2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
4 sene once kanignemi olmak icin gece yakin diye zeynep kamile gittim. Duz ayak giris kucuk bir bolmeden itibaren erkekler giremez deyip esimi kapida beklettiler. Bildiginiz devlet hastanesinin koridoru sedyeler siralanmis gebesler ustunde yatiyo bagiran ciglik atan aglayan sanirim 7 8 sedye vardi. Dogumicin bekliyolar. Yanina ladin refakatci bulan sansli sayiliyor. Kocasiyla apar topar gelen gebesler sedyede tek baslarina. Allahim nasil bir yer burasi dedim korktum arkama bakmadan ciktim gittim ozel academic hospitale 4 sene once bir enjeksiyona 20 tl bayildim. Tabiki o sanci bir surec ama bunu 20 kadin icinde tek basima bekleyecek degilim. Rabbim muhhtac etmesin basa gelirse yapacak bisey yok yolda bile doguruyor insanlar..
Amerikayi bilmem ama mesela macaristanda refakatci diye birsey yok ozel hastanede yok orda. Kayinpederim orda vefat etti. Burdaki en ozelim diyen hastanede almadigimiz hizmeti orda aldik biz. Refakatci yerine kendi hemsoresi vardi. Biz sadece ziyaretci girisi yapabiliyorduk... bir o sisteme bakin bir de bizdekine... haliyle guven problemi oluyor devlet hstanelrine..

dreamy07 dreamy07 ayyy canim yaaa kafana taktigin seye bak.. heee here de hatta cok afedersin ser popişkonu yat şunu getirin bunu goturün de bozulurlarsada ayyy kusura bakmayin bebek istiyo.. bebek yoruyo.. iyi bakmaya calisiyorum de gec sonra zaten pisman olurlar bikip vazgecerler homurdammaktam :KK47:

dreamy07 dreamy07 ayyy canim yaaa kafana taktigin seye bak.. heee here de hatta cok afedersin ser popişkonu yat şunu getirin bunu goturün de bozulurlarsada ayyy kusura bakmayin bebek istiyo.. bebek yoruyo.. iyi bakmaya calisiyorum de gec sonra zaten pisman olurlar bikip vazgecerler homurdammaktam :KK47:
Aldır cam dedim kocama kavga ettim. Aldiramiyom. İnşallah düşer. Böyle kişilere bağım olmamalı.

burada yurtdışında yaşayan arkadaşları görünce ve yurtdışında yaşayan dostlarıma sordukça Tr'de çocuk yapmanın ve büyütmenin ne kadar saçma bir ley olduğunu gördüm. sanki zengin bir ülkeymişiz gibi hepimiz özelin de özeli hastanelere ve prof.lara gidiyouz. her türlü testleri yapıyorız. bir nesil öncesi kadınların evlerde doğurduğunu unutarak yapıyorız. yurtdışında bizim girdiğimiz kontrollerin yarısına giriyorlar, testlerin yarısını yapıyorlar. onlar da kürtaj yadırganmamasına ragmen yine de o testleri yaptırmıyorlar. devlet hastanesine gidip ebe yardımıyla doğum yapıyorlar. biz de doktora 24 saat ulaşmak hep onun olmasını istiyorız (tabiiher seferinde 300tl bayılınca öyle bir istek doğuyor) anlamıyorum bir tek ben mi yadırgıyorum bu durumu? bir doğuma neden 4000 tl verilir ki. anlayamıyorum. üstelik çevremde o süper tavsiye edilen doktorlar hep sezeryan yaptı. aniden aa öyle olması gerek diyerek. bebek kiyafetleri ve aksesuarları o kadar pahalı ki. birazcık durumu iyi olan onları alıyor. bilmiyorum büyük konuşmak istemiyorum ama elimden geldiğince çocuuğumu en uygun şekilde dpguracam en basit şekilde. en ucuz şekilde giydireceğim bu mahalle baskısına direneceğim. ya almanyaDa kuzenim gitti devlete ebede doğurdu geldi. yeni doğum ünitesi var mı dedim yok o zaman büyük hastaneye götürürler dedi. ne olacak dedi. hastane araştırmadı bile en akın hastaneye gitti ve orada muayene gittiğin doktor gitmiyor hastaneye. Trye geldiğinde ben asla o verdiğiniz paraları vermem siz burada çok abartıyorsunuz dedi. kim salak çözemedim
Cnm yurt dışında sağlık masrafları çok fazla bu sebeple az gidiyorlar burda herkes imkanı doğrultusunda hastane doktorunu seçiyor ben kimseyi bu konuda yargılamıyorum açıkcası ... Her yıl doğuracak değilim ömrümde bir bilemedim iki kez yaşayacağım olayı devlet hastanesinde hor görülmeyi hemşirelerin asık suratlarını çekemem kimin için ne için para kazanılıyor ki sağlık için evlatlarımız için ...

Selam Nisan anneleri
Bagcila rmedipol megaya kontrole gidiyorum.acaba i hastanede 2 li test fiyatlarini biliyormusunuz. O gun muayenm var mutlaka yapalim diyecektir.ucrete hazirlikli olmak istedim

Canım benim hamilelik hormonları belliki seni çok etkilemiş. Tabiki o senin bebeğin gerisi ancak lafın gelişi söyleyebilir. Zaten bebeğini sahiplenmemis olsan onların bu lafları seni rahatsız etmezdi.inşallah düşer gibi laflar Allah aşkına söyleme. Evlat sahibi olabilmek için canını vermeye hazır insanlar var.Kaybettiği bebeği için hergün kahrolan kadınlar var.bende bunlardan biriyim.Allah nasip etmiş bu mertebeye layık görmüş. İnşallah sağlıkla kucağına alırsın yavrunu. En büyük edeceğin dua sağlıklı bir evlada sahip olmak olsun.hamileliğinin tadını çıkar.
Aldır cam dedim kocama kavga ettim. Aldiramiyom. İnşallah düşer. Böyle kişilere bağım olmamalı.

Canım benim hamilelik hormonları belliki seni çok etkilemiş. Tabiki o senin bebeğin gerisi ancak lafın gelişi söyleyebilir. Zaten bebeğini sahiplenmemis olsan onların bu lafları seni rahatsız etmezdi.inşallah düşer gibi laflar Allah aşkına söyleme. Evlat sahibi olabilmek için canını vermeye hazır insanlar var.Kaybettiği bebeği için hergün kahrolan kadınlar var.bende bunlardan biriyim.Allah nasip etmiş bu mertebeye layık görmüş. İnşallah sağlıkla kucağına alırsın yavrunu. En büyük edeceğin dua sağlıklı bir evlada sahip olmak olsun.hamileliğinin tadını çıkar.
Canım sıkıldı beyinsizler ya, ben doğurup elalemi mutlu etmek istemiyorum.

