2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Slm herkese. Kızlar biz ilk kez uzun süreli dışarı çıktık .4 saat alışveriş yaptım. Tabi kardeşim çocukla ilgilendi. Araba durunca mizmizlaniyor. Arada bir agaldi. Kabinde emzirdim omzumda uyuduu. . Ben kez de yolda gelirken arabasında uyudu. Zor oldu ama beklediğimden iyi geçti.

beatrices beatrices geçmiş olsun :) biraz alakasız ama sormak istedim sen Jillian Michaels yaparken diyetle destekledinmi öyleyse nasıl diyet? Beş gündür yapıyorum sadece sabahları sabahları tam buğday ekmeği küçük iki dilim tatlı abur cubur sıfırlamaya çalışıyorum onun dışında kısıtlamadan ama çokta abartmadan yiyorum sebze çorba meyve falan ve gram gitmedi daha :KK43: galiba kafamıda boşaltmam lazım ama ayna karşısına geçince üç aylık göbek çok moralimi bozuyor

Kızlar kilo verme işi nasıl gidiyor?
Jillian yaparken kilo verilmiyor. Önce ödem oluyor ağrıdan, sonra kas kütlesi artıyor ama inceliniyor.
Ben dukan yapmıştım o dönemde, güçlendirmedeyken yapmıştım Jillian'ı. Sağlıklı besleniyordum, ama kilo vermemiştim.

beatrices beatrices geçmiş olsun :) biraz alakasız ama sormak istedim sen Jillian Michaels yaparken diyetle destekledinmi öyleyse nasıl diyet? Beş gündür yapıyorum sadece sabahları sabahları tam buğday ekmeği küçük iki dilim tatlı abur cubur sıfırlamaya çalışıyorum onun dışında kısıtlamadan ama çokta abartmadan yiyorum sebze çorba meyve falan ve gram gitmedi daha :KK43: galiba kafamıda boşaltmam lazım ama ayna karşısına geçince üç aylık göbek çok moralimi bozuyor

Kızlar kilo verme işi nasıl gidiyor?
Ben uc haftada 4,5 kilo verdim
Saglikli beslenmeye calisiyrm
Saatli
Uc ana uc ara ogun seklinde

Gelelim sorulara..
1 avent biberon alanlar, sizin biberondan akıtıyor mu? Sutumu şahsım koydum ancak hepsi dökülmüştü kapağını kapatma rağmen. Allah'tan yedekte mama goturmustum.
2- babam 3 kere verme deneme rağmen armut veriyor ağzına. Armuttan sonra beni emmedi. Hala mizmizlaniyor.
3- burun temizliği yapıyor musunuz? Her banyodan sonra ve bazen ihtiyaç halinde aspiratör ile temizliyorum. Fazla mı acaba? 2 günde bir duş alıyoruz ayrıca. Bi de bu kulaklar ne kirleniyo ya. Benden o kadar kır çıkmıyor. Şampuan kaçıyor herhalde.

Tırnak keserken dipten kesen arkadaş üzülme çoğumuz ya etini kesti ya tırnağını dipten. Ben citcitli ile keserken etini kestim kanadı. Elimde hiç bişey yoktu silecek. İnş bi şey kapmaz. Şimdi normal makaraları var onların kalınca , onunla kesiyorum daha rahatım.

4- kızlar eldivenleri çıkardınız mı artık. Ben geceleri takıyorum Bir de duştan sonra. Ne zaman komple çıkarmalıyız?

selam hanımlar,
Tatile gidenlerden öneriler rica edeceğim, biliyorsunuz annemler beni bırakıp 1 aylığına Ordu ya gitmişlerdi, çok üzülmüştüm, ağlamıştım hatta sütüm bile bu olaydan sonra iyice azalmıştı. Baktılar tek başıma bunalıyorım, geri dönme kararı aldılar. Ama tatil süreleri bitmediği için altınoluk a gitme kararı aldık. Eşim gelmeyecek, annem ve babamla gideceğim.
Denize soktunuz mu bebeği,
Denizden sonra suyla duş alıp bebeği emzirmede sorun olur mu?
İyi eglencwler canım psikolojine de iyi gelir bence, denize gir duşunu al güzel güzel emzir öyle de güzel süt geliyorki denizden sonra için rahat olsun. Ben 2. Ay aşısını bekledim ama ayaklarını sokmayı düşünüyorum belki swimma simiti deneyebiliriz haftaya :)

kabak lifi ve yosun sabunu ile dust masaj yaparak keseleyin kizlar,cok kisa zamanda duzenli kullanim ile selulit filan kalmiyor.
Kesinlikle tavsiye ederim,ustelik maliyetleri cok az
Yosun sabunuda almak lazım o zaman. Bendede selülit var .ben kabak lifini de batıklar için aldım ama malesef düzenli kullanamıyorum yine fark ettim düzelmeyi.bebege bakan olmayınca bes gün banyo yapmadıgımı ve kendimden tiksindigimi bilirim

