2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Merhaba arkadaşlar desteklerini için çok teşekkür ederim moralin çok bozulmuştu ama sizin de kafanizi karistirmisim ona üzüldüm. Doktorum içimi rahatlattı. 30 mayista kürtaj olduğunda bi iğne yapilmisti bana . yeni yapildigi için pozitif cikabilir dedi. Bir hastamda da böyle oldu 1 ay sonra negatife düştü dedi. Takip edicez dedi. Haftaya yine cagirdi sürekli lekelenmem olduğu için sık takip ediyor.

Bir de aciklaman getireyim kanama olduğunda bu testi yapabiliyorlarmis negatifse iğne oluyorsunuz. Benim de kanamam oldu ama bana yapmadilar çünkü yakin zamanda iğne olmuştum zaten. Pozitifse dediğim gibi sorunlar yaşanabilir onda da doktor kontrolünde oluyorsunuz. Doktorum benim içimi rahatlatti siz de rahat olun kafamiza takmayalim

Evet cnm karabaglarda dukkanimiz.. Musteri talebine gore ozel tasarimda yapiyoruz.. Ben simdiden bebek odalarini arastirmaya basladim:) izmirdemisiniz sizde?
İzmirdeyim karabağlarda bize çok yakın , 7 ayda bakmayı düşünüyorum. Aslında ben çok heyecanlıyım tez canlıyım hemen doğacakmış gibi herşeyini şimdiden almak istiyorum. :KK48:

Kızlar demir hapıyla decaviti bırlıkte kullanan var mı saglık ocagı verdi kullanıyorum demiri de doktorum verdi ölçüm yapmadan vejeteryanım diye decavıtı sormadım doktora bu sekılde ıkısınıde kullanan varmı ?

Kızlar demir hapıyla decaviti bırlıkte kullanan var mı saglık ocagı verdi kullanıyorum demiri de doktorum verdi ölçüm yapmadan vejeteryanım diye decavıtı sormadım doktora bu sekılde ıkısınıde kullanan varmı ?
Ben decavit ve kalsiyum magnezyum hapı kullanıyorum ama demiri bilemedim. Eczacılar da bilgi sahibi bu konuda aslında, dozu ona göre ayarlanıyor galiba. Bana sordu çünkü başka kalsiyum destekli ilaç kullanıyorsan her gün değil gün aşırı içmelisin diye, ben de decavit kullanıyorum dedim, o multivitamin içeriği farklı dedi.

Ben daha onlara baslamadim ama decavit in çinde demir desteği var mi ? Varsa doktoruna sor istersen ama yoksa ikisi bor arada kullanilir çünkü demir takviyrsode gebelikte onemliymis. 3 ayda veriyorlar galiba sen kaç haftaliktin ?

Ilk zamanlar oluypr canim iki hamileligimde de oldu merak etme bu asiri istah normale donuyor. Ben aciktigimda yedim asiri kilo problemin yoksa takilma cok yemene bak:)
55 kiloyla hamile olduğumu ogrnedim şimdi 57,58 kiloyum sizce fazla degilmi oglu da 11 kilo almistim toplam

Ne guzel demek bulantisiz gecirenlerdensin cnm:) ben hala istahla keyifle yemek yiyemiyorum cogu seyden tiksiniyorum ama soyle istahla kahvalti yapmayi ozledim valla:)) ama dikkat et ilk 3 ay cok kilo almamaya calis cnm.. Asil kilolar sonradan gelicek :anneadayı:
55 kiloyla hamile olduğumu ogrnedim şimdi 57,58 kiloyum nerdeyse çok fazla değilmi oglu da 11 kilo almistim toplam bu kadar acikmamistim ama onda hatta doğru düzgün yememistim sabah ve akşamları bulantim oluyor ama cok da fazla degil

Ben daha onlara baslamadim ama decavit in çinde demir desteği var mi ? Varsa doktoruna sor istersen ama yoksa ikisi bor arada kullanilir çünkü demir takviyrsode gebelikte onemliymis. 3 ayda veriyorlar galiba sen kaç haftaliktin ?
12 . Haftaya gırdım canım saglıkocagı sıkıntı olmaz dedi

Ben decavit ve kalsiyum magnezyum hapı kullanıyorum ama demiri bilemedim. Eczacılar da bilgi sahibi bu konuda aslında, dozu ona göre ayarlanıyor galiba. Bana sordu çünkü başka kalsiyum destekli ilaç kullanıyorsan her gün değil gün aşırı içmelisin diye, ben de decavit kullanıyorum dedim, o multivitamin içeriği farklı dedi.
Canım magnezyum banada verdı suda erıtmeli diye baslamadım ona midem bulanıyo zaten tadı nasılki ?

