2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
@Sibelsss canım teşekkür ederim evet bu bebek benim için çok önemli ben 6 senedir lupus sle hastasıyım aynı zamanda Akdeniz ateşim var bu iki hastalık malesef böbreklerimden birine mal oldu 7 yıllık Evliyim Dr Um belli zamanlarda Hastalığım uykuya geçtiğinde bize dedi bebek düşünüyorsanız yapın die ama eşim istemedi sonra birden ne olduysa benden çok bebek istemeye başladı biz Çalışmalara başladığımızda hastalık kemiklerime vurmuştu sol elimin işaret parmağı bükük kaldı falan bir Sürü sıkıntı neyse sonra hamile olduğumu öğrendim kalbi atana kadar anneme bile söylemedim çünkü daha önce bir kaybım olmuştu nidan Ayında sonra bebeğim tutundu bana ben kortizon böbrek ve diğer tedavilerime devam ettim ama tabi normal gebeliklere göre daha ağır geçiyor eşim beni çok şaşırtı ve kırdı bilmiyorum içim küstü ona böyle içimden hiç bir şey gelmiyor yani isyan etti küçücük yaptığı şeyleri Başıma kaktı benim annem kanser tedavisi göre göre 5 haftadır bana bakarken eşimin böyle yapması beni çok soğuttu nasıl düzelir bilmiyorum yani içim o kadar Kırıldı ki Konuşmak bile gelmiyor içimden Allah'a çok şükür imkanlarım var zamanında it gibi çalıştım şantiyelerde pas o biriktirdim evimi arabamı aldım şirketimi açtım şimdi rahatım hepsini bebeğime ve hastalığıma harcarım annem Yanımda olsun Allah'ım onu bana bağışlasın bebeğim beni bırakmasın sağlıklı olsun diyalizmiş kortizonmuş eşimin ve ailesinin tavırlarıymış hepsiyle başa çıkabilirim ayrıca kızım olacağı için çok mutluyum benim arkadaşım yoldaşım. Hayatım olacak tıpkı annemle ben gibi destek olan tüm Arkadaşlarıma teşekkür ederim henüz düzelen bir şey yok içim çok üzgün ama en azından bebeğim için sakinliğimi koruyorum
Aglattın beni ne güzel demişsin kızım olacak ben ve annem gibi. Benim arkadaşım yoldasim. . .

Canim ben 13. Haftayi bitirdim, hala midem bir garip. Ama ilk haftalardaki gibi kotu degil. 11. Haftadan sonra istahim duzelmeye basladi. Insallah onumuzdeki haftalarda normale donerim.
Ins. Hayirlisyla düzelir canım. Bende Çok kötüyüm. Sürekli bulantı ilacı kullanıyorum. Istahla yemek yemeyi özledim. Herşeyden tiksiniyorum.

