2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Çok uzun yazmışım. Bi destek moral için bi el atın şu arkadaşınıza :)

Askında gebelikte bir problem yoksa rutin haftalarda muayene yapılır. Kese ve kalp atışı görüldükten sonra bir ay sonraya gün verilir. Sonra da ikili test zamanı olan 12. Haftaya...yani
Sizin randevu aralığınızda bi sorun yok. Gebeliği sorunlu olanlar yada birden fazla doktora devam edenler daha sık muayene oluyor . Siz içinizi ferah tutun yani...

Belki her ilin çalışma şekilleri farklıdır. D vitamini vermediler heralde size.
Benim zaten kullanmam iyi oldu. İltihaplı romatizmam olduğu için ara sıra kontrollerde veriyolardı d vitaminini
hayır bana d vitamini vermediler. Vitamin olarak folik asit kullanıyorum onun içinde b12 vitamini de var. Sağlık ocağında sadece kayıt açtılar bana. Doktoruma sorsam mı d vitamini kullanmam gerekiyor mu diye o_O

Merhaba anneleeeerrrrrr....
Bugun kontrole gittik. Allahıma yüzbinlerce şükürler olsun kii herşey yolundaymış.. Kordonda da bir Problem yok dedi. Gayette sağlıklı dedi. Neden fazla hareket etmiyor dedim. Eder eder dur uyandıralım diyerek elindeki aleti karnıma hafif hafif bastırdı uyandı hareketlendi oğlum :KK66:

Ne güzel haber bu çok sevindim canım, cinsiyeti de çok erken söylemiş bana 3aralıkta söyleyecek merak içindeyim :)

KAYNANA:sinirli::KK48:
Herneyse ne canım 5. ayında hala öğrenemeyenler bile oluyor. En heyecanlı zamanlar şimdi bizim için :KK68:

Benim karnım cıkmadı şişkinlik haricinde normal.
O şişkinlik bende de var ama kendi pantolonlarımı giyemiyorum

Pantolonlar öyle maalesef ama ben biraz kiloda aldım oyuzden pantolonlarım iliklenmiyor. Zayıf hamile kalmıs olmama rağmen kilo alma konusunda biraz hızlı gidiyorum neyazıkki.

Benim d vitamini kullanmam gerekli zaten o yüzden sorgulamadım. Ama doktora gidince söylicem danışcam tabi.
Bi de şey sorcam size. Hep okuyorum yazdıklarınızı. Bakıyorum arkadaşlar 15 günde bir neredeyse doktora gidiyonuz. Tabi kanaması olanlar için demiyorum da. Doktor mu bu kadar sık aralıklarla çağırıyo.benim doktorum bir ay sonra gel demişti. En son 20 ekimde gitmiştim. Bir sonraki de 28 kasım pazartesi yani 38 gün olcak neredeyse. Bulantım falan pek olmadı . Dün de bir komşumla karşılaştım. Gittin mi dedi doktora ( eşlerimşz çok yakın arkadaşlar o yüzden hamileliğimden haberi var). Yok gitmedim daha falan diyince maşallah ikinci gebeliğin gibi rahatsın falan dedi. Aklıma takıldı benim de. Dünden beri acaba bebeğim büyüyo mu ne yapıyo. Moralim bozuldu biraz. Yani allaha şükür kanamam olmadı. Bulantım da bir hafta oldu geçti.
Pazartesiyi nasıl dört gözle bekliyorum anlatamam.
Canim artik bulantilarimiz azaliyor.endise etme:KK66:benim doktorum da ayda bir cagiriyor canim.tabi bende cok merak ediyorum ama cok fazla da gidip gelmek.istemiyorum..benim de diger randevum 15 aralik da..doktoruma guveniyorum artı benim de ikiz riskli gebelik yani ama cok evham yapmak istemiyorum..hamileligimizin tadini çıkaralım bence:KK66:koca larimza naz yapalim:p hem stres az olunca bebislerin daha iyi olacagina inaniyorum.ins cnm:)

