2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Kızlar mukuslu kakayla ilgili bi deneyimi olan var mı? Kızım bir kaç gündür bazı kakasını o şekilde yapıyor ve çok ağır farklı bir kokusu var. Doktora bildirsem mi emin olamıyorum 4 ay kontrolüne de çok kalmadı.

ozel den resmi atayım sana bi bak
tabi cnm yolla bakayım

alerji mi dedim de, yok dedi ısrarla.diyete de gerek yok dedi.bilmiyorum ki, bugün ilk defa 3 kez kaka yaptı.ilacı da vermedim daha...

bazen meme boş olduğunda ve bebek çok çektiğinde acı oluyor.o olabilir mi acaba?

arada olan yeşil kakalar sorun değil demişti doktor bize de.
Doktorun daha iyi bilir zaten amip enfeksiyon alerji çok birbirine benziyor
Valla kızlar eski poslarımı okursanız görürsünüz benimki çok huysuzdu-ben bi ara ayağımda sallıyordum,2.5 ay uykusuz gezdim artık zombi anneydim :KK66: önce aç bu dedim mama verdim-sonra gazı var dedim gaz ilacı verdim ama hiçbişi fayda etmedi.3 doktor 2 hastane gezdim ve sonunda iyi bir doktora denk geldim.uyku eğitiminin olması gerektiğini söyledi.gazlı bebek değil dedi-kilo alımı da gayet iyi mamaya gerek yok dedi.sallama kesinlikle yok;en az 3 gün olmadı en fazla 1 hafta sürer dedi.karnı tok;gaz çıkmış ve altı temiz şekilde yatağına yatırıyorsunuz,yanında duruo ağladığında pat pat yatagına vurup "burdayım"izlenimi veriyorsunuz.ilk denemeye başladığımda 45 dk ikinci de 30 dk ağladı ve sonrası mutluluk.8 saat uyuduğu oluyor artık(için elvermiyor uyandırıcam aç bu çocuk diyorum eşime :KK66: doktora sordum normal dedi-acıkırsa ortalığı yıkar uyanır zaten dedi.sonra netten de araştırdım-uyku eğitimi ile ilgili çok güzel yazılar var incelemenizi tavaiye ederim.hem ben rahatladım hem de bebek.kızım artıl gülerek uyanıyor-ben de evimin tüm işini hallediyorım-çok sık emmediği için de sütüm artıyor;depolamaya başladım.uzun yazdım kusura bakmayın.iyiakşamlar...
maşAllah çok güzel başarmışsın cnm zaten olmaz diye birşey yok benide o kadar ağlatsalar ben bile inadı kırar alışırım ama 6 en erken 5 aydan önce bebeğin 15 dk dan uzun ağlatılması doğru değil bilgine olsun onun güven duygusunu zedeler bende ağlatma yöntemi ile eğiticem gibi görünüyor ama 6 ayı bekliyorum inş daha kolay bi yöntem bulurum ozamana :)) şimdi tüm zorluklar bana kolay sırf bebeğim içim varsın zombi olayım şuan 1 buçuk saatlik uykuylayım gece evi topladım yatmadım yaşanacak halden çıkmıştı resmen

Kızlar inşallah hepiniz iyisinizdir. Bende uzun bir aradan sonra evime geldim. 3 aydır ailemin yanındaydım. Çok zor oldu benim için kalabalığın içinden çıkıp birden yalnız kalmak hem ailemi hem beni üzdü. İnşallah tek başıma oğluma iyi bakabilirim. Allah hepimizin yardımcısı olsun.
bebeğin büyüdü annesi artık inşallah çok kolay ve güzel bakarsın sen ama böyle hissetmen çok normal birkaç güne çok mutlu günler sizi bekliyor :KK66:

Kızlar mukuslu kakayla ilgili bi deneyimi olan var mı? Kızım bir kaç gündür bazı kakasını o şekilde yapıyor ve çok ağır farklı bir kokusu var. Doktora bildirsem mi emin olamıyorum 4 ay kontrolüne de çok kalmadı.
resim atabilirsiniz intersen cnm biz özelde artık kirli bez danışmanlığı yapıyoruz sana ücretsiz :KK70:

