2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Kürtaj olmam gerekebilir dedi ama ne ilaç verdiler ne birşey iki doktora gittim kendisi düşmesini daha saglıklı buluyor doktorlar sanırım. Afedersin Kırmızı birşeydi düşünce ses geldi öyle baktım
Parça buyukmuydu büyük değilse hâlâ kalıntı var demektir kendi düşmesi sağlıklı da o acıyı çekmek çok zor eskiler bir düşük on doguma bedel diyolar gerçekten öyle

Canım çok geçmiş olsun, Allah sabır versin H hilalkrvn , ilk 12 haftada olan düşükler zaten vücudun doğumsal anomalisi olacak/olma ihtimali yüksek bebeklerin vücut tarafından düşürülmesi oluyormuş. Ben 18 haftalık bebeğimin kalbi durduğunda keşke en başta düşürseydim diye ağlamıştım. İnan sonrasında daha da zor oluyor. Sonra dedim ki , doğunca elimden hiçbir şey gelmeden onlarca ameliyata girseydi daha da kötü olurdum , çok şükür dedim. Allah verdi, Allah aldı, umarım en kısa zamanda toparlarsın. Tekrardan çok geçmiş olsun

Kızlar bilekliği çıkarıp yattım ve gene bu saatlerde kusmalardayım. Allahım yardım etsin :dua: hiiç beslenemiyorum hiiç sıvı alamıyorum off yaa, zofere geri döncem o da çare olmazsa serum dedi dr, nolur çare olsun zofer dua edin teyzeleri bizim için :dua::dua::dua:

Merhabalar. Ben de martta bir sorun cikmazsa 3 senelik tup bebek maceramizin mercimegi, ilk bebegimize kavusmayi bekliyorum. Benim calkantili bir surecim oldu :) 34 yasindayim, 6 haftaliktan beri Cin'de yasiyorum :) Ondan once istanbulda oturuyorduk. Burdaki yemekler, sehrin kokusu ve bakteri florasinin Turkiye'den degisik olmasi nedeniyle cok zor zamanlar atlattim. Neyse ki ilk 3 ay yediginin bebege pek bir faydasi ya da zarari olmuyor, gunlerdir lapa pirinc yiyorum zira :) Simdi hala bulantilarim var ama ilk zamanlara gore daha hafif. Kokulara cok duyarliyim. Cabuk yoruluyorum, biraz fazla dolasinca kasik agrilarim oluyor, dinlenince geciyor. Mercimegin kalp atisini da buraya tasindigimizin 3. gunu duyduk. Buradaki kontrollerimize devam ediyoruz bakalim. Alistigimdan cok farkli hersey ama umarim hepimiz icin surec kolay olur :)
Boyleyken boyle :)

Kizlar gece lavoboya bi gittim kan gelmis geceden beri cok kotuyum hastneye gitme imkanimda yoktu birazdan esimle gidicem nolur dua edin kotu bir sey olmasin bebegim hala benimledir insallah

Kizlar gece lavobo kan gelmis geceden beri cok kotuyum hastneye gitme imkanimda yoktu birazdan esimle gidicem nolur dua edin kotu bir sey olmasin bebegim hala benimledir insallah

Canım sakin ol öncelikle. Kanama alanı var mıydı senin? İnşallah o atılıyordur. İnşallah bebeğin sağlıklıdır.

merhaba :) allah sağ salim kucağımıza almayı nasip etsin inşallah :) hamilelik günlüğü imza alanına nasıl ekleniyor ben bir türlü yapamadım benimde kısmetse 21.03.2017 tarihim :)
amin inş seninde hepimize. kişisel bilgilerinde hamilelik takvimi orda ekleyebilirsin 21.03.2017 yapın çikar:)

günaydin kızlar
benim karnimda sizliyordu.. dün acildeydik..

kan ve idrar alindi.. baktı sonuçlari..
idrar yolu enfeksiyon çikti:KK43: peki bebegime bişey olur mu enfeksiyondan:KK43:
beta hcg 15000,00 çikti.. 6-8 haftalik diyo kafama çok takıldı ya. 11 haftalığım şu an ama:KK64:

Ben doktoruma sordum, zararlı demedi , sonuç alamayabilirsin dedi, bünyeden bünyeye değişiyor dedi. Ayrıca koldaki damardan basınç yapıyor mantık akupunktur gibi yani. Neden öyle bir şey demiş ki eczacı anlamadım.
Eşim psi band bulmuş ztn onuda zor bulmuş 68₺ miş canım. En fazla 48 saate kadar takıyorsun , gece yatarken filan takmayacağım ztn. Şükür ben rahatladım. Ama dediğim gibi etkisi olmayanda oluyor canım mesela Auralee Auralee ye etki etmemiş band bana etti

Ya isterse 100 olsun alırım yine yeter ki iyi gelsin , ben de henüz kusma olmadı cnm ama haftalar ilerledikçe bulantı şiddetleniyor sanırım ondan korkuyorum. Dr umu arar sorarım ben de

