2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
işin garibi 300 tl ödeyince de daha iyi olmuyor, üstüne düşünce de daha iyi olmuyor demek istediğim bu. hani hamilelik doğal bir şeydi? bunu demek istiyorum. biz kötü hastalığa yakalnmış gibi hareket ediyoruz. anlatmak istediğim bu

amacım polemmik yaratmak değil ama şurada okuyorum en ufak şeyden tedirgin oluyoruz korkuyorz. bizi bu duruma düşüren kimler? youtubeda yabancı blogcuları izliyorum. kız diyor ki bugün hafif kanamam oldu. iki gün sonra randevum var bakalım neymiş. o zamana kadar biraz uzanırım artık... biz neden paniğe kapılıyoruz? bizim analarımız 10 çocuk doğurdu onlarınki değil ama onlar daha soğukkanlı. bunun tamamen doğal bir süreç olduğunu biliyor

mesela biz de çok çocuk olur. çocuklu olmak doğaldır. ama bir doğum günleri yapılıyor aman Allahım. .couk bir yaşına girmiş olaydan bi haber hayatının partisi yapılıor. Bir almanın bir çocuğu oluyor başka yapmıcak. başka yeğen falan da yok. doğum güününde kendi bir pasta yapıp kutluyor. şimdi biz onlardan zengin değiliz. biz daha fazla sevmiyoruz üstelik biz de çocuk daha olağanken niye biz her şeyi büyütüyoruz?

hamileyim ve gözlemlerim bu yönde. orta direk türklerden bahsediyorum

Cnm ya evet katılıyorum sana biz özeli tercih ediyoruz genelde fiyatlar da aynen dediğin gibi çok pahallı 4500 e sadece doğum yapan hastaneler var diğer hastanelerin de eksik kalır yanı yok bu fiyattan ama devlet hastanelerimizin yurtdışındakiler gibi olduğunu sanmıyorum baksana çoğumuz cesaret edemiyoruz gitmeye. Bu da özel hastanelerin fiyatına etki ediyor.

Canım haklı olabilirsin ama eski zaman yok maalesef ne yiyeceklerimiz ne soluduğumuz hava ne çevre ne yaşananlar kolayca hamile bile kalınamıyorken zar zor hamile kalıp mutluluğu yakaladık derken o elimizdekini defalarca kaybeden arkadaşlarımız oldu hem bu sitede hem çevremizde duygular hisler bile değişti eski günlere kıyasla canım ben şaşırıyorum evde doğuran annelerimize hamile iken tarlalarda çalışanlara taş taşıyanlara o zamanla bu zaman farklı olduğu için bu bizim turkiyemiz bu yönden biraz geri kalmş olabilir yurt dışına kıyasla devlet hastaneleri ilgilenmiyor çnki hastalardan ayrıca ucret alınmıyor kalabalık gönül isterdi para vermeyelim evlatlarımız emin ellere doğsun ama oyle değil hamile psikolojisini bozan devlette doktorlar çok gördük ama özel hastane ayrı çnki her işlem para ve gerçekten işlerini temiz hakkıyla yapıyorlar oturup konuşuyor bilgi veriyorlar tertemiz güler yüzlüler en başta yani canım sen haklı olabilirsin keşke şimdide dediğin gibi herkes doğal olarak hamilelik geçirebilse maalesef biz istesekte buna çevre izin vermiyor yani tek fark bu bizler eski toprak değiliz tatlım

maalesef maalesef. ben meltem aksuya gidiyorum. o da etimede geçeçeckmşş etimedde muayene 62tl. ben de özel nosu yok. gittikçe soruyorum. beklentilerimi düşük tutuyorum. acile gidiyorum kötü bir şey hissttiğimde

doğumda koru veya etimed 2000tl yaklaşık. normal doğum istiyorum allah nasip ederse hem de epiduralsiz. anacığımı anlayayım. o da beni öyle getirdi dünyaya:)

cinsiyet belli değil 2 hafta sonraki randevuda inşallah ama erkek hissediyorum:)) hastaneleri çok araştırmadım açıkcası. temiz olsun yeter.

bir arkadaşım devlette doğurdu. doktor ona çocuğu sen doğuracaksın ben sadece yarıdm ediyorum demişti. ben de öyle istiyorum.

Allah gönlünden geçeni hayırlısıyla nasip etsin inşallah canım inşallah ♥

Allah gönlüne göre versin inşallah cnm.
İnş istediğin gibi bir doğum nasip olur ve sağlıklı bir evlada kavuşursun

Bende şimdi eşime ne olduğunu anlatmadan test ettirdim erkek çıkıyor bu gidişle meraktan kuduracagiz. Allah gönlüne göre sağlıkla versin canım.

