2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Aa cok sevindim canim:) masallah erken baslamis azalmaya. Benim de biraz vardi o da kayboluyor sanirim:KK66: benim kontrole daha iki hafta var ya.. Dr 4 hafta sonra gel dedi 2si bitti ama hep tedirginm gitsemmi diyorum:)))
İnsan bekleyemiyor :KK70: Benim doktor da her hafta beni göresi var heralde çağırıp duruyo hayır diyemiyorum :KK70: Bak perşembe yine gidicem mesela, ona kalsa bugün yarın gidecektim :KK70:
:halay:Aaa bi dk ya ben de 17sinde gidicem 12. Haftam oluyor bana da yapacak o zaman ikili test @boza
Allahım bu zaman kavramı beni şoklara sokuyor bi dakika yaa :KK70: 17si mi ikili test mi ay benim bu randevudan 2 hafta sonra yani. Ne çabuk büyüdüler yaa. 12. hafta da cinsiyetlerini belki öğrenebiliriz, erkekse gösterebiliyormuş :KK70:

İnsan bekleyemiyor :KK70: Benim doktor da her hafta beni göresi var heralde çağırıp duruyo hayır diyemiyorum :KK70: Bak perşembe yine gidicem mesela, ona kalsa bugün yarın gidecektim :KK70:

Allahım bu zaman kavramı beni şoklara sokuyor bi dakika yaa :KK70: 17si mi ikili test mi ay benim bu randevudan 2 hafta sonra yani. Ne çabuk büyüdüler yaa. 12. hafta da cinsiyetlerini belki öğrenebiliriz, erkekse gösterebiliyormuş :KK70:
Ayy yavaş yavaş gelin ikili testler cinsiyetler içim kıpır kıpır oldu vallahi :KK48:

Kızlaar güzel kızlar, misafirim vardı hafta sonu, maşaallah ne döktürmüşsünüz ne döktürmüşsünüz. Bir de işteyim, okuyamadım hepsini ama çoğunuzun yazılarını okudum. Ne kadar güzel, ne kadar tatlı ne kadar naifsiniz. Farklı fikirlerde de olsak, inansak da inanmasak da ne güzel anlaşıyor birbirimizi anlıyor anlamaya çalışıyoruz. Hepinizle gurur duyuyorum, eminim çook güzel annişler olacaksınız.

Çok stresli çok gergin bir dönem, benim ikinci olduğu halde endişeliyim ki aslında o kadar rahaatttt bi insanım sormayın :skandal:
Ama hep beraber birlik olup bu günleri atlatarak bebişlerimizi alacağız kucağımıza.

Sevgiyle kalın :KK39::KK39:

Kızlar bugün gene üstüme bi umutsuzluk çöktü korku girdi içime. Şimdi cuma günü biz keseyi gördüğümüzde kese 12mm di. İnternette okuduğum bilgiye göre 12 mm olduğunda yolk sak görülmesi gerekiyorms. Bnde hicbsy görülmedi. Çok korkuyorum boş gebelik diye :KK43:
Canım korkma lütfen, kafan rahat edicekse git başka bi doktora. Ovulasyon tarihini hatırlıyo musun ? Belki de geç döllenmedr

Benim bir derdim var kızlar :KK43: Regl dönemim 10 günü geçti aşırı derecede bebiş istememe rağmen gidip test yapmaya çekiniyorum. çünkü 93 kiloyum ve eşim bu kiloda hamile kalmamı asla istemiyor 11 aylık evliyim evlendiğimizden beri hep korunduk. bir bebişimizin olmasını o kadar çok istiyorum ki :anne: 60 lara düşene kadar çocuk yapmayacağını söylüyor. Bende diyet yapıyorum sağlıklı bir şekilde hamile kalmak istiyorum. Test yapacak cesaretim yok. hamile isem bu haberi verdiğimde eşim hiç sevinmeyecek gibi geliyor. Biraz öncede başım döndü heyecanlandım yoksa hamilemiyim diye o heyecanım bile 2 dk sürdü. ne yapmalıyım eğer hamileysem ????? yardım edin bana :olamaz:

Korunuyorsanız hamile kalma olasılığınız çok düşük. İdrar testi yapın. Hamileyseniz de doktor söyler risklerin ne olduğunu. Şeker, tansiyon, kolesterol varsa ona uygun önlem ve tedbir alır. Kan değerlerinizi bilmeden ne desek boş. Ama gebelikte eşinizin de isteği önemli. İkinizin bebeği olacak bu. Regl gecikmesine gelince test yapmadan bilinmez. Belki beyniniz size oyun oynuyordur.

:KK70: Aynen canım daha beklicez 16-22 haftalar arası hissedebilirmişiz şu anda elimizi karnımıza koyduğumuzda hissettiğimiz tek şey bağırsakların hareketi :KK70:
Of evet yaa neyse 9ları gördük 16yı da görürüz :KK70: bağırsak hareketi bile hissetmiyorum zaten tık yok :KK70: Bi tek kendi nabzımı alıyorum karnımdan o kadar. Korkunca falan karnımdaki damar atıyo :KK70:

Korunuyorsanız hamile kalma olasılığınız çok düşük. İdrar testi yapın. Hamileyseniz de doktor söyler risklerin ne olduğunu. Şeker, tansiyon, kolesterol varsa ona uygun önlem ve tedbir alır. Kan değerlerinizi bilmeden ne desek boş. Ama gebelikte eşinizin de isteği önemli. İkinizin bebeği olacak bu. Regl gecikmesine gelince test yapmadan bilinmez. Belki beyniniz size oyun oynuyordur.

