2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Kızlar dünden beri oğlum çok iştahsız aşının etkiside olabilir:KK43: hiç keyfi yok sürekli ağlamaklı. Birde kabız devam ediyor. Çok ıkınıyor kakasını yapmak için yapamayıncada ağlıyor. O kadar çok ıkınmış ki yavrum poposunda küçük et beni gibi basur oluşmuş. Zeytin yağı, kayısı püresi, avakado denedim çok az etkisi oldu. Kabızlık için bitkisel ilaç aldım dün damla şeklinde onunda çok faydası olmadı gibi belki bir kaç gün daha kullanırsam etkisini gösterir inşallah. Bebişlerinizi kabız olmamasına dikkat Edin kızlar çok zor.
Geçmiş olsun canım ilaç biran önce etki eder umarım. Rabbim bütün bebişleri rahatlatsın inşallah

Canım bizim üzeri kabuk gibi olmuştu sizin de öyle mi? salya yokken uyuduğunda filan mesela kızarıklık geçiyordu ama elimi sürdüğümde kabuklandığını anlıyordum salya olunca zaten hemen kızarıyordu egzama derdi doktor 3 gün sür 2 gün ara sonra 3 gün daha sür dedi ama ben uymayabilirim biraz geçtiğini görsem bırakırım içime sinmiyor çünkü kullanmak
Can'ım benimkinin kızarıklığı geçti ama böyle pütürlü kuruluğu geçmedi. Birazda daha beklicem geçmezse bende doktora göstereyim. Çok sağol geçmiş olsun bebişine Rabbim şifa versin.

Kızlar dünden beri oğlum çok iştahsız aşının etkiside olabilir:KK43: hiç keyfi yok sürekli ağlamaklı. Birde kabız devam ediyor. Çok ıkınıyor kakasını yapmak için yapamayıncada ağlıyor. O kadar çok ıkınmış ki yavrum poposunda küçük et beni gibi basur oluşmuş. Zeytin yağı, kayısı püresi, avakado denedim çok az etkisi oldu. Kabızlık için bitkisel ilaç aldım dün damla şeklinde onunda çok faydası olmadı gibi belki bir kaç gün daha kullanırsam etkisini gösterir inşallah. Bebişlerinizi kabız olmamasına dikkat Edin kızlar çok zor.
geçmiş olsun canım kıyamam fitil vermeyi filan tavsiye etmedimi doktorun basur olmuş canım yaa. Sıcak bol su içirmeyi dene istersen kurtarıcı oluyor bol bol sıcağa yakın ılık su söker onu

geçmiş olsun canım kıyamam fitil vermeyi filan tavsiye etmedimi doktorun basur olmuş canım yaa. Sıcak bol su içirmeyi dene istersen kurtarıcı oluyor bol bol sıcağa yakın ılık su söker onu
Teşekkür ederim canım. Fitili beceremem diye almadım. Suyu hiç sevmiyor aldığı Zaman hemen ağzıyla püskürtüyo bakalım inşallah bir kaç güne düzelir.

Hiç sorma, diğer aşılarda bir öptüm mü hemen sakinleşiyordu dün baya uğraştım. Benim oğlum da işte 4.aydan 6,5 aya kadar toplamda 1 kg almış oldu ama ilk 3 ay 3.5 kg almıştı. Vücut da onu dengeliyor artık.

Oy geçmiş olsun atom karıncaya, mevsim değişiklikleri de tehlikeli. Bu ara ne giydirsem şaşırıyorum ben mesela, dengelemek zor :KK43:

Kilo alımı muhabbetini açan ben oldum o_O aslında bakma ben de takılmam da, biraz küçük doğunca zamanındakilerden çok geri kalmasın istedim, ondan böyle dikkat ettim ama gelişim bir bütün tabi ki sadece kiloya bakmak çok yersiz. Senin kızının maşaallahı var zaten, yer görmüyor ki çocuk nasıl kilo alsın :KK70: benimki de her işini yuvarlanarak hallediyor, bu ara çok hareketlendi,onun için ben de artık kilo alımını çok beklemiyorum. Uzanamadığı şeye yan durup kolunun üzerinde sürünerek gidiyor. Saftrik düz sürünse daha kolay ama onu keşfedemedi bir :KK70:
Yan yan gitmek ne yaa yerim onu :KK70: kendilerine yol buluyolar bi şrklde :KK70:
bizimkinin oksurugu geçmişti tekrar basladi geçen hafta ki hastalığından baş terlemesi kaldi uyuyor uyanıyor kafa su içinde eeee haliyle usuttu öksürük hapsirik burun akıntısı hepsi var
Atlattı bizimki çok şükür bi burun akıntısı kaldı.
7. Ayda kaç kg dı kızın canım?
7090 gr :)
@YsfKvsr geçmiş olsun canım inş kötü birşey çıkmaz
@soffty
I isimx Auralee Auralee kızlar sizinde bebeklerinize Allah şifa versin kısa zamanda. Ihlamur verilebilir benim oğluma bile dokunmadı yaptığım bebe bisküvisini öyle ıslatıyordum. Bizde bursada tam gribin içine düştük bende 3 gün grip oldum şükür oğluş kapmadı ara ara hep ıhlamur içirdim :KK66:.
İçmedi ıhlamur ya :/ ama atlattı hastalığını :) sana da geçmiş olsun dikkat etsek de çocukla uğraşırken insan kendini atlıyo işte.

