2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Yok canım baktım şimdi ağzı temiz çok şükür.
Iyi bari cnm niye sizlarki acaba bilemedimo_O
Pamukçuk bebeğin dilinin beyaz olması mı? Benim kızımın dili de bembeyaz. Ve göğüs uçlarım ara sıra çok sızlıyor acıyor. Lansinoh sürüyorum geçiyor.
Evet bebegin dilinde beyazliklar olmasi
Sut artigindan dolayida beyaz olabilir ama

2 doz olandan yapılcak sanırım senin de değil mi? İnternette araştırınca da kafam karıştı işin aslı. Rotarix için değişik haberler var, midemi bulandırdı.
benimkide 10 mart doğumlu bende bu hafta yaptıracam cuma günü 3.ay olmuş olacak ama 3 doz olanı yaptıracam kuzenim eczacı o gönderecek soğuk muhafaza edilmesi gerekiyor dedi

kızlar benim kız dün ve bugün 1 kereye mahsus yeşil kaka yaptı sizce dikkate almalimiyim

benimkide 10 mart doğumlu bende bu hafta yaptıracam cuma günü 3.ay olmuş olacak ama 3 doz olanı yaptıracam kuzenim eczacı o gönderecek soğuk muhafaza edilmesi gerekiyor dedi

3 doz olanı tercih etmenin nedeni rotarix hakkındaki spekülasyonlar mı canım?

kızlar benim kız dün ve bugün 1 kereye mahsus yeşil kaka yaptı sizce dikkate almalimiyim

Doktorum bana rengi sürekli olmadığı sürece önemli değil dedi. Çok takılma canım:)

yok canım 3 oz olanın koruyuculuğu ve etkisi daha yüksek diye tercih ettim

Doktorum bana rengi sürekli olmadığı sürece önemli değil dedi. Çok takılma canım:)
iste dunde yapti bugunde 1 aydır doğru düzgün kaka yapmayan cocuk iki gündür yeşil kaka yapiyor bilemedim

Ben hiç dikkat etmiyorum sadece altını değiştikten sonra birde emzirirken ellerimi yıkıyorum elleride hep ağzımda bayılıyorum ellerini öpmeye belki bizimki de enfeksiyondur doktor dedimi peki alerjiyle aynı belirtileri verir enfeksiyon diye ?

alerji mi dedim de, yok dedi ısrarla.diyete de gerek yok dedi.bilmiyorum ki, bugün ilk defa 3 kez kaka yaptı.ilacı da vermedim daha...

Sağ göğsümün ucu acayip sızlıyor ve acıyor. Yara da değil ama neden böyle oldu anlamadım :KK43:

bazen meme boş olduğunda ve bebek çok çektiğinde acı oluyor.o olabilir mi acaba?

arada olan yeşil kakalar sorun değil demişti doktor bize de.

rotarix hakkında ne duydun canım?

nasıl dayandin kız okadar

Ay iyi dayanmışsınız. Ben değil 45 dk, mızırdandığı an alıyorum. Zaten uyku eğitimi de vermicem, yapamam ben :)

Ayy dün kurutmayı açtım belki 40 dk ne ağladı ne uyudu yatağının kenar korumalarının kunaşlarında elini götürüp getiriyordu az kaldı ağlıyordum babasıyla içimiz parçalandı yanına gittim bana baktı dudaklarını büzdü ühüüüü yaptı koptum ben orda bir daha seni yanlız bırakmıcam dedim hele ağlasa hiç dayanamam. Sen ayakta sallıyormuydun 6 aylık olursa belki ağlatma yöntemini denerim ama şimdi çok küçük bana ihtiyacı olduğu heran onunla temas kuruyorum sallarken elimi filan tutuyo

Valla kızlar eski poslarımı okursanız görürsünüz benimki çok huysuzdu-ben bi ara ayağımda sallıyordum,2.5 ay uykusuz gezdim artık zombi anneydim :KK66: önce aç bu dedim mama verdim-sonra gazı var dedim gaz ilacı verdim ama hiçbişi fayda etmedi.3 doktor 2 hastane gezdim ve sonunda iyi bir doktora denk geldim.uyku eğitiminin olması gerektiğini söyledi.gazlı bebek değil dedi-kilo alımı da gayet iyi mamaya gerek yok dedi.sallama kesinlikle yok;en az 3 gün olmadı en fazla 1 hafta sürer dedi.karnı tok;gaz çıkmış ve altı temiz şekilde yatağına yatırıyorsunuz,yanında duruo ağladığında pat pat yatagına vurup "burdayım"izlenimi veriyorsunuz.ilk denemeye başladığımda 45 dk ikinci de 30 dk ağladı ve sonrası mutluluk.8 saat uyuduğu oluyor artık(için elvermiyor uyandırıcam aç bu çocuk diyorum eşime :KK66: doktora sordum normal dedi-acıkırsa ortalığı yıkar uyanır zaten dedi.sonra netten de araştırdım-uyku eğitimi ile ilgili çok güzel yazılar var incelemenizi tavaiye ederim.hem ben rahatladım hem de bebek.kızım artıl gülerek uyanıyor-ben de evimin tüm işini hallediyorım-çok sık emmediği için de sütüm artıyor;depolamaya başladım.uzun yazdım kusura bakmayın.iyiakşamlar...

