2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Cam biberonda sağıyorum sonra onu başka biberona aktarıyorum öyle veriyorum soguyo diye ısıtıyorum. Isıtmayayım mi ki
Bana hemşire ısıtma demişti ıaıtmadan veriyordum şubat ayında canım bilemedim yani şimdi.
Auralee Auralee instagrama baktim goremdm tam adin ne orada
Ekleşmedik mi biz daha ya :KK70: adımı biliyosun zaten. Sonradan mı yazdın bilemedim şu an ekliyiz birbirimizde :)
Ne zor günlermiş hakkaten..bi de bu büyüklerimizin akılları nerdeymiş acaba:eek:herkes unutmuş arkadaş bebek bakımına dair herşeyi..yapıcı çözüm yerine akıl verme moduna geçmiş:63: benim yanımda da ablam vardı ilk günler,tesadüfün böylesi ki umreye gelmişti bir-iki gününü beni ziyarete ayırmıştı. Tam benim yanıma geleceği gün benim suyum geldi o gün minnakım da geldi. Hep ilk ben görücem diyodu kızımı hastanede bile benden önce gördüEn Büyük KK ben emzirirken de yavrumun kafa resmen ezildiği için mememin altında.. çeşmeden su içer gibi ablam mememe dayamış ben de ayakta durmuştum:KK70: aklıma geldikçe gülüyorum bu yaptığımıza..hemşire görünce çığlık atmıştı,temas etmesi lazım çocuğun napıyosunuz siz diye:KK70:
Anamm :KK70: gözümde canlandı şimdi. Ya ben kabus görüyorum o günleri. Bi de sürekli rüyamda yeniden hamile olduğumu ikiz olsuğunu doğduklarını emzirmw uğraşlarını doğum acısını görüyorum. Hala travmayı atlatamadım mı ne. Bir de çok korkuyorum sanırım 2 numaradan :/

Bende sosyal medyam yok kullanmıyorum Burda özel Msj bölümünde konuşabiliriz İnankı bende istiyorum sizlerle tanışmayı... 9ay boyunca ne güzel derlestik konuştuk öğrendik birbirimizden birşeyler. Halada öğreniyoruz 3 aylık olduk çok şükür toplam 12 ay yani bı sene birlikteyiz..:) hey gidi heyyyyy:)
Yaa nasıl da geçti zaman :) öğrendiğimiz günler yaklaştı. Ben 24 haziranda test yapmıştım ilk hey gidi :))
Ay ben anneme geldim teyzem halam babaannem "çok büyümemiş çok tombiş değil değişmemiş kilo almamış aç bu çocuk aç "daha neler neler bi an önce akşam olsada eve geçsem bunaldım:işsiz:En Büyük KK
Oyy cinnetlik. Valla duyunca direk çirkefleşiyorum o laflara tutamıyorum kendimi.
Buradayız buradayız biryere gittiğimiz yok. :)

Dün bizim 5. Evlilik yıldönümümüzdü :) bebeğimizi de alıp gezmeye çıktık. Polonezkoye gittik önce orada temiz hava aldık. Oradan Şile ye geçtik, yemek yedik gezdik dolaştık :) oğlusla birlikte ilk defa bu kadar uzun süre dışarıda kaldık. Hiç huzursuzluk çıkarmadı çok usluydu. Harika bir gün geçirdik. Nice güzel yillarımız olur inşallah :)
Maşallah size :) her seneniz şimdikinden daha da güzel olsun :)

Kizlar hepiniz oyle degerlisiniz ki iyi ki varsiniz arkadaslarima aileme esime bazen birinizden ogrendigim seyi anlatirken bir arkadas dedi ki diye basliyorunbsonra mart annelerinden diye ilave ediyorum
Bu arada doktorumuz ellerini agzina soktugunda mudehake etmeyin surekli dedi emme istegi cok oldugunda sapur supur nasil emiyo hemen emziriuorum yoksa mudehale etmeden duramam ☺☺

