2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Herkese merhaba bende aranıza bugün katıldım benim oğlumda 28 Mart doğumlu ek gıda ya geçtim aslında tam geçemedim yemiyor çünkü oğlum, aranızda mama sandalyesi alan var mı markaları ne ve memnun musunuz yardımcı olursanız çok sevinirim.

Herkese merhaba bende aranıza bugün katıldım benim oğlumda 28 Mart doğumlu ek gıda ya geçtim aslında tam geçemedim yemiyor çünkü oğlum, aranızda mama sandalyesi alan var mı markaları ne ve memnun musunuz yardımcı olursanız çok sevinirim.

Ikea'nın Antilop modelini aldım. Temizliği kullanımı çok rahat. Çok memnunum.

Sorulara cevap yazıyorum, telden alıntı yapamadım.
1.Mama sandalyesi ikea antilop internetten sipariş ettim. Tepsi minder dahil 92 lira gibi oldu. Çok memnunum. Kibar yer kaplamıyor.
2.Yürüteç arada bir olmak üzere kullanıyorum. Ama yürümüyor hic. Zaten tüm bebekler önce geri geri sonra ileri yürüyormuş dedi akrabalar.
3.Sünneti 2 aylıkken dikişli yaptırdık. İlk 2 gün ağladı kucaktan inmedi. Ama geçti gitti. Büyüdükçe daha zor olacak emin ol. Hem sana ilerde tesekkur edecek. Çalışıyorsan cuma is çıkışı yaptırırsan pazartesiye toparlanır. Sünnet çok kolay birşey değil ama gaz sancısından daha az acır yazmış doktorlar internette. Sürekli calpol verdik. Sünnet yerini kontol et.
Bir tanıdığın çocuğu sünnet olmuş, bebek uyumuş. Kadın da uyuyor uyandirmayim demiş. Kan kaybı varmış çocuğun. Sonuç kotu olmuş. Kontrol önemli.
  • Bir de moralimi bozan olayı paylaşmak istiyorum. Dün eti puf yedirmişler oğluma. Ben işteyken babaanne ve dedesi bakıyor.allah razi olsun cok da sever iyi bakarlar. Ama dışarı çıkmışlar, evde yemek yememiş. Onlar da ac kalmasın diye eti puf vermişler. Ne diyeceğimi bilemedim. Sok oldum. Hep onlar bakıyor, dilim varmadı Bir şeyler demeye.

Kızlar, ben pirinç unundan mama yapıyorum yavruma ama içine şeker atıyorum:/ kötü mü yapıyorum, siz muhallebiye falan ne katıyorsunuz tatlandırıcı niyetine

Kızlar, ben pirinç unundan mama yapıyorum yavruma ama içine şeker atıyorum:/ kötü mü yapıyorum, siz muhallebiye falan ne katıyorsunuz tatlandırıcı niyetine
seker 3 yasina kadar vermeyin diyorlar bizler yemisiz de nolmus diyesim var ama neyse diip cam rende de elma yada armut rendeliyorum pirinci pisirdikten sonra onu ekliyorum yanliz biraz koyu pisirmek gerekiyor yoksa cok sulu oluyo. eger bir problemi yoksa bebisinin muz da ekleyebilirsin

seker 3 yasina kadar vermeyin diyorlar bizler yemisiz de nolmus diyesim var ama neyse diip cam rende de elma yada armut rendeliyorum pirinci pisirdikten sonra onu ekliyorum yanliz biraz koyu pisirmek gerekiyor yoksa cok sulu oluyo. eger bir problemi yoksa bebisinin muz da ekleyebilirsin
Ben de bugün öyle düşünüp(biz yemişiz de nolmuş:/) diye ekledim gitti. Hazır hiçbir şeyi kabul etmiyor,bi de böyle deneyim dedim. Yedi ve 2 saattir uyuyor. Uzun süredir bi ilk gece uykusunda. Yarım saatte bir kalkar,memeye yapışırdı. Pirinci şekersiz pişirip,meyve rendelemek de mantıklı. Ben bebe bisküvisi de atıyorum,pirinç ununu pişirdikten sonra. Aslında pekmez de katılmaz mı ki?
Bir de kaşık maması varmış onu da sevdi benim kızım, size de öneririm

Ben de bugün öyle düşünüp(biz yemişiz de nolmuş:/) diye ekledim gitti. Hazır hiçbir şeyi kabul etmiyor,bi de böyle deneyim dedim. Yedi ve 2 saattir uyuyor. Uzun süredir bi ilk gece uykusunda. Yarım saatte bir kalkar,memeye yapışırdı. Pirinci şekersiz pişirip,meyve rendelemek de mantıklı. Ben bebe bisküvisi de atıyorum,pirinç ununu pişirdikten sonra. Aslında pekmez de katılmaz mı ki?
Ben hiçbirşey atmıyorum bazen pekmez ilave ediyorum yada meyve bazende sade benim oğlumda yediği gece 3 saat kalkmaz. Afiyet olsun kuzucuğa :). Bu arada milüpanın sitesinde de tarifler var ender saracınkiler hoşuma gitti :KK66:

