2017 Şubat Anneleri

kamer10 canım benimki de bliss marka.
İlk iki ay ayakta salladığım için menisküsüm ilerledi benim.
Bi de uykusu çok hafif olduğu için uyandığında geri ayağa al salla derken uykusu tamamen kaçıyordu.
O şekilde gündüz uykusu hiç yoktu ozamanlar.
Sağolsun eşim hem oturma odasına hem yatak odasına tavana dübelle çaktı.
Gündüz kanepede uzanıp tv izlerken, gece karyolada yattığım yerden sallıyom çoook rahatladım.
Şimdi gündüz yine az uyyo ama toplamda 2-3 saat bile olsa rahatlatıyo insanı.
Normal piknik hamağı bile kullanabilirsin.
Mesafe kısa olursa içine bi minderle o da derin olur düşmez.
Bi arkadaşım da öyle yaptı o da çok rahat şuan.
Bizimki yattığında 20 cm kadar içine gömülüyo şuan
İlerleyen aylarda hamak yerle bi karış olacak şekilde mesafesini ayarlayıp altına sünger sercez.
Düşse bile sıkıntı vermicek şekilde yani.
O şekilde riski en aza indiririz inşallah

Kızlar benim kız da geçen ay 500 gr almıştı. Yani 3-4 ay arası.
4-5 ay arası gece beslemeyi artırdım 750 gr almış çok şükür.
Resmen hiç uyyamadım kızı beslicem diye sabahlara kadar
Dr az almış diye moral bozunca biraz hırs yapmışım sanırım
o nedenle bu ay hem kendim uyuyup hem onu besleyebilmek için yöntem geliştirdik
Gece ilk iki öğününü eşim veriyo (mama ile beslediğimiz için böyle bi avantajı oldu ama sütüm olsa önceki sağılanlardan verirdim sanırım)
son öğün artık süt birikiyor sabaha karşı emziriyom.
Kızlar Diğer bi tavsiyem de yatmadan önce yoğurt yedirmek.
Hem öğle hem gece uykusuna yatmadan yiyebildiği kadar yoğurt verdim ( 5 günde 100 gr.dan fazla aldı çok şükür o şekilde)

Benim tecrübeler bunlar dostlar.
Sağlıklı kilo alımı için tavsiyesi olanlar varsa ilgiyle bekliyorum

Selam ivo, memelerinin dolmasını beklemene gerek yok..dolgun memenin ön sütü fazla oluyor sık sık emzirirsen yağlı sütü daha çok vermiş olursun bebeğine böylece kilo alımı başlar diğer türlü ön süt daha şekerli olduğundan şişirir yağlı süte yer kalmaz minik midesinde
Ayrıca sağlığı yerindeyse boşver kilosunu :)

Benim kızımdatam tersi her zaman yarım kilo alıyodu bu ay 900 almış maşallah
maslalah canim ek gidaya mi basladin bu ay :)
şuraya kocaman bir aminnnnnnnn
iyi olmaniza sevindim canım patatesi nasıl veriyorsun
masallah canım sevindim senin kiz alabilmis bizim enerjik cadı sürünüyor artık zor gibi almamız yogurdu kendin mi yaptın

Bizim yaklaşık 20 gün önce falan öyleydi. Çok az emiyordu memede ağlamaya başlıodu bi 10 gün falan sürdü. Ben de iyice acıkmadan emzirmemeye başladım şimdi iyi çok şükür. 1 buçuk saatte bir emziriyorum uzun uzun emiyor.

İyi bakalım hemen sipariş vereyim bari :)))

Kızım alerjik alerji doktorumuz kakasının toparlanması için bu ay ek gıdaya başlayabiliriz dedi ama gastroentereloji doktoru kesinlikle hayır dedi. Zaten ben de 6. Ayı bekleyeceğim. Bağırsak geçirgenliği o zaman bitiyor çünkü.

Malesef benim oğlum da buay 200 -300 gr bişey aldı. Üzülüyorum ne güzel 1 küsür kilo alıyordu her ay.

