2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
gelsene gelsene sende belirti olmusmuydu kalp durdugunda? Yoksa hersey yolundayken kontrolde mi cikmisti? Ayyy benim dr.un muayenesine tasinasim var sanki. 9 ay orda yasasam olmaz mi ki? Bir yandan sizleri rahatlatayim diyorum sonra bir bakiyorum kendim bermuda seytan ucgeninde girdapa kapilmisim...
Canım benim hiç belirtim olmadı.. 11 hastalıktı. Herşey yolundaydı..1 gün öncesi çok şiddetli basimagridi. Ama bende migren var ona bağlaşım. Ertesi günü cinsiyet öğrenmek için gittiğimizde kalbi durmuştu. 12 haftaya kadar sağlıksız bebek kendini sonlandiriyormus.. ilk gebeliklerde olabiliyor muş.

Canım en başından beri böyle mi?? Olabilir ben tabi durumumu bilmiyorum daha kalp atışını görmedim ama her gün farklı belirtiler oluyor. Geçen hafta uykudan gözümü açamıyodum. Sonra deli gibi yorgundum hiç bulantım olmadı ama bugün dışarda bişiler yerken balık kızartıyolardı acayip tiksindim.bazen hiç karnım ağrımıyo mesela acayip üzülüyorum.

Sizin hergün adet ağrınız oluyo mu??

Bennde 9 haftalık kalp atışı duran gebeliğim oldu Allah göstermesin bir daha endişe hep var yani ama düşünmüyorum
Canim benim de çok degisken oluyor agrim ve bulantilarim. Hatirlatmak hic istemem ama okudukca endiseleniyorum acaba kalbi durdu mu telasi alip durmaya basladi beni acaba kalbi durdugunda bir degisiklik olmus muydu hissedebildigin?

Arkadaşlar kısaca anlatayım ilk hamileliğimde herşey yolunda başladı betalarım nerdeyse 3 katına çıkıyordu keseyi hemen gördüm çok da güzel büyüyordu 6.haftada falan mide bulantılarım başladı ama kusmuyordum neyse Birgün sabah erken saatte başın sağolsun diye bir sesle uyandım ailemi falan aradım herkes iyiydi neyse ama içim hiç rahatlamadı DR gittim kalp atışı yok şimdiye kadar duymamız lazımdı dedi emin olamadım özel DR gittim o da aynı şeyi söyledi 1 hafta bekledik bu arada başka DR gittim o da kürtaj dedi ve en son 1 hafta sonra kürtaj oldum arkadaşlar sadece mide bulantım pat diye kesildi birden birkaç gün sonra da bu rüya ve DR kürtaj işi çıktı daha sonrada ocak da dış gebelik geçirdim onda farkınçok Ağrı'm vardı ben hep gaz sancısı sandım sonra bacağıma vuruyordu ağrı sonunda değer çok az yükselmeye başladı kese gözükmedi ve iğne ile o da düştü bu tüp bebek betam güzel yğkseldi keseyi gördük ama bu kadar sıkıntıdan sonra insan korkuyor inşallah allahım hepimize sağlıklı hayırlısıyla kucağımıza almayı nasip etsin inşallah

Kızlar anca yazabildim.
Gittik doktora hiç birşey değişiklik yok kesenin arkasında kocaman bir kanama alanı var öyle böyle değil baya çok artık iğne olmayacgm günde 3 kere progestan kullanıcam sadece. Doktor ya bu kanama bu çocuğu dusurecek ya da akacak yahutta vücut emecek ama ciddi anlamda dusuk riskim devam ediyor. Bebeğim kocaman olmuş kızlar onu öyle gordum ya nasıl kaybederim ben onu dayanamam :cry:

Sen hiç bir iş yapmadan yatıp keyfine bak bol bol, tatilede gidecekmişsin ohh mis işte, çok iyi gelecek tatil eminim. Bu yatmalı dinlenmeli günlerin keyfine varmaya bakalım zira o bebekler kucağımıza geldikten sonra ne uyuyabilicez ne dinlenebilecez ki yeter ki gelsinler razıyız tabi :) Endişe stres bak hepimizde var olmasıda çok normal ama arada kafanı dağıt, geyik yap, eğlen biraz. Her şey çoookkk güzel olacak yeter ki inanalım.

Canım benim hiç belirtim olmadı.. 11 hastalıktı. Herşey yolundaydı..1 gün öncesi çok şiddetli basimagridi. Ama bende migren var ona bağlaşım. Ertesi günü cinsiyet öğrenmek için gittiğimizde kalbi durmuştu. 12 haftaya kadar sağlıksız bebek kendini sonlandiriyormus.. ilk gebeliklerde olabiliyor muş.

yaaaaaa bak şimdi yaaaaa :KK43:(( çok üzüldüm tatlım, Allah hepimizin dualarını kabul etsin ve kucaklarını boş bırakmasın umarım.

