2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Etrafınız kalabalıksa zor ya. Ben tekim genelde, annem nasıl yetiştireceğime saygı duyuyor, kayınvalideme de anlattım o da karışmıyor bu konulara o yüzden yapabiliyorum. Gerisi zaten sürekli gören insanlar değil.

Çok kalabalık değil aslında, anneler var işte ama onlar benden de pimpirikler. Anlatayım derken ayrı sinir, stres olurum, bir de önlerinde uygularsam vay halime :)) uğraşcak gücüm yok sanırım :)

Kızllar 5.ayımızı doldurduk ve oğlumun doymadıgını hissediyorum.. Devam sütü içmek istemiyo sadece anne sütü veriyorum.. Bazı şeylerin tadına baktı artık yemek için aglıyp sofra görünce çıldırıyo. Sütlü pirinç unu versik bebeklere göre olanından aldım hepsini yedi nerdeyse aiz neler veriyorsunuz bebişlere.. Yoğurtla başlamayı düşünüyorum ve meyve

canım 3 doz yaptirican diye biliyorum nasil tamam oluyor anlamadim bizim 3.ayda 5.ayda yapildi birdahiki 7 ayda olcak

canım 3 doz yaptirican diye biliyorum nasil tamam oluyor anlamadim bizim 3.ayda 5.ayda yapildi birdahiki 7 ayda olcak

Doğru 3 doz :) şöyle ki; ben arasını 2 ay yapamadım. Zaten malum en az 4, en fazla 8 hafta olması gerekiyor dozlar arasındaki zamanın ve karma aşılarla da aynı gün ya da 30 gün geçmesi gerekiyor. Oğlumun ilk dozu 3.ayda oldu fakat 4.ay aşısı ebe izinde olduğu için 1hafta sarkınca ve aşıların arasını da 1 ay açtığımda iki doz arası 9 hafta olcağı için, 1.dozdan 6 hafta sonra 2'yi oldu ama biraz ağır geldi bence hepsi. Onun için 2.dozdan 5 hafta sonra da 3.dozu yaptım. Şimdi 30 gün sonra da 6.ay aşısını ayarlıcam. Sağlık ocağının verdiği günden 1 hafta ileriye almam lazım onun için.

Doğru 3 doz :) şöyle ki; ben arasını 2 ay yapamadım. Zaten malum en az 4, en fazla 8 hafta olması gerekiyor dozlar arasındaki zamanın ve karma aşılarla da aynı gün ya da 30 gün geçmesi gerekiyor. Oğlumun ilk dozu 3.ayda oldu fakat 4.ay aşısı ebe izinde olduğu için 1hafta sarkınca ve aşıların arasını da 1 ay açtığımda iki doz arası 9 hafta olcağı için, 1.dozdan 6 hafta sonra 2'yi oldu ama biraz ağır geldi bence hepsi. Onun için 2.dozdan 5 hafta sonra da 3.dozu yaptım. Şimdi 30 gün sonra da 6.ay aşısını ayarlıcam. Sağlık ocağının verdiği günden 1 hafta ileriye almam lazım onun için.
Of çok karışık. Niye 30 gün olması gerekiyomuş karma aşıyla. Doktor bişey demedi bize onunla ilgili kafam karıştı şimdi bi yanlıilık yapmadık inşallah.

Of çok karışık. Niye 30 gün olması gerekiyomuş karma aşıyla. Doktor bişey demedi bize onunla ilgili kafam karıştı şimdi bi yanlıilık yapmadık inşallah.

Sorma ayarlıcam derken akıl oyunlarındaki adama dönüyordum :) rota da, karma aşı da canlı aşılar olduğu için antikor üretirlermiş. Etki gösterebilmesi için mi tam bilemiyorum ama ya aynı gün ya da 30 gün geçmesi gerekiyormuş. Bize de doktoru öyle söylemişti, bir de ben de öyle okumuştum aklımda kalmış.

Şükürler olsun rota aşısının tüm dozlarını bugün itibariyle tamamladık. Aşıların zamanını ayarlayacağım diye helak oldum :) 6.ay aşısını 5 gün ileriye atmak durumundayım ama sorun olmuyormuş zaten, onu da ayarladım mı inşaallah tamamdır.

