2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Bi arkadaş kaç cc mama veya süt alıyor diye sormuş. Yardımcı olmak isterdim ama benim kızım yerde mi, gökte mi, yedi mi, içti mi, uyudu mu belli değil. Manyak etti beni. Onu taşımaktan Bileklerimden ameliyat olacağım sanırım. Parmaklarım kilitleniyor.

Bebeği atopik dermatit olan anneler yara gibi izleriniz geçtimi krem kullandıktan sonra
Bizede atopik dermatit dedi doktor kortizonlu krem sürüyorum ve kızarıklık geçiyor gibi ama iz kalır diye korkuyorum

Öğlenleri iki gundur oglum oyun halisinda uyuyakaliyor, Allahim ruya gibi
Anlatirlardi imrenirdim
Ama aksam uykusu icin ayni sey soz konusu degik
Uyuyamazsa agliyor
Bende reflu yastiginda kucagimda salliyrm sonra besige yatiriyrm
Sut sagarken uyandi, diger gogsumu verdim
Besigi salliyrm hafif
Geri uykuya daliyor
Sabah kadar devam
Biz artik 8-8:30 dan sabaha kadar uyuyoruz
Sabah 5-6 gibi uyanis
7-8 arasi kestirme
10-11 arasi kestirme
11-13 oyun halisi zamani
13 ogle uyku saati
Sonrasi karisik belli degil :)
16:30- 19 arasi oyun sevmece banyo vs saati
20:00 kapanis :KK70:

Ben de baya düzene soktım ama düzeni bozulcak diye ödüm kopuyo. Şu tatilde de ayarı kaçmazsa iyi olacak .
Günin nası geçti, ileriki sayfaları okuyamadım henüz :) yazmış olabilirsin.
Umarım annen çok zorlanmamıştır

Kızlar bebeklerinizi avm ye götürüyor musunuz ? Ben şimdiye kadar hiç götürmedim ama yarın götürmek zorundayım. Bırakabileceğim kimse yok ve kızıma kış için yeni kıyafetler almam lazım , eve de alışveriş yapmam lazım. Yenidoğan bebekleri avm lere sokmayın diyor doktorlar ama ben hep görüyorum bebekli aileler avmlerde. Bi de şimdi salgın falan varmış ya havadan bulaşabiliyormuş napsam bilemedim.

Kıyafet falan almak için gittim bi kaç kere . Farkettim de ne kadar çoluklu çocuklu varsa herkes avm lerde.
Pek sağlıklı değil ama gidiyoruz bazen.

Kızlar prima premium care 3 numara kullanıyorum 3 ay kontrolumuze gidemedik daha ama sanırım 7 kgye yaklaitık ve kalça çıkığı durumundan çift bez kullanıyoruz. 4 numaraya geçeyim mi sizce? Bi de aktif bebekle premium arasnda yapı olarak fln fark var mı biliyor musunz?
Benim kız 7 kilo ve iz yapmaya başladı 3 numra. Elimdekileri bitiriyorum, 4 numarayı da gece takıcam bi yandan çünkü kaçırıyo gece :))

Ş

şimdi dokttora sordum bakalım yazarsa sizede yazayım tabi onlar ne kadr içmek isterse fakat bende ona göre dolaba atıcam da

Kızlar sütünüz yok diye üZmeyin sizin elinizde değil sonucta ve mama ile beslenen cok bebek var her anne sütüyle beslemek ister ben hamileyken bunun için cok dua ettim ama olmayınca olmaz herşeyde bir hayır vardır belki söylemesi kolay diyecrksiniz ama anneler üzülmesin zaten bütğn gün yoruluyoruz bebeğe odaklanın onun büyümesine gülmesine
Bence de bebek ne zaman isterse beslenmeli
Bi arkadas 120 've uzeri demis benim oglan 100 cc anca iciyo fazlasini asla,
Bazen daha az
Kilosunu o yuzden yazdim canim

Meme yapismasi ve memeye sasi bakma yasadik :KK70: herhalde biberon garip geldi
Gogsumu cok ozlemis baka baka bi hal oldu
Ben eve gelene kadar ac durdh garibjm
Onu emzirdim yemek edin buyugunu uyuyttum
Bebek beni goremioki zaten
Allahim ya
Iki tane olunca dertler baska baska
Ahh annelik ahh...