Kızlar bugün doktora gittim. Başka şehre tayin olduğum ve bu ilçede özel hast olmadığı için devlet hast gittim. Ultrasona girmek istemiyorum dedim kadın doktor kalp atışını duymam lazım dedi. Testlerde problem çıkarmasın diye alttan aldım. Sonra testleri istedi. Çok ters, aksi bir kadındı. İçim sıkıldı odada. 3 hafa sonra kalp atışını tekrar dinledim. Tosun gibi olmuş yavrum ayaklarını gördüm kıpır kıpır. Sırt üstü kaykılmış:) bebek 10+3 ultrasona göre 11. Haftada. Korkudan doktora soramadım hemşire bebek iridir sorun yok dedi. Öyle işte.
Çok sevindim
Maşallah sana ve bebegine:nazar:

Kızlar anca yazabildim.
Gittik doktora hiç birşey değişiklik yok kesenin arkasında kocaman bir kanama alanı var öyle böyle değil baya çok artık iğne olmayacgm günde 3 kere progestan kullanıcam sadece. Doktor ya bu kanama bu çocuğu dusurecek ya da akacak yahutta vücut emecek ama ciddi anlamda dusuk riskim devam ediyor. Bebeğim kocaman olmuş kızlar onu öyle gordum ya nasıl kaybederim ben onu dayanamam :cry:
Canim içini ferah tut insallah her şey çok guzel olacak

Ay amin canm insallah . Ne kadar uzulsemde ben tedbirimi aldım gerisi Rabbime kalmış o ne takdir ederse o olacak
Canım bak bebis savaşıyor, sende bırakma.. umudunu sakın kaybetme.. iyi düşünelim herşey iyi olsun canım.. oh tatile de gidiyorsun..çok iyi gelecek sana..

gelsene gelsene sende belirti olmusmuydu kalp durdugunda? Yoksa hersey yolundayken kontrolde mi cikmisti? Ayyy benim dr.un muayenesine tasinasim var sanki. 9 ay orda yasasam olmaz mi ki? Bir yandan sizleri rahatlatayim diyorum sonra bir bakiyorum kendim bermuda seytan ucgeninde girdapa kapilmisim...

Canim benim de çok degisken oluyor agrim ve bulantilarim. Hatirlatmak hic istemem ama okudukca endiseleniyorum acaba kalbi durdu mu telasi alip durmaya basladi beni acaba kalbi durdugunda bir degisiklik olmus muydu hissedebildigin?

İnanın hiççç hatırlamak istemiyorum kızlar ama şiddetli bel ve karın ağrısı bastırmıştı rahatsız edici. Sonrası için pek bir şey hatırlamıyorum ama 3,4 gün sonra kendi doktoruma gittim. Orda büyük bir üzüntü yaşamıştım Allah tekrarını nasip etmesin. Yıkıldık tabi tüp bebek ve 4. Hamileliğimdi.

Böyle şeyleri hamile topiğinde yazmayı yanlış buluyorum. Birinin sürekli ben bunu yaşadım kaybettim diyerek moral bozmaya hakkı yok ben siz sordunuz diye yaZıyorum. Kendinizi Allaha bırakın nasibinde ne varsa onu yaşıyorsun geçmişi silin , bu başka bi hamilelik Allah büyük kızlar. Olumsuz konuşmalar bazılarını etkiliyor evham yapıyorlar. Burda bunu yapmayalım. Yoksa kiminin kanaması var kimi kalp atışı duymadı sakin olalım ve anı yaşayalım.
Yanlış anlamayın ne olumsuz geçmiş konuşmalarından ne de puset konuşmalarından hoşlanmıyorum her şeyin zamanında güzel olacağından yanayım.:KK200:

Kızlar anca yazabildim.
Gittik doktora hiç birşey değişiklik yok kesenin arkasında kocaman bir kanama alanı var öyle böyle değil baya çok artık iğne olmayacgm günde 3 kere progestan kullanıcam sadece. Doktor ya bu kanama bu çocuğu dusurecek ya da akacak yahutta vücut emecek ama ciddi anlamda dusuk riskim devam ediyor. Bebeğim kocaman olmuş kızlar onu öyle gordum ya nasıl kaybederim ben onu dayanamam
Geçmiş olsun umarım bu kadarla kalır.temennimiz sağlıkla doğması. Hatta bir tanıdığım var bizzat şahit olduğum çok kanaması olan hemde uzun süre devam etti kanama .işten ayrıldı ilk 3 ay cidden evde yattı hep .sadece wc banyo icin ayaga kalkmistir.doğurdu çocuğu 6 yaşında. Darısı sana olsun inşALLAH

İnanın hiççç hatırlamak istemiyorum kızlar ama şiddetli bel ve karın ağrısı bastırmıştı rahatsız edici. Sonrası için pek bir şey hatırlamıyorum ama 3,4 gün sonra kendi doktoruma gittim. Orda büyük bir üzüntü yaşamıştım Allah tekrarını nasip etmesin. Yıkıldık tabi tüp bebek ve 4. Hamileliğimdi.

