2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Kızlar konunun hepsini okuyamadım. Okuyorum ama daha fazla dayanamadım. Ne olmuş kız ben hepinizden çıtırım dediyse. Sizden biriniz de en küçük olsaydı sizde çıtırım diyebilirdiniz. Bence hata değil ama diyelim ki yanlış bir fikir beyan etti. Siz o insanı
HADDİNİZİ AŞARAK HAKARET EDEREK DALGA GEÇEREK mi eğitmeye çalışıyorsunız?

Uzun süredir forumu okumayıp üzerinden günler atlamış bir konuyu büyük puntolarla eleştirerek gündeme getirmeyin.

Kimse burada kapanan konulardan kendine pay çıkartıp kendini ifade etmeye çalışmasın lütfen huzurumuz kaçmasın.

Merhaba haziran anneleri :)

Benim gibi bebisim de haziranda dogacak insallah, cok heyecanliyim. Hayirlisiyla kucaklayalim hepimiz bebislerimizi insallah.
Bende ilk haftalar gibi yogun olmasa da hala bulantilar devam ediyor. Koku hassasiyeti, yorgunluk vs. ayni devam. Bakalim nasil devam edecek.
Hepinize sevgiler :KK200:
Merhaba hoşgeldin :-) 1. sayfada tablomuz var bilgilerini oradaki şekilde bana özel mesaj atarsan seni de ekleyelim.

Kızlar bugunde yeni bir şeyle karşı karşıyayım genital bölgede sızlama oluyo ara ara yani ama 15 dk 20 dk 1 gelio gidio dün gittim doktora bişey yoktu yoktur herhalde rahim büyüyor diye dusunyrm ama benim gibi yasiyan varmı merak ediyorm
Canım sızlama olsa yine iyi resmen baskı hissediyorum :-D

Uzun süredir forumu okumayıp üzerinden günler atlamış bir konuyu büyük puntolarla eleştirerek gündeme getirmeyin.

Kimse burada kapanan konulardan kendine pay çıkartıp kendini ifade etmeye çalışmasın lütfen huzurumuz kaçmasın.
Evet canım sana katılıyorum. Yani genel anlamda konuşuyorum kimse özelinde değil. Geçmiş sayfalar okunmadığı için aynı sorular ya da konular defalarca konuşuluyor. Ben özen gösteriyorum mümkün olduğunca takip etmeye hatta bazen birikmiş sayfaları bitiremediğim için yazamadığım oluyor.
Ha tabi bir de şu huzur meselesi var. Tartışmalar gerçekten çok gereksiz ve rahatsız edici oluyor.

O onurumbenim e özelden mesaj atabilirsin canım... kalabalığız ama aktif olanlarımız az... güzel paylaşımlar olacağını umuyoruz.. ne de olsa 5-6 ayımız var daha doğuma... Canımız sıkılmadan zamanımızı geçiririz inşallah :KK200:

Dur özelden yazayım ben o zaman onurumbenime. Aa öyle mi? Belki bundan sonra aktif olanlar fazlalasir ne de olsa artık daha fazla ihtiyacımız olacak birbirimze

H Hamilebiranne hoşgeldin canım aramıza 1 günden bi şey olmaz :KK200:
Kızlar sürekli bir tartışma halindeyiz umarım tartışmalarımız son bulur ve bundan sonra keyifli bir süreç geçiririz. Kimsenin banlanmadığı herkesin birbirini merak ettiği günler gelsin artık :halay:
Merhaba :) olmaz dimi olmasın ya zaten hosgeldim araniza o zaman :) tartismalatınızin sonuncusuna bende tanık oldum üzücü durumlar yaşandı umarım. Tekrarlanmaz. Sanki bir kutuplaşma var gibi burada belki de yanlış anladım bilemiyorum.
Hosgeldin aramiza.:halay:
Merhaba :)

Kızlar ben 2 li testi yaptırdım. Şükür herşey çok iyi. Yaşım 35 ve 2. Gebelik riskim 9800 küsür de 1 gayet iyi dedi. Doktora 3 ve 4lu testi sorduğumda hiç gerek yok bizim için önemli olan 2li test dedi. Size de dedi mi doktor. Yoksa yine de yapalım dedi mi?
Benimde 2 li testim iyi cikti ama doktor inatla 4 lu test isteyince doktorumu değiştirdim bence gerek yok yaptırma ne de 2 li temiz çıkmış.

