2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
kızlar bana hemen cevap verebilir mısınız dün sabah 11 de sutumu sagdım dolaba koydum ama akşam buzluga koymayı unuttum hala aşağıda duruyor şimdi ısıtsam kıza versem olurmu
Normalde 1 gun icinde vermek gerek ama bazi yerlerde de 3 gun icinde de verilebilir yaziyordu

herkes whatsapp ta cnm burada değil kızlar önce instagrama geçtiler ordanda grup kurdular whatsapptam burasını bıraktı çoğu bizim gibi no vermek istemeyenlerde buradayız :KK66:
Aaa bak onu bilmiyordum :) bnde WhatsApp tan konuşuyorum aygisi ve hayırlısıkısmet ile ama size de yazıyorum :) vaaay bn çok fonksiyonelmişim :KK70: hahah ama bn burayı seviyorum yaa hamileliğim hep burda geçti :)

Kiz cocugu pisirme akdeniz bolgesindesin bir de :))
Biz 3 gundur kisa kolluya gectik alta atlet tulum uste kisa kollu giydiriyorum

bugün dışardaydık, ikimizde piştik,üsttekini çıkardım, sıfır kollu badiyle bıraktım kızımı...nemiyle birlike geldi cehennem sıcakları.yaşanmaz valla burda.

Ayy kızlaaar salonda yüz üstü koydum başında bekledim usulca demin, benim Ömer Efe'm kafasını kaldırdııııı :halay: uzun tutamıyor dahaa ama bu da bir başlangıç diye düşünüyoruuum. Gittikçe artcak ve süresi de uzayacak inşaallah:)) eşimin dediği gibi ensesi kalın bunun, ondan kaldıramıyor çok heralde :)) Ayy dünyaları verdi bana süt lokumum şu an haberi yok hala yüz üstü takılıyor yanımda, uğraşıyor :KK70::KK70:

hadi gözün aydın canım.

Oğlumun rolleri hep yumruk gibi sıkıyo çok acmıyo arada açtığı oluyoda çok nadir herkez böylemi

aynen.yumruklar da hopp ağızda, yalıyor, arada öğürüyor işte.

kızlar bana hemen cevap verebilir mısınız dün sabah 11 de sutumu sagdım dolaba koydum ama akşam buzluga koymayı unuttum hala aşağıda duruyor şimdi ısıtsam kıza versem olurmu

3 gün deniyor ama ben şansa bırakmazdım.1.5 gün olmuş neredeyse.

kızlar ya, denizin kakasını tekrar tahlile götürdüm bugün.hep yazardım ya günde 10 kez yapan kızın tahlil zamanı 3 kez yapası tuttu.oğlumu havuza bıraktım, orda arabada bekle de dur ki kız kaka yapsın..neyse, 6 gibi yaptı, hastaneye de yakındım, hemen götürdüm, tabi kapalı. nöbetçi bi kız var.durumu anlattım.laboratuvar görevlisi tahlile aldı, şansıma enfeksiyon doktoru da ordaydı.tahlilde hiççç bişey çıkmadı yine.o doktor da benim çocuğum olsa antibiyotik vermem dedi.vermedim bugün de.inşallah yanılmıyorumdur.

bu arada çok kasıldım.görevli kız eldiven takmadan kan tüplerini falan cihazlara takıyordu, gördüm.bi ara çıktı, gelip denizi sevdi.o ellerle yanağına dokundu.çok korktum.ya oranın mikropları kızıma bulaştıysa?ordan çıkar çıkmaz su ve sabun aldım.5 dakika falan geçti.çektim kenara.kızımın yüzünü sabunladım yıkadım.eve gelince de banyoya koydum.inşalla mikrop kapmamıştır kızım ya.:KK43:

peki bu buzluk olayı 3 ay deniliyor ben 6 ay duymuştum hangisini baz alicaz

bugün dışardaydık, ikimizde piştik,üsttekini çıkardım, sıfır kollu badiyle bıraktım kızımı...nemiyle birlike geldi cehennem sıcakları.yaşanmaz valla burda.

hadi gözün aydın canım.

aynen.yumruklar da hopp ağızda, yalıyor, arada öğürüyor işte.