Her ay bir kilo alsalar bir yaşına gelmeden obez olurlardı canım büyüdükçe kilo alımları yavaşlayacak. Siz yine iyisiniz kızım 3 ayda 200 gram aldı ama hala anne sütüne devam

Ben de onu diyecektim. Başlarda bilmediğimden ben de dolmasını beklerdim. Artık beklemiyorum emiyor 10 dk sonra tekrar istiyor yine veriyorum yine luk luk yutuyor süt emdikçe gelir dipsiz kuyu gibi :))))

az patates az havuc az kbk az pıırınc az ırmık içme suyuyla pşirıyırum verıorum az az katı yapmıyorum severek yıyor

Canım gündüz 2-3 saate bi emziriyorum süt üretimi durmasın diye ama gece 22.00 -4.00 arası iki öğünü babası mama veriyo yoksa hiç inmiyo gece göğsümden dinlenemiyorum. Benim kızda bi çırpıda emip doymak diye bişey yok. Az az emip saatte bi uyanması da beni çok yoruyor. Oyüzden öyle bi çözüm bulduk

volkicansu evet Canım kendim çalıyorum.
Kasapta köy sütü satılıyo onu kaynatıp yaptım.
Ama günlük mayalamaya uğraşmıyorum.
Haftalık cam kavanoza çaldım.
Yiyeceği vakit içine azıcık kaynamış su ekleyip ılıtıyorum.
dolaptan çıktığı için soğuk olunca ürküp bırakıyo.
Ilıyınca severek yiyo.
Şimdilik günde iki k.fincanı kadar yiyo.

Bende şampuan nemlendirici pisi kremi hep mustela kullanıyorum ama güneş kremini bilemedim ne alayım diye. Teşekkür ederim cvp için
Dr.babe güneş kremi önermişti.Hem kendine hem kızıma kullanıyorum çok memnun kaldım,o yakıcı sıcaklarda bayramda kullandık hic bir kızarma bile olmadı.
Bende işe başlayacağım en büyük sorunum nasıl uyutcaklar,meme emip öyle uykuya dalıyor ve bu ara benden başkasına gitmek istemiyor.

Mayayı nasıl ürettin canim?Nohuttan mi?

canim elif de selin gibi desene simdi kac kg

az patates az havuc az kbk az pıırınc az ırmık içme suyuyla pşirıyırum verıorum az az katı yapmıyorum severek yıyor
ya bu sebzeler neden hep 3 cesit tek tek versek daha iyi olmaz mi bende denemek istiyorum buharda mi pisirdin

ha ha bizim cadi bazen biberondan iki uc yudum aliyor agliyor bazen iki yudumda bir isiriyor birakiyor 1 saatte iciyor resmen oyun ediyor bunlar buyurse yandik valla

canim bu gunluk mayalanmali konusu varya en fazla 48 saatte tuketilmeli diyor cogu kisi 1 hafta oluyorsa bende yapayim benim süt aldığım haftada 1 geliyor

Kızlar kızım daha öncede yazmıştım cisli bez yok denecek kadar azaldı ve bezde sarı alanlar varsi.sıcaktan dolayı mi diye düşünmüştüm,çünkü çok terliyordu. Klima taktırdım düzeldi şimdi bezler eskisi gibi oluyor.Sizlerde klima kullanan var mi?

Mayayı nasıl ürettin canim?Nohuttan mi?

Yok yoğurttan mayaladım Canım.
Nohut faydalıymış ama uğraşamadım onla.
Sağlıklı olduktan sonra pratik olanı tercih ediyorum.
Başlarda herşeyin mükemmelini hedefliyodum ama hızlı koştum erken yoruldum sanırım:)
Şimdi çocuğun bünyesine zarar vermediği müddetçe işime geleni yapıyorum :)

volkicansu yukarda yazdıklarım haftada bir mayalama için de geçerli.
Günlük uğraşamam.
Annelerimiz günlük mü mayalamış sanki.
Eşimi annesi bisküviyi kaynar suda eriterek yedirip büyütmüş.
Turp gibi sağlıklı maşşallah.
Tüm değerleri iyi ve yılda 1 kere bile hasta olmaz düşün...
Yani çok kasmaya gerek yok.
Ben 1 haftadır aynı yoğurdu yediriyom :)
Bişi olmadı tavsiye ederim :)

Son düzenleme:
Yahu benim kız da bu ay 400 gram almış doktora az değil mi diyorum ek gıdaya mı başlasam diyorum. Hayır ağustondan önce ek gıda yok diyor

Kızlar bu demir damlası konusunda ne yapacağımı şaşırdım. Sağlık ocağının verdiği vegoferon paraben içeriyor diye kullanmadım. Ferromixin de ek gıdamın içine katılıp veriliyor. Dün doktorumuz mutlaka sağlık ocağının verdiği kullan demir eksikliği olur dedi. Bugün ilk dozu verdim ama içim hiç rahat değil :/ üstelik sürekli meme emmek istiyor 2 saat boyunca emzirmeyin yazıyor ilacın üstünde

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…