O onurumbenim teesüf ederim ben niye listede değilim o kadar bilgilerimi de göndermiştim hemen eklerim demiştin yıllar önce :KK53: bana haftalar yıllar gibi geliyor da bu süreçte :KK45:

ay listedeymişim yahu! çok özür dilerim O onurumbenim herşeye bir alınganlık bir kırılganlık nolcak benim bu halim :deli:
Olur öyle şeyler tatlım olsun :-)

doktor randevum güzel geçti kızlar.
geçen randevum da 3 gün öndeydi şimdi 5 gün önden gidiyor maşallah. Bize el salladı bebiş. Eşimle hastaneye girmeden önceden minik bir gerginlik yaşadık,daha doğrusu trafikte birine çok kızdı ben de beni çok strese sokuyorsun,bak bebek sana kızacak annemi üzme diye parmak sallıcak dedim salladı :anneadayı:

Kan hapı verdi, decavit falan vermedi. Folik asiti de elindekini bitir,yeni paket alma dedi. Çatlaklar için bir sürü yöntem var biraz da senin bütçen önemli dedi. Bir markanın broşurünü verdi ama kendi tercihin dedi. Zeytinyağını sordum,kokusu mideni bulandırmazsa kullanabilirsin dedi.

grip olma durumuna karşı zencefil & ıhlamur ikilisini bol bol tüketebilirsin bir zararı yok dedi.

Vee en önemlisi cinsiyeti söylemedi :KK12:
Bazı bebek erken gösterir ama birşey gözükmüyor dedi. Bir daha ki randevuya kadar bekle dur şimdi :KK51:

Gözünüzaydın sevindim. İyi haberler duymak insanı mutlu ediyor. Başkasına ait olsa bile insanın kendiyle ilgili umudunu artırıyor.

Merhaba haziran anneleri. Bende yeni katılıyorum aranıza. Aslında hep uzaktan takip ettim sizi :) 30 mayıs doğum gözükse de beni de aranıza kabul edersiniz sanırım değil mi? Şuan hamileliğimin 16+6 hafyaşındayız. Bu arada 2 gebeliğim bir tane kızım var. Hepimize güzel gecirebilecegi bir hamilelik serüveni diliyorum. Umarım güzel arkadaşlıklar kurabiliriz

Hoşgeldiniz aramıza...

Bu arada sonuç nasıldı?

Sonuç negatif çok şükür. Trizomi gözlenmemiştir diyor. Bir de bebeğin kız olduğu yazıyor. Ama bu durum bize özel mi yoksa her anneye cinsiyet bildiriyorlar mı bilemiyorum.

Merhaba :) çok tesekkur ederim aranıza kabul ettiğiniz için :) burası oldukça kalabalık bir grup. Umuyorum ki güzel paylaşımlar yapabiliriz. Liste ixin kime haber vermemiz gerekiyordu?

Kızlar ben 2 li testi yaptırdım. Şükür herşey çok iyi. Yaşım 35 ve 2. Gebelik riskim 9800 küsür de 1 gayet iyi dedi. Doktora 3 ve 4lu testi sorduğumda hiç gerek yok bizim için önemli olan 2li test dedi. Size de dedi mi doktor. Yoksa yine de yapalım dedi mi?

İkili test sonucu iyiyse diğerlerini istemiyor genelde doktorlar.