Böyle şeyleri hamile topiğinde yazmayı yanlış buluyorum. Birinin sürekli ben bunu yaşadım kaybettim diyerek moral bozmaya hakkı yok ben siz sordunuz diye yaZıyorum. Kendinizi Allaha bırakın nasibinde ne varsa onu yaşıyorsun geçmişi silin , bu başka bi hamilelik Allah büyük kızlar. Olumsuz konuşmalar bazılarını etkiliyor evham yapıyorlar. Burda bunu yapmayalım. Yoksa kiminin kanaması var kimi kalp atışı duymadı sakin olalım ve anı yaşayalım.
Yanlış anlamayın ne olumsuz geçmiş konuşmalarından ne de puset konuşmalarından hoşlanmıyorum her şeyin zamanında güzel olacağından yanayım.:KK200:

Haklısın. Ben de tam 10 saniye önce 11 haftalıkken bebeğini kaybeden birinin mesajını okudum burada. Bugün de bana 11 haftalık demişlerdi. Kafaya takmadan mis gibi yaşıyordum. Zor zamanları atlattık diyordum ki 11 haftalıkken de hiçbir belirti olmadan düştüğünü gördüm canım sıkıldı. Napalım her şey olacağına varıyor. Bekleyeceğiz.

Güzel anneler birşey soracağım belimde ağrı ve sağ kasigimda batma var normal mi

Kızlar anca yazabildim.

Canım benim kanama alanım senden önce oluştu ve çok fazlaydı yani doktor kanama almı demiyordu kanama alanları diyordu. İlacımı kullandım ve hep yattım dinlendim çok şükür nihayet de geçti. Sıkma canını lütfen genelde geçiyor kanama alanı göreceksin sen de bebeğin iyi olsun kalbi güzel atsın da gerisi hallolur inşalşah.

Merhaba atkadaşlar ,
Benim de pko nedenli başlayan tüp bebek tedavim temmuz ayında transfer olarak gerçekleşti ve 6 haftalık gebeyim, sizlere bir sorum olacak iki haftadır özelikle bu hafta aşırı adet ağrıları yaşıyorum, geceleri ağrı ile uyanıyor gündüzleri klima altında ağrıdan kan ter içinde kalıyorum sonra birden geçiyor sonra bir anda tekrar vuruyor.. Bazen hiç birşey yokmuş gibi.. Hatta geçen hafta çok az lekelenme oldu iki gün sonra ulstrasona girdim herşey yolundaydı.. Doktorum normal diyor ilaçları azaltınca azalabilir dedi, çünkü hala günde dört tane estrofem , dört tane progestron, iki günde bir progrex iğne vuruluyorum.. Aynı veya benzer şeyler yaşayan var mı?? Belki de ben çok hassasım ilk adet dönemlerinde genç kızken çektiğim ağrıların aynıları.. 1 ay bekleyip Dondurulmuş embriyo transferiydi ama 40 tane yumurtam toplanmıştı belki hepsinin etkisi vardır??
Canım bende tüp bebek tedavisyle hamile kaldım. Aynı şekilde günde 4 estrofem kullanıyodm. Keseyi gördüğümüz gibi bıraktım estrofemi. Hamile kalınca estrofemi kesmek lasm kesinlkle.

Duygularima tercüman olmussun canm..
Hepimiz zaten cok büyük bir stres icindeyiz birde topikte genel olarak eski yasanmisliklar konusulunca insan iyice korkup tedirgin oluyor.bu iki gündür hep ayni seyler konusuluyor diye inan artik topige bir süre ugramamayi bile düşündüm. Bende cok ama cok tedirginim acaba bebegm iyi mi acaba yasiyormu sorulariyla heran beynimi yiyip bitiriyorm üstüne birde burda sürekli bu tarz konusulmasini dogru bulmuyorum.
Tabiki hep güzel şen şakrak olsun topik demiyorum elbette acilarimizi da paylasacagz ama birazcik artik su havayi dagitsak topikten iyi olacak.hepimiz ayri ayri cok tedirginiz iyi biliyorum o yüzden birde burda birbirimizi tetikleyip iyice korkutmayalm düşüncesindeyim

X