3 doz mu oldu? Bizim 3 doz, 3-5-7 aylar. 1 tane kaldı yani

3 doz mu oldu? Bizim 3 doz, 3-5-7 aylar. 1 tane kaldı yani

Evet canım 3 doz. 4.ay aşısı 2 hafta sarkınca rota aşısının zamanında ayarlama yapmak durumunda kaldım. 2.dozu 1.dozdan 6 hafta sonra 4.ay aşısı ile beraber yaptım ama 3 aşı biraz ağır geldi sanki, öyle hissettim onun için 3.dozu 6.ay aşısı ile beraber yapmak istemediğim için 2.dozdan 5 hafta sonra yaptım. 6.ay aşısı da 1 ay sonra olcak tabi bu durumda. Yani anlayacağın baya karıştı ama alnımın akıyla planladım çok şükür :))

Evet canım 3 doz. 4.ay aşısı 2 hafta sarkınca rota aşısının zamanında ayarlama yapmak durumunda kaldım. 2.dozu 1.dozdan 6 hafta sonra 4.ay aşısı ile beraber yaptım ama 3 aşı biraz ağır geldi sanki, öyle hissettim onun için 3.dozu 6.ay aşısı ile beraber yapmak istemediğim için 2.dozdan 5 hafta sonra yaptım. 6.ay aşısı da 1 ay sonra olcak tabi bu durumda. Yani anlayacağın baya karıştı ama alnımın akıyla planladım çok şükür :))

Anladım canım. Şimdi de 6.ay aşıları stresi başladı bizde .. 10 Eylül de.. sonra da sünnet.. stresli bir ay olacak.. gerçi şimdiye kadar hiç bir aşı sıkıntı yaratmadı ama yinede insan stres oluyor.

Canım sana gayet ayrıntılı anlattık.Persantillerle de söyledik.Bebeğinin kilosu gayet normal.Yok illa topaç gibi çocuğum olmalı diyosan bilemem.Küçük doğanlar daha hızlı katlar hatta 4 kg doğan bir bebeğin 8. Ayda katlaması bile normal kabul ediliyor.Neden illa bebeğim zayıf psikolojisindesin ben anlamadım tam.
Ben sanırım lohusalıktan çıkamadım Kendi annem dahil herkes sütün yok bu çocuk aç diye diye beynimln derinliklerine işlediler şu an da doymadığını hissetmemin sevebi bu olsa gerek Aslında yalnız kaldığımı sürece halimizden memnunuz ama yaşlılar görğp ay bu çocuk aç mı kızım zapzayıf duruyo sütün mü yetmiyo diye gereksiz ve geren sorular yöneltince takmadan edemiyorum. Bunlardan biri de öz annem yani insan ister istemez düşünüyo annem bile böyle diyosa sorun bende midir diye

Anladım canım. Şimdi de 6.ay aşıları stresi başladı bizde .. 10 Eylül de.. sonra da sünnet.. stresli bir ay olacak.. gerçi şimdiye kadar hiç bir aşı sıkıntı yaratmadı ama yinede insan stres oluyor.

İnsan her şeyden önce canı yanıcak diye stres oluyor, haklısın. Sünnetiniz de sıkıntısız geçer gider inşaallah:)

Bebeklerinizin kakası ne alemde? Benim kızım bir süredir katı kaka yapıyor. Ama her gün biraz da olsa yapıyordu. Ancak iki gündür çok zorlanıyor. Poposunun ucunda görüyorum ancak bir türlü ıkınıp onu dışarı çıkaramıyor. Ne yapabilirim acaba? Çok müdahele de etmek istemiyorum ama rahatlasın da istiyorum.
Ben dun baya taze incir yemistim bugun 3 kere yapti belki faydasi olur

İnsan her şeyden önce canı yanıcak diye stres oluyor, haklısın. Sünnetiniz de sıkıntısız geçer gider inşaallah:)
Sunnet genel anestezi mi olacak? Biz de dusunuyirduk sma 3 aydan sonra lokal yapmiyorlarmis. Doktorum da genel anesteziyi onermedi cok kucuk narkoz almasin diye. Cok katarsiz kaldim. Kucuken iyilesmesi daha kolay aslinda.

X