2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Merhaba canım. hayırlı olsun bebeğin. seninle son adet tarihlerimiz aynı. ben de 6 eylül de son adetimi oldum. ve 9+3 üm şuan . yani Dr un doğruyu demiş :) kafan karışmasın. ikna olmak istersen google a gebelik hesaplama yaz ve öğren. tekrar hayırlı olsun :)

Benim de son adet tarihim 6 eylül :) 9+2'yim :)

Hanımlar size bişey sormak istiyorum. 5 Kasımda doktora gittim. Son adet tarihim 06 Eylül. Bu durumda 8+4 olması gerekiyor.Ama Doktor ultrasonda baktı 9+1 günlük dedi çok şaşırdım nasıl olabilir? Acaba gelişimle ilgili mi? Zaten ben 2 eylülde evlendim 4 gün sonra regl oldum. Doktorlar adet tarihinide hesaplıyorlar ama bu doktorun dediğine göre 1 hafta adet öncesinden hamile kalmış oluyorum. Bu imkansız evli değildim ve sonrasında da regl oldum:110:
Benim de son adet tarihim 6 eylül :) 9+2'yim :)

evt canım kanamam olunca doktorum hemen gel dedi.. ama ben tüp bebek yaptırmıştım iki embriyo konulmuştu ama biri tutmadı denilmişti.. şimdi bu o tutmadı sanılan embriyo mu yoksa diğer tutan mı bölündü bilmiyorum.. Ama kalp atımı beklenenden çok düşük ikisinde de bi de kesenin biri bebeği tamamen kaplamış gibi.. yani şöyle tarif ediyim bi kese portakal kadar gözükyo diğeri ceviz kadar.. bebekler de ikisi de ceviz kadar.. Tabi o kadar büyük değildirler de öyle gözüküyo ultrasonda büyütüldüğü için.. Hayırlısı.. Doktorum herhangi bi şekilde kanamayı durdurmaya çalışmadı.. Sağlıklılarsa düşmezler dedi.. Yarın tekrar bakılıcak..
Kendini hiç üzme canım. Inşallah hakkında hayırlısı. Bakarsın ikiside tutunur. :)

Yarın yine net bişey söylemezse bir doktora daha görün derim.

yalnız değilmişim bizim ki piyangodan çıktı ne yapıcam hiç bilmiyorum üç çocukla allahım sağlık versin hepsinede olacak bir şekilde artık
Bizimki planlıydı canım. Allah kolaylık verir inş.
Eskiden 8 10 çocuk yapıyorlarmış.Bizde 3 4 çocuğa bakarız inş.
Ben doğuma kadar Cinsiyeti öğrenmeyeyim diyorum. 1kız 1 erkek var. Eşime bu sabah söyledim sen öğrenme ben sorarım diyor :))

Yani mümkün değil doktorumun dediği demi doğru anladım? Ultrasona geçtiğimizde dedi. Acaba neye dayanarak dedi
Şuan çok minik bebişin. mm ölçümünden bahsediyoruz. ölçümüde yanlış olabilir. yanlış olup olmadığı bir dahaki gittiğinde belli olur. Doğruysa gelişimi ileri olabilir.

Bizimki planlıydı canım. Allah kolaylık verir inş.
Eskiden 8 10 çocuk yapıyorlarmış.Bizde 3 4 çocuğa bakarız inş.
Ben doğuma kadar Cinsiyeti öğrenmeyeyim diyorum. 1kız 1 erkek var. Eşime bu sabah söyledim sen öğrenme ben sorarım diyor :))
bizim ikisi de kız bu da kız gibi geliyor bana eşim dalga geçiyor canın tatlı çekiyor mu ekşi şeyleri çekmesin diye biraz erkek olsun istiyor galiba ama allahım sağlıklısını versin

Kızlar bir sorum var, bugun kan tahlili sonuclarımı aldım, vitamin d3 biraz düşük cıktı, doktorla henüz görüşmedim ama balık yumurta d vitamini bakımından zengin diye biliyorum, sizlere yapıldı mı tam kan ve idrar tahlili, ben doktor degistirdigim icin yeni yapabildim, bir tam sayfa liste vardı hormon testleri, kan testleri vs, var mı tecrübesi olan?

Bir de cmv ıgg ve toksoplazma ıgg pozitif cıktı, ıgm olanlar negatif, eskiden gecirmistim diye cıkmıs internetten okudum, bebege zarar verir mi acaba gecmis dahi olsa?