Bizim hastanede var sanırım. Doktor alıp gelirsin filan demedi. Yarın arayıp sorsam mı acaba.
Cnm bn şehir dışına cıkıcktm,2.ay aşısından snr 1ay beklemedim bile.bnde mediclparkta yaptrdm 130tl gbi bişe ödedik hbrsz gitsn bıle ellerınde mevcut.birde süt yapan bişe diim kısır bol yeşıllıklı:KK66:bulgur pilavndan dha cok etkı yapıo

Kızlar uyku eğitimi demek illa ağlatma yöntemi değil ki.Uyku eğitm yöntemlerinden biri o sadece Ferber yöntemi ki ben de uygulamayı düşünmüyorum.3 ayı dolsun ben de vereceğim uyku eğitimi ama Tracy Hogg yatır kaldır yöntemiyle vermeyi düşünüyorum aklıma en yatan o oldu.Bebeğin o derece ağlatılmasını ben de doğru bulmayanlardanım... Vermek isteyenler netten araştırabilirsiniz 3-4 metod var ağlatma yöntemi bunlardan sadece biri.

Bana süt konusunda hiçbir yiyecek içecek mucizevi etki yapmadı şuana kadar.En önemli iki etki biri bebeğimin emmesi biri de uykusuz yorgun olmamam.Tabi öğün atlamamak aç kalmamak da bunlardan biri onu yaparsam da sütüm azalıyor.Bu 3 ü iyi olduğu sürece sütüm de iyi biri bile aksasa azalıyor.Zaten artık göğüslerm taş gibi falan olmuyor hatta çoğu zaman sönük bebek emeceği zaman sızıyla iniyor süt.Sizlerin nasıl genelde göğüsleriniz?

Bana süt konusunda hiçbir yiyecek içecek mucizevi etki yapmadı şuana kadar.En önemli iki etki biri bebeğimin emmesi biri de uykusuz yorgun olmamam.Tabi öğün atlamamak aç kalmamak da bunlardan biri onu yaparsam da sütüm azalıyor.Bu 3 ü iyi olduğu sürece sütüm de iyi biri bile aksasa azalıyor.Zaten artık göğüslerm taş gibi falan olmuyor hatta çoğu zaman sönük bebek emeceği zaman sızıyla iniyor süt.Sizlerin nasıl genelde göğüsleriniz?
degilmi ben inanki hiç yorulmasam dinç olabilsem.. çok fena yoruluyorum uykusuzum bide:KK43:

mavi_lina mavi_lina cnm dr hastane de yapıyor bende almadım giderken orada varmış. 3lü olanı yapıyor Mine hanım
Auralee Auralee cnm bnmki de mukuslu yapıyor bir haftadır bi ara geçti dedim yine başladı bi de nokta nokta kan oluyor ama toplasan bir damla etmez o kan. Dr domates ve süt ürünlerini yeme dedi :KK43:
Domatessiz yemek mü var ya da süt ürünü olmadan nasıl olcak ki yaa offf.. domatesi çok kaçırmıştım ondan dedim ama tekrar başlayınca ne yapacağım bilmiyorum

Cnm bn şehir dışına cıkıcktm,2.ay aşısından snr 1ay beklemedim bile.bnde mediclparkta yaptrdm 130tl gbi bişe ödedik hbrsz gitsn bıle ellerınde mevcut.birde süt yapan bişe diim kısır bol yeşıllıklı:KK66:bulgur pilavndan dha cok etkı yapıo

Tamam canım, hastanede var yani aşı. Alıp gitmeye gerek yok yani

mavi_lina mavi_lina cnm dr hastane de yapıyor bende almadım giderken orada varmış. 3lü olanı yapıyor Mine hanım
Auralee Auralee cnm bnmki de mukuslu yapıyor bir haftadır bi ara geçti dedim yine başladı bi de nokta nokta kan oluyor ama toplasan bir damla etmez o kan. Dr domates ve süt ürünlerini yeme dedi :KK43:
Domatessiz yemek mü var ya da süt ürünü olmadan nasıl olcak ki yaa offf.. domatesi çok kaçırmıştım ondan dedim ama tekrar başlayınca ne yapacağım bilmiyorum

Sağol canım bilgi verdiğin için :)
Şu mukus olayını ben pek anlamadım. Kakası normal altın sarısı içinde azıcık yapışkanimsi bisiler oluyor ama çok önemsemedim ben.

