2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Vajinal bakılması iyi degil diyo çok yorumda okudum riskli diyenlerde var.ilk haftalarda Cinsel ilişkiyi bile sakıncalı buluyo doktorlar o cihazda o kadar zararlıdır belki.
Canim ufak bişey zaten öyle büyük deglki. Benim arkadaşım 7. Aya kadar ilişkiye girmiş düşse Düşer di onlarinda diye düşünüyorum. . Bakalım pazartesi olsunda gorcez canim :)

kızlar hayırlı sabahlar bat'ım 11 ağustos bu sabah idrar testi yaptım ve hafif silikte olsa net bir şekilde ikinci çizgiyi görebiliyorum fotoğrafta biraz parlak çıktı ama sizce hamile olabilir miyim?
090820154103.jpg

Ben elimden geldiğince dikkat etmeye çalışıyorum
Tatilde olduğumdan dikkat etmek de kolay
Bol su içmemiz gerekiyormuş evet
Normalde su içemezdüm ama ılık ve 2lt su içiyorum günde.
Adetini kaç gün geçti canim
Dün baktırdım 1gün geçmişti canım:)
Canım benimde hiç sütle aram yok, nasıl nasıl içmek zorundayızzz :/ ben bide her gün ceviz yemeye dikkat ediorum canımmm
Annem taze meyve suyu da dedi ama bende kayınvalidemlerdeyim çok dikkat edemiyorum. Haftaya annemin yanında olacam o bakar bana:))
Günde 2 bardak içsen iyi olur. Süt önemli ama en önemlisi su. Ben sağlık personeliyim ama hamilelik boyunca hic çalışamadim. Çok kustum, bayıldım düştüm ve hamile kaldiktan sonra 26 kilo verdim. Bu süre boyunca sadece su içtim. Birde öyle bir durum ki suyu pet bardakla içtim kullanıp atmak icin. Çünkü cam bardak veya el değen herhangi birseyim kokusu beni ağzımdan kan gelene kadar kusturdu. Acliktan bagirsaklarim birbirine yapisti, kusmaktan yemek borum parcalandi. Ve kirilan bir sürü kemik.... Bütün bu kötülükleri sadece SU ile atlattım. Süt icemedim ve canım oğlum kalsiyum ihtiyacini dislerimden ve kemiklerimden aldı. Inanilmaz eklem ağrısı ve sarı dişler kaldı bana. Ama oğlum cok sağlıklı ve güçlü doğdu doktoruma göre bu sağlıklı bebek Allahın hediyesi ve SUYUN MUCIZESI... BOL ŞANSLAR :-) :-) :-)
Yoğurttan alamaz mıyım kalsiyumu.

kızlar hayırlı sabahlar bat'ım 11 ağustos bu sabah idrar testi yaptım ve hafif silikte olsa net bir şekilde ikinci çizgiyi görebiliyorum fotoğrafta biraz parlak çıktı ama sizce hamile olabilir miyim?Eki Görüntüle 1601822
silik çizgi olunca muhtemelen hamilesindir. Kan testi yaptır hamileysen kesin çıkar orda:)

kızlar hayırlı sabahlar bat'ım 11 ağustos bu sabah idrar testi yaptım ve hafif silikte olsa net bir şekilde ikinci çizgiyi görebiliyorum fotoğrafta biraz parlak çıktı ama sizce hamile olabilir miyim?Eki Görüntüle 1601822
Cnm yarin tekrarla ilk idrarinla ben goremedim ama sen goruyosan hamile olma ihtimalin yuksek

Normalde su içemezdüm ama ılık ve 2lt su içiyorum günde.

Dün baktırdım 1gün geçmişti canım:)

Annem taze meyve suyu da dedi ama bende kayınvalidemlerdeyim çok dikkat edemiyorum. Haftaya annemin yanında olacam o bakar bana:))

Yoğurttan alamaz mıyım kalsiyumu.

silik çizgi olunca muhtemelen hamilesindir. Kan testi yaptır hamileysen kesin çıkar orda:)
kan testi yaptırmak için salı gününü beklicem adet tarihimi inş hamileyimdir

ooh maşallah epeyce kalabalık olmuş burası hoşgeldiniz toluca gebeliklereiniz hayırlı olsun rabbim sağ sağlim kucagımıza almayı nasip etsin. bana gelecek olursak 2 gündür karın şişliğim inmişti ama bugün yine şişti özellikle yemek yedikten sonra 6 aylık oluyorum ya.kilomda var bide karnım şişince daha şimdiden kilomu aldın diye soruyolar. şişlik var diye herkese açıklama yapıyorum. varmı böyle karın şişliği yaşayan başka:anneadayı: bide bende gögüs ağrısı ve yorgunluk dışında henüz belirti yok. canım hep acı ekşi şeyler istiyo. içimede kızım olcakmış gibi doğmaya başladı. sizler cinsiyetlerini hissedebiliyomusunuz:KK68:
Benim canimda hep tatli seyler istiyo sonumuz hayirli olsun :)