3 gün deniyor ama ben şansa bırakmazdım.1.5 gün olmuş neredeyse.
Aynen bundan sonra kalin giydirmek daha cok hasta eder o yuzden ince giydirmek daha mantikli
Gecmis olsun bu arada bak bir sey cikmamis cok sukur
Buzlukta 3 ay
Difrizde 6 ay diye biliyorum

çocuğu uyutup hemen yap bence yada şöle bişey yap çocuğumu pusete koy masanin üstüne koy ölede yapabilirsin. ben öle yapıyorum. çünkü çocuklar keşfetme peşinde ne yapıyo ne ediyor bakiniyorlar :)
valla ben hep hızlı yerim eşimden önce yemegi bitirirdim şimdi en son bitiren oldum:KK70: eşim de benden öğrendi hızlı yemek yemeye:KK70:

Bizimkinin uykusu belli olmuyor bazen gündüz pek uyumuyor. Puseti bi iki hafta önce denemiştim hiç durmamıştı ama bugün çok ilginç baya durdu öyle yaptım yemeği :) bide yarım saat kadar oyun halısındaydı o sırada da odamı toparladım. Biz bayadır sırayla yemek yiyoruz annem alır bebişi ben yerim, sonra ben alırım. Çok nadir uyku saatine denk gelir yoksa genelde biz tam yemeğe otururuz uyanır :KK51:

3 ay diye duydum.

Kızlar ben ilk Zaman'lar süt sağıp buzluğa atmıştım neredeyse 3 ay oldu yani. Dün buzdolabına indirdim bugün aldım ısıtayım. Önce içinde tam homojen olmamış gibi geldi sanki nokta nokta bişiler var dedim yağ tarafıdır. Sonra içime sinmedi dökmeye karar verdim ama az bi tadayım dedim çok acayip bi tat bıraktı kötü bi tat. Bozulmuş muydu acaba bi sürü süt var şimdi Nasıl verecem veremem ki

Cnm ya bizi özlemeyip gelmeyeni ben özlemem onlar tercih yaptılar burayı bıraktılar saygı duyuyorum ama onlar bizim no vermemize saygı duymayıp bıraktılar burayı girenler de kendilerinin hassas olduklarını gösterdiler:KK66: @Auralee mavi_lina mavi_lina .
ahh ozaman hiç okumayayım birşey iyiyiz böyle yarın doktora gidicez sorarım orda zaten :))

Ben iki tarafa da takılıyorum. Buranın yeri ayrı. Merak ediyorum sizleri :)

3 ay diye duydum.

Kızlar ben ilk Zaman'lar süt sağıp buzluğa atmıştım neredeyse 3 ay oldu yani. Dün buzdolabına indirdim bugün aldım ısıtayım. Önce içinde tam homojen olmamış gibi geldi sanki nokta nokta bişiler var dedim yağ tarafıdır. Sonra içime sinmedi dökmeye karar verdim ama az bi tadayım dedim çok acayip bi tat bıraktı kötü bi tat. Bozulmuş muydu acaba bi sürü süt var şimdi Nasıl verecem veremem ki
Buzluktan çıkanların tadı çok kötü oluyor metalik berbat bir tat ama benim kız lıkır lıkır içiyo onu nasıl içiyo bilmem :))) mamayı bile sevmiyo onu seviyor.süre dolmadıysa sorun olmaz bence.kaşıkla hafif karıştır öyle ısıt homojen olur tekrar.

Bizimkinin uykusu belli olmuyor bazen gündüz pek uyumuyor. Puseti bi iki hafta önce denemiştim hiç durmamıştı ama bugün çok ilginç baya durdu öyle yaptım yemeği :) bide yarım saat kadar oyun halısındaydı o sırada da odamı toparladım. Biz bayadır sırayla yemek yiyoruz annem alır bebişi ben yerim, sonra ben alırım. Çok nadir uyku saatine denk gelir yoksa genelde biz tam yemeğe otururuz uyanır :KK51:

Canım yemek yaparken pusette durmadığı an olursa aspiratörü aç, o ses de sakinleştiriyor :) en azından benim kuzumda işe yarıyor, belki sende de yarar. Denemeye değer :)

3 ay diye duydum.

Sabunsu bir tadi oluyormuş canım ama bebekler için bir sakıncası yokmuş

kızlar ya, denizin kakasını tekrar tahlile götürdüm bugün.hep yazardım ya günde 10 kez yapan kızın tahlil zamanı 3 kez yapası tuttu.oğlumu havuza bıraktım, orda arabada bekle de dur ki kız kaka yapsın..neyse, 6 gibi yaptı, hastaneye de yakındım, hemen götürdüm, tabi kapalı. nöbetçi bi kız var.durumu anlattım.laboratuvar görevlisi tahlile aldı, şansıma enfeksiyon doktoru da ordaydı.tahlilde hiççç bişey çıkmadı yine.o doktor da benim çocuğum olsa antibiyotik vermem dedi.vermedim bugün de.inşallah yanılmıyorumdur.

