2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Bos hamilelik oldugu nasil anlasildi canim? Beta duzenli yukselmis miydi?
Kan takibine gerek kalmadan hamile olduğumu öğrendikten bir hafta kadar sonra ince pembe akıntı sonra şiddetli karın ağrısı sonra da kanama ile düştu.. ama ilk kontrol için gittiğimde de zaten doktorda bana belli etmemeye çalıştığı bi telaş vardı alttan da baktı bebeği görmediğini söyledi kese var bebek yok bi hafta daha bekleyelim dedi.. o arada düştü zaten kese..

Ya nasıl dayanıcam işte o zamana kadar :KK70: Aslında baktım yarın da pazartesi de uygun görünüyor. Pazartesi makul bir zaman gibi. Bir düşüneyim ben
Kız git acile uyur bişey.. Şu kadr haftalık gebeyim lekelenme oldu de ya da karnım ağrıdı de.. yada ayağım takildi dustm kontrol amaçlı geldiM de hemen bakıyor nöbetçi kadın doğum doktoru.. tabi yaşadığın yerin kalabikligina bağlı bunu yapmak ben annemlerde geçirdim hamilelik sürecini ve az bi hareket etmese bebek hemen gidiyodum bakıyorlardi.. kalabalık bir hastane değildi ve ilgi harikaydi hem doktorlar hem ebeler şeker gibilerdi..

Merhaba kizlar. Ben de mart annesiyim insallah. Hepimize kolay gebelikler. Smdilik belirtilerim baslamadi kusma uyki vs sizde nsl durumlar
Hayırlı olsun :) Ne kadarlık oldu? Bende uyku ve kasık ağrısı var bolca.
Kız git acile uyur bişey.. Şu kadr haftalık gebeyim lekelenme oldu de ya da karnım ağrıdı de.. yada ayağım takildi dustm kontrol amaçlı geldiM de hemen bakıyor nöbetçi kadın doğum doktoru.. tabi yaşadığın yerin kalabikligina bağlı bunu yapmak ben annemlerde geçirdim hamilelik sürecini ve az bi hareket etmese bebek hemen gidiyodum bakıyorlardi.. kalabalık bir hastane değildi ve ilgi harikaydi hem doktorlar hem ebeler şeker gibilerdi..
Ya ben her türlü giderim de eşim sakin dur biraz diyor :KK70: Bir de burada çok yoğunluk var devlete gidilmiyor resmen. Bir kez gideyim dedim çok hastaydım, hastanenin kapısından döndüm inanılmaz yoğunluk. Mecbur özele para bayılıyoruz. Şimdi fiyat sordum başka hastaneye 90 TL muayene dedi. Yanmışız biz :oha:

Yasiyorum cnm internetten okudum su siralar vajinal akinti fazlalasir ve sik idrara cikilirmis ikisi de var bende. Bir de sabahlari cok erken uyaniyorum ya neden acaba. Tatil basladi ben 6.30da uyandim ise bak

Bendede o var 11e kadar uyurum ben simdi 9da gozler faltasi gibi :KK70: ama heyecan var biraz bence ondan. Bende sık idrara çıkma var mi bilmiyorum oruc tuttugum icin sabaha kadar cok gidiyorum gun icinde azaliyo onu farkedemedim canim. Yarinda tutup birakkcam Allahin izniyle. Bu arada benim dr cmtesi varmis ama tee oteki pazarteso baslayacaklarmis. Kontrol surem yatti yani neyse saglik olsun artisi goreyimde :KK70:

Bendede o var 11e kadar uyurum ben simdi 9da gozler faltasi gibi :KK70: ama heyecan var biraz bence ondan. Bende sık idrara çıkma var mi bilmiyorum oruc tuttugum icin sabaha kadar cok gidiyorum gun icinde azaliyo onu farkedemedim canim. Yarinda tutup birakkcam Allahin izniyle. Bu arada benim dr cmtesi varmis ama tee oteki pazarteso baslayacaklarmis. Kontrol surem yatti yani neyse saglik olsun artisi goreyimde :KK70:

Hamileyken oruç mu tutuyorsunuz?

Ya doktor uyarmadı mı ki o konuda? Bana 4 saatten fazla kesinlikle aç kalmamalısın ve su tüketimine dikkat etmelisin dedi. Tutulabiliyor mu hamileyken?

Doktorla cmtesi gorusecegiz henuz gorusmedik. Ben bu ay klomen kullandigim icin adak adadim ins. Regl olmam eger hamileysem 3 gun oruc tutucam diye. Oldu cok sukur. Yarinda tutup birakicam Allahin izniyle

Kizlarr bugun evde trmizlik var annecigim yapiyor sagolsun ben de toz aldim ama hemen sag kasigimda agri olustu uzandim simdi. Ay ilk hamileligimde son gunume kadar islerimi ben yaptim cam silme dahil.

Selam mart anneleri.Ben de sizlerle birlikteyim birkacgun once ogrendim hamile oldugumu SAT 5 haziran.Doktora gitmedim hala sadece bir kez kan tahlili yaptirdim 68 cikti.sekiz bucuk ay once iki gunluk bebegimi kaybettim o yuzden buruk bir sevinc benimki bu sefer hersey guzel olur mutlulukla sonuclanir bebegim beni birakmaz insallah

başın sağolsun.inşallah bir daha evlat acısı vermez Rabbim...aramıza hosgeldin.

Yasiyorum cnm internetten okudum su siralar vajinal akinti fazlalasir ve sik idrara cikilirmis ikisi de var bende. Bir de sabahlari cok erken uyaniyorum ya neden acaba. Tatil basladi ben 6.30da uyandim ise bak

aynen ben...sabah 8 de kalkıp zor okula yetişen ben 5-6 gibi ayaktayım.noluyor ya bize:)))

Kizlarr bugun evde trmizlik var annecigim yapiyor sagolsun ben de toz aldim ama hemen sag kasigimda agri olustu uzandim simdi. Ay ilk hamileligimde son gunume kadar islerimi ben yaptim cam silme dahil.

Ben yatiyorum valla hicbirsey yapmadim ogrendigimden beri. Sanirim korkudan yapamicam :KK70:

Doktorla cmtesi gorusecegiz henuz gorusmedik. Ben bu ay klomen kullandigim icin adak adadim ins. Regl olmam eger hamileysem 3 gun oruc tutucam diye. Oldu cok sukur. Yarinda tutup birakicam Allahin izniyle
Anlıyorum ama doktora da gitsen tutmaman gerektiğini söyleyecektir.Bebeğin için düzenli sıvı tüketimi ve düzenli gıda alımı önemli. Bununla ilgili makaleler de var. İstersen dini boyutunu da araştır. Adağını ramazan ayı dışında, bebeğine sağlıkla kavuştuktan sonra da tamamlayabilirsin bence :KK66: Özel bir durumun var sonuçta, Allah vermiş o canı sana. Dinimizin bu kadar anlayışlı olduğunu düşünüyorum. Ya da aç birini doyurarak adak borcunu ödersin hani vardır bunun yolları bence :) Yine tabi senin kararın.

X