2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
çevrede olunca insanın o ismi koyası gelmiyor açıkçası :) benim adım da Bahar bu arada:KK37:

Çok güzel isim bahar, ben her duyduğumda bu ismi içim ferahlar. İşte böyle etkisi olan isimler istiyorum. Hayırlısı bakalım belki ismini koyarım minişime :KK36:

Bilmiyordum böyle bu etkisi olduğunu. Ama geçen doktor beni 2 gün arayla cagirdi, ilkinde kesin bir kese göremedi , 2.de keseyi çok net gördü fotosunu aldi şekli de düzgün dedi hemen cikardi. Ondan biraz huylanmistim. Sonra daha gitmedim zaten

Ya ben bir sürü yazı okudum. Sebebi de doktorumun o tavrıydı. Amerika' da toplamda 3 kez ultrason izni varmış. Türkiye deki yöntem eleştiriliyor. Ben daha ilk üç ayda üç kez girdim yahu. 2 haftada bir ultrason. Her seferinde de doktor geriliyo ama yine de çağırıyo beni. Yok ilk gebelik oluşumu, yok keseydi, yok kalp atışıydı. Annem de ne kadar çok giriyorsun deyince kıllandım. Onlar ultrasonsuz doğurmuş ya. Eskiden kalp atışı steteskopla 5.,6. Ay falan duyuluyormuş galiba bebekler büyüyünce:))

Cocuk arabasını çok şatafatlı ve ağır birsey almayın
Ben onlara heves etmiştim ama.sonra semsiye olanlardan aldım ve çok memnun kaldım . Otobüste,dolmuşta. Çok rahat oluyor yer kaplamiyor . Heleki eviniz apartman ise ve apartmana konması yasak ise evinizde kiler olmalı oyle şatafatlı arabalar için
Kesinlikle katılıyorum ben kraft marka bebek arabası almıştım ama çok kullanamadim pratik değildi. Uygun fiyatlı baston puset aldık onu elimden dusurmedim hiç. Hafifliği yer kaplamamasi çabası. Tek dezavantajı sirt kısmı yatmiyodu o sıkıntı oluyodu o yüzden sirt kısmı yatan baston puset alicam tekrardan. Aklımda chicco liteway var onu almayı dusunuyorum

Hamilelikten öncesinde de var mıydı yoksa yeni mi başladı? Hormonlar çok etkiliyor saçları. Benimde aşırı dökülürdü, sonra saç boyamayı bıraktım, birde hipofiz bezimde adenom var benim ondan da kaynaklıydı, içtiğim ilaç sayesinde küçüldü ve hormonlarım düzene girdi, şimdi olması gereken kadar dökülüyor artık. Ben bu iki sebebe bağladım çünkü daha önce ne yaptıysam engel olamamıştım dökülmesine. Bende saçlarımı kestirmek istiyorum ama bir kaç kişi şimdi kestirme falan dedi içime kurt düştü. Hurafedir dimi? :)

Ben kestirdim valla canim. Cok uzundu saclarim. Yazin hergun dus kurutmasi etmesi cok vakit aliyordu gittim bi guzel kestirdim benim konforum bebegimin konforu demek sonucta dogurana kadar uzar zaten yine :)

Ya ben bir sürü yazı okudum. Sebebi de doktorumun o tavrıydı. Amerika' da toplamda 3 kez ultrason izni varmış. Türkiye deki yöntem eleştiriliyor. Ben daha ilk üç ayda üç kez girdim yahu. 2 haftada bir ultrason. Her seferinde de doktor geriliyo ama yine de çağırıyo beni. Yok ilk gebelik oluşumu, yok keseydi, yok kalp atışıydı. Annem de ne kadar çok giriyorsun deyince kıllandım. Onlar ultrasonsuz doğurmuş ya. Eskiden kalp atışı steteskopla 5.,6. Ay falan duyuluyormuş galiba bebekler büyüyünce:))
Evet avrupadan arkadaşlar varsa ben de duymuştum bu kadar cok ultrasona girilmedigini demek bundanmis biz de ilk aylar özellikle çok giriyoruz bir de son aylar. Halbuki gerek yok dediğin gibi. Bu sefer çok gitmicem demiştim ama bu kanama kahverengi akinti derken yine gittim :)