Jillian yaparken kilo verilmiyor. Önce ödem oluyor ağrıdan, sonra kas kütlesi artıyor ama inceliniyor.
Ben dukan yapmıştım o dönemde, güçlendirmedeyken yapmıştım Jillian'ı. Sağlıklı besleniyordum, ama kilo vermemiştim.
Benim de kilo vermekten ziyade göbeğimin gitmesi ve sıkılaşmak ama bi ilerleme yok gibi galiba daha erken teşekkürler

Gelelim sorulara..
1 avent biberon alanlar, sizin biberondan akıtıyor mu? Sutumu şahsım koydum ancak hepsi dökülmüştü kapağını kapatma rağmen. Allah'tan yedekte mama goturmustum.
2- babam 3 kere verme deneme rağmen armut veriyor ağzına. Armuttan sonra beni emmedi. Hala mizmizlaniyor.
3- burun temizliği yapıyor musunuz? Her banyodan sonra ve bazen ihtiyaç halinde aspiratör ile temizliyorum. Fazla mı acaba? 2 günde bir duş alıyoruz ayrıca. Bi de bu kulaklar ne kirleniyo ya. Benden o kadar kır çıkmıyor. Şampuan kaçıyor herhalde.

Tırnak keserken dipten kesen arkadaş üzülme çoğumuz ya etini kesti ya tırnağını dipten. Ben citcitli ile keserken etini kestim kanadı. Elimde hiç bişey yoktu silecek. İnş bi şey kapmaz. Şimdi normal makaraları var onların kalınca , onunla kesiyorum daha rahatım.

4- kızlar eldivenleri çıkardınız mı artık. Ben geceleri takıyorum Bir de duştan sonra. Ne zaman komple çıkarmalıyız?

1- dr browns öneririm.
2- armut gaz yapar, bir de ek gıda zamanında meyve yemeye geçtiğinde hafif buharda yumuşatıp veriliyomuş galiba. Zaten çok çok erken. Ben kendim bile armut kavun karpuz falan yemiyorum çocuğa geçiyo diye.
3- nerdeyse her gün yapıyorum, burnunda sümük görürsem.önce serum fizyolojik sıkıyorum tabi ki.her gün yıkıyoruz biz, aynı saatte, akşam uykudan önce.kulakları evet benim kızın da akıyo, normalmiş. Sormuştum dr a.
4- eldiveni dr daha 7 günlükken çıkarttırdı. Bi daha da takmadım ben.

Nacizane cevaplarım :)

Ben uc haftada 4,5 kilo verdim
Saglikli beslenmeye calisiyrm
Saatli
Uc ana uc ara ogun seklinde
Maşallah :) Senin irade ne hayranım zaten...
Ben de sağlıklı beslenmeye çalışıyorum ama arada canım çekerse ucundan bakıyorum tatlı vs. İnşallah uzun vadede de olsa kurtulurum şu göbekten

Bu gece oğlanın burnu tıkanmış, amanın kıyamet koptu. Burnu açarken başka cinnet, tıkalıyken başka cinnet. Sabah karşı arabasına atıp evde gezdirdim. Evdeki kediler bonus gibi, zırt pırt önümüze atladılar. Zaten hastayım, deli çıkacaktım.
Sabah da aşıya gittik, pek ağlamadı. Ama şimdi kucaktan inmiyor, omzumda, üstümde yatıyor.
Ya sabır...
Geçmiş olsun annesi

Geçmiş olsun. Bizde yarın gideceğiz aşıya. Benim ki doğduğundan beri üstümden inmiyor . Yapışık geziyoruz artık alıştım. Dün balkon kapısını açarken yine kucağımdaydı saniyelik bi yere koysam kıyamet kopuyo çünkü. Alnını kapıya çarptık kapıyı açarken. Çok üzüldüm neyseki çok az vurdu. Gazı var diye hep hareket halinde tuttuk doğduğundan beri. Şimdi nasıl vazgeçireceğim bilmiyorum. Bi fikrin varmı?
3 ay sonra sana doyar kendisi seni bırakır merak etme

Geçmiş olsun . Şimdi nasılsın.

Aynaya baktirmaayin diyorlar, kötüymüş. Asansörde evde aynalardan kaçırıyor un bende

Hayalimdeki bebek. Masaallah

Benim oğlan tam tersi. Önceden hergun yaoraken iki haftadır 3 günde bir dolu dolu yapıyor. Rezeneyi artirayim bende
Ne gibi bir olumsuz etkisi varmış, ilk kez senden duydum. Oyun halılarında vs hep var ve çok öneriliyor

Tv de şarkı açıktı tarkan çıktı baktım bizimki kolları bacakları kıpır kıpır olmaya başladı . Başladık oynamaya oynarken gülücükler sesler havada uçuşuyo:) birde despacito da dans ediyoruz o şarkıyıda ben seviyorum. Dene canım
Despacitooo sevilmez mi bende sabahları eski bir şarkıyla günaudın yapıyorum çıngırakla da eşlik ediyorum Shantel "disco boy" yabidabiday yoboboboy.... I wanna be a disco boy"

X