Tansiyon düşüklüğü yaşayan var mı bazen kafamı kaldıramıyorum 8-5 di en son cihaz tehlike sinyali veriyordu insan korkuyor ...sürekli hafif bir mide bulantısı var her turlu koku midemi yakıyor sanki 7 artı 3 den haberler böyle bu bebek hiç mi büyümüyor bana mı öyle geliyor
bende yaşıyorum benimde 8 5 yada 9 5
bendede sari akinti cok canim.kontrole gidince doktoruma sorucam.gerci bende hep bi sari akinti oluyodu..enfeksiyon mu var acaba
benimki yeşile döndü.idrar testi yaptı bakım çarşamba günü ne dicek.özelde hiç test yapmadılar bana kızıma.ama bunda dünyanın testi yaptı sanırım devlet diye
aranızda şimdiden isim düşünen var mı :anneadayı::KK76::halay:
biz kızı anne olanı baba koca dmistik kizında kızima tusem adıni verdik.şimdi oğlan olursa baba koymak.ama kızım sürekli can olcak ismi diyor nasip
Oo öğrendiğimizden beri düşünüyoruz kız olursa Dilara ya karar verdik de erkek ismini henüz netleştiremedik
erkek dusunmediyseniz kızınız olur sizin kesin öyle oluyor:KK66:
Hanımlar size bişey sormak istiyorum. 5 Kasımda doktora gittim. Son adet tarihim 06 Eylül. Bu durumda 8+4 olması gerekiyor.Ama Doktor ultrasonda baktı 9+1 günlük dedi çok şaşırdım nasıl olabilir? Acaba gelişimle ilgili mi? Zaten ben 2 eylülde evlendim 4 gün sonra regl oldum. Doktorlar adet tarihinide hesaplıyorlar ama bu doktorun dediğine göre 1 hafta adet öncesinden hamile kalmış oluyorum. Bu imkansız evli değildim ve sonrasında da regl oldum:110:
dün doğru hesplamistr.birde erken döllenme olur geç döllenme olur haftaya çok takilma 12 haftada usgde kaç diyorsa Dr o kesin çıkıyor.

Kızlar bir sorum var, bugun kan tahlili sonuclarımı aldım, vitamin d3 biraz düşük cıktı, doktorla henüz görüşmedim ama balık yumurta d vitamini bakımından zengin diye biliyorum, sizlere yapıldı mı tam kan ve idrar tahlili, ben doktor degistirdigim icin yeni yapabildim, bir tam sayfa liste vardı hormon testleri, kan testleri vs, var mı tecrübesi olan?

Bir de cmv ıgg ve toksoplazma ıgg pozitif cıktı, ıgm olanlar negatif, eskiden gecirmistim diye cıkmıs internetten okudum, bebege zarar verir mi acaba gecmis dahi olsa?
Dvit türkiyede bi çok kadında düşük folikasitşn dvitamini kombini olanlar var onlardan birini kullanabilirsin 12. Hafta da decavit başlanıyor genel eksiklik bilindiği için, igg hastalığı geçirmiş artık bağışık demek bu iyi birşey , igm hastalık mevcut demek sıkıntılı olan hastalığın var olması gayet iyi bağışık olman güvencedesin bu hastalıklara karşı koruman mevcut, d vit en iyi güneş ışığından alınıyor

bizim ikisi de kız bu da kız gibi geliyor bana eşim dalga geçiyor canın tatlı çekiyor mu ekşi şeyleri çekmesin diye biraz erkek olsun istiyor galiba ama allahım sağlıklısını versin
Kızlarınızın yas aralıkları kaç?Allah gönlünüze göre verir inşallah..

İyi akşamlar kızlar az önce lavobaya gittiğimde çok az peöwtwye kan geldiğini gördüm doktorumu aradım hemen progestan 200mg almamı söyledi devam ederse sabah gel dedi çok endişeliyim

Cevabını bana da yazar mısın canım? Soda içmeyi çok seviyorum çünkü. Haftada 2 az geldi bana.
Canım doktor günde en fazla bir tane içebilirsin dedi bana. Sodanın içinde birçok vitamin var zaten mümkün olduğunca doğal olan markaları tercih etmeye çalış bende cok severim tansiyonum sürekli düşük olduğu için doktorlar bana normal zamanda da hep soda tavsiye etmiştir dengeliyor

Merhaba arkadaşlar hatırlarsanız ben de haziran annesi olacaktım ama düşük yaptım. Fakültede bazı testler yapıldi. Sonuçlara göre kan pihtilasmasi teşhisi konuldu. Aranızda aynı durumda olanlar varsa sizce sonuçların durumu nasıl riskli tekrar hamileliğimde çok sorun yaşar miyim yani anne olabilir miyim Allahın izniyle inşallah.

Eklentiler

• IMAG0898.jpg
    IMAG0898.jpg
    41,2 KB · Görüntüleme: 38
  • IMAG0897.jpg
    IMAG0897.jpg
    86,8 KB · Görüntüleme: 45
Kızlar nasılsınız çok uzun zamandır yazamadım. Geçen hafta çok kötü geçti sürekli yattım. Hiç birşey görmek istemiyordum. Şimdi biraz açıldım şükür:super: bebişlerimiz sağlıklı ikisininde kalp atışlarını duyduk şükür. İnş. Bütün bebişlerimiz iyidir :KK200: @arsinli canım bizim haftamız aynı aynı şikayetler bende de var birebir benim de tansiyonum yerlerde doktor serum yazdı kötü oldukça taktır bebekte beslenir dedi iyi geliyormuş. Yemeklerle aram çok kötü herşey kokuyor geçen haftayı malesef kusarak geçirdim herşey midemi yakıyor ama az kaldı inş. Geçicek. :dua: Benimde aklımda isim var biri kız biri erkek olursa sare ve kerem düşünüyorum. Cok sevidiğim için. Ama şöyle bir durumda var çok erkenden ismi düşünmek bazen insanı sevdiği isimden bile soğutuyor hamileliğin ilginç duygu geçişlerinden olabilir:KK48: zamanla fikir değişiyor o yüzden düşünmemeye çalışıyorum

X