2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Kizlar bizde 6 ay asilarininolduk bugun 3. Gun hafif agesi var dunden beri dun gece cok fena kustuu bide isal gjbi yapti sinra sukur gecr rahat uyudu surekli takip ettim uyuyamadkm atesi yukselirse isali deva, ederse diye bugun suana kadar kusma ayes olmadi ama hagif ates gene var dr a gitsemmi bilemedimasidandir diye dusunuyirum ama 3 gun oldu bugun

Kizim 66.5 cm olmus ama kilosu 6200 dr 6 yi gorsek yetecek dedi ek gidaya hafif hafif basladik 6 ay doldugu icin. Arkadaslar sakin panik yapmayin ek gidadan bnde cok korkuyordum hatta basladikdan so ra kizim kustu demistim bnde 1 hafta ara verdim simdi yogurt sebze corbasi meyve heosinide yiyor..
Uzun sure tatttirma yapmadik biz 3 gun kurali ile 1 hafta sonunda 3 ogun oldu ama az az basladik benim mantigima baya yatirdi doktorumuz bunu kizim istahsiz olmasina ragmen sukur iyi alisti. Cok yemiuor ama hepsinj yiyor sukur

Mesela gumluk yarim seftali armugbyada elma yiyor orta boyun yarisini yanii..1 fincan yogurt ..1 fincan sebze corbasi ama kati okuyor kivami corba gibi vermiyirum biraz sulu pure gibi

Kizlar bizde 6 ay asilarininolduk bugun 3. Gun hafif agesi var dunden beri dun gece cok fena kustuu bide isal gjbi yapti sinra sukur gecr rahat uyudu surekli takip ettim uyuyamadkm atesi yukselirse isali deva, ederse diye bugun suana kadar kusma ayes olmadi ama hagif ates gene var dr a gitsemmi bilemedimasidandir diye dusunuyirum ama 3 gun oldu bugun
cnm ateş aşı filan hiçbir fikrim yok bir hastanenin acilinı arayıp danış istersen

Kizim 66.5 cm olmus ama kilosu 6200 dr 6 yi gorsek yetecek dedi ek gidaya hafif hafif basladik 6 ay doldugu icin. Arkadaslar sakin panik yapmayin ek gidadan bnde cok korkuyordum hatta basladikdan so ra kizim kustu demistim bnde 1 hafta ara verdim simdi yogurt sebze corbasi meyve heosinide yiyor..
Uzun sure tatttirma yapmadik biz 3 gun kurali ile 1 hafta sonunda 3 ogun oldu ama az az basladik benim mantigima baya yatirdi doktorumuz bunu kizim istahsiz olmasina ragmen sukur iyi alisti. Cok yemiuor ama hepsinj yiyor sukur
MaşAllah cnm boyu çok ii kiloda artık takılmamak lazım sen erkenmi doğum yapmıştın. İnş ek gıda iştahını açar. Bizim alerjimiz olmasa ek gıdaya yüklenicem ama alerji daha da kötü yapıyo gelişimini o yüzden menü kısıtlı bir kayısı bebek irmikli kabak çorbası pirinç unu keçi boynuzu unlu irmikli muhallebi keçi yoğurdu veriyordum uykuları gitti onu kesicem maalesef. Ben de ek gıda verince sanki antibiyotik veriyormuş gibi hissediyorum ama yapacak birşey yok ah bu alerji yedi yavrumu huzur muzur kalmadı
Mesela gumluk yarim seftali armugbyada elma yiyor orta boyun yarisini yanii..1 fincan yogurt ..1 fincan sebze corbasi ama kati okuyor kivami corba gibi vermiyirum biraz sulu pure gibi

Kızlaar ben çook terliyorum doğumdan önce hiç terlemezdim şimdi anlatılacak gibi değil. Ters giden birşeyler mi var acaba :KK43: sizdede var mı aynı durum

Kızlaar ben çook terliyorum doğumdan önce hiç terlemezdim şimdi anlatılacak gibi değil. Ters giden birşeyler mi var acaba :KK43: sizdede var mı aynı durum

Bnde bugun yazacakdimm bnde ayni cok asiri terliyirum tamm hava sicak klima yok ondan diyirum ama ole bole degil ..bilekelrim birde agriuor saclarim cok dokuluyor calsiyyum eksikligi var galuba bnde bi tesf yaptircam

Kızlar sabah aşıya gittim. Oğlumun kilosu 7100 gr bu ay sadece 300 gr almış boyuda 65 olmuş 3 cm uzamış. Kilo olarak az almış ama hemşire gelişimi. Çok ii dedi başlarda hızlı kilo almış dedi. Birde Demir ilacı verdi. Vegaferon bu ilacı beğenmeyebilir dedi. Reçetede içinde metil parapen ve propil paraben alerjik reaksiyonlara sebebiyet verir diyor eğer bunu yemezse bir sürü başka marka var dedi. Onlardan kullanabilirsin dedi. Siz başka markadamı kullanıyorsunuz yoksa sağlık ocağının verdiğini mi? Kullanıyorsunuz.

Bana da ebe vegaferon verdi tadını sevmezse bi iki damla şeftali suyu damlat kaşığa öyle ver dedi. Ama ben ferrum aldım onu içiyor bebişim.

Kızlar günaydın adet olmam gerekirdi 5 gün geçti korkmaya başladımo_O umarım hamile değilimdir. Yoksa psikolojim alt üst olur. Kendimi daha toparlayamadım ikinci çocuğu kaldıramam.
Cnm hayırlısı olsun:KK66:buarada biz pipiyı gösterdk kabuk azmış 1yaş öncesi sunnet yaparsanz ii olur dedi..10aylıkkn düşünüorz

Biz rota aşısından galiba aşırı huysuzuz;gece devamlı uyuduk uyandık.ek gıdaya başladık-şeftali suyu verdim çok az ama aşı mı şeftali mi böle yavrumu huzursuz etti anlamadım ;(

Biz rota aşısından galiba aşırı huysuzuz;gece devamlı uyuduk uyandık.ek gıdaya başladık-şeftali suyu verdim çok az ama aşı mı şeftali mi böle yavrumu huzursuz etti anlamadım ;(
bizimkide huzursuz bu ara gece ya emzik agzinda olcak yada meme. ağzından çektiğim yada düştüğü an ya ağlıyor yada tisirdamaya başlıyor yat kalk yat kalk sersem oluyorum yatağa alıyorum yanıma bu seferde yataktan düşecek diye tedirgin oluyorum uyamiyorum 15 20 gündür bu sekildeyiz sıcaklar dan diyorum ınş geçicidir

Bana da ebe vegaferon verdi tadını sevmezse bi iki damla şeftali suyu damlat kaşığa öyle ver dedi. Ama ben ferrum aldım onu içiyor bebişim.
bende uzun araştırmalar sonrası ferrromixin almaya karar verdim 6. ayda başlıyacam toz şeklinde yemeklerine katıp yedirebliyosun

yoğurdu başla demiş ya onun için sordum 6 .ayı bekliyorum ama geçen gun çay klasiğinin ucuyla tadımlık verdim yogurdu sapirtarak sapitata yedi tekrar istedi 3 4 kaşık verdim dahada versem yerdi ama içim rahat etmedi vermedim biliyorum 6.ayda başlamak gerek bizim ebede bu dusuncede ama kızçem çıldırıyor elimizde bi şey gorunce bazı dr lar böyle erken başlatinca da bilemiyorum

X