bu arada çok kasıldım.görevli kız eldiven takmadan kan tüplerini falan cihazlara takıyordu, gördüm.bi ara çıktı, gelip denizi sevdi.o ellerle yanağına dokundu.çok korktum.ya oranın mikropları kızıma bulaştıysa?ordan çıkar çıkmaz su ve sabun aldım.5 dakika falan geçti.çektim kenara.kızımın yüzünü sabunladım yıkadım.eve gelince de banyoya koydum.inşalla mikrop kapmamıştır kızım ya.:KK43:
bir şey olmaz inşallah canım endişelenme.Ben de vermedim antibiyotik.Senin kızın da sadece anne sütü alıyormuş banyo suyundan da amip kapması düşük ihtimal bence.Üstelik amip olsa hakkten sancıdan kıvranırlardı.Bir sitede şöyle bi kısma denk gelmiştim yaptırabilirsen amip antijen testi yaptır dicektim ama bence hiç heder olmayın yine hastanede çocukla.

Eklentiler

• IMG_5746.jpg
    IMG_5746.jpg
    64,3 KB · Görüntüleme: 33
bir şey olmaz inşallah canım endişelenme.Ben de vermedim antibiyotik.Senin kızın da sadece anne sütü alıyormuş banyo suyundan da amip kapması düşük ihtimal bence.Üstelik amip olsa hakkten sancıdan kıvranırlardı.Bir sitede şöyle bi kısma denk gelmiştim yaptırabilirsen amip antijen testi yaptır dicektim ama bence hiç heder olmayın yine hastanede çocukla.

kandan mı yapılıyor bu test kakadan mı?4 tahlil yaptırdım valla, koştur koştur yoruldum. bi de canım bugun tesadüfen bakan doktor enfeksiyon uzmanıydı.deniz o kadar güzel ki, herkes onun için iyilik yapıyor :) ya da seviyor:KK43:( adam sırf deniz için baktı tahlile ve dizanterili kaka vişne çürüğü renginde olur, asla kırmızı taze kan olmaz dedi.mutlaka ateş olur.karın ağrısı, kusma olur.bitkinlik, meme reddi falan...bunlar yoksa dizanteri denmez, bunu söyleyen doktordan şüphe ederim dedi.enfeksiyon kapmıştır, onu da vücut kendiliğinden atmıştır dedi.inşallah öyledir ve inşallah o kızın ellerinden de mikro kapmaz kuzum:KK43:

3 ay diye duydum.

Bnce bozulmamistir bn bazen taze sagdigim sutun tadina bakiyorum cok kotu ya agizda yumurtamsi tuhaf bir tat birakiyor ama kizim severek iciyor o yuzden bnce bozulmamistr

Canım kasıtlı girmeme yoktur ya çocuklar zorluyo işe başlayanlar olmuştur falan. Normal oluyor böyle kopmalar.

Her bebek bir değil ya bakmayın internete zten her ay doktora götürüyoruz :)

Ya telefon numarası vermemek değildir bence dert. Ben de vermedim ama dışlama olsa instagramda da dışlarlardı o zaman. Oradan direk telefondan yazıyor. yok sayfayı aç üye girişi yap derdi yok daha hızlı olduğundan oradan buraya geçmiyorlardır. Sonuçta yoğunuz artık çocuklu hayat yaşıyoruz :)

Canım buzdolabı normal rafında 3 gün süresi var deniyor.
İşi olanları tenzih ettim zaten cnm :KK66: geri kalanına da küstüm :63:
Aaa bak onu bilmiyordum :) bnde WhatsApp tan konuşuyorum aygisi ve hayırlısıkısmet ile ama size de yazıyorum :) vaaay bn çok fonksiyonelmişim :KK70: hahah ama bn burayı seviyorum yaa hamileliğim hep burda geçti :)
:sampiyon: demek isteyince oluyormuş. Hiç sorma buranın yeri ayrı ben kısa yol yaptım birde devamlı girişliyim her dk girebiliyorum canımız sıkıldığında aklımız soru dolduğunda çevremize değil birbirimize güvendik :KK66: burası candır

Ben iki tarafa da takılıyorum. Buranın yeri ayrı. Merak ediyorum sizleri :)
tşk cnm bizde sizi merak ettiğimizden sitem yapıyoruz yanlış anlaşılmasın:KK19:

Kızlar acil yardım sağ göğsümün aroelası acıyor ağrıyordu ucuda aynı şekilde aynada baktım göğsümün sağ tarafı kızarmış bugünde baya emdi mastitmi oluyorum az evvel emzirdim biraz rahatladım ama hala ağrı ve acı var

X