2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Çok tatlısınız ya. Allahın İşi işte bak tek seferde bile Nasıl tuttu :) inşallah sağlıkla kucağınıza alırsınız.
Amin canım inşallah hep beraber alırız kucagimiza:anne:oglumda 6.haftada altta muayene ile kalp atışını görmüştük.. cunku ilki boş gebelik olduğundan bir an önce kalpatisini görmek duymak istedik, simdikinde biraz geç gitmek istedim ama eşim yarına randevu almış bile kese görünür sanırım sadece.. herkesten hayırlı güzel haberler almak nasip olsun kizlar:dua:

son hamileliğimde keseyi 7.haftada kalp atışını da 8.haftada aldık.sorunlu gebelikti.ondan geç oldu.bebiş gelişmiyordu.8.haftada gittiğimde 6 haftalık demişti.ama oğlumda net hatırlıyorum ki 6.haftada kese, kalp atışı hepsi net bir şekilde vardı.benim de 4. hafta ama 2 hafta beklesem mi acaba diyorum...valla korkuyorum ya...

kumrudeniz kumrudeniz S sezey araya bayram girmesin dedi doktorum o yüzden çağırdı gelecek cuma. Kese göremeyebiliriz belki bilemedim ama yine de umutluyum şükür. İnşallah sorunsuz ilerler hepimizin gebeliği. Reglimden 4 gün önce 37 iki gün önce de 108 çıktı Hcg. İnşallah sağlıkla ilerliyordur.

Selam
Seni oylesine iyi anliyorum ki sanki beni anlamışın. 4 bebek kaybettim hele bir de daha bir tane bile cocugun yoksa ve surekli düşük yaşayınca hayatin dışına atılmış hissediyor insan kendini. 3 kayiptan sonra ogluma hamile kaldim. 7 ay boyunca sadece wc ye gitmek icin ayaga kalktim onun disinda hep uzandim. Ve 4 ayi hastanede gecirdim. Simdi anneyim. Menopoza kadar zamanimiz var pes etmek yok. Asla umudunu yitirme. Oglumdan sonra 10 haftalik bebegimin de kalbi durdu. Ama bak yine hamileyim. Umarim sen de hamilesin. Eger hamileysen ilk besigi atladin demektir. Denemeden ogrenemiyoruz maalesef bebegimizin bize tutunup tutunamayacagini. Bence al bir test ve o karisik duygulara birak kendini. Sevgiyle kal.
Merhaba
Pekii canım bu dört düşüğünün nedeni belli mi, araştırıldı mı? Yani az buz diil 4 düşük yapmak. Ya gerçekten nedeni olmalı bence. Ama bazen de araştırıldığında hiçbir sebep bulunamayabiliyor. Bana Dr araştırmamıza gerek yok dedi henüz. Sağlıksız bebekleri vücut bir şekilde atıyor, sonlandırıyor dedi. Aslında bu da Allah'ın bize birer lütfu. Her daim şükretmek gerek. Bu sefer hamile kalırsam Dr tedbir amaçlı kan sulandırıcı iğnelere başlatıcak. Hamile olduğunu öğrendiğin an gelirsin demişti. Tedbir bizden, takdir yine Allah'tan. Dua etmekten başka bişey gelmiyor elimizden. Ben hala test yapmadım. İnatla adet günümü bekliyorum :olamaz: Çünkü adet olacağım bütün belirtileri yaşıyorum. Olsun hiç üzülmem hayırlısı diilmiş bu ay derim, önümüzdeki aylarda denerim sağlık olsun. İnşallah artık bu gebeliğinde hiç bir sorun yaşamazsın canım, içini ferah tut, Allah inşallah sağ salim hayırlısıyla kucağına alabilmeyi nasip etsin...:dua:

kumrudeniz kumrudeniz S sezey araya bayram girmesin dedi doktorum o yüzden çağırdı gelecek cuma. Kese göremeyebiliriz belki bilemedim ama yine de umutluyum şükür. İnşallah sorunsuz ilerler hepimizin gebeliği. Reglimden 4 gün önce 37 iki gün önce de 108 çıktı Hcg. İnşallah sağlıkla ilerliyordur.
aa, hiç düşünmemiştim bayram tatilini.teşekkür ederim canım.paylaşımların faydası işte..haklısın, bu perşembe günü bi gidip baktırıvereyim.