Bebeği atopik dermatit olan anneler yara gibi izleriniz geçtimi krem kullandıktan sonra
Bizede atopik dermatit dedi doktor kortizonlu krem sürüyorum ve kızarıklık geçiyor gibi ama iz kalır diye korkuyorum

Bebeğim atopik dermatit sanırım sizede ben söylemiştim..
Hipokort kullanıyoruz kullaninca azalıyor fakat tam geçmiyor sizde zamanla geri geldiğini göreceksiniz..Dr geçmesi zaman alır dedi kremi üç gün sür kes demişti öyle yaptık ama tekrar geri döndü kullanmayı kesince..
Birde linola nemlendirici sürüyorum döküntüler bacak ve koldada var...sizin Dr unuz ne dedi acaba

Aynı gündüz taş çatlasa 3 saati geçmez uykusu.

Gündüz uykusunu nsl artiricaz acaba?

Akrabalar? O kısmı anlamadım cnm.
Benim tek tavsiyem bebekken hareketlenmeden sünnet olmaları çocukların.
Aklı ersin vs bence gereksiz bebeklik dönemi hariç çocuklar her yaşta sünnetten psikolijikmen etkileniyorlar. Arşatırırken bu deyime rast gelmiştim çok doğru.
Kaynım çocuklar sünnet olurken yanlarına giremedi videolarını izleyememiş bile.
Küçükken Nasıl etkilendiyse eltim diyo biz çocuklar sünnet olurken yanlarındaydık eşi dışarı da bekliyordu sünnet bitince eltim bi bakmış adam dişlerini sıkmış bitti mi? Bitti mi? Diye sormuş. Daha da bişi dememiş Nasıl etkilendiyse artık adamcağız.
T9 kurbanı oldum yaptirmayanlara demek istemiştim. Benim oğlan da şu toplaması var. Geçince yaptırmak istiyorum. Bir kaç aya geçse süper olur. Sonra emeklemeye baslayacaklar

Kızlar bebeklerinizi avm ye götürüyor musunuz ? Ben şimdiye kadar hiç götürmedim ama yarın götürmek zorundayım. Bırakabileceğim kimse yok ve kızıma kış için yeni kıyafetler almam lazım , eve de alışveriş yapmam lazım. Yenidoğan bebekleri avm lere sokmayın diyor doktorlar ama ben hep görüyorum bebekli aileler avmlerde. Bi de şimdi salgın falan varmış ya havadan bulaşabiliyormuş napsam bilemedim.
Ben götürdüm 3 kez. Bugün hatta İranlı bir kadın yüzüne dokundu . Aman Allahım.yuzunu nasıl sileceğim bilemedim. Asansörde olunca aniden dokundu. Ne cins bu insanlar yaa

Aynı gündüz taş çatlasa 3 saati geçmez uykusu.

Gündüz uykusunu nsl artiricaz acaba?

Akrabalar? O kısmı anlamadım cnm.
Benim tek tavsiyem bebekken hareketlenmeden sünnet olmaları çocukların.
Aklı ersin vs bence gereksiz bebeklik dönemi hariç çocuklar her yaşta sünnetten psikolijikmen etkileniyorlar. Arşatırırken bu deyime rast gelmiştim çok doğru.
Kaynım çocuklar sünnet olurken yanlarına giremedi videolarını izleyememiş bile.
Küçükken Nasıl etkilendiyse eltim diyo biz çocuklar sünnet olurken yanlarındaydık eşi dışarı da bekliyordu sünnet bitince eltim bi bakmış adam dişlerini sıkmış bitti mi? Bitti mi? Diye sormuş. Daha da bişi dememiş Nasıl etkilendiyse artık adamcağız.
T9 kurbanı oldum yaptirmayanlara demek istemiştim. Benim oğlan da şu toplaması var. Geçince yaptırmak istiyorum. Bir kaç aya geçse süper olur. Sonra emeklemeye baslayacaklar