Cnm yarin tekrarla ilk idrarinla ben goremedim ama sen goruyosan hamile olma ihtimalin yuksek
fotoğrafta çok parlamış gerçekten belli olmuyo ama gerçekten belli oluyo bu ucuz testlerden adetimede iki gün ben şaşırdım aslında bu kadar belli olcağını beklemiyodum eşimede gösterdim o da belli oluyo dedi inş hamileyimdir kısmet artık

Sevgili anne adayları! Öncelikle hepinize ağrısız,sızısız, güzel bir haftasonu diliyorum :21:
Vajinal ultrason konusuna değinmek istiyorum.Gördüğüm kadarıyla bazı arkadaşlar bu konuda çekindikleri için baktırmayı tercih etmiyor. Bu konuda sizlere tavsiyem kesi nlikle içiniz rahat olsun.Birincisi doktorlar hergün o kadar çok hastaya bakiyorlarki ne sizin vajinanizi gorme derdindeler ne de bununla ilgilenecek vakitleri var.Bu iş sağlik meselesi.Adamlar yüzlerce dogum yaptiriyor.Hergun vajina goren bir adama aksine cok rahat olun.O sizin doktorunuz. Vajinal kontrollerinizi duzenli yaptirin.Hamilelik sirasinda farkedemediginiz bir probleminiz olabilir.Vajinal hast. Vs. gibi. Bu çok önemli bir konu!! kaldı ki bir problem varsa,normal dogumda bebeğe gecen bazi vajinal hastaliklar olabiliyor.Vajinal ultrasonda hersey daha net gorunuyor.Bir problem varsa önlem acisindan dahaa guvenilir.O aletle muayene olmayi kimde istemez ama saglik icin,bebegim icin hic onemli degil.Ben oyle dusunuyorum.Ayrica bebege hicbir zarari yok.Rahat olun! Hem kendi sağliginizi hem bebegin sagligini ihmal etmeyin. Bol sağlikli hamişli günler Nisan Anneleri :KK54:

Sevgili anne adayları! Öncelikle hepinize ağrısız,sızısız, güzel bir haftasonu diliyorum :21:
Vajinal ultrason konusuna değinmek istiyorum.Gördüğüm kadarıyla bazı arkadaşlar bu konuda çekindikleri için baktırmayı tercih etmiyor. Bu konuda sizlere tavsiyem kesi nlikle içiniz rahat olsun.Birincisi doktorlar hergün o kadar çok hastaya bakiyorlarki ne sizin vajinanizi gorme derdindeler ne de bununla ilgilenecek vakitleri var.Bu iş sağlik meselesi.Adamlar yüzlerce dogum yaptiriyor.Hergun vajina goren bir adama aksine cok rahat olun.O sizin doktorunuz. Vajinal kontrollerinizi duzenli yaptirin.Hamilelik sirasinda farkedemediginiz bir probleminiz olabilir.Vajinal hast. Vs. gibi. Bu çok önemli bir konu!! kaldı ki bir problem varsa,normal dogumda bebeğe gecen bazi vajinal hastaliklar olabiliyor.Vajinal ultrasonda hersey daha net gorunuyor.Bir problem varsa önlem acisindan dahaa guvenilir.O aletle muayene olmayi kimde istemez ama saglik icin,bebegim icin hic onemli degil.Ben oyle dusunuyorum.Ayrica bebege hicbir zarari yok.Rahat olun! Hem kendi sağliginizi hem bebegin sagligini ihmal etmeyin. Bol sağlikli hamişli günler Nisan Anneleri :KK54:
Bende böyle düşünüyorum. Kese görünmezse alttan baktırcam. Doktorumda vajinal bakmanın bi zararı yok aksine doğru sonuç alıyoruz dedi. Bazı doktorlar aksine alttan bakmayıp 5 haftalık bamile kadına ulturosanda keseyi görmedim dış gebelik olabilir diyip korkutup gönderiyorlar . Halbuki 4. Haftadan itibaren alttan gözüküyor çoğu bayan 4. Haftalarda alttan baktirip gördüğünü ama ulturosonla 5. Haftada görmediğini söylüyor.

X