aa, hiç düşünmemiştim bayram tatilini.teşekkür ederim canım.paylaşımların faydası işte..haklısın, bu perşembe günü bi gidip baktırıvereyim.

kumrudeniz kumrudeniz boza boza
ya ben de bayram tatilinde giderim acile, doktora anlatırım durumu kontrol bu tarihe geldi yani 6.hafta... bekleme stresi de bebeğe zarar bi bakıver doktorcuğum derim diye düşünmüştüm ama çocuk meraklısı koca almış bile randevuyu.. kızım napıyo canı sıkılıyomu diyip duruyo şimdiden.. bi kız doğursam kral olurum sülalede.. kafayı nereye cevirsen erkek :olamaz::KK48:
saka bi yana Rabbim sağlıklı bi sekilde kucağımıza almayı öpüp koklamayı nasip etsin herkese..:anne:

kumrudeniz kumrudeniz boza boza
ya ben de bayram tatilinde giderim acile, doktora anlatırım durumu kontrol bu tarihe geldi yani 6.hafta... bekleme stresi de bebeğe zarar bi bakıver doktorcuğum derim diye düşünmüştüm ama çocuk meraklısı koca almış bile randevuyu.. kızım napıyo canı sıkılıyomu diyip duruyo şimdiden.. bi kız doğursam kral olurum sülalede.. kafayı nereye cevirsen erkek :olamaz::KK48:
saka bi yana Rabbim sağlıklı bi sekilde kucağımıza almayı öpüp koklamayı nasip etsin herkese..:anne:

Olsun olsun gidelim de görelim. Hem de içimizrahat etsin. Güzel haberleri paylaşalım burada inşallah.

hoşgeldin canım aramıza..Hayır dualarımız topikteki tüm arkadaşlar için...
Olsun olsun gidelim de görelim. Hem de içimizrahat etsin. Güzel haberleri paylaşalım burada inşallah.
İnşallah insallah

S sezey beklenen doğum tarihlerimiz aynı:KK5:
Biliyosun beklenen doğum tarihi benm tahminim :halay::halay:zaten tarih doGru da olsa tutmuyorki oğlum 3 hafta erken geldi hatta o gün ben tuturmustum sosyete pazarına gidicem diye annem izin vermemişti malum kanama korkusuna tek gidemiyodum biyere iyiki de gitmemisiz bi iki saat sonra suyum geldi gece de dogum olmuştu

Oh oh bebek kese kontrol muhabbetleri Başlamış sanırım üç hamile var şimdilik inşallah kısa zamanda bizlerde aranıza katılırız:)
İnşallah kızlar, once sağlıklı olsun varsın geç olsun

selam kizlar bende hamileyim martin 6 si dogum olarak görunuyor daha ben keseyi görmedim hayirlisi olsn
Hayırli olsun canım

S sezey , eğer bu gebelik doğuma kadar devam edebilirse ben de muhtemelen şubat annesi olucam. oğlum 39 da gelmişti sezeryan doğum oldu. şimdi de sezeryan olacağı için en az bir hafta erken alırlar. 7 mart beklenen doğum olduğuna göre şubat gibi doğar diye umuyorum.

S sezey , eğer bu gebelik doğuma kadar devam edebilirse ben de muhtemelen şubat annesi olucam. oğlum 39 da gelmişti sezeryan doğum oldu. şimdi de sezeryan olacağı için en az bir hafta erken alırlar. 7 mart beklenen doğum olduğuna göre şubat gibi doğar diye umuyorum.
kumrudeniz kumrudeniz benimki normal dogumdu ama yine 3 hafta erken doğdu.. hala da aynıdır aceleci oğlan anası kılıklı ben de 7 aylık doğmuşum,benim oglan yine ii :KK45:

İnşallah insallah

Biliyosun beklenen doğum tarihi benm tahminim :halay::halay:zaten tarih doGru da olsa tutmuyorki oğlum 3 hafta erken geldi hatta o gün ben tuturmustum sosyete pazarına gidicem diye annem izin vermemişti malum kanama korkusuna tek gidemiyodum biyere iyiki de gitmemisiz bi iki saat sonra suyum geldi gece de dogum olmuştu