Ben götürdüm 3 kez. Bugün hatta İranlı bir kadın yüzüne dokundu . Aman Allahım.yuzunu nasıl sileceğim bilemedim. Asansörde olunca aniden dokundu. Ne cins bu insanlar yaa

Bence de bebek ne zaman isterse beslenmeli
Bi arkadas 120 've uzeri demis benim oglan 100 cc anca iciyo fazlasini asla,
Bazen daha az
Kilosunu o yuzden yazdim canim
DOKTOR benimki için 90-120 cc diyor bu aralıkta ne kadarını içerse ve 4 saatte bir yazmış şok oldum benim 2 saatte 1 içiyor bazen 3 ancak gece 4-5-6 saaat keyfine göre

yok canim iz kalmiyor Allahin izniyle,surekli nemlendirilmesi lazim.Kortizollu kremi de 4 gun sur 3 gun dinlendir.tekrar cikarsa ayni sekilde

Kızlar çıldıracam 3 cü pompa aldığım süt gelmiyor hepsimi bozuk bunların ya lansinoh ilk pompam başda iyidi sonra çekmiyor dşye kraff aldım bayağırnçekiyor süt azalınca buda boxukdu deyip medela aldım bugünde ondada 10 cc süt çıktı ama sorun şu ki göğüşü sıkınca süt geliyor mak ilk başta geliyor sonra kesiliyor göğüslerim ateş gibi bebek memeden emmiyor anne sütü alsın diye daha ne yapabilirim ağlamakdan helak oldum nerde yanlış yapıyom

canım sağmadan önce duş al göğüslerin yumuşasın..
pompanın aparatlarının güzel oturmasına dikkat etmelisin
medela kullanıyorum memnunum..
bir de sağarken yukardan aşağı doru masaj yap göğsüne

Ben bu meme yaralarından kurtulamıcam herhalde. Mememdeki çatlak yarığa dönüştü. Bebeğim kan emiyor sonra da kıpkırmızı kusuyor :kızgın: Üstünü öyle kanlı kanlı görünce çok kötü oluyorum

offf ya canım hala mı geçmedi yaralardan.. canım bebeği yanlış tutuyor olabilir misin
neden sürekli yara oluyor göğsün...çok canın sıkılıyor olmalı ..yazık yavruya da sana da..

kizlar bebeginiz 3.ayda kac kilo aldi benimki aglamiyo huzursuz da degil keyfi yerinde ama az emiyo karni tok diyorum ondan diyorum ama bu ay 700 gram almis gecen ay 1200 almisti

1000 gr aldı

Kızlar merhaba.. çok zordayım.. bebeğim 3 ayını bitirdi 4e Yen'i girdi.. çalışmaya başladım ve ben işteyken annem biberonla sağdığım sütü veriyor.. biberon olarak da lansinohun süt sağma makinesinin kendi biberonunu kullandım.. ama bugün evde olmama rağmen kızım beni emmeyip sürekli ağlıyor.. biberonla verince sütü lıkır lıkır içip uyudu :KK43: ne yapayım bi akıl verin bana :KK43: biberon mu alsam ? Sadece anne sütü veriyorum onun için ayrı bi biberon mu alsam acaba? Süt sağma makinesinin biberonu çok mu akıtıyor ki beni istemiyor:KK43: ne yapayım kızlar ? Emmeyi bırakmasını istemiyorum hiç :KK43:

benimki de tam tersi biberon istemiyor çiğniyor avent kullanıyorum
ama medelanın ki de anne göğsü gibiymiş
hızlı akan biberona alışırsa göğsünü istemeyebilir

Kızlar gece sagılan sütü gece verin diyorlar bu konuya ne diyorsunuz?