Turkiyedeki anneler kismen daha pimpirikli, buna katiliyorum. Ayrica bu tur forumlara zaten genelde pimpirikli anneler giriyor. Annelerimiz gibi dogal dogum yapan, hamileligi kafaya takmayan insanlarin zaten boyle bir ortama ihtiyaclari yok. O nedenle tum Turkiyedeki anneler internette yazanlara bakilarak genellemez.
Avrupayi bilmiyorum ama Amerikada hamilelik boyunca saniyorum dort kez falan doktor kontrolune giriyorsun. Bunun nedeni sadece 'rahat' olmalari degil. Onlarin saglik sistemi. Zaten orada 'devlet' diye bir sey yok, tum saglik sistemi ozel. Saglik sigortan olmadan hastaneler senin yuzune bakmiyor. Saglik sigortan da herseyi kapsamiyor zaten. Bir arkadasim karnim agriyor diye hastaneye gitti, sigortasi olmasina ragmen 5000$ fatura geldi. Herhangi bir sorunu da cikmadi. Insanlarin bu kadar az hastaneye gitmesinin bir nedeni de bu. tamamen 'duygusal'
Belcikali bir arkadas da bana hastanede mi yoksa evde mi doguracaksin dedi. Ben hastane deyince sasirdi. Biz de genelde evde ebe dogurtur dedi. Bence onlarin ebelerinin aldigi egitim ve ellerinde bulunan teknolojik donanimlar Turkiyedekilerden daha fazla. O nedenle bu konuda daha da rahatlar. Ben sahsen kendimin ve bebegimin sagligini su asamada bir ebeye teslim edemem. Herhangi bir komplikasyon oldugunda ambulansin eve gelmesi bile Allah bilir ne kadar surer...

Sana tamamen katılıyorum canım. Ben geçen gebeligimde kayıp yaşadım. Sürekli kanamam oluyordu ve az uz değil 1 kere acile bir kerede bebeğimin yaşayıp yaşamadığını kontrol etmek için gittim.2li test istiyormusun haftan gelmiş dedi doktor.bu arada doktorun odasında ultrason cihazı yoktu şansa ve ultrason odası için kanamalı halimle 1.5 saat beklettiler. Ultrason odasındaki doktor hamilelere köpek muamelesi yapıp sessizce oturup bekleyin diye azarlayarak tembih etti.bebek yaşıyordu tek dayanak bu oldu ama o stresi muameleyi bana sor.doktorun odasına geçince ultrason kagidiyla 2li testi burda yaptirmam ne kadar sağlıklı özelde takip eden doktorum var dedim.ne öneriyorsunuz dedim ve anlattım yaşadıklarımı. Doktoru önceden tanıyorum Allah var iyi birisi ve orda olmaktan belli ki pek memnun değil.dürüstçe dedi.burada hiç kendini heba etme.varsa doktorun özelde 100 lira ver testini yaptirsinlar burada uğraşma.bahsettiğim yer Antalya merkez ve sözde kadın doğum ve çocuk poliklinigi. İmkanlardan uzak yer değil herşey var ama devlet hastanesi mi uzak kalsın evde doğurmayı tercih ederim.

Selam arkadaslar
Dun dr um aradi.Kan sekerim normalden yuksek cikmis.Gebelige bagli diyabet mi var emin olmak icin seker yuklemesi yapilacak bugun
Umarim yoktur yaa
Kilolu degilim,yasimda 27 ama normal deger 4.8-5.6 araligiymis.Benimki 5.7 cikmis.

Kizima amerika da dogum yaptim.Toplamda iki kez ultrasonan girdim. Dogumumda oldukca rahat normal dogumdu.Agri esigim dusuktu ve 6 Cm.de epidural aldim.Esim ve beni dogum yapacagim odaya aldilar.Oyle catal vs yok,bildiginiz yatak:) ihtiyac halinde bacaklarinizi koymaniz icin kulplar cikariyorlar.Epiduralim takildiktan sonra ebeler kagit islerini hallettiler.Acilmam tamamlanimcada ikinmaya basla dediler.Oyle.basimda dr falanda yoktu.Saclari gorunmeye baslayinca bir dr ve iki ebe daha geldi.Hic dokunmadilar.Ne karnima bastirdilar,ne baska bi mudehale olmadi
Esim.elimden tuttu.Ebeler fotograflar cekti derken kizim dogdu.
Bu arada bir dusugum oldu.Hic.mudehale,igne yapma vs yok.Kanaman varsa durursa durur durmazsa yapacak bisey yok diyorlar. Acile gitmistim kanamam olunca ve 8000$ fatura geldi eve.Yapilan sadece idrar tahlili,kan tahlili ve vajinal ultrasondu.

Bir kere acile gittim Doğumu yaklaşan bir kadını nst ye bağladılar. Kadın kemeri tam belinin altına almamış diye hemşire çok fena azarladı.Zaten kadın korkmuş ondan nasıl rahat bir doğum beklenir ki? Böyle muamele görmemek için tabii ki özeli tercih ederim. Amerika da yaşasam insanca muamele gördükten sonra ve oradaki ebelere güvendikten sonra niye 4 5 bin para bayılayım. Yani Türkiyede özeli tercih eden de salak değil, Amerika da rahat doğal doğumu tercih eden de değil.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…