KızlaR bende içimi dökücem şimdiden kusuruma bakmayın. 21 yaşında erkek kardeşim var devlet memuru. 18 yaşında da kız arkadaşı var univ okuyor ve bi özel hastanede çalışıyor. Ramazan Bayramı öncesi gidip tanışıcaz ailesi ile dedi. Bir buçuk yıldır görüşüyoruz babası bilmiyor onun da haberi olsun dedi. Tamam dedik. Gittik tanıştık. Ailecek hiç birimiz memnun kalmadık. Kızın babası kardeşime necisin bile demedi. Biz sadece anne baba ve kardeşler olarak gittik tanışma diye, onlarda amcalar yengeler halası evli çocukları herkes vardı evde. Bize abartı geldi. Bende çekincelerimi bildirdim kardeşimi düşünerek. Daha askere gitmedin dedim kız daha okuyor, atansa nereye atanacagı belli değil dedim. Ikinizinde birikimi yok hele ki sen aylığını bile Yetiştiremiyorsun dedim. Hem bizden farklılikları var dedim. Annemde dedi. Kardeşim bize saydı söyledi. Biz kötü olduk. Sonra başladı gidip isteyecez diye. Annem bu sefer tamam dedi ben hiç sesimi çıkarmadim. Kardeşim benimle konuşmuyor tabi artık. Ramazan Bayramı geldi, güldüm sarıldım öptüm nasılsa barışır bayramdir dedim. Zar zor bayramlasti. Bu arada kızda oda sürekli facede ig de birlikte foto paylaşıyorlar. Daha ortada birsey yok, hoş bir senedir hep paylaşım yapıyorlar. Kızın babası da arkadaşı facede, kız benim kardesimi sürekli amcasina halasına gezmeye götürüyor ama ailesinin haberi olsunMuş yüzük takılsnmis. Bende kızdım bu kadar foto paylaşmayın ayıp dedim. Hem nazar olur dedim. Kardeşim yine saydı söyledi. Bende dedim ben ikiniz için çok canımı sıkıyorm. Silecegım facebooktan iki tarafta rahat eder dedim. Bu bayramda ise benimle hiç bayramlasmadi. Eşime bayram mesajı atmış bana onu da atmadi. Yüzümede söylemedi. Bugün istemeye gittiler. Ben gitmedim. Bayram gününden söyledim karnımda bebekle beni bu kadar ağlatmaya hakkin yok gelmeyeceğim nişanına dedim. Mesaj attım yani cevap bile vermedi. Bugün annem aradı önce beni azarladi. Sonra bi daha aradı eşimi azarladi. Telefonu kapattıktan sonra eşim ağladi. O kadar üzüldüm ki. Herkes iyi biz kötü olduk. Hele ki eşim o kadar sahiplenir ki ailemi, benim yüzümden onun üzülmesine hiç dayanamadim. Yazık değil mi karnımdaki yavruya yavrumun babasına, cok üzülüyorum çok :'(

Son düzenleme:
KızlaR bende içimi dökücem şimdiden kusuruma bakmayın. 21 yaşında erkek kardeşim var devlet memuru. 18 yaşında da kız arkadaşı var univ okuyor ve bi özel hastanede çalışıyor. Ramazan Bayramı öncesi gidip tanışıcaz ailesi ile dedi. Bir buçuk yıldır görüşüyoruz babası bilmiyor onun da haberi olsun dedi. Tamam dedik. Gittik tanıştık. Ailecek hiç birimiz memnun kalmadık. Kızın babası kardeşime necisin bile demedi. Biz sadece anne baba ve kardeşler olarak gittik tanışma diye, onlarda amcalar yengeler halası evli çocukları herkes vardı evde. Bize abartı geldi. Bende çekincelerimi bildirdim kardeşimi düşünerek. Daha askere gitmedin dedim kız daha okuyor, atansa nereye atanacagı belli değil dedim. Ikinizinde birikimi yok hele ki sen aylığını bile Yetiştiremiyorsun dedim. Hem bizden farklılikları var dedim. Annemde dedi. Kardeşim bize saydı söyledi. Biz kötü olduk. Sonra başladı gidip isteyecez diye. Annem bu sefer tamam dedi ben hiç sesimi çıkarmadim. Kardeşim benimle konuşmuyor tabi artık. Ramazan Bayramı geldi, güldüm sarıldım öptüm nasılsa barışır bayramdir dedim. Zar zor bayramlasti. Bu arada kızda oda sürekli facede ig de birlikte foto paylaşıyorlar. Daha ortada birsey yok, hoş bir senedir hep paylaşım yapıyorlar. Kızın babası da arkadaşı facede, kız benim kardesimi sürekli amcasina halasına gezmeye götürüyor ama ailesinin haberi olsunMuş yüzük takılsnmis. Bende kızdım bu kadar foto paylaşmayın ayıp dedim. Hem nazar olur dedim. Kardeşim yine saydı söyledi. Bende dedim ben ikiniz için çok canımı sıkıyorm. Silecegım facebooktan iki tarafta rahat eder dedim. Bu bayramda ise benimle hiç bayramlasmadi. Eşime bayram mesajı atmış bana onu da atmadi. Yüzümede söylemedi. Bugün istemeye gittiler. Ben gitmedim. Bayram gününden söyledim karnımda bebekle beni bu kadar ağlatmaya hakkin yok gelmeyeceğim nişanına dedim. Mesaj attım yani cevap bile vermedi. Bugün annem aradı önce beni azarladi. Sonra bi daha aradı eşimi azarladi. Telefonu kapattıktan sonra eşim ağladi. O kadar üzüldüm ki. Herkes iyi biz kötü olduk. Hele ki eşim o kadar sahiplenir ki ailemi, benim yüzümden onun üzülmesine hiç dayanamadim. Yazık değil mi karnımdaki yavruya yavrumun babasına, cok üzülüyorum çok :'(
Canım bence hiç takma kafana. Sen şuan kardeşine ne söylersen söyle onun yaptıkları kendine doğru gelecek ve her zaman sen haksız olacaksın onun gözünde. Benim ablam da senin gibiydi benim iyiliğimi istiyordu biliyorum ama ben kardeşinin konumundaydım bizim hikayede. Bizim aileye ters gelen şeyler vardı eşimin ailesinde, ben eşimle 15 yaşında çıkmaya başladım 18 de nişanlandım 22 de evlendim. Ama ablam kendince gördüğü yanlışları göstermeye çalıştıkça ben eşime daha çok bağlandım. Sonuçta abla kardeş aramız açıldı. Doğru ya da yanlış benim yanımda olsaydı belki ablamla aramızdaki ilişki daha farklı olacaktı. Onlar genç şuan herkese aşklarını göstermeye çalışıyorlar, bizde yaptık zamanında şimdi çok gülüyorum halimize çok saçma geliyor ama o yaşlar öyle. Ve ne olursa olsun o senin kardeşin. Kafasına bir şey koyduysa yapacak. Hata yapsa da yapacak. Bırak hatalarını kendi görsün. Sen söyledikçe sadece kötü olacaksın. O yüzden kararları ona bırak ve yanında ol kızın sana ve ailene karşı bir saygısızlığı yoksa eğer...