İnşallah kızlar, once sağlıklı olsun varsın geç olsun

Hayırli olsun canım
Elbette sağlıklı olsun ama geç de Olmasın Rabbim Hayırlısı ile en kısa zamanda sağlıklı bir gebelik nasip etsin inşallah.ikinci bebek in yaklaşık 3 senedir uğraşıyorum.artık yoruldum.rabbim sabır versin

Elbette sağlıklı olsun ama geç de Olmasın Rabbim Hayırlısı ile en kısa zamanda sağlıklı bir gebelik nasip etsin inşallah.ikinci bebek in yaklaşık 3 senedir uğraşıyorum.artık yoruldum.rabbim sabır versin
annenin aşırı istemesi de (eğer bir problem yoksa)gebeliğe engel oluyor...Çok örneğini duydum.ben de tecrube ettim:))Bi de çoğu kadın yumurtlama ağrısı çeker.ve o ağrıdan sonra tam 14.günde adet olur.Ağrı, adet sancısına benzeyen, karında şişlik yapan, gaz ağrısı gibi bişey..bi de sadece o gün akıntının rengi şeffaflaşır. dokusu değişir.gününü takip et canım.ben o gün çalıştım:))ve gebeliği at kafandan..düşünme, korunma da.inşallah olur.ben de 1.5 yıldır istiyordum.çok hem de.sonra oldu ama kalbi durdu işte.rabbim hayırlısını versin.dert etme canım.şimdi içmimde hiç sevinç yok.8 hafta bitene kadar da korkarak yaşayacağım herhalde...

annenin aşırı istemesi de (eğer bir problem yoksa)gebeliğe engel oluyor...Çok örneğini duydum.ben de tecrube ettim:))Bi de çoğu kadın yumurtlama ağrısı çeker.ve o ağrıdan sonra tam 14.günde adet olur.Ağrı, adet sancısına benzeyen, karında şişlik yapan, gaz ağrısı gibi bişey..bi de sadece o gün akıntının rengi şeffaflaşır. dokusu değişir.gününü takip et canım.ben o gün çalıştım:))ve gebeliği at kafandan..düşünme, korunma da.inşallah olur.ben de 1.5 yıldır istiyordum.çok hem de.sonra oldu ama kalbi durdu işte.rabbim hayırlısını versin.dert etme canım.şimdi içmimde hiç sevinç yok.8 hafta bitene kadar da korkarak yaşayacağım herhalde...
Cnm ben ovulasyon takibi yapıyorum yani ovulasyonu kaçırma gibi bir sorun değil bu.kafadan atma da değil.benim bir kızım ve 4 kaybım var.yani hamile kalamıyor Değilim.sadece zor hamile kalıyorum ve olunca da kaybediyorum.yakşaşık 3 sene dolacak artık çok yoruldum ve zaman ilerliyor yaş ilerliyor.derdim yeniden anne olmak değil.sadece kızıma KARDEŞ arkadaş olsun istedik aradaki yaş farkı da gittikçe açıldı.elbette Rabbim en doğrusunu bilir.ama bu olanlar beni endişelendiriyor.yoruyor.bu Yüzden Rabbimden en kısa zamanda hayırlı sağlıklı bir evlat diliyorum.sonuçta Rabbimin herşeye gücü yeter buna inancım tam.inşallah o ay bu ay olur.seni benim gibi kayıp yaşayanlar en iyi anlar.ben de hamile kaldım tamam bitti diyemiyorum.çünkü hamile kalınca herşey yeni Başlıyor aslında.heran yüreğin ağzında gezmek, sürekli wc ye gidip kanama mı başladı diyerek yaşamak çok iyi bilirim.rabbim bu yolda hepimize sabır versin inşallah.

benim bat dündü hala olmadım pek umutlu değilim ama inşallah bebeğim benledir az önce hesaplattım eğer hamileysem tahmini doğum 28 şubat diyor ama mart daha garanti sanırım inşallah kırmızıları görmem burda devam ederim:KK68:

• Beğen
Reactions: hrm
X