mecburen gece sağıyorum çünkü gündüz sütüm ancak bebeğe yetiyor
gece 3 -4 saat uyuyor o arada sütüm birikiyor da sağıyorum

Şu şakır şakır süt sağanlar nasıl beceriyorlar Allah aşkına ? Görünüş olarak gerçekten inek gibiyim :KK43: ama sütüm çok az nasıl artacak deliricem artık.. işe gidiyorum azıcık süt çıkıyor :KK43: sabah 9 akşam 5 .. öğlen gelip emziricem .. ama en az iki kez biberonla verilmesi lazım :KK43: allahım sen bizlere yardım et

canım 3 hurma 3 kuru incir biraz üzümü kaynat rondodan geçir komposto niyetine iç süt arttırıyormuş
bana semizotu çok süt yapıyor yegane salatam semizotu artık
öyle şakır şakır değil ama hiç yoksa bebeğim doyuyor

kırkı çıkmadan bile götürdüm kaç kere.. avm avm gezdiğim bile oldu hiç sorun yaşamadım

Bizimkine enfeksiyon bulaşmış :KK43:

mavimli geçmiş olsun kuzuya inşallah çabucak iyileşir

Tesekkur ederim cnm
Detayli yazdigin icin
Bugun basladim ya ise
25 cc icmis ya
Simdi gidiyrm daha eve
Yanu cocuk 8:30 dan 1330 a kadar ac kaldi :KK43:
Biberon almiyor

canım ben de başladım aynı sorun benim kızımda da var
biberonu çiğniyormuş ağlıyormuş sürekli
içmek istemiyormuş.. ne yapsak biberon mu değişsek
ben medela almayı düşünüyorum
avent kullanıyordum

Medela calma almayı düşünenler evet gayet güzel bir biberon minicik deliği var ve emmeden süt gelmiyor kesinlikle ve her kullanımdan sonra yıkamak lazım ben bi kaç kere buz dolabına koymuştum hepsini içmemişti çıkarıp tekrar ılıttım oğlum emiyo emiyo gelmiyo meğerse süt o delikte tıkanıklık yapıyormuş tekrar çıkarıp sıcak suda yıkayınca süt geldi. İlk aylarda meme almayan oğlan tam 3 ay doldu memeye düştü :) bende gece uyku arasında lansinoh ün biberonundan veriyorum onun ucu baya yumuşak meme gibi ama akışı fazla tabi medelaya göre. Gece böyle yapmazsam saatte bir emmek istiyo. Bakalım ne kadar devam edecek.

Bebeğim atopik dermatit sanırım sizede ben söylemiştim..
Hipokort kullanıyoruz kullaninca azalıyor fakat tam geçmiyor sizde zamanla geri geldiğini göreceksiniz..Dr geçmesi zaman alır dedi kremi üç gün sür kes demişti öyle yaptık ama tekrar geri döndü kullanmayı kesince..
Birde linola nemlendirici sürüyorum döküntüler bacak ve koldada var...sizin Dr unuz ne dedi acaba
Evet siz demiştiniz... Locoderm diye krem verdi ama en fazla 6gün sür dedi ince tabaka halinde sabah akşam tekrarlarsa bidaha sürersin dedi bide nivea nemlendirici losyon verdi şampuanıda nivea almamı söyledi

yok canim iz kalmiyor Allahin izniyle,surekli nemlendirilmesi lazim.Kortizollu kremi de 4 gun sur 3 gun dinlendir.tekrar cikarsa ayni sekilde
Sizin kremin adı ne? Bize 6gün kullan dedi de

Selam canım
Bunun gibi mi lütfen yaparmısın oğlumun boynu böyle
Seninkini araştırdım egzama galiba. Hemen doktora gittiysen inşallah iz kalmaz bende vardı elimde iz kalmadı çok şükür. Ee bebek birde gelişiyor büyüyor Allah ın izniyle kalmaz

Eklentiler

• _20170905_153351.JPG
    _20170905_153351.JPG
    22,9 KB · Görüntüleme: 118
X