Haklısınız stresten üzüntüden hemen etkilenen bir yapım var belkide beynim bana oyun oynuyordur dediğiniz gibi. öğrenmenin tek yolu test yaptırmak ne zaman yapmalıyım testi? hemen mi

Bende öğretmenim kızlar,, ilk üç ay yaz tatiline denk gelmesi doğumunda 2. döneme denk gelmesi çok ii bi şans oldu bizler için :super:
Ben bebek alşveriş sitelerinde gezmeye başladm sizde de var mı bu durum,, biz 2 senedir bu bebişi bekliyoduk sanırım ondan biraz görmemişlik ediyorum :KK48::anneadayı::KK74:

Haklısınız stresten üzüntüden hemen etkilenen bir yapım var belkide beynim bana oyun oynuyordur dediğiniz gibi. öğrenmenin tek yolu test yaptırmak ne zaman yapmalıyım testi? hemen mi

Evet. 10 günlük gecikmede bebeğiniz 6. Haftada oluyor. Çift çizgiyi görmekle kalmaz, doktora gitseniz keseyi bile görürsünüz.

dr dan ciktim. beta degeri 4 kati falan olmaliydi dedi. kese kalmamis sadece parcalari kalmis..cuma gel tamamen temizlenmis mi bakalim. parca kalirsa mudahale ederiz dedi. ihmalim var mi dedim. pek dikkat edemedim agir kaldirdim vs dedim. yok zaten yuksek ihtimal sakat bir bebekti yani kromozom bozuklugu oluyor bu tarz dusuklerde. simdi dusmese bile ilerleyen haftalarda kalbi dururdu dedi. acilde ki doktorun bir ilac vermedigini soyledim. ilacı yok zaten dedi. kucuk gebeliklerde kalp atisi duyulmamissa 12. haftadan kucukse mudahale etmiyoruz dedi. agrin olmasi normal , agir gecen bir adet donemi gibi dusun dedi agri kesici verdi. rapor verdi. evde dinlenecegim. cuma tekrar beta yapip kalintilara bakacak. dr dan sonra rahatladim.

mart anneleri maceram buraya kadarmis demekki. topik ilk açıldığında yazmistim bende düşünüyorum ama hamile kalirmiyim bilemiyorum diye. ilk bebegim 1.5 yil sonra olmustu. bu ilk aydan olunxa cok sasirmistim. olacagi varsa oluyo demekki demistim. ayni sekilde olmayacagi varsa olmuyormus. size hayirli saglikli gebelikler dilerim. ins kolayca saglikla hepiniz bebeklerinizi kucaginiza alirsiniz. dogduklari zamanda cok uslu bol uyuyan bebisleriniz bol sutleriniz olur ins.

dr dan ciktim. beta degeri 4 kati falan olmaliydi dedi. kese kalmamis sadece parcalari kalmis..cuma gel tamamen temizlenmis mi bakalim. parca kalirsa mudahale ederiz dedi. ihmalim var mi dedim. pek dikkat edemedim agir kaldirdim vs dedim. yok zaten yuksek ihtimal sakat bir bebekti yani kromozom bozuklugu oluyor bu tarz dusuklerde. simdi dusmese bile ilerleyen haftalarda kalbi dururdu dedi. acilde ki doktorun bir ilac vermedigini soyledim. ilacı yok zaten dedi. kucuk gebeliklerde kalp atisi duyulmamissa 12. haftadan kucukse mudahale etmiyoruz dedi. agrin olmasi normal , agir gecen bir adet donemi gibi dusun dedi agri kesici verdi. rapor verdi. evde dinlenecegim. cuma tekrar beta yapip kalintilara bakacak. dr dan sonra rahatladim.

mart anneleri maceram buraya kadarmis demekki. topik ilk açıldığında yazmistim bende düşünüyorum ama hamile kalirmiyim bilemiyorum diye. ilk bebegim 1.5 yil sonra olmustu. bu ilk aydan olunxa cok sasirmistim. olacagi varsa oluyo demekki demistim. ayni sekilde olmayacagi varsa olmuyormus. size hayirli saglikli gebelikler dilerim. ins kolayca saglikla hepiniz bebeklerinizi kucaginiza alirsiniz. dogduklari zamanda cok uslu bol uyuyan bebisleriniz bol sutleriniz olur ins.
Ne guzel yazmıssın saglıksızsa yapacak bısey kalmıyo canım benım cok gecmıs olsun daha fazla bısey yazamam cunku bende cok duygusalım çok uzuldum hakkında hayırlısı insallah

Bende öğretmenim kızlar,, ilk üç ay yaz tatiline denk gelmesi doğumunda 2. döneme denk gelmesi çok ii bi şans oldu bizler için :super:
Ben bebek alşveriş sitelerinde gezmeye başladm sizde de var mı bu durum,, biz 2 senedir bu bebişi bekliyoduk sanırım ondan biraz görmemişlik ediyorum :KK48::anneadayı::KK74:
Bende de ayni sey var kendimi zor tutuyorum biseyler almamak için herseyler çok ama cok güzel ya :KK22:

X