Günaydın kızlaaar, iyi haftalar tüm annişlere... perşembe günü dr a gidicem. 4'lü testi yaptırıcam. Çok heyecanlıyım. Günler geçmiyor, sonuç beklerken hiç geçmez artık herhaldeeee.

Ben ne rahmimi, ne de bebişimin hareketlerini hissetmiyorum henüz. Perşembe bebişi göreceğim için çooook mutluyum ama daha doğrusu heyecanlıyım ama :)

4'lü test yaptıracak olanınız var mı?
Ben yaptırıcam canım. 2 lim temiz ama doktorum istedi. Bende hayır demedim yaptıracağım.

doktor randevum güzel geçti kızlar.
geçen randevum da 3 gün öndeydi şimdi 5 gün önden gidiyor maşallah. Bize el salladı bebiş. Eşimle hastaneye girmeden önceden minik bir gerginlik yaşadık,daha doğrusu trafikte birine çok kızdı ben de beni çok strese sokuyorsun,bak bebek sana kızacak annemi üzme diye parmak sallıcak dedim salladı :anneadayı:

Kan hapı verdi, decavit falan vermedi. Folik asiti de elindekini bitir,yeni paket alma dedi. Çatlaklar için bir sürü yöntem var biraz da senin bütçen önemli dedi. Bir markanın broşurünü verdi ama kendi tercihin dedi. Zeytinyağını sordum,kokusu mideni bulandırmazsa kullanabilirsin dedi.

grip olma durumuna karşı zencefil & ıhlamur ikilisini bol bol tüketebilirsin bir zararı yok dedi.

Vee en önemlisi cinsiyeti söylemedi :KK12:
Bazı bebek erken gösterir ama birşey gözükmüyor dedi. Bir daha ki randevuya kadar bekle dur şimdi :KK51:

Sen foto at biz tahmin edelim :-)

Bu da bizim ufaklık kızlar,çok belli değil ama tahmini olan var mı :)
Off belli olmuyor kiii :-(

Kızlar nub teorisinden anlayan var mi ben de koysam mi bi ultrason fotoğrafı.. tabii ki hiçbirimiz bilmiyoruz da eğlence olur :KK49:
Koy koy tahmine bayılırız :-)

Merhaba haziran anneleri. Bende yeni katılıyorum aranıza. Aslında hep uzaktan takip ettim sizi :) 30 mayıs doğum gözükse de beni de aranıza kabul edersiniz sanırım değil mi? Şuan hamileliğimin 16+6 hafyaşındayız. Bu arada 2 gebeliğim bir tane kızım var. Hepimize güzel gecirebilecegi bir hamilelik serüveni diliyorum. Umarım güzel arkadaşlıklar kurabiliriz
Hoşgeldin :-)
Listeye ekledim blgilerini eksikleri listeye bakıp özel mesaj atarsan sevinirim :-)

Kızlar bende çatlaklar için Prof. Saraçoğlu'nun badem yağını kullanıyorum. Ekstradan yakın bir zamanda bio oil de almayı düşünüyorum. Bir de kızlar ne sıklıkla kullanıyorsunuz ? Ben unutuyorum sürmeyi bazen.
Ben her banyodan sonra ve her gece uyumadan sürüyorum canim.. genelde etkileri 24 saat zaten.. yavaş yavaş hergun sürmeye alışmaya çalış canim bence vücudu kuru bırakmamak en iyisi

Merhaba kızlar..
Aramıza yeni gelenler, hoşgeldiniz..
Dr kontrolü olan arkadaşlar , çok şükür güzel haberlerle geldiler. .
Bizim forumumuz samimi ve sıcak, çok nadir yanlış anlaşılmalar oldu o da tuzu biberi diyip önümüze bakalım.