Kızlar bu bilekliği doktorum önermişti, kimisine yarar kimisine etki etmez diye. Bende etmeyince ilaç yazdı ama kullanmadım valla. Şimdi bulantılarım o zamanlarki gibi değil, sabahları kuru kuru öğürüyorum, bazen çıkarıyorum. Akşam saatleri yine başlıyor bulantı halleri. Koku duymadığım sürece idare edebiliyorum ama her şeyi yiyemiyorum tabi.
ya maden suyu faydali mi bn sanki zararli die okumustum o yuzden icmeye korkuyorum doktorumada sormadim sen sormus muydun
Yok canım doktorlar öneriyor zaten sade maden suyunun zararı yok, meyvelileri içmeyin diyorlar. Kendin limon sıkabilirsin içine o da iyi geliyor.
Canm biz doktor değiliz ne desek boş burda ama gebeliğin 7 haftaliksa kendin dusunmen sana çok büyük eziyet olacak. Ben dokuz haftalıkken bebeğimin gelişiminin durduğunu öğrendim altıncı haftada kalmış doktor kendin dusurebilirsin dedi neler çektiğimi bi ben bi Rabbim bilir. Kaç büyük parça dusurdum çığlık atiyordum hepsinde piskoljn hepsinden önemli bence eger gerekiyorsa kurtaj ol o eziyeti çekme
Of çok fena ya :KK43:
Kızlar bilekliği çıkarıp yattım ve gene bu saatlerde kusmalardayım. Allahım yardım etsin :dua: hiiç beslenemiyorum hiiç sıvı alamıyorum off yaa, zofere geri döncem o da çare olmazsa serum dedi dr, nolur çare olsun zofer dua edin teyzeleri bizim için :dua::dua::dua:
Çok zor çok iyi anlıyorum seni, elden de bir şey gelmiyor sinir bozukluğundan kaç gece ağladım ben öyleyken..
Kizlar gece lavoboya bi gittim kan gelmis geceden beri cok kotuyum hastneye gitme imkanimda yoktu birazdan esimle gidicem nolur dua edin kotu bir sey olmasin bebegim hala benimledir insallah
İnşallah kötü bişey yoktur :/

Kızlar bende bırazdan doktora gıdıcem butun gece gaz sancısı cektım evde dolandım durdum hamıle kaldıgımdan beri hep aynı seyı yasıyorum sorucam bunu da insllah sıkıntı yoktur dua edin lütfen

günaydin kızlar
benim karnimda sizliyordu.. dün acildeydik..

kan ve idrar alindi.. baktı sonuçlari..
idrar yolu enfeksiyon çikti:KK43: peki bebegime bişey olur mu enfeksiyondan:KK43:
beta hcg 15000,00 çikti.. 6-8 haftalik diyo kafama çok takıldı ya. 11 haftalığım şu an ama:KK64:

Cnm yanlış bilmiyorsam beta 10.haftadan sonra düşmeye başlıyo ama sen yine de bi araştır için rahat etmezse de Dr a sor :)

Kızlar bu bilekliği doktorum önermişti, kimisine yarar kimisine etki etmez diye. Bende etmeyince ilaç yazdı ama kullanmadım valla. Şimdi bulantılarım o zamanlarki gibi değil, sabahları kuru kuru öğürüyorum, bazen çıkarıyorum. Akşam saatleri yine başlıyor bulantı halleri. Koku duymadığım sürece idare edebiliyorum ama her şeyi yiyemiyorum tabi.

Yok canım doktorlar öneriyor zaten sade maden suyunun zararı yok, meyvelileri içmeyin diyorlar. Kendin limon sıkabilirsin içine o da iyi geliyor.

Of çok fena ya :KK43:

Çok zor çok iyi anlıyorum seni, elden de bir şey gelmiyor sinir bozukluğundan kaç gece ağladım ben öyleyken..

İnşallah kötü bişey yoktur :/
İlacı kullanmaktan başka çarem kalmadı. Yani boş mideye bile sürekli kusma isteği :KK43: ve safrayı çıkarana kadar içim çıkıyor :KK43:
Allaha emanet inşallah bir şey olmaz :KK43: 2 doktoruma da sordum düzenli alabilirsin dedi ama :KK43: içim hiç rahat değil

Geçmiş olsun canım bebeğin seninle allahın izniyle bizim bebekler bayağı annelerini telaslandiriyo maalesef

Kızlar bende bırazdan doktora gıdıcem butun gece gaz sancısı cektım evde dolandım durdum hamıle kaldıgımdan beri hep aynı seyı yasıyorum sorucam bunu da insllah sıkıntı yoktur dua edin lütfen
Bende ayni durumdayim hayatim.. Ne dicek dr'un merak ediorum

Bana eczacı bebeğe zararlı , biz önermiyoruz dedi , korktum almaya :KK43:
Sürekli mi takmak gerekiyormuş , fiyatı neymiş canm ?
Ben de bilekte yok takmaya , çok ince bileklerim o_O
Yahu anlamıyorum, bileğe takılan bir bileziğin ne gibi bir zararı olabilir. Çok sinirleniyorum esnafın bu tarz hareketlerine. Kesin elinde yoktur. Almamıştır ondan kötülemiştir.

İlacı kullanmaktan başka çarem kalmadı. Yani boş mideye bile sürekli kusma isteği :KK43: ve safrayı çıkarana kadar içim çıkıyor :KK43:
Allaha emanet inşallah bir şey olmaz :KK43: 2 doktoruma da sordum düzenli alabilirsin dedi ama :KK43: içim hiç rahat değil
Evet işte insan yine de tedirgin oluyor. Biliyorum o halleri ah neler çektim bi görsen :KK43: Safra çıkıyodu, o çıktıktan sonra bile hala ne buluyosa genzimi yakan sıvılar çıkıyodu. Zaten açım ama her şeyden tiksinmişim, bir de o kusmalarda kasılıp kalıyordum çok zordu çok.. Neyseki artık hafifledi, ben de alıştım bununla yaşamaya.

X