edemiyordum size sorum bebeklerinize su veriyormusunuz ben daha ek gıdaya baslamadım sutum çok yarıyo ama azıcık azıcık tatdırıyorum herkes su ver havalar sıcak diyo kararsız kaldım
Ben artık veriyorum ocak 25 doğumlu oğlum. Havalar isindigindan beri aşırı terliyor ve bir ara ishaldi onun için vermeye başladım...

İyiyim canım sağol sen nasılsın, buralardayım okuyorum çoğu zaman. Nedense Pek keyfim yok ya bu aralar elada baya yoruyor beni sağolsun kucağımdan indiremiyorum :KK43:
Kendimi gordum cnm :KK70:
Bir suredir bir tuhaflik var benim sekerlemecimde kucagmda uyuyo yataga yatiriyorum agliyor gece uykudan uyanarak aglio ve uykusunu keyfine gore kaydiriyor uzun suredir 1 gibi yatip ezandan sonra emmeye uyanirdi simdi yok:KK12: 3 4 e kdr takilio beyfendi ergenler gibi oglen 11 12 lere kdr emmeye kalkip yatio 2 3 saate bir..Yaz saati uygulamasi baslatti bana:ıslık:

Kendimi gordum cnm :KK70:
Bir suredir bir tuhaflik var benim sekerlemecimde kucagmda uyuyo yataga yatiriyorum agliyor gece uykudan uyanarak aglio ve uykusunu keyfine gore kaydiriyor uzun suredir 1 gibi yatip ezandan sonra emmeye uyanirdi simdi yok:KK12: 3 4 e kdr takilio beyfendi ergenler gibi oglen 11 12 lere kdr emmeye kalkip yatio 2 3 saate bir..Yaz saati uygulamasi baslatti bana:ıslık:
Allah yardımcın olsun canım senin de hiçbir iş yapamıyorum gün boyu kucağimda:/ Benimki zaten doğduğundan beri tuhaf:)) kolik krizleri gitti şükür ne günlerdi şimdide uyku yok sürekli mızmız halinde

X