2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Cnm beyaz akıntı oluyor bazen ama renkli akıntı sanki enfeksiyon falan doktoruna şöylemutlaka

Cnm beyaz akıntı oluyor bazen ama renkli akıntı sanki enfeksiyon falan doktoruna şöylemutlaka
Idrar yollarında enfeksiyon dan şüphe etmişti en son gittigimde idrar kulturu istedi. Yanma filan yok diye umursmaadim. Bazen çok pimpirikliyim bazen de olması gereken yerde rahat. Canim sikildi şimdi inş. Çok sıkıntı teşkil edecek bir durum değildir

Cnm sıkılma hemen bi sey olmaz ama doktoruna gidince bbelirtir gerekirse ilaç falan verir çoğu zaman enfeksiyonları fark etmiyoruz bile panik yapılacak bi şey değil bebeğini de strese sokma

Cnm sıkılma hemen bi sey olmaz ama doktoruna gidince bbelirtir gerekirse ilaç falan verir çoğu zaman enfeksiyonları fark etmiyoruz bile panik yapılacak bi şey değil bebeğini de strese sokma
yok o kadar stres yapmadım ama kızdım kendime. gerçi bilemezdim dediğin gibi. neyse bakalım carşamba ne dicek.

Kızlar bulantılara kusma da eklendi yarın işte napıcam bilmiyorum. Doktor dramamine vermişti hiç bir işe yaramadı. Alternatif olarak daha etkili bişey var mı diye sordum zofer 4mg alabilirsin dedi ama bu iilaçtan da şüphe duydum biraz prospektüsünde hamileler üzerindeki etkisi kanıtlanmamıştır gibi bişey diyo. Açıkcası korktum. Kullanan var mı aramızda?

Canim doktor bana premesis onermisti. Doktoruna sorup ona da bir bak istersen.

Benim Dr.um emedur vermişti bana etki etmişti cnm

Selam kızlarr çok şükür bi bayramısa kazasız belasız atlattık Allah kurban kesenlerin kurbanını kabul etsin bizim gibi kesmeyenlerinde birdahaki seneye kesmeyi nasip etsin inşallah.. bayram nasıl geçti bizim çok hareketliydi her sene gelen misafirlerim artıyor çok şükür dolu dolu güzel bi bayramdı.. bol tatlılı bol yemekli bebeğimde iyidir inşallah çok belim ağrıdı gdip gelmekten salı gününe az kaldı..

Canım zofer bi işe yaramadı bende ben kullandım bence aldıgına değmez boşver

Canım zofer bi işe yaramadı bende ben kullandım bence aldıgına değmez boşver
İlacı eşim aldı ama ben de kararsız kaldım içmedim henüz. Doktor bulantılar artarsa serum takarız dedi. Serum takacak duruma gelen arkadaşlar ne zaman karar verdiniz serumluğum diye. İshal de olmuşum doktora gitsem mi yoksa dinlensem mi bilemedim. Sen serum aldın mı canım

Geçmiş olsun öncelikle
Canım ishalsen doktor görmek istiyo, tahlil yapılıyo bakteriyel mi, sebebi nedir ona bakıyor. Bi de hem kusma hem ishal çok susuz kalırsın, serum takılabilir tahminimce

Canım ben ilk hamileliğimi zoferle geçirdim. Tam tamına 9 ay zofer içtim. Ara ara ilacı bırakıp deniyordum ama doğumuma kadar bulantım ve kusmam devam etti. Onu içmediğimde hiç birşey yiyemiyordum. Az da olsa bulantı keyifsizlik yine oluyordu ama çıkarmıyordum. Çok şükür bebeğimde bir sıkıntı olmadı şimdi 2. hamileliğim ve yine başlamak zorunda kaldım Ben hergün 1 tane 8mg zofer kullanıyorum. Tamamen geçirmiyor ama epey işe yarıyor en azından günlük hayata dahil olabiliyorsun. İnşallah bu hamileliğimde 3, 4. ayda bulantılarım biter diye dua ediyorum. Bulantı zor gerçekten, insanın hayatını çok olumsuz etkiliyor. Bu bahsettiğim dramamıne ilk zamanlar doktorum banada vermişti ama hiç bir işe yaramadı.

Eger icebiliyorsan bol su içmeye çalış ishal için faydalı olur. Bazen insan birkaç gün ishal olabiliyor. Ilaç konusundada kararsız kalıyorsan farklı birkaç doktora sor ben öyle yapıyorum farklı doktorlar kullan derse içim rahat bir şekilde kullanıyorum. Allah şifa ni versin insallah

Merhaba Nisan anneleri gruba yeni katıldım. Size bir sorum olacaktı. Hamilelik döneminde doula(hamile ve doğum yardimcisi) desteği alan var mı. Be psikolojik açısından dalgalanmalar yaşıyorum birinin yanımda olup bana destek olmasına ihtiyacım var. Kayseride oturuyorum burda öyle bir hizmet bulamadım ama alan hamileler varsa yardimci olur musunuz?

Ben serum almadım çünkü aşırı kusma olmuyodu benim sadece bulantı oluyo canım eğer günde 3 4 kere kusuyosan bence serum taktır

Geçmiş olsun öncelikle
Canım ishalsen doktor görmek istiyo, tahlil yapılıyo bakteriyel mi, sebebi nedir ona bakıyor. Bi de hem kusma hem ishal çok susuz kalırsın, serum takılabilir tahminimce
Şimdi bişeyler yiyebildim canım bulantım durdu. Devam ederse dediğin gibi doktor yolu görünüyor devam ederse serum takalım demişti.

Of 9 ay mı sürdü ben de 4.ayı iple çekiyorum geçcek diye. Çok çekmişsin canım ya inş bu sefer erken biter de hamileliğimizin keyfini çıkarırız.

Doulayi hic duymamistim canim ben. Eger destege ihtiyacin varsa belki bir ruh sagligi uzmanina (psikolojik danisman, psikolog va.) basvurabilirsin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…