Canım benimki de öyle oldu okula başlayınca neden bilmiyorum diş yok henüz bizimde.Ben çareyi eşimle aramıza almakta buldum yatarak emziriyorum açıkçası kendim de daha iyi uyur oldum mızırdandığı an veriyorum memeyi yattığı yerden emerek uyuyor geri.Bebiş de daha iyi uyur oldu ben de.
Ya biz de öyle uyuyoruz valla. Kötü mü ediyorum bilmiyorum ama en azından öyle uyuyabiliyorum :/

Kızlar doktoru hap öneren varmı varsa hangi marka birde adetin kaçıncu günü alınıyor bugün 2. Günüm geç kalmayayım ben eşimin korunmasından hiç hoşlanmıyorum :oops:
Canım ben cerezatta kullandım iki ay ama kendime güvenemedim diye iğneye geçtim ama memnundum yani

Merhaba kabızlık için zaten soylemisler sıvı alımını arttırmak lazım patetes muz muhallebi bu ara vermesen iyi olur bir de probiyotik icerikli damlalar var ilac değil takviye onlardan doktoruna danişarak kullanabilirsin bence. Elma suyu erik suyu da iyi geliyor. Bir de kuru üzümü temizleyip akşamdan ılık suya koyup sabah blendırdan geçirip cay kaşığı ile verebilirsin. Fitiller ozellikle gliserinli fitili iyice kenarlarındaki pütürleri eritip ver vericeksen de çünkü sertken daha da tahriş edebiliyor yazık.

Teşekkür ederim canım içimi rahatlattın sütünde filan azalma vs oldumu peki o iki ayda yada bebekte uykusuzluk huzursuzluk gibi
Hayır herangibi bir sıkıntı olmadı sadece günlük olarak hap almak bana zor geldi ve ondan dolayı iğneye geçtim yoksa devem ederdim yani

Selam kızlar. Biz de çok kotu kabızlık yaşadık. Bebeğim 6.5 aylik. 10 gün yapmadı. Sonra fitil ile yaptı. Sonra yine 10gün yapmadı. Kabızlık için acil çözüm şöyle buldum. Çok araştırdım internetten.
Bamya çorbası yapt im. Blendir dan cektim, 2 gün yediği kadar yedi. SSuper kesin çözüm.
Ertesi gün mısır verdim haşlanmış 3tane. İshal oldu.
Ben neler neler verdim kayısı eerik armut avokado elma suyu kimyon kavun etki etmedi. Hic usenmeyin. Bamya ve mısır garanti çözüm.
Mercimek çorbası da ise yarıyor. Yedirin. Kendinize pişirir gibi yapın. Tuz atmadan tabi. Ss35 Ss35
Aile hekimine git sor. Anestol krem fitil veriyor. Çatlak olursa daha kotu.

Son düzenleme:
Bebeğim mama sandalyesinde yemiyor. Kafası genelde aşağı doğru olduğu icin ağzına akıtamıyorum kaşığı.
Annem koltuğa yastık koyuyor. Yatarmış gibi uzatıyor. Bi yandan güldürüyor, oyuncak gösteriyor. Ağzını açınca tatlı kaşığı ile aktarıyoruz.
Mama sandalyesinde ise, eline ambalaj veriyorum. Onu ağzına sokmak için açınca cay kasgi ile veriyorum. Gönüllü yemiyor hic.

Bebeğim pek birsey yemiyor agliyor diyorsanız bebe biskuvisini deneyin kızlar. Ac kalmasından iyidir yeter ki yesin. Zaten biz çalışınca meme olmayınca yemiyor.ben ki Ek gida 1 2 kaşık yiyor. Bebe biskuvisini yoğurtla veriyorlar 5 6 tane yiyormuş.
Yavrular ac kalmasın ben bebe biskuvisu sevmeyen bebek görmedim. Bim de bile var. Evinizde mutlaka bulunsun. Eline verince de minik minik yiyor, tükürüğü ile ıslanıyor. Kaşık kaşık su veriyorum. Sonra Mutlu neşeli oynuyor.
Sütum olursa süt ile veriyorlar ezip.

