2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Yarın kontrolüm var sorucam canım Folik asit bıraktım 2 gündür kan hapı verirmi bilmem cinsiyetse erkek 2 oğlum vardı bu 3. Ama hiç üzülmüyorum yeterki sağlıklı olsun kuzum... Şu stresli günler bitsin istiyorum..
Inşallah canım sağlıkla gelsinler

1 gün önce seninki. Varya o 1 gün bile nasıl önemli. Yeni yıl hadiyelerimiz :anneadayı:

Cnm devlet hastanesine gidildiğinde Dr araştırma hastanesine yönlendirince hemen detaylı ultrason a girmiyorsun. Önce numara alıp gideceksin sonra sana gün verecek Dr . Şu gün şu saatte gel diye.
İşte bende ona takıldım aslında dr sıra al dedi gittim hemen yarına verdi hatta sıra aldığım kafın bikaç hafta sonra felan dedimi dr die sordu yok dedim acaba hemen sıra olacağını düşünmedimi ki

bende lcw nin internet sitesinden 2 pantolon bir taç tane de bluz sipariş verdim. akşam geldiler tam istediğim gibi oldu o sebeple çok mutlu oldum. ilk hamileliğimden de bazı şeyler var o zamanda kış hamilesiydim onlarla geçiririm kışı sanırım. iç çamaşırı olarak hep o bol olanlardan alıyorum nene modeli gibi onlar çok rahat oluyor .

bence karnında taşıyanındır isim koyma hakkı , zaten hemen herkes eşiyle birlikte bir karar verir isim konusunda. başkalarının fikri de geri dursun bence. bu k0nuda gücenen gücensin.

şöyle bir durum var zaten çocuğuna güzel bi isim koymak anne babanın görevi ve sorunluluğudur.

maşallah bak iyiymiş bebişler sağlıkla büyüsünler inşallah .

ay benimde randevum 31 aralık saat 9:30 da alırken biraz korkarak aldım ogün doktor olmaz falan diye.

ayrıntılı benım bildiğim 20-24. haftalar arası oluyor. 13. haftada ayrıntılı olmaz zaten bebeğin organları tam oluşmamış oluyor. 2 li yada 3 lü testi kastetmişlerdir belki
2 li test sordu istemedim ben yaptırmak yarın arıyacam bi bakayım belki ertelerler

D vitamini kullanıyor musunuz arkadaşlar. Bana doktor versi günde 6 damla.ne kadar devam edicez kullanmaya acaba?

D vitamini kullanıyor musunuz arkadaşlar. Bana doktor versi günde 6 damla.ne kadar devam edicez kullanmaya acaba?
Bende kullanıyorum canim günde 9 damla doktora bitince tekrar hatirlatip testi tekrarlatir sanırım ona gorede devam edip etmeyeceğimizi söyler sanırım

Ben haftaya görücem inşallah çok özledim keratayı
Ben de haftaya gorucem inşalalh canim.. hem de nasıl ozledimm

Bana iki hafta önce doktor devit3 vermişti 10 damla.. 2 haftadır onu kullanıyordum bugün saglik ocağına gittim gitmişken bacak agrilarimi söyledim decavit hap verdi hem multivitamin hem d vitamini bunu kullan dedi. Damlayı bırakıp hapa geçtim.. bunu doğuma kadar kullan dedi

az önce tuvalete gittim peçeteye yeşilimsi bi akıntı geldi..neden acaba fikri olan varmı endişelendim doğrusu daha bugün doktora gittim her şey çok güzel dedi idrar testi falan hepsi güzel çıktı şimdi bu neki

İyi akşamlar arkadaşlar ikili test yaptıran var mı? 12+4 haftalık hamileyim. Ultrasonda ense kalınlığımız 1.8 mm çıktı. Kan da verdim sonuçları salı günü çıkacak. Doktor ensesi biraz kalın gibi ama üst sınırı baz almak gerekir dedi. İçim bir değişik oldu. Allah'tan gelene razıyım, Allah içimi biliyor ya aslında kötü bir şey de hissetmedim. Sağlıklı olduğuna inanıyorum. Sizler ne yaptınız merak ediyorum

canım yaş ne yapsın eğer beyin gelişmemişse?? işte düşünce eksikliği çok kötü birşey.. birkez daha anladım ...
Bu kadar insan tepki veriyorsa demek ki yanlış olan tek taraftadır ama anlamıyor işte ... eksiklik... :işsiz:
Bence şimdi siz de hata yapıp kırıcı şeyler yazıyorsunuz arkadaş niyetini açıklamış ve özür dilemiş bence bu sonuç karşısında daha da yüklenmek hiç doğru değil....

Gercekten cok uzuldum tutamıyorum kendimi ben dusunmeden yazdim ama bilerek beyinsiz denmek eskiklik denmek zoruma gitti ozur dilerim tekrardan
Şuan hakkında yazılmış olanları okuyorum geç oldu ama düşüncelerimi belirtmeden geçemeyeceğim. Evet yorumunu bende doğru bulmuyorum ama kimseyi kırmak yada üzmek için yazmadığına inandım ki defalarca özür diledin iki arkadaşın yorumunda da onları anlayışsız buldum eksiklikse herkes kendine bakmalı

Kızlar merhabalar..
Doktordan geliyorum.

Bugün benim için çok ilginç bir gündü. Aslında kimsenin tadını kaçırmak istemiyorum ama bir yandan da tecrübi bilgilere ihtiyacım var.
Bugün kahverengi kanamam oldu. Bir günlük ped dolacak kadar. Hemen doktora gittik. Ultrasonla baktı. Bebek iyi çok şükür. Oynuyordu hareket ediyordu. Doktor da sağlıklı buldu çok şükür.
Bu haftada kanama olunca bebeğe birşey oldu diye çok korktum. Çok şükür bebeğim iyi.
Fakat doktor kanamanın neden olduğunu bulamadı. Yani bebekle yada keseyle ilgili bir kanama gözükmedi ultrasonda.
Rahimde açılma mı var acaba diye baktı. O da yokmuş. Yani neden böyle birşey oldu bir açıklama yapmadı. Kılcal damar bazen çatlayabiliyor dedi ama ben o kadar kanın kılcal damardan gelmesini çok olası bulmadım açıkçası.
Sizlerde yaşayan yok bu aralar böyle bir sorun. Takip ediyorum tüm yazışmaları. Ama çevrenizde bunun gibi duyduğunuz birşey var mı? Neden olabilir? Progestan verdi. Eve geldim yatıyorum.
Fikir verebilecek olan varsa inanın çok ihtiyacım var.

Bu arada doktor cinsiyeti söyledi. Aslında söylemicekti ama sanırım ağlayarak gittiğim için moralimi düzeltmek istedi.
O onurumbenim Bizim kızımız olacak.
Benim kuzenimin eşinde de 16-20. Haftalarda olmuş Dr.u hormonların değişiminden olur demiş Progestan kullanıyordu

Arkadaşlar ben çok önceki sayfalardan okumaya başlıyorum çünkü günde 1 kez bakabiliyorum tartışma konusu kapanmış ben son sayfaya gelene kadar bende gündeme getirmiş oldum ama okurken gerildim yorumsuz kalamadım. Her neyse herkese sağlıklı hamilelik geçirmedini diliyorum bu arada O onurumbenim daha cinsiyet kesin değil cumartesi büyük ihtimal kesinleşir 3 hafta önce %60 kız demişti

X