Kizlar hepiniz oyle degerlisiniz ki iyi ki varsiniz arkadaslarima aileme esime bazen birinizden ogrendigim seyi anlatirken bir arkadas dedi ki diye basliyorunbsonra mart annelerinden diye ilave ediyorum
Bu arada doktorumuz ellerini agzina soktugunda mudehake etmeyin surekli dedi emme istegi cok oldugunda sapur supur nasil emiyo hemen emziriuorum yoksa mudehale etmeden duramam ☺☺

Allah kabul etsin :)

Amin canım sağol :)

Allah kabul etsin canim zor olmadı mı küçük ya daha birde sorması ayıp yemek mi verdiniz hediye verdiniz mi

Amin canım sağol :)

Evet 9 haftalık daha, küçük biraz ama ramazan çıkınca da çok sıcaklara denk gelceği için hem tatil sezonu insanlar gidiyor, hem de sıcakta zor oluyor kalabalık onun için istemedim. Zor olmadı ama hiç, zaten çok huysuz bir bebek değil oğlum, Kur'an okunurken hep uyudu, sonrada pusetinde insanları izledi ki insan çok seviyor :) yemek verdik canım, pilav yanına kavurma, bir de tatlı ile ayran verdik. Hediyelik olarak da Yasin cüzü ile mevlid şekeri dağıttım.

Allah kabul etsin canım :)

Amin canım çok sağol :)

Uslupla ilgili sorun var canım, ard niyetten kastim bu. Onceki mesajlari okuyunca sen de farkedersin. Sen de instaya gelmistin tamamen birbirimizi tanima isteginden biliyorsun ama hala ikimizde burayi takip edebiliyoruz.
Hamilelikte girebildigimiz kadar girmeyi beklemeyelim zaten. Elimden geldigince okumaya calisiyorum forumu

Sanırım bir durumu anlatmaya çalışırken yanlış ifade etme olayı söz konusu oldu ama gerek benim, gerek de Y yesilagac44 'ın bahsettiği bu sessizlikti ki buraya çok anlam yükleyen beni de üzdü bu durum. He whatsapp'a gelmek ister miydim? Evet isterdim yalan değil ama ig grubunda da ifade ettiğim sebepten katılamıyorum belki ileriki günlerde katılırım tabi belli olmaz eğer alırsanız :)) şaka bir yana ben daha önce de yazmıştım, burda gördüğüm desteği, burdan öğrendiklerimi başka hiç bir yerden alamadım. Onun için inşaallah bebeklerimizin her sürecinde bu beraberliği sürdürebiliriz :)

Buradayız buradayız biryere gittiğimiz yok. :)

Dün bizim 5. Evlilik yıldönümümüzdü :) bebeğimizi de alıp gezmeye çıktık. Polonezkoye gittik önce orada temiz hava aldık. Oradan Şile ye geçtik, yemek yedik gezdik dolaştık :) oğlusla birlikte ilk defa bu kadar uzun süre dışarıda kaldık. Hiç huzursuzluk çıkarmadı çok usluydu. Harika bir gün geçirdik. Nice güzel yillarımız olur inşallah :)

Allah evladınla beraber daha nüce güzel seneleri beraber geçirmeyi nasip etsin canım:)

Yaa cork cork nasıl emiyor dimii :)) benim miniğimin tırnak batması oldu, ondan ıslak kalmaması gerekiyor bir kaç gün onun için mecbur hemen çekiyorum elini ama o haline hastayım aslında :))

soffty soffty ay sorma. Dün düşün mevlütte eşimin bir akrabası bebek kucağımdayken koysana beşiğine dedi, dedim durmaz orda. Ben sana demiştim alıştırma diye diyor. Dedim alıştı bir kere, canım sağolsun :)) hayır alıştığı falan da yok ama beşiğine koyarsam başında durup onunla konuşmam lazım e mevlütte odaya da tıkılamam. Hiç açıklama yapmadan söyledim gitti. Çareyi böyle buldum valla napayım.