Benim genelde dolu oluyor gaza gelip sağarsam sönük sönük dolaşıyorum o gün sağmazsam hep dolu gecede baya sert oluyo oruç ta tutuyorum üstelik dün sağmıştım tçyarım saat öncesine kadar yumoştu şimdi dolmaya başladı sertleşti
nedir bu alerjiker bebeklerimizde çok fazla yaygın ya :\

Kızlar uyku eğitimi demek illa ağlatma yöntemi değil ki.Uyku eğitm yöntemlerinden biri o sadece Ferber yöntemi ki ben de uygulamayı düşünmüyorum.3 ayı dolsun ben de vereceğim uyku eğitimi ama Tracy Hogg yatır kaldır yöntemiyle vermeyi düşünüyorum aklıma en yatan o oldu.Bebeğin o derece ağlatılmasını ben de doğru bulmayanlardanım... Vermek isteyenler netten araştırabilirsiniz 3-4 metod var ağlatma yöntemi bunlardan sadece biri.
Bende sallamaktan kurtulmak istiyorum ama bence bizde işe yaramaz tracy hogg denedikten sonra fikrini paylaşırsan belki bende denerim başka birkaç yöntem daha okumuştum unuttum :deli:

Bende sallamaktan kurtulmak istiyorum ama bence bizde işe yaramaz tracy hogg denedikten sonra fikrini paylaşırsan belki bende denerim başka birkaç yöntem daha okumuştum unuttum :deli:

tabi cnm yolla bakayım

Doktorun daha iyi bilir zaten amip enfeksiyon alerji çok birbirine benziyor
maşAllah çok güzel başarmışsın cnm zaten olmaz diye birşey yok benide o kadar ağlatsalar ben bile inadı kırar alışırım ama 6 en erken 5 aydan önce bebeğin 15 dk dan uzun ağlatılması doğru değil bilgine olsun onun güven duygusunu zedeler bende ağlatma yöntemi ile eğiticem gibi görünüyor ama 6 ayı bekliyorum inş daha kolay bi yöntem bulurum ozamana :)) şimdi tüm zorluklar bana kolay sırf bebeğim içim varsın zombi olayım şuan 1 buçuk saatlik uykuylayım gece evi topladım yatmadım yaşanacak halden çıkmıştı resmen

bebeğin büyüdü annesi artık inşallah çok kolay ve güzel bakarsın sen ama böyle hissetmen çok normal birkaç güne çok mutlu günler sizi bekliyor :KK66:

resim atabilirsiniz intersen cnm biz özelde artık kirli bez danışmanlığı yapıyoruz sana ücretsiz :KK70:
Ay çok güldüm :KK70: nereden nereye geldik kakalı bez paylaşıyoruz. İlk kakada sizleyim :KK70:
Domates yemiyorum ben pek ama bakayım sütü bırakırsam nolucak. Kan yok bizde sadece koku garip ve çok sümüklü.

Ay bu çocuk hep elimi ısırıyo ya damağıyla

Ay çok güldüm :KK70: nereden nereye geldik kakalı bez paylaşıyoruz. İlk kakada sizleyim :KK70:

Domates yemiyorum ben pek ama bakayım sütü bırakırsam nolucak. Kan yok bizde sadece koku garip ve çok sümüklü.

Ay bu çocuk hep elimi ısırıyo ya damağıyla
ohh senin elini isirmasi iyimiş bana sorsan varya meme ucumu isiriyo. gene başladi bende isirma diyorum emiyormuş gibi isiriyor ya:KK70:

ya ben napacagimi sasirdim yatiriyorum kızı yok bi başlıyor ağlamaya...
illa kuıcagimda olucak. öle durcak.. çok zor ya bide gündüz hiç uyumuyor.
ohh bu hafta yemek yapmıyorum iftara cagiriyolar resmen... hep birikteyiz kaynanamgile.
akşam babasi işten gelince veriyorum kızı oh kurtuldum yükümden diyorum.
akşam bi saat seviyor zaten yatir gene başliyor ağlamaya:KK70:
eşim internetten dizi izliyor ben hala kızımla kucakta geziniyorum veriyom babasina. ilgilen diyorum :)
kız uyumuyor yemegi artık birlikte yiyoruz kızımla o pusette bize bakiyor yine durmuyor.
çok zor çocuk oldu ya:KK43:

X