Merhaba kızlar nasılsın ya içimi buraya dökmek istiyorum hepiniz çok iyisiniz 23subat doğumlu kızım var. Çok şükür iyi gidiyor benim sorunum kayınvalide....
Bu aralar çok abartı çocuk olayı...
Dün komşuya gittik çocuk işini çok karışıyor insanlar içinde ay üşümesin ay yoruldum mı ay bilmem ne. Eskiden melek gibi hiç biseyini karışmayan kaynana çocuk olduktan sonra donme dolap gibi karışmaya başladı tamam torunu olabilir. Yarın bir gün bende kaynana olucam diye sustum sesimi çıkarmadim. İçten içe sinirlerim yahu bırak ya ben onun annesiyim üstüme gelme diyemedim. Annesiysen zaten herseyi elimden geleni yapıyorum bide şunu bunu yap diyip başımın etini yiyor. Annem olsaydı napıyosun ya diye sinirlerim tepeme çıkardım o kayınvalide. Ağlamaklı. Gucenince ağlıyor üstüne beddua ediyor varmı sizin öyle değişen iyice abartan.. torunu olabilir kimse annesi kadar iyi bakmaz ki zaten 1yasini olunca ise basliycam kaynanam bakacak ama şimdiden belli etti ya küçük şeyler ilerde sorun çıkar. O yüzden belli oldu bişey diyemedim ne yapıcam ben

Meyvelerde şekerli.. bide şeker vermeyin diyor ben he diyorum düşünün vermeyin diyen kişiler bebekten şeker mutlaka yemiştir:))

Selam kızlar. Biz de çok kotu kabızlık yaşadık. Bebeğim 6.5 aylik. 10 gün yapmadı. Sonra fitil ile yaptı. Sonra yine 10gün yapmadı. Kabızlık için acil çözüm şöyle buldum. Çok araştırdım internetten.
Bamya çorbası yapt im. Blendir dan cektim, 2 gün yediği kadar yedi. SSuper kesin çözüm.
Ertesi gün mısır verdim haşlanmış 3tane. İshal oldu.
Ben neler neler verdim kayısı eerik armut avokado elma suyu kimyon kavun etki etmedi. Hic usenmeyin. Bamya ve mısır garanti çözüm.
Mercimek çorbası da ise yarıyor. Yedirin. Kendinize pişirir gibi yapın. Tuz atmadan tabi. Ss35 Ss35
Aile hekimine git sor. Anestol krem fitil veriyor. Çatlak olursa daha kotu.
Çok Teşekkür ederim canım. Bamya çorbasını deniyeyim.

Can'ım burda bende sormuştum sağolsun arkadaşlar İKEA'nın tavsiye ettiler dün geldi. Bu gün sabah ilk defa çarşaf üst batırmadan kahvaltı yaptı oğlum:) ayakları Demir'den çok sağlam tavsiye ederim.

Elma suyu katabilirsin canım, şekeri katma günah şimdiden yüklenmesin. Biz yemişiz ne olcak deniliyor ama ileride ne gibi sıkıntılar yaşar bilemiyoruz.

Pekmez soğuk sıkım ise 70 dereceye kadar ısıya maruz kalabiliyor ama, diğer türlü ise sıcak ile temas ettiğinde kanserojen açığa çıkıyormuş. He pişirdikten sonra katacağım zaten diyorsan tamam :)

Merhaba kızlar nasılsın ya içimi buraya dökmek istiyorum hepiniz çok iyisiniz 23subat doğumlu kızım var. Çok şükür iyi gidiyor benim sorunum kayınvalide....
Bu aralar çok abartı çocuk olayı...
Dün komşuya gittik çocuk işini çok karışıyor insanlar içinde ay üşümesin ay yoruldum mı ay bilmem ne. Eskiden melek gibi hiç biseyini karışmayan kaynana çocuk olduktan sonra donme dolap gibi karışmaya başladı tamam torunu olabilir. Yarın bir gün bende kaynana olucam diye sustum sesimi çıkarmadim. İçten içe sinirlerim yahu bırak ya ben onun annesiyim üstüme gelme diyemedim. Annesiysen zaten herseyi elimden geleni yapıyorum bide şunu bunu yap diyip başımın etini yiyor. Annem olsaydı napıyosun ya diye sinirlerim tepeme çıkardım o kayınvalide. Ağlamaklı. Gucenince ağlıyor üstüne beddua ediyor varmı sizin öyle değişen iyice abartan.. torunu olabilir kimse annesi kadar iyi bakmaz ki zaten 1yasini olunca ise basliycam kaynanam bakacak ama şimdiden belli etti ya küçük şeyler ilerde sorun çıkar. O yüzden belli oldu bişey diyemedim ne yapıcam ben
Takmamaya çalış çokta susma yüz buldukça tepene çıkar eşine söyle yanında bisey dedimi anne herşeye karışma o yeterince ilgileniyo desin sen dedin mi batar oğluna alınmaz üzme hiç kendini

Büyük oğlumun ki cicihco çiko yani yazamamış olabilirim küçügün ki ikea memnunum

X