Benim göğüsler küçük.Ama şişme olmuyor.Göğüs kanallarının süt tutma kapasitesi küçük olabilir.Süt iner devamlı üretildikçe o da şişkinlik yaratıyodur.Sık sık sızı oluyor mu?Bende kız emmeye başlayınca iniyor 3-4 saat emmese de şişmiyor hiç.Sorduklarına gelince.Ben ek gıdaya yavaş geçiş planlayanlardandım epey de kendimi hazırlamıştım gel gör ki okula başlama dönemime denk gelince evdeki hesap çarşıya uymadı.Benim kız biberon almadı alıştırma bardaklarını reddediyor.Sütü meme dışında içmiyor.Aç kalmaması için mecbur ek gıdaya biraz hızlı geçtik.Ben sabah 7.30-8 civarı kızı emziriyorum ama her zaman emmeyedebiliyor bazen uyuyor bazen istemiyor vs sonrasıda da sağım yapıp çıkan sütü bırakıyorum.100-120 bazen 90 ne olursa emmesine zamanıma vs göre değişiyo bıraktığım süt.Dışarda 3 saat durabildiğinden gidip gelip içirmeye çalışıyo bakan kişi.Çoğunlukla da içmediği için döküyoruz malesef.Benim şansım öğlen eve gidip gelebiliyorum.Eve gittiğimde de emerse emziriyorum yoksa da sağıyorum.Eve gelmem öğlen 12.30-1 gibi oluyor.Sonrasında da yine dersimin bitimine göre 3-3.30 gibi falan evde oluyorum.Okulda sağım yapmıyorum ama öğlen gelmesem bi tur sağardım herhalde.Sabahları 4-5 saat emzirmeden duruyorum yani.Kızım da öğlene kadar ek gıda alıyor.Ben her şeyi ayrı ayrı ver dedim bakan kadına bulamaç püre yapmadık.Çiğneme refleksi gelişti sert olmayan çoğu gıdayı rahat yiyor.Bir yumurta sarısı ve peynir her sabah yiyor kahvaltı olarak.Sonraki süreçte de irmik haşlayıp içine meyve koyuyor çatalla ezerek onu da yiyor veya çorba yapıyor kadın bebeğe uygun onu da yediriyor.Patatesi haşlayıp ezip veriyor veya kabakla havucu aynı şekilde.Evde ne varsa yapılabilecek ayına uygun.Bazen güzel yiyor bazen istemiyor iştahı değişiyor ama bi şekilde aç kalmıyor.Ben yokken ek gıda ben varken de emziriyorum sürekli.İlk 2 hafta çok zordu emerek uyuyan bir bebek kızım ağlama krizlerine girdiği oldu, geldiğimde emmek için üstüme yapışıyordu ama 1 ay sonunda bunları aştık şimdi öğlen ben gelene kadar ek gıdayla duruyor bir tane de salıncak aldık beneto onla sallanarak veya gezerek uyuyor.Geldiğimde üstüme yapışmıyor demek ki doyuyor ben yokken de zaten kilo alımı da fena değildi bu ay.Sizde bakıcı mı bakacak eğer deneyimli birine bırakırsan o becerir mersk etme.İlk 2 hafta zor olsa da alışıyorlar sonucunda düzen oturuyor.Sen kaç saat olmayacaksın sağabileceğin ortam var mı? Çok uzun yazmışım buarada kusura bakma.Başka sorun olursa cevaplarım yine :)
Canım kaşıkla vermeyi denesin. Biberon almıyor benim kide. Bardakla yada fincanla versin. Denesin hepsini biz bir sure fincanla verdik yavaş yavaş kaldır ayarlarsin zaten genzi ne kaçırma .

Canım kaşıkla vermeyi denesin. Biberon almıyor benim kide. Bardakla yada fincanla versin. Denesin hepsini biz bir sure fincanla verdik yavaş yavaş kaldır ayarlarsin zaten genzi ne kaçırma .
Yani kaşıkla veriyor ama 100 ccyi kaşıkla içirmek çok zaman alır.Bardakla veriyor onda da belli miktar içiyor ama bıraktığım sütün yarısına bile yanaşmıyor.İçtiği kadar artık zorlamıyoruz eve gelince emiyor zaten sabaha kadar.

Bebeğim mama sandalyesinde yemiyor. Kafası genelde aşağı doğru olduğu icin ağzına akıtamıyorum kaşığı.
Annem koltuğa yastık koyuyor. Yatarmış gibi uzatıyor. Bi yandan güldürüyor, oyuncak gösteriyor. Ağzını açınca tatlı kaşığı ile aktarıyoruz.
Mama sandalyesinde ise, eline ambalaj veriyorum. Onu ağzına sokmak için açınca cay kasgi ile veriyorum. Gönüllü yemiyor hic.
Bizimkide öyle kıtlığı ağzını resmen ar zor bikac kaşık oyunla yiyo ama yetersiz kesin gene kilo almıcak

Bebeğim pek birsey yemiyor agliyor diyorsanız bebe biskuvisini deneyin kızlar. Ac kalmasından iyidir yeter ki yesin. Zaten biz çalışınca meme olmayınca yemiyor.ben ki Ek gida 1 2 kaşık yiyor. Bebe biskuvisini yoğurtla veriyorlar 5 6 tane yiyormuş.
Yavrular ac kalmasın ben bebe biskuvisu sevmeyen bebek görmedim. Bim de bile var. Evinizde mutlaka bulunsun. Eline verince de minik minik yiyor, tükürüğü ile ıslanıyor. Kaşık kaşık su veriyorum. Sonra Mutlu neşeli oynuyor.
Sütum olursa süt ile veriyorlar ezip.
Bizimki onuda yemiyo büyük oğlum böyle değildi ağzı açık beklerdi bu çok istahsız

X