Benim d vitamini kullanmam gerekli zaten o yüzden sorgulamadım. Ama doktora gidince söylicem danışcam tabi.
Bi de şey sorcam size. Hep okuyorum yazdıklarınızı. Bakıyorum arkadaşlar 15 günde bir neredeyse doktora gidiyonuz. Tabi kanaması olanlar için demiyorum da. Doktor mu bu kadar sık aralıklarla çağırıyo.benim doktorum bir ay sonra gel demişti. En son 20 ekimde gitmiştim. Bir sonraki de 28 kasım pazartesi yani 38 gün olcak neredeyse. Bulantım falan pek olmadı . Dün de bir komşumla karşılaştım. Gittin mi dedi doktora ( eşlerimşz çok yakın arkadaşlar o yüzden hamileliğimden haberi var). Yok gitmedim daha falan diyince maşallah ikinci gebeliğin gibi rahatsın falan dedi. Aklıma takıldı benim de. Dünden beri acaba bebeğim büyüyo mu ne yapıyo. Moralim bozuldu biraz. Yani allaha şükür kanamam olmadı. Bulantım da bir hafta oldu geçti.
Canim artik bulantilarimiz azaliyor.endise etme:KK66:benim doktorum da ayda bir cagiriyor canim.tabi bende cok merak ediyorum ama cok fazla da gidip gelmek.istemiyorum..benim de diger randevum 15 aralik da..doktoruma guveniyorum artı benim de ikiz riskli gebelik yani ama cok evham yapmak istemiyorum..hamileligimizin tadini çıkaralım bence:KK66:koca larimza naz yapalim:p hem stres az olunca bebislerin daha iyi olacagina inaniyorum.ins cnm:)

kizlat bana doktorum magnezyum ve gyno ferro sanol verdi.bu ilac hakkinda bilgisi olan vsrmi.iyimi acsba

Pantolonlar öyle maalesef ama ben biraz kiloda aldım oyuzden pantolonlarım iliklenmiyor. Zayıf hamile kalmıs olmama rağmen kilo alma konusunda biraz hızlı gidiyorum neyazıkki.
aslında ılk uc ay kılo almamamız gerekıyormus ama ne yazık kı bende aldım:bicak:

Kuzum bnm ilki kayıp olduğu için Dr um iki haftada bir çağırıyor bnm de işime geliyo alında ama az gitmek daha iyi olabilir içini ferah tut

Canim benim doktr da 1 ay sonra gel dedi bende vakit nasil gececk diye dusunuyirum ama bi yandan da gittgimzde bebislerimiz cok gelismos olacak bide buyandan bakmak lazim

Merhaba kizlar Rabbim nasip ederse bende haziranda melegimi kucagima alacagim insallah.11.haftanin icindeyim.dun kontrol vardi doktor kiza benziyo dedi.haftayada ikili test icin cagirdi.yazdiklarinizi okudumda pek bulantilardan sikayet eden yok sanki.zaten olmasinda ben 5.haftadan beri bulantilar ve kusmalarla ugrasiyorum.simdiden 3 kilo kaybim oldu.ilacla biraz ayakta olabiliyorum ve hic bisey yiyemiyorum nerseyse.3ayin bitmesini bekliyorum belki azalir. Herkese saglikli gebelikler insallah saglikla kucaklarimiza aliriz bebislerimizi..

Canim benim doktr da 1 ay sonra gel dedi bende vakit nasil gececk diye dusunuyirum ama bi yandan da gittgimzde bebislerimiz cok gelismos olacak bide buyandan bakmak lazim

Evet bi problem olsaydı vücudum belli ederdi diyorum kendi kendime. Zaten doppler cihazım var bazen dinliyorum kalp atışlarını.
Pazartesiye az kaldı. Bi de sabah 9 a ilk randevuyu aldım. İnşallah bebeğim sağlıklıdır. Tabi hepimizin :)

Evet bi problem olsaydı vücudum belli ederdi diyorum kendi kendime. Zaten doppler cihazım var bazen dinliyorum kalp atışlarını.
Pazartesiye az kaldı. Bi de sabah 9 a ilk randevuyu aldım. İnşallah bebeğim sağlıklıdır. Tabi hepimizin :)
Ayyy superr yaaa daha ne istiyosun 9 ay gitmesen bebek iyimi anlarsn kalbini duyduktan sonra sanslisn canim iyi habelrini bekliyoruz

X