Hamilelikten öncesinde de var mıydı yoksa yeni mi başladı? Hormonlar çok etkiliyor saçları. Benimde aşırı dökülürdü, sonra saç boyamayı bıraktım, birde hipofiz bezimde adenom var benim ondan da kaynaklıydı, içtiğim ilaç sayesinde küçüldü ve hormonlarım düzene girdi, şimdi olması gereken kadar dökülüyor artık. Ben bu iki sebebe bağladım çünkü daha önce ne yaptıysam engel olamamıştım dökülmesine. Bende saçlarımı kestirmek istiyorum ama bir kaç kişi şimdi kestirme falan dedi içime kurt düştü. Hurafedir dimi? :)
Evet canim dokuluyordu. Hala da devam ediyor. Demir ilacina basliycam zaten ilk gittigim dr vermisti belki iyi gelir.

Kesinlikle katılıyorum ben kraft marka bebek arabası almıştım ama çok kullanamadim pratik değildi. Uygun fiyatlı baston puset aldık onu elimden dusurmedim hiç. Hafifliği yer kaplamamasi çabası. Tek dezavantajı sirt kısmı yatmiyodu o sıkıntı oluyodu o yüzden sirt kısmı yatan baston puset alicam tekrardan. Aklımda chicco liteway var onu almayı dusunuyorum

Ben daha araştırmadım ve aslında hiç bir fikrimde yok bu konuda ama ağır ve hantal olmaması taraftarıyım. Baston tercih ederim gibi geliyor ama bebeğin yüzü bana dönük olsun istiyorum ben. Sanki dışarı bakarsa kontrolümde olamayacakmiş hissi var. Sinek kaçsa ağzına haberimiz olmayacak :) Bu bastonların bizden tarafa bakanları var mı biliyormusun?

Evet kızlar ultrasonda belli bir süre varmış o süre üzerinde tutulması sakıncalıymış, ısı oluşuyormuş ve zararlıymış. Benim doktor da aceleyle bakıp hemen çekiyor. Özellikle kalp dinleme işlemini çok kısa tutuyorlar.

Evet canim benim gittiğim prof bakti hemen kalbi dinletti 3 4 saniye kapatti hemen. Bende karsiyim zirt pirt ultrasona sokmaya. Cocuga zararli oldugunu okumuştum bende.

Kizimin adi Asya kizlar. Ben cok begeniyorum cok saf temiz sade geliyor bana. Ogretmen oldugum icin iki isimli ogrencilerin zorluklarini goruyorum ve asla koymayacagim sey. Bir de kisiligi acisindan kendisine ait tek bir isim onun daha saglam olacagini dusunduruyor. Tek bir ismi benimsesin. Zatrn cogu aile ikincisiyle hitap etmiyor bile sadece kendileri istedigi icin nufus cuzdaninda yer aliyor. Benim gorusum de bu:KK66:

Kizimin adi Asya kizlar. Ben cok begeniyorum cok saf temiz sade geliyor bana. Ogretmen oldugum icin iki isimli ogrencilerin zorluklarini goruyorum ve asla koymayacagim sey. Bir de kisiligi acisindan kendisine ait tek bir isim onun daha saglam olacagini dusunduruyor. Tek bir ismi benimsesin. Zatrn cogu aile ikincisiyle hitap etmiyor bile sadece kendileri istedigi icin nufus cuzdaninda yer aliyor. Benim gorusum de bu:KK66:
Evet doğru diyorsun aileler için güzel bişey iki isimli olması da okula gidince karışıyor çocukların kafası

Ben daha araştırmadım ve aslında hiç bir fikrimde yok bu konuda ama ağır ve hantal olmaması taraftarıyım. Baston tercih ederim gibi geliyor ama bebeğin yüzü bana dönük olsun istiyorum ben. Sanki dışarı bakarsa kontrolümde olamayacakmiş hissi var. Sinek kaçsa ağzına haberimiz olmayacak :) Bu bastonların bizden tarafa bakanları var mı biliyormusun?
Yok canım o kadar detaylı arastirmadim çünkü benim kraft marka arabam puset yerlestirmeli özelliği var anneye bakiyo bebek onda 6 ay iskeletini puset takarak kullaniyosun ve çok pratik sonra kılıfını takınca agirlasiyo o yüzden ben ilk ay eski bebek arabami kullanıp sonra baston pusete geçiş yapicam chicconun öyle yüze bakan özelliği varmı bilmiyorum bi arastirayim dediğin gibi

X