Bana hemşire ısıtma demişti ıaıtmadan veriyordum şubat ayında canım bilemedim yani şimdi.

Ekleşmedik mi biz daha ya :KK70: adımı biliyosun zaten. Sonradan mı yazdın bilemedim şu an ekliyiz birbirimizde :)

Anamm :KK70: gözümde canlandı şimdi. Ya ben kabus görüyorum o günleri. Bi de sürekli rüyamda yeniden hamile olduğumu ikiz olsuğunu doğduklarını emzirmw uğraşlarını doğum acısını görüyorum. Hala travmayı atlatamadım mı ne. Bir de çok korkuyorum sanırım 2 numaradan :/
Uyuuuş:KK200:bak ikinci dedin,çağırdın:KK24: sen başarırsın eminim

Uyuuuş:KK200:bak ikinci dedin,çağırdın:KK24: sen başarırsın eminim
Deme öyle inan psikolojik olarak da bedensel olarak da kaldıramam. Zaten kızım da sürpriz hediye oldu :)) tabi büyük konuşmak istemiyorum sonra isterim olmaz bilemeyiz. Ama uzunca bir süre 2 numara düşünmüyorum korkumdan kendimi şaşırdım.

Yani yeşil alenen bişey söylenmemiş belki ama instg bi nevi sahte hesap açıp bizleri görüp kendinizi göstermemeniz de ne kadar doğru sence?ordaki takipleşme buluşma amaçlıydı,gözetlenme amaçlı değildi. Bir de şimdiye kadar niye yapmamışlar eleştirisi var..bunun için de zaman gerekliydi illa ki, ilk aydan kimse böyle bi buluşma teklif edemezdi sanırım. Burayı takip edip etmemek ya da aktif olmak tercih ve şartlar meselesi. Mesela ben işe başladım burdan çıkış alma işlemleriyle meşgulüm ve bebeğimin yakınında tel kullanmıyorum zorunlu durumlar hariç. Güzel yavrum son bir haftadır da bi huzursuz,10 saat mememde kaldığı oluyor bi günde. Bence de burdaki bilgiler daha kalıcı. Şu forumdan eminim benden daha çok yararlanan olmamıştır. Burdaki herşey,herkes çok kıymetli benim için. Nolur tadımızı kaçırmayalım
Canım o sorun olduysa kusura bakmayın keşke baştan deseydiniz , çıkardım şimdi takipten sizleri kimseyi gözetleme derdim yok, hesabımı da kullanmıyorum zaten ordaki yazışmalar bitince girmemiştim bile.Diğer arkadaşların yaptıkları yorum beni bağlamaz kendileri kendi açıklamalarını yapsınlar ben kendi yorumlarımda da ufak bir sitem dışında bir şey görmüyorum dün tüm gün bir anda boşalan forum için de o da hakkımdır sanırım diye düşünmüştüm ama değilse onun için de kusura bakmayın.

Son düzenleme:
Bugün de oğlumun mevlüdünü yaptık Allah kabul ederse. Çok duygulandım, çok ağladım ama çok güzeldi. Allahıma bugünleri gösterdiği için şükürler olsun..

Allah kabul etsin canım.

Kizlar bebegim her emmeden snra yada sagipta verdikten snra mutlaka kusuyor
Normalde az az kusuyordu
2 gundur yedigi herseyi geri cikartiyor benim ustum basim koltuk kendi uzeri her taraf kusmuk icinde kaliyor niye boyle oldu anlamadim
asi oldugundan beri boyle iyice sinirlerim bozuldu boyle bir durum yasayan var mi neden boyle oldu acaba :KK43: :KK43:

lütfen doktora götür.kusma birden olmuşsa hastalık belirtisi olabilir.doktorun görmesinde fayda var.

