2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Kızlar bence zayıfsanız da çok almamaya 12-13 ü geçmemeye çalışın, 10 kilodan sonraki her bir kilo anneye kalacak demektir ödem , kan volümü, bebek, plasenta vs 10 kg ediyor ortalama.Çünkü ipin ucu kaçınca sonrasında vermek çok zor oluyor.Hamilelikle artan enerji ihtiyacı günlük ortalama 300 kalori yani iki kişilik yemenin bir faydası olmaz ekstradan.Ben de 49 kiloyum bu aralar bulantıdan verdim ama ama maksimum 60la tamamlamak hedefim.Doğumdan sonra da normal kıyafetlerimin içine girebilmek istiyorum , kilo alındığında vermesi hakikaten zor çünkü son haftalar zaten yeterince ağırlaşacağız bi de ekstradan fazla kilo yüklemeyelim bedenimize.

Kanama derken pembe yada krımızı mı bende kahve oldu ve uyusmazlık var ama iğne yapılmadı

Kırmızı geldi benden canim kanama gibi degil ama peceteyi doldurdu kendi doktoruma gitseydim yapmazdi mesela ama darbe olan gece oldu benm kadin doguma gittik arastirma hastanesine o yuzden tam tetkik yaptilar aradan cikmis oldu benimkide

Kızlar bence zayıfsanız da çok almamaya 12-13 ü geçmemeye çalışın, 10 kilodan sonraki her bir kilo anneye kalacak demektir ödem , kan volümü, bebek, plasenta vs 10 kg ediyor ortalama.Çünkü ipin ucu kaçınca sonrasında vermek çok zor oluyor.Hamilelikle artan enerji ihtiyacı günlük ortalama 300 kalori yani iki kişilik yemenin bir faydası olmaz ekstradan.Ben de 49 kiloyum bu aralar bulantıdan verdim ama ama maksimum 60la tamamlamak hedefim.Doğumdan sonra da normal kıyafetlerimin içine girebilmek istiyorum , kilo alındığında vermesi hakikaten zor çünkü son haftalar zaten yeterince ağırlaşacağız bi de ekstradan fazla kilo yüklemeyelim bedenimize.
İnternette normal gebelik için 9.5-12 kilo arasiyken ikizde 15-18 kilo yaziyordu doğruluğu hakkında fikrin var mi acaba ikizde kaç olmalı ? İstahim acik ama tabiki 3 kişilik yemiyorum :))

Cok sagolun arkadaslar hepnize ayri ayri tesekkur ederim dusuklerimin sebebbi bende dengeli translakasyon (dogru yazdimmi bilmiyorum)varmis ama bu kayiplari yasamadan once 2 tane saglikli dogumum oldu yani anlaycaz eger bu gebeligim saglikla devam ederse 3. Cocugum olacak ins

Ya benim ciddi fobim var hap yutmayla ilgili. Minicik folikasiti zor yutuyorum düşünün. Eczaci falan olan var mi aramizda bunlarin şurubu vs.si yok mu arkadaşlar ben icemem :)
Ay bilmem ki olsa ne iyi :KK70: Cidden ben de korktum o hapı insan mı yutacak diye :KK70: Neyse yine yutabiliyorum ama hep boğazımda kalacak gibi geliyo.

Ya kizlar benimde ilac icmeye karsi fobim var vitaminim bitmisti 60 lik yine yazmis doktor doguma kadar birakmicakmisim demiri ayrica iciyorum o dogumdan sonra bile icilecekmis. Bide oksurugum icin balgam sokturucu efervesan tablet verdi c vitamini iceriyormus. E aksamlarida bir progestan yut ecza dolabi gbi oldum o_O sizede ayni sekilde mi kullanim soylediler

:KK48: Ay bnm de dündü randevum Bn de bütün gece uyuyamadım.. Neyseki herşey yolundaymış çıktı.. İnşallah sende çok güzel haberler alırsın Cnm
Ciktik randevudan herşey yolundaymis çok şükür bebeğim kocaman olmuş kafası belirginlesmis önceki muayenemle bariz fark var çok şükür ya çok mutluyum sonraki randevumuzu 31 ağustosa aldik :anneadayı:

Kızlar demir hapıyla decaviti bırlıkte kullanan var mı saglık ocagı verdi kullanıyorum demiri de doktorum verdi ölçüm yapmadan vejeteryanım diye decavıtı sormadım doktora bu sekılde ıkısınıde kullanan varmı ?
Ben kullanıyorum canım ikisinide aynı doktor verdi

Ciktik randevudan herşey yolundaymis çok şükür bebeğim kocaman olmuş kafası belirginlesmis önceki muayenemle bariz fark var çok şükür ya çok mutluyum sonraki randevumuzu 31 ağustosa aldik :anneadayı:
Gözün aydıın :) 31 ağustosta tam bir bebek görünecek artık inşallah :)

Bana ne demir verdiler ne magnezyum ???
12.haftadan sonra multivitaminlere başlayacağız dediler. Doktordan doktora değişiyor sanırım.

İnternette normal gebelik için 9.5-12 kilo arasiyken ikizde 15-18 kilo yaziyordu doğruluğu hakkında fikrin var mi acaba ikizde kaç olmalı ? İstahim acik ama tabiki 3 kişilik yemiyorum :))
Net bilmiyorum ama 15-18 uygun gibi canım bence de tam iki katı olmaz muhtemelen zaten :KK16:

Bana ne demir verdiler ne magnezyum ???
12.haftadan sonra multivitaminlere başlayacağız dediler. Doktordan doktora değişiyor sanırım.
Decaviti saglık ocagı verdı canım .. Doktorum magnezyum ve demir verdi magnezyum suda oldugu için kullanmadım hapını istıcem bı sonrakı gıdısımde demir gerekliydı bana vejeteryanım beslenmem cok kotu ondan

İzmirdeyim karabağlarda bize çok yakın , 7 ayda bakmayı düşünüyorum. Aslında ben çok heyecanlıyım tez canlıyım hemen doğacakmış gibi herşeyini şimdiden almak istiyorum. :KK48:
Bencede en mantiklisi 6.7. Aylar cnm.. Ozmna kdr modeller bulur paylasiriz:) izmirde ne taraftadin? Dr un kim?

Benim de demirle b12 sınırda çıktı bugün , D vitamini düşük çıktı , tsh 2.87 çıktı hepsine ilaç başlanacak muhtemeln:KK76: ben zaten estrofem progesteron 3 er adet bi de folik asit tüp bebekten beri içiyorum azdı ya ilacım çoğalacak iyice:kk77:

X