2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Merhaba kizlar Rabbim nasip ederse bende haziranda melegimi kucagima alacagim insallah.11.haftanin icindeyim.dun kontrol vardi doktor kiza benziyo dedi.haftayada ikili test icin cagirdi.yazdiklarinizi okudumda pek bulantilardan sikayet eden yok sanki.zaten olmasinda ben 5.haftadan beri bulantilar ve kusmalarla ugrasiyorum.simdiden 3 kilo kaybim oldu.ilacla biraz ayakta olabiliyorum ve hic bisey yiyemiyorum nerseyse.3ayin bitmesini bekliyorum belki azalir. Herkese saglikli gebelikler insallah saglikla kucaklarimiza aliriz bebislerimizi..
Amin hayırlısıyla insallah...bulanti cok zor.. Ben de sadece tavuktan ve sigaradan tiksinme oldu onun disinda fazla bulantm yok en kisa zamanda senin de gecer umarm

Kizlarrr bu bas agrisii sizde de varmi calisrken hic cekilmiyo evde olsam koca karilar gibi sarardim basimi yazmayla cok iyi geliyo da is yerinde olmuyo tabi
yaaa senle tüm belirtilerimiz aynı...
geçmek bilmiyor bu başağrısı.
dün öğlen başladı şuan hala var. o derece söylim. üstelik parol aldım ona rağmen...
akşam ilk defa ağrıdan ağladım...

içiyorum hemde cok yada bana göre cok :) cunku hamilelikten önce aklıma gelirse içerdim yada cok susadıgımda içerdim. Şimdi günde 10 bardak rahat içiyorum, bazen 12 olabiliyo. Aslında hiç sevmiyorum ama idrar yolu enfeksiyonu olmaktan cok korktuğum için içiyorum.

Ayy ne guzel kizlar masallah ben gunde en fazla 4 bardak icebiliyorumki cok su icememiz lazim.

Kizlarrr bu bas agrisii sizde de varmi calisrken hic cekilmiyo evde olsam koca karilar gibi sarardim basimi yazmayla cok iyi geliyo da is yerinde olmuyo tabi

Bu aralar eğilip doğrulunca benim de başım ağrıyor bir süre. Sonra kendiliğinden geçiyor. Nette bu haftalarda hormon düzeylerindeki artış nedeniyle başağrısı yaşanabileceği yazıyor

Arkadaşlarım bende bugün ikili tarama testi için kan verdim. Rabbim hepimizin güzel sonuçlar, haberler almasını nasip etsin inş. 15 güne çıkar dediler. Ben bir şey sormak istiyorum. Aç karnına decavit ve kan ilacı içiyorum. Birini sabah birini akşam. İkiside kusturuyor ya :KK43: demirim de çok düşük. Mecbur kullanmak zorundayım. Ne yapacağımı şaşırdım. Fikri olanlar yardımcı olabilir mi _?_

Benim d vitamini kullanmam gerekli zaten o yüzden sorgulamadım. Ama doktora gidince söylicem danışcam tabi.
Bi de şey sorcam size. Hep okuyorum yazdıklarınızı. Bakıyorum arkadaşlar 15 günde bir neredeyse doktora gidiyonuz. Tabi kanaması olanlar için demiyorum da. Doktor mu bu kadar sık aralıklarla çağırıyo.benim doktorum bir ay sonra gel demişti. En son 20 ekimde gitmiştim. Bir sonraki de 28 kasım pazartesi yani 38 gün olcak neredeyse. Bulantım falan pek olmadı . Dün de bir komşumla karşılaştım. Gittin mi dedi doktora ( eşlerimşz çok yakın arkadaşlar o yüzden hamileliğimden haberi var). Yok gitmedim daha falan diyince maşallah ikinci gebeliğin gibi rahatsın falan dedi. Aklıma takıldı benim de. Dünden beri acaba bebeğim büyüyo mu ne yapıyo. Moralim bozuldu biraz. Yani allaha şükür kanamam olmadı. Bulantım da bir hafta oldu geçti.
Pazartesiyi nasıl dört gözle bekliyorum anlatamam.

aynı benim durumumdasın :)
ben en son 24 ekimde gittim, 5 hafta olacak bebeğimden haber yok. 1 ay sonra gel dedi. yarın randevum var. Yani bu 5 hafta nasıl geçti anlatamam. benim de çok bulantım yok ve bir şikayetim de yok maşallah. Bu yüzden bence en doğrusu beklemek. Şikayeti olanları anlıyorum mecbur gidiyorlar. Ama gerek kalmadıkca bence ayda 1 defa gitmek lazım. içinizi ferh tutun bebiş iyidir iyi :anneadayı::anne::KK200:

Bende de haftabaşında oldu 2 gün ardı ardına .kafamı kaldırmak istemiyordum. sadece uyuyunca geçti.

merhaba, gittik kontrole, bebeklerin cinsiyetini öğrendik, biri kız diğeri erkek
Ne imreniyorum ikizlere yaa. Double ikizler sizinkiler :KK9:

Benim d vitamini kullanmam gerekli zaten o yüzden sorgulamadım. Ama doktora gidince söylicem danışcam tabi.
Bi de şey sorcam size. Hep okuyorum yazdıklarınızı. Bakıyorum arkadaşlar 15 günde bir neredeyse doktora gidiyonuz. Tabi kanaması olanlar için demiyorum da. Doktor mu bu kadar sık aralıklarla çağırıyo.benim doktorum bir ay sonra gel demişti. En son 20 ekimde gitmiştim. Bir sonraki de 28 kasım pazartesi yani 38 gün olcak neredeyse. Bulantım falan pek olmadı . Dün de bir komşumla karşılaştım. Gittin mi dedi doktora ( eşlerimşz çok yakın arkadaşlar o yüzden hamileliğimden haberi var). Yok gitmedim daha falan diyince maşallah ikinci gebeliğin gibi rahatsın falan dedi. Aklıma takıldı benim de. Dünden beri acaba bebeğim büyüyo mu ne yapıyo. Moralim bozuldu biraz. Yani allaha şükür kanamam olmadı. Bulantım da bir hafta oldu geçti.
Pazartesiyi nasıl dört gözle bekliyorum anlatamam.

Bana doktor 3 haftada bir gel diyor, ben ayda bir gidiyorum. İkili testin zamanı geçmese bu ayda 4 hafta beklerdim. Bi arkadaşın dedği gibi bebişin kocaman oluyor işte her gidişinde..:KK73:

dün öğlen başladı şuan hala var. o derece söylim. üstelik parol aldım ona rağmen...

Geçmiş olsun gebişler. Benimde bazen ağrıyor. Ancak ya uykusuz kaldığımda ya yorulduğumda ya da stres yaptığımda. Uyumak bir nebze iyi geliyor..:uykucu:

Pantolonlar öyle maalesef ama ben biraz kiloda aldım oyuzden pantolonlarım iliklenmiyor. Zayıf hamile kalmıs olmama rağmen kilo alma konusunda biraz hızlı gidiyorum neyazıkki.
Evet Yaa o Problem bendede var
2 kilo aldım şimdiden sinir oldum doktor her ay 1 kilo dedi ben 2 gitcem heralde

Merhaba kizlar Rabbim nasip ederse bende haziranda melegimi kucagima alacagim insallah.11.haftanin icindeyim.dun kontrol vardi doktor kiza benziyo dedi.haftayada ikili test icin cagirdi.yazdiklarinizi okudumda pek bulantilardan sikayet eden yok sanki.zaten olmasinda ben 5.haftadan beri bulantilar ve kusmalarla ugrasiyorum.simdiden 3 kilo kaybim oldu.ilacla biraz ayakta olabiliyorum ve hic bisey yiyemiyorum nerseyse.3ayin bitmesini bekliyorum belki azalir. Herkese saglikli gebelikler insallah saglikla kucaklarimiza aliriz bebislerimizi..
Ayyy canım Hayırlısıyla İnşaallah al Kızını Kucağına Çok bulantı kusma olunca kız oluyo diyolar benimde öyle yemek bile yapamıyorum yeni yeni azalıyo bende 2 kilo verdim ilk zamanlar sonra aldım tekrar bulantım olunca dokunmayan gıdalar yedim onlarda genelde karbonhidrattı patates gibi kuru susuz gıdalar benimkide 3 hafta sonra belli olcak 2 li testle beraber

içiyorum hemde cok yada bana göre cok :) cunku hamilelikten önce aklıma gelirse içerdim yada cok susadıgımda içerdim. Şimdi günde 10 bardak rahat içiyorum, bazen 12 olabiliyo. Aslında hiç sevmiyorum ama idrar yolu enfeksiyonu olmaktan cok korktuğum için içiyorum.
Kaynana seni bende çok korkuyorum akıntım var enfeksiyon olmasın diye su içiyorum c vitaminli gıdalar yiyorum

Afiyet olsun canım.. Ye tabi bol bol... ama o hitabından pek hoşlanmadım, espride bi yere kadar ama dimi.. Yanlış anlama..

Sorma canim ya benim bide disim apse yapti sisti Allahim yardim ediyo galiba bugun geri indi sisi basim bi gun agriyo bi gun agrimiyo acaba diyorum uykusuzlulla yada disle mi alakali cunku gece cok uyaniyorum sabah da 6buckta kalkiyorum bebisler iyi olsnda ben ragziyim yaa butun acilara

Hanimlar ne zaman bebis alisverislerine baslamayi planliyorsunuz ilk cocugum oldugu icin ne alinir ne yapilir nerden baslanir hic bilmiyorum tecrubeli anneler yazarsaniz sevinirim :))

Arkadaşlarım bende bugün ikili tarama testi için kan verdim. Rabbim hepimizin güzel sonuçlar, haberler almasını nasip etsin inş. 15 güne çıkar dediler. Ben bir şey sormak istiyorum. Aç karnına decavit ve kan ilacı içiyorum. Birini sabah birini akşam. İkiside kusturuyor ya :KK43: demirim de çok düşük. Mecbur kullanmak zorundayım. Ne yapacağımı şaşırdım. Fikri olanlar yardımcı olabilir mi _?_
Ben sadece decavit kullanıyorum özellikle yatmadan önce alıyorum uyuyunca sıkıntı olmuyor

Hanimlar ne zaman bebis alisverislerine baslamayi planliyorsunuz ilk cocugum oldugu icin ne alinir ne yapilir nerden baslanir hic bilmiyorum tecrubeli anneler yazarsaniz sevinirim :))
Şimdilik sadece beğendiğim bişi olursa alıyorum bebeklerimiz yaz bebeği olacağı için şuan genelde kışlık ürünler sergileniyor beklemekten yanayım

X