Günaydın canım bana altıncı haftada kan uyuşmazlığı iğnesi yapıldı benim bu üçüncü gebelik ilk iki tüp bebek ilki iki aylıkken düşük yaptım ikincisi boş gebelik oldu ilk gebelikte kanamam olduğu zaman vuruldu sonra düşük yaptığım zaman vuruldu ikincisi boş gebelik oldu oda kurtajdan sonra vuruldu şimdide lekelenme olduğu için vuruldu
Daha önce düşük amniyosentez kürtaj gibi durumlar olduğunda hemen yapılır canım evet çünkü o işlemler sırasında bebeğin kanı anneye karıştıysa annede zaman içinde antikorlar oluşur yani bağışıklık sistemi devreye girmiş olur o girmeden engellenmeye çalışılır ki yeni bebek hemen etkilenmesin.Sana yapılanlar da olması gerekenler yani.:KK24:

Selam kızlarrr
Bu sabaha karşı bende kötü bir rüya gördüm.Uyandığımda ezan okunuyodu rahatladım ve şükrettim. Kalp atışını duyduktan sonra daha sahipleniyosun, Allah sağlıklı sıhatli kucağımıza almayı nasip etsin. Bugün sabahtan kan ve idrar testi için gittim yarın çıkıcak sonuçlar... Sabahtan beri acayip mide bulantım var bugün baya zorluyo beni

Daha önce düşük amniyosentez kürtaj gibi durumlar olduğunda hemen yapılır canım evet çünkü o işlemler sırasında bebeğin kanı anneye karıştıysa annede zaman içinde antikorlar oluşur yani bağışıklık sistemi devreye girmiş olur o girmeden engellenmeye çalışılır ki yeni bebek hemen etkilenmesin.Sana yapılanlar da olması gerekenler yani.:KK24:
Tsk ederim canım cvbin için

Canım magnezyum banada verdı suda erıtmeli diye baslamadım ona midem bulanıyo zaten tadı nasılki ?
Benimki hap ya, bu decavit gibi büyük bişey. Zaten hap yutmaya gıcığım bu da gıcık etti :KK70: Ama belimdeki o sancılar anında geçti ona başlayınca. Çok ilginç :) Oturduğum yerde çarpılmış gibi kalıyordum acıdan.

Be
55 kiloyla hamile olduğumu ogrnedim şimdi 57,58 kiloyum nerdeyse çok fazla değilmi oglu da 11 kilo almistim toplam bu kadar acikmamistim ama onda hatta doğru düzgün yememistim sabah ve akşamları bulantim oluyor ama cok da fazla degil
Benim de istahim çok acik , gorumcemin de böyleydi ilk 3 ay sonradan duruldu 16 kilo aldi o toplam. Ben 8 haftaligim daha 1 kilo aldim ama lekelenmeden dolayi sürekli yatmamin da bunda etkisi var bence. Sen de çok takma hem iyi bir kiloyla hamile kalmissin. Ben 60 kilo ile kaldim hayatimda gördüğüm en yuksek kilom. Normalde ben de 55-57 kilo aralarindaydim tam kilo aldim üstüne de hamile kaldim :)

Benimki hap ya, bu decavit gibi büyük bişey. Zaten hap yutmaya gıcığım bu da gıcık etti :KK70: Ama belimdeki o sancılar anında geçti ona başlayınca. Çok ilginç :) Oturduğum yerde çarpılmış gibi kalıyordum acıdan.
Ya benim ciddi fobim var hap yutmayla ilgili. Minicik folikasiti zor yutuyorum düşünün. Eczaci falan olan var mi aramizda bunlarin şurubu vs.si yok mu arkadaşlar ben icemem :)

Benim 2. Gebeligim kürtaj oldum öncekinden kurtajdan sonra iğne vurdular ama şimdi test yapildi. Sorun olmayan kisim testin sonucu negatif olunca iğne oluyorsun. Pozitif olunca iğne anlamsizmis titrasyona baktilat 1/256 cikti. Okuduğum kadariyla 1/16dan büyük olunca sorunlar başlıyor bebeği etkiliyormus

İşte negatif cikinca sorun yok iğne oluyorsun bitiyor pozitif cikmasi istenmeyen durulmuş canim
Hızlı okuduğumdam indirekt coombstan ziyade kan uyuşmazlığı pozitifmiş gibi algılamışım , ona yönelik yazmışım ilk gebelik gibi de , ikinci gebelikmiş evet doğru diyorsun indirekt coombs pozitifse sende antikorlar gelişmiş demektir ama bildiğim kadarıyla 1/256 yüksek risk içermiyor ama seni ara ara kontrol edeceklerdir titrene bakarlar,perinatoloji ederse iyi olur.Çok korkmamaya çalış 1/16 nın altına düşse de yapılabilecek şeyler vardır bebeği korumaya yönelik sıkı takip altında sorunsuz atlatırsın inşallah canım.

Hızlı okuduğumdam indirekt coombstan ziyade kan uyuşmazlığı pozitifmiş gibi algılamışım , ona yönelik yazmışım ilk gebelik gibi de , ikinci gebelikmiş evet doğru diyorsun indirekt coombs pozitifse sende antikorlar gelişmiş demektir ama bildiğim kadarıyla 1/256 yüksek risk içermiyor ama seni ara ara kontrol edeceklerdir titrene bakarlar,perinatoloji ederse iyi olur.Çok korkmamaya çalış 1/16 nın altına düşse de yapılabilecek şeyler vardır bebeği korumaya yönelik sıkı takip altında sorunsuz atlatırsın inşallah canım.
Sağol canım doktor iğne yeni yapildi diye pozitif verebilir takip edicez dedi. 30 mayista yapilmisti çünkü. Perinatologtan da randevu aldim ama 2 hafta sonraya onlar bayagi yoğun oluyor

X