Ins. Hayirlisyla düzelir canım. Bende Çok kötüyüm. Sürekli bulantı ilacı kullanıyorum. Istahla yemek yemeyi özledim. Herşeyden tiksiniyorum.

Ben de kana kana su icmeyi ozledim. Simdi bir gorev gibi yudum yudum zAr zor iciyorum. Fazla icince hemen midem bulaniyor. Umuyorum bir an once istedigimizi yiyecegimiz, icecegimiz gunler gelir :)

Canım bence hiç takma kafana. Sen şuan kardeşine ne söylersen söyle onun yaptıkları kendine doğru gelecek ve her zaman sen haksız olacaksın onun gözünde. Benim ablam da senin gibiydi benim iyiliğimi istiyordu biliyorum ama ben kardeşinin konumundaydım bizim hikayede. Bizim aileye ters gelen şeyler vardı eşimin ailesinde, ben eşimle 15 yaşında çıkmaya başladım 18 de nişanlandım 22 de evlendim. Ama ablam kendince gördüğü yanlışları göstermeye çalıştıkça ben eşime daha çok bağlandım. Sonuçta abla kardeş aramız açıldı. Doğru ya da yanlış benim yanımda olsaydı belki ablamla aramızdaki ilişki daha farklı olacaktı. Onlar genç şuan herkese aşklarını göstermeye çalışıyorlar, bizde yaptık zamanında şimdi çok gülüyorum halimize çok saçma geliyor ama o yaşlar öyle. Ve ne olursa olsun o senin kardeşin. Kafasına bir şey koyduysa yapacak. Hata yapsa da yapacak. Bırak hatalarını kendi görsün. Sen söyledikçe sadece kötü olacaksın. O yüzden kararları ona bırak ve yanında ol kızın sana ve ailene karşı bir saygısızlığı yoksa eğer...
Karşı çıkmıyorm karışmıyorumda, ama onun benimle hiç konuşmaması onun yüzünden annemin beni ve eşimi azarlaması zoruma gidiyor. Yoksa ben bugun giyecegim kıyafetten takacagım altındana kadar hazır etmiştim ama onun umrunda değilim. Niye gideyim dedim :KK43:

ah canim abla olmak nekadar zor dimi. seni cok iyi anliyorum ikinci gebeligimde bende ayni seyleri yasadim kiz kardesimi istemeye gelmislerdi daha yeni hamileydim okadar kotu bir aileydiki heryonden. kardesimde herkesin parmakla gosterdigi guzellikteydi caliskandi hic onlarin hakkettigi bir gelin degildi hem sefalet hem cahillik vardi her yonden. neler yaptim nekadar cok anlattim 9 ay boyunca hergun agladim sikintidan yuzmunde lekeler bile cikti. bana neler soyledi esime neler soyledi oyuzden nisanina 5 dk ugrayip ciktim. dugununde direkt nikah salonuna gittim cok kirilmistim cunku. son imzayi atana kadar cabaladim ama nafile bu surecte ailemle aram bozuldu karxesimle aram bozuldu esimle o taraf kavga etti evleneli 2bucuk sene oldu daha yeni esimle baristi esi. tabii kardesim lafima geldi simdi asiri pisman cok mutsuz bir evliligi var bosanmayi bile dusundu gecenlerde 40 gunluk bebegiyle. canim bu surecte sana tavsiyem kendi haline birak ne karar verirse saygi duy belki ben bukadar karsi cikmasaydim inada bindirmeyecekti kardesim. belki birazda benim sucum oldu ama iste bu duyguyu sadece ablalar anlar suan yazarmen bile gozlerim doldu. ahh ahh esek sipalari onlari nekadar sevdigimizi bilmiyolar benim icin yavrularim neyse kardeslerimde oyle. simdi bir kardesim daha var evlenmek istediginde hic karismayacagim. sadece gördüğüm eksilerini artilarini soyleyip koseme cekilecegim. kardesini kaybetmeden sende oyle yap tatlim cunku seninki erkek karsi tarafta doldurursa geri donusu olmayabilir aranizdaki soguklugun.

canım kızma ama bence sen boşuna bu kadar karıştın, yok faceye foto koymayın yok bilmem ne. sakın bana da patlama burda biliyorum hassassın şuan. bence onlar genç ve sen yapmayın dedikçe daha da yapmak isterler. ayrıca 1 buçuk yıl beraberlikleri var bence ailelerin tanışması çok normal. ama şunuda belirteyim ikisi de çoook küçük. dediklerinde haklısın askerlik vb. ama bence karışma naparlarsa yapsınlar

Ben de kana kana su icmeyi ozledim. Simdi bir gorev gibi yudum yudum zAr zor iciyorum. Fazla icince hemen midem bulaniyor. Umuyorum bir an once istedigimizi yiyecegimiz, icecegimiz gunler gelir :)
Ben de aynen su içmeyi özledim içince çıkarıyorum hemen. Sadece midem bulanıyodu artık her sabah çıkarır oldum. İnş düzeliriz yakın zamanda.

Kızlar mide bulantilar iniz ve kusmalariniz ne alemde. Merak ettim mide bulantısı geçenlerin hangi haftalarda geçti
Canım benim bulantılar azalmadı. Pek kusmuyordum artık her sabah kusar oldum. Kişiden kişiye değişiyormuş 9 ay bulantısı süren varmış yani. Bizimkiler çabuk geçer inş.

Kızlar günaydın maalesef tatil bitti yarın iş başı ;( pdrci1 pdrci1 cnm cok yipratma kendini bebegini dusun kardesin kendince aevgisine sahip cikmis da anneni anlamadim niye kizdi size diye bosver insan kardesi icin elbette en iyisini ister ama yapacak yok laf dinlemiyorlar belli cunku herkes kendi hatasini yapmakta ozgurdur sen karsi ciktikca kiymete biner bosver kendini de esini de bebehini de yipratma

Kızlar açık yeşil ya da açık sarı akıntı niz oluyor mu. Birkaç gündür farkettim açık yeşil akıntım oluyor camasirimda farkediyo rum. Sizce bir enfeksiyon belirtisi olabilir mi yoksa gebelik hormonları yla mi alakali. Çarşamba gidince bir dr uma sorucam.

X