2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Kizlar sac kestirme konusunu yakin bir zamanda dogum yapan arkadasim doktoruna sormus o da ilk 3 ay kestirme bebek enerji ihtiyacini oradan karsiliyor demis kartal arastirma hastanesinde bir doktor soylemis bunu bana da sacma gelmisti ama sonucta dr demis simdi bir arkadas daha yazmis demekki doğru

Bugün kan testlerimi yaptırdım tam kan sayımında Lökosit, nötrofil, monosit hücreleri yüksek çıkmış nedenini bilen var mı acaba ? Doktor randevum haftadaydı ama daha erken gitsem mi ?
Kaç çıkmış canım lökosit , gebelerde 13-14 bine kadar normal sayılıyor genelde diğerleri de fizyolojiktir muhtemelen.Zor olmayacaksa gidedebilirsin tabi.

medusa76 medusa76 cım aynen evet demek istediklerimi yazmışsın.Ben kısaca bahsetmiştim ama eklediğin yazı olabilecek tüm riskleri yazmış zaten bana söyleyecek çok söz kalmamış , ikili üçlü testi istemiyorsanız yaptırmayını gerçekten gönül rahatlığı ile diyebiliyorum bebeğe hiç zararı olmaz bunun ama folik asit kullanımı, demir kullanımı, şeker yükleme testi gibi konularda aynı rahatlıkta olamıyorum malesef sorumluluk olarak görüyorum kendime ister istemez, bilgilendirme ihtiyacı duyuyorum.Yoksa uzun uzun yazmaktan açıklamaya çalışmaktansa isteyen yaptırsın isteyen yaptırmasın demek hepsinden kolay.:KK24:
Kesinlikle .. seni çok sevdim
Allah razı olsun

Kizlar sac kestirme konusunu yakin bir zamanda dogum yapan arkadasim doktoruna sormus o da ilk 3 ay kestirme bebek enerji ihtiyacini oradan karsiliyor demis kartal arastirma hastanesinde bir doktor soylemis bunu bana da sacma gelmisti ama sonucta dr demis simdi bir arkadas daha yazmis demekki doğru
Evet canım doğru . Bildiğim kadarıyla ilk üç ay depolarimizdn besleniyor

Bugün kan testlerimi yaptırdım tam kan sayımında Lökosit, nötrofil, monosit hücreleri yüksek çıkmış nedenini bilen var mı acaba ? Doktor randevum haftadaydı ama daha erken gitsem mi ?

Gitmek yerine önce bir arayıp sorsanmı yarın? Belki hiç önemli değillerdir için rahatlar. En iyisi drunla görüşmen cnm.

Referansın üst değerine 10.2yazıyor benimki 12.1 hepsi böyle sınırın az üstü. Enfeksiyon olabilir dedi biri de endişelendim biraz.
Kaç çıkmış canım lökosit , gebelerde 13-14 bine kadar normal sayılıyor genelde diğerleri de fizyolojiktir muhtemelen.Zor olmayacaksa gidedebilirsin tabi.

Referansın üst değerine 10.2yazıyor benimki 12.1 hepsi böyle sınırın az üstü. Enfeksiyon olabilir dedi biri de endişelendim biraz.
Aslında normal insanda enfeksiyon göstergesidir ama gebelerde bu değer fizyolojik olarak yani gebelikten kaynaklı artış gösterebiliyor , genelde 13-14 bine kadar normal sayılıyor tabi kişide ateş olur, idrarda yanma ağrı vs olur o zaman ayrı değerlendirilir.Sen doktoruna göster canım o seni daha iyi aydınlatır arama imkanın varsa arasan da olur.

X