2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
işaret bu buna mı yol açıyormuş doktora gidicem demek istemiştim

Can'ım benim oğlumda bugün 5, buçuk aylık oldu bir haftadır yuvarlanıyor sırt üstü yüz üstü kendi kendine dönüyor. Hareket alanını kısıtlamıyorum yere yumuşak battaniye onun üzerine örtü koyuyorum orda rahat hareket ediyor. Bu sabah beni şaşırttı mutfakta kahvaltı hazırlıyordum salonun bir ucundan bir ucuna gitmiş:) senin bebişin yollardan da etkilenmiş olabilir canım. Her Bebek kendine özgüdür kimileri erken kimileri geç dönebilir bir sorun olacağını zannetmiyorum. Çok yakındır onunda yuvarlanması.

Salonun bir ucundan bir ucuna demek böylesi hareketleri görünce çok mutlu oluyor insan di mi:) bakalım benim kız ne zaman harekete geçecek

Benimki de yuvarlanmıyor, bugün 6 aylık oldu. Bir kere tam tur dönüyor, canı isterse 2.turu atıyor o kadar :) her bebek kendine özeldir, sakın karşılaştırma, kendini de üzme. Genetik de var ayrıca, o da çok önemli bir etken. Bir sabah kalkmışsın dönüveriyor, günleri günlerini tutmuyor. Ayrıca minik dip not; bizim bebeklerimiz düşük doğum ağırlıklı bu da bir etken. Hem de denver gelişim tablosuna göre dönme 4-7 ay arasında bekleniyor.

cidden sorun mu var demekmis benim kizim 6ay 5 gunluk hala donmuyor yuz ustu kondugunda cok sinirlenip sirt ustune donuyor o kadar tur filan atmiyo. sali dr a gidicez sorarim sorun olup olmadigini

Evet tota00 haklısın,düşük doğum ağırlıklı olması da etkendir. Karşılaştırma amaçlı sormadım,en başından beri hep bundan kaçınıyorum. İnsanı çok mutsuz eden bişey o. Nette öyle okuyunca merak ettim sizlerin bi fikri var mı diye,denwer a bakamamıştım. Teşekkür ederim

Aynen öyle, karşılaştırınca resmen çocuğunu yarıştırır gibi gözlemliyorsun, gününü yaşayamıyorsun. O çok güzel bir tablo, ben de Y yesilagac44 'ün sayesinde inceledim. Çok da yarar gördüm :)

benim paşa onu da yapmıyor Kucaktan inmiyor ki debelensin de dönsün

Kızlar yaaa, benim fıstığın üst damak fotodaki gibi,bi fikriniz var mı,gördünüz mü böyle bişey sizin yavrularda

Eklentiler

• IMG_7606.JPG
    38,8 KB · Görüntüleme: 62
Oğlum da 10 mart bebeklerinden olarak dün 6 aylık oldu ve bugün kabak tadımıyla başladı. Limon yer gibi ekşitsede suratını ağzını yüzünü yediğim :) güzel güzel yedi. Ben de böylece uyumasını beklemeden onunla bir kahvaltımı yapmış oldum. Çok korkuyordum ama bugün çok mutluyum, güzel başladık çok şükür:)

afiyet şifa olsun kuzuna kendin mi yedirdin yoksa eline mi verdin
ben dün tattırdım yüzünü ekşite ekşite silkelene silkelene bi hal oldu beğenmedi ha ben eline verdim yemeği de beceremedi sonra pure yaptim icine biraz mama kattım yedi

Son düzenleme:

Biz kabak+tatlı patates+ havuc karışım ile başladık. Zevkle yedi pek bi sevdi. Tabi 1 yk.verince devamını istediği için ortalığı yıktı , aç gözlü

afiyet şifa olsun kuruna kendin mi verdin yoksa eline mi verdin

Amiin canım :)

Yok çatalla ezip, kaşıkla verdim. Blw'ye cesaretim yok pek daha :)

Biz kabak+tatlı patates+ havuc karışım ile başladık. Zevkle yedi pek bi sevdi. Tabi 1 yk.verince devamını istediği için ortalığı yıktı , aç gözlü

Oy maşaallah :) ben de tek tek gidiyorum ama o yavan kabağı da yedi yani çocuğum, umut verdi bana da :))

Bende denemeyi düşünüyorum. Klavye kafasına ekseni yazıyo hep :)))) mesela eseni yerine ekseni yazmış ille düzeltmek lazım
Ayy sorma bi sinir oluyorum bide acele yazıp çıkıyorum çok bakmıyorum ama bakilmıcak gibi olmamış :) bence dene altını zor saldırıyo bu ara balık gibi dönüp kaçmaya çalışıyo iyi oluyo ben memnun kaldım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…