Kızlar şimdi size bir şey danışacağım ayın 16.02 aylık aşısına gitmiştik çıkan kilosu 5700 dü sonra 3 aylık kontrolde 6200 cıktı doktor saglık ocagı yanlısmı olctu tuhaflık var dedi ama ben de evde olcunce aynı gelıyo yanlıslık yok acaba bu ay almadımıki kılo ya zaten uc gunde bi kaka yapıyo bi aydır acaba beslenemıyo mu mama versemmi diye bende tereddüte dustum

benimki de 3.ay 550 gr. aldı.@ baharınbahçesi de az almış.acaba 3.aya özel bi durum mu bilemedim.

Kızlar 9 ay boyunca burdan ogremedigim şey kalmadı ve resmen buradakileri tanıyor gibi oldum. İnstagram ve WhatsApp tan isteyen arkadaşlarla görüşüyoruz ama zaten oraya yazanlar burayı da bırakmadı. Burada en az yazanlardan biri benimdir ve numaramı arkadaslara verirken hiç çekinmedim. Komşuma bile vermem derken zaten buradakileri samimi gormedigini belirtmiş arkadaşın biri hatırlamıyorum ve bu brnce kirici. buraya girip yazmaktan daha kolay WhatsApp grubuna yazmak ve okumak. Demem o ki grubun issizlasmasi dogumdan sonra gerçekleşti zaten. farklı grup kurulmasıyla bunun bir alakası yok. Numarami vermem diyerek whatsapp tan yazismasinda mani olmayan diğer arkadaşlara karşı güvenilmez insan profili çizmeyin lütfen. Biz isteyen herkesi davet ettik gelen gelir gelmeyen gelmez hepsi bu kadar

Kızlarr dunden beri gruptan ayrilmalar falan konusulmus. Yanliz soylemeden gecemeyecegim dunden beri 10 kisi yazdiysa bunlardan 7si farkli gruba gitti yazmiyor dedikleriniz :KK70: Bizler cok sey paylastik ve inanin herkes birbirini, cocuklari cok merak ediyor. Gruplar da acik oldugu icin bir tedirginlik olabilir insanlarda cok normal. Yani acikcasi gizli takipcelerle cocugumun fotosunu paylasmak istememek cok anlasilir bir durum. Ben hala bir ard niyet goremiyorum

Yani yeşil alenen bişey söylenmemiş belki ama instg bi nevi sahte hesap açıp bizleri görüp kendinizi göstermemeniz de ne kadar doğru sence?ordaki takipleşme buluşma amaçlıydı,gözetlenme amaçlı değildi. Bir de şimdiye kadar niye yapmamışlar eleştirisi var..bunun için de zaman gerekliydi illa ki, ilk aydan kimse böyle bi buluşma teklif edemezdi sanırım. Burayı takip edip etmemek ya da aktif olmak tercih ve şartlar meselesi. Mesela ben işe başladım burdan çıkış alma işlemleriyle meşgulüm ve bebeğimin yakınında tel kullanmıyorum zorunlu durumlar hariç. Güzel yavrum son bir haftadır da bi huzursuz,10 saat mememde kaldığı oluyor bi günde. Bence de burdaki bilgiler daha kalıcı. Şu forumdan eminim benden daha çok yararlanan olmamıştır. Burdaki herşey,herkes çok kıymetli benim için. Nolur tadımızı kaçırmayalım

şimdi....belli bir süre paylaşımda bulunulunca aile gibi olduk.birbirimizi ve özellikle de bebişlerimizi merak ettik.inanın her birinin sağlığı mutlu ediyor, rahatsızlığı mutsuz ediyor.onların dünyaya geliş yolculuklarında yanlarındaydık.her molada onları konuştuk.aldıkları her gr.mı paylaştık.gelişimlerinin her aşamasını takip ettik hep birlikte.umutsuz olduğumuzda destek olduk, çaresiz olduğumuzda derman olduk birbirimize.onları daha doğmadan korumaya çalıştık...evet, onların bir sürü annesi var...korumaya da devam ediyoruz....