** kızlar aranızda kan hapını gün aşırı içen var mı ? Ben perişan oldum :KK43:
Benim alt limitin bi tık üstü çıkmıştı kan değerim, zaten muhtemelen o yüzden yazdı Dr. Fakat o günden beri kabızlık sorunum had safhaya çıktı. Yediklerime dikkat ederim , 3 lt ye yakın su içerim.. ama bu kabızlık çıldırtıyor beni.
31 aralıkta kontrol var , o gün soracağım Dr a ama o güne kadar gün aşırı içsem diyorum :KK43: bugün 3.gün oldu wc çıkamayalı. Çok şükür bugün çıktım ve rahatladım. Ama wc de ıkınmayın deniliyor ya , ben mecbur ıkınıyorum işte bu yüzden de kafayı yiyorum napsam diye :mad:

Canım doktordan doktora değişiyor test olayları biraz. İstesede yaptırmak bize kalmış zorunlu değil çünkü.
İstemediyse boşver :-)

pek fotojenik olmıcak herhalde bizimkisi :KK59:
ya da doktor teyzesi foto. çekmeyi pek bilmiyor :anneadayı:

Katılıyorum dr. Çok absürd bir pozunu çıkarıp vermiş size. Vermese de olurmuş yani. Çok daha güzel bir foto verebilirdi ya da pozisyonu uygun değil bir daha ki sefere vereyim diyebilirdi. Sırf vermiş olmak için yapmış gibi geldi bana.

Evet canım sana katılıyorum. Yani genel anlamda konuşuyorum kimse özelinde değil. Geçmiş sayfalar okunmadığı için aynı sorular ya da konular defalarca konuşuluyor. Ben özen gösteriyorum mümkün olduğunca takip etmeye hatta bazen birikmiş sayfaları bitiremediğim için yazamadığım oluyor.
Ha tabi bir de şu huzur meselesi var. Tartışmalar gerçekten çok gereksiz ve rahatsız edici oluyor.
Canım tartışmalar oluyor her sayfada burada da olacaktır. Ama insanlar arayı soğutmaya çalışsalar uzatmayacak.. Senin yaptığın en güzeli...
Herşeyde taraf olmaya çalışmamak lazım...

Merhaba kızlar..
Aramıza yeni gelenler, hoşgeldiniz..
Dr kontrolü olan arkadaşlar , çok şükür güzel haberlerle geldiler. .
Bizim forumumuz samimi ve sıcak, çok nadir yanlış anlaşılmalar oldu o da tuzu biberi diyip önümüze bakalım.

** kızlar aranızda kan hapını gün aşırı içen var mı ? Ben perişan oldum :KK43:
Benim alt limitin bi tık üstü çıkmıştı kan değerim, zaten muhtemelen o yüzden yazdı Dr. Fakat o günden beri kabızlık sorunum had safhaya çıktı. Yediklerime dikkat ederim , 3 lt ye yakın su içerim.. ama bu kabızlık çıldırtıyor beni.
31 aralıkta kontrol var , o gün soracağım Dr a ama o güne kadar gün aşırı içsem diyorum :KK43: bugün 3.gün oldu wc çıkamayalı. Çok şükür bugün çıktım ve rahatladım. Ama wc de ıkınmayın deniliyor ya , ben mecbur ıkınıyorum işte bu yüzden de kafayı yiyorum napsam diye :mad:
canım gçmiş olsun .. ama ıkınmadan olmuyor ki ben de kabızlık yaşadım 1 ay önceydi galiba... Allah kimseye göstermesin.. Ama korkma artık kocuman olmuşlar bebişlerimiz hiç bişeycik olmaz :KK68::KK68:

seninbenimgibi seninbenimgibi az çok aynı evrelerden geçiyoruz biliyorsun, doktor bana bol bol yüzmeye çalış ,kemiklerindeki yükü hafifletmelisin dedi. üşütürüm diye korkuyorum diyince de 9 aylık hamile bir kadının fotosunu gösterdi,kadın göbeğinin üstünde buzda kayıyor. Biz türk hanımları biraz evhamlıyız, hastalığı çağırıyoruz bak başkaları neler neler yapıyor dedi :KK48:

X