Bu arada doktor ağlar ağlamaz yanına gitmeyin sizi oyuncak eder dedi:KK66: (uykudan uyandığında)bn de bazen daysnamıyorum kucaga almak yerine önce elini tutup burdayım diorum.çok ağlarsa kucagıma alıp sarmalıyorum meleğimi :KK66:

Ay kafam çok karıştı ya, 12 hafta dolmadan yapılmalı da deniyor ama doktor 3 ayı dolduğunda demişti. Bu hafta yaptırayım o zaman.

mavi_lina mavi_lina canım senin de oğlun 10 mart doğumluydu, sen ne zaman yaptırcaksın rotayı?

Canım 10 haziranda 3.ay kontrolumuz var o zaman yapacak doktor. Geçen ay ki kontrolde söyledi.

Kızlar inşallah hepiniz iyisinizdir. Bende uzun bir aradan sonra evime geldim. 3 aydır ailemin yanındaydım. Çok zor oldu benim için kalabalığın içinden çıkıp birden yalnız kalmak hem ailemi hem beni üzdü. İnşallah tek başıma oğluma iyi bakabilirim. Allah hepimizin yardımcısı olsun.

Sağ göğsümün ucu acayip sızlıyor ve acıyor. Yara da değil ama neden böyle oldu anlamadım :KK43:

Benim yaklaşık 1 aydır öyle canım, yara da olmadığından bir şey yapamıyorum. Alıştım gitti artık.

alerji mi dedim de, yok dedi ısrarla.diyete de gerek yok dedi.bilmiyorum ki, bugün ilk defa 3 kez kaka yaptı.ilacı da vermedim daha...

bazen meme boş olduğunda ve bebek çok çektiğinde acı oluyor.o olabilir mi acaba?

arada olan yeşil kakalar sorun değil demişti doktor bize de.

Canım domuz geni taşıdığına dair yazılar var internette, yurt dışında yayımlanan makaleler var. Ondan dolayı sinek küçük mide bulandırır misali, rahatsız oldum açıkçası.

Valla kızlar eski poslarımı okursanız görürsünüz benimki çok huysuzdu-ben bi ara ayağımda sallıyordum,2.5 ay uykusuz gezdim artık zombi anneydim :KK66: önce aç bu dedim mama verdim-sonra gazı var dedim gaz ilacı verdim ama hiçbişi fayda etmedi.3 doktor 2 hastane gezdim ve sonunda iyi bir doktora denk geldim.uyku eğitiminin olması gerektiğini söyledi.gazlı bebek değil dedi-kilo alımı da gayet iyi mamaya gerek yok dedi.sallama kesinlikle yok;en az 3 gün olmadı en fazla 1 hafta sürer dedi.karnı tok;gaz çıkmış ve altı temiz şekilde yatağına yatırıyorsunuz,yanında duruo ağladığında pat pat yatagına vurup "burdayım"izlenimi veriyorsunuz.ilk denemeye başladığımda 45 dk ikinci de 30 dk ağladı ve sonrası mutluluk.8 saat uyuduğu oluyor artık(için elvermiyor uyandırıcam aç bu çocuk diyorum eşime :KK66: doktora sordum normal dedi-acıkırsa ortalığı yıkar uyanır zaten dedi.sonra netten de araştırdım-uyku eğitimi ile ilgili çok güzel yazılar var incelemenizi tavaiye ederim.hem ben rahatladım hem de bebek.kızım artıl gülerek uyanıyor-ben de evimin tüm işini hallediyorım-çok sık emmediği için de sütüm artıyor;depolamaya başladım.uzun yazdım kusura bakmayın.iyiakşamlar...

Ben de çok araştırdım ama çocuk üzerinde olumsuz etkiler bıraktığına dair makalelere çok rastladım, ondan vazgeçtim açıkçası. Hoş yararlı olduğunu da bilsem gerçekten başaramam ben, daha da zarar veririm :) ne mutlu sana ki başarabilmişsin, her anne kendi bebeği için en doğru kararı verir bence:)

X