instagrama gelince... eşimden gizli açtım, sonra anlattım.biliyorsunuz zaten sorunluyuz, bıt bıt etti, paylaşımda bulunamadım..ikna ederim sandım edemedim ve farkettiniz mi bilmiyorum 2.gün ins. kapattım.çünkü kendimi gösterememek pek hoş gelmedi bana.ama amacım asla Gözetlemek değildi....böyle düşünülmek kırdı beni.aslında bunu düşünmeyin diye 2.gün kapattım...sizleri görmek beni çok mutlu etti.paylaşımda bulunmamam çok güzel olup beni nazar edeceğinizden değil, şartlarımın buna el vermemesinden (İns. anlamadım zati)...hepiniz çok özelsiniz, iyi ki varsınız.kalplerimiz kırılmasın boşuboşuna.burdayız biz, isteyen istediği zaman gelir.....

ha, bu arada eşim neden izin vermedi onu da anlatayım...2010 aralık annelerini aratabilirsiniz.orda da face grubu açıldı, benim de facem vardı.kızlarla paylaşımlarda bulunduk.ben de bir sürü foto attım, yazıştık falan...derken içimizden birinin fake olduğu ortaya çıktı.herkes çok korktu,pek çoğu ayrıldı.ben size çok güveniyorum ama benim herif onu başıma vururp durduğu için resim atamadım..bu açıklamamdan da sizlere güvenmediğim sonucu asla çıkmasın sadece eşimin karşı çıkmasının sebebi bu.ikna edemedim.

kumrudeniz kumrudeniz 2 gundur ozellikle geceleri fiskirtarak kusuyor ama normalde sagligi yerinde duruyor etrafa gulucukler saciyor
Bir de tyzemin kocasi vefat etti annemlere gelmek zorunda kaldim hava degisimide etkiledi sanirim
Bugun oyle kusmadi ama emdikten snra yogurt gibi azda olsa cikartiyor annem yogurt gibi kusmasi daha iyi diyor vucut fazlasini atiyor diyor ama ne kadar dogru bilemiyorum
Artik inan doktora goturmeye korkuyorum ne zaman gitsek kizimin elini delik desik edip kan aliyorlar snra normal diyip gonderiyorlar hangi hastaneye gittiysem ayni durumla karsilastim bugunde ayni sekilde kusarsa pazartesi mecburen doktora goturecm yine

kumrudeniz kumrudeniz 2 gundur ozellikle geceleri fiskirtarak kusuyor ama normalde sagligi yerinde duruyor etrafa gulucukler saciyor
Bir de tyzemin kocasi vefat etti annemlere gelmek zorunda kaldim hava degisimide etkiledi sanirim
Bugun oyle kusmadi ama emdikten snra yogurt gibi azda olsa cikartiyor annem yogurt gibi kusmasi daha iyi diyor vucut fazlasini atiyor diyor ama ne kadar dogru bilemiyorum
Artik inan doktora goturmeye korkuyorum ne zaman gitsek kizimin elini delik desik edip kan aliyorlar snra normal diyip gonderiyorlar hangi hastaneye gittiysem ayni durumla karsilastim bugunde ayni sekilde kusarsa pazartesi mecburen doktora goturecm yine

haklısın canım.sağlıklı gidip hasta çıkıyoruz hastanelerden.belki de sadece üşütmüştür.geçen gün kontrolde dr.benim korkularımdan dolayı eger ateşlenirse ya da kusarsa getir demişti bana.ama ben uçuktan korkuyordum, virüs kapmıştır diye...

Can'ım yoğurt gibi kusması iyi benim oğlumda arada öyle kusuyor bende senin gibi korkmuştum ama etraftaki büyükler bunun iyi olduğunu söyledi hatta bu şekilde kusarsa Bebeğin kilo aldığını söylediler.

haklısın canım.sağlıklı gidip hasta çıkıyoruz hastanelerden.belki de sadece üşütmüştür.geçen gün kontrolde dr.benim korkularımdan dolayı eger ateşlenirse ya da kusarsa getir demişti bana.ama ben uçuktan korkuyordum, virüs kapmıştır diye...
Ay Allahm esirgesin virus tehlikeli
Bnde asimi etkiledi diye dusunmustum atesi normal ama
Bir daha o sekilde kusarsa doktora gotureym bari
Cok sagol cnm

Can'ım yoğurt gibi kusması iyi benim oğlumda arada öyle kusuyor bende senin gibi korkmuştum ama etraftaki büyükler bunun iyi olduğunu söyledi hatta bu şekilde kusarsa Bebeğin kilo aldığını söylediler.
Insallah oyledir cnm annemde oyle diyor bebek yedigini sindiriyor fazlasinida disari atiyor diyor
Birde bu aralar geceleri sagip 130 cc filan veriyorm tam doysunda uzun uyusun diye o da bir anda yuklenincede mi oldu anlamadim simdi az az sk sk veriyorum

Deme öyle inan psikolojik olarak da bedensel olarak da kaldıramam. Zaten kızım da sürpriz hediye oldu :)) tabi büyük konuşmak istemiyorum sonra isterim olmaz bilemeyiz. Ama uzunca bir süre 2 numara düşünmüyorum korkumdan kendimi şaşırdım.
Hayırlı zamanda hayırlısıyla gelsin kardeşler:dua: gerçekten zormuş bebek bakmak:anne:

Canım o sorun olduysa kusura bakmayın keşke baştan deseydiniz , çıkardım şimdi takipten sizleri kimseyi gözetleme derdim yok, hesabımı da kullanmıyorum zaten ordaki yazışmalar bitince girmemiştim bile.Diğer arkadaşların yaptıkları yorum beni bağlamaz kendileri kendi açıklamalarını yapsınlar ben kendi yorumlarımda da ufak bir sitem dışında bir şey görmüyorum dün tüm gün bir anda boşalan forum için de o da hakkımdır sanırım diye düşünmüştüm ama değilse onun için de kusura bakmayın.
Evet yeşil sorun oldu..ben de zaten öyle anlaşılmamak için eklemeden önce ilk defa foto koydum. Benim de hiç fotom yoktur sosyal medyada mesela. Burda bi arkadaş ortamı oluştu aylardır hatta yıl oldu nerdeyse..ister istemez insan birileri başka yerlere gidince kendini kötü hissedebilir ama o olay doğaçlamasına gelişen bir olaydı. Neyse canlar sağolsun. Yavrularımızın okullu yıllarını,sünnetlerini,düğünlerini falan da burdan fikir alarak hallederiz inşallah:dua:

Kesik kesik kusması fazlalıkmış evet:KK66: bi sıkıntısı yoktur yavrunun için rahat etsin

Tecrübeyle sabit en az üç yıl bekleyin derim mesela ben emzirirken ejderin tuvalet ihtiyacı olduğunda gidiyo yapiyo kıyamam yada yemek yedirirken uyaniyo ufaklık kendin ye annem diyorum yani kendini biraz kurtarmak ilk çocuk yoksa delirir insan benim komşum vardı bizler yaşında 3 çocuğu var 2 si bez kullaniyodu okadar azdı araları kadın koli koli prima alıp duruyodu:)

Ben de " gözetlemeci" gibi düşünüleceğimi hiç tahmin etmedim , hesap nasıl kapatılır bilmiyorum ama çıktım herkesi takipten zaten kimsenin özel hayatına fotolarına meraklı değiliz bu tercih meselesidir ben de paylaşmayı tercih etmeyen gruptanım buraya geliş sebebim küçük kızımdı onu da sizlerle paylaştım zaten instagramdan konuşulacaksa diye o an herkes oraya geçince açtım hesabı baktım oralardan takip zor burdan devam etmeye karar verdim sizler de whatsappa geçtiniz zaten bu kadar sorun olduysa sonradan gözetlemeci damgası vurmak yerine baştan belirtseydiniz ya da kabul etmeseydiniz takip isteğini bunca aydır burdayım kimseden ne resim talep ettim ne başka şey böyle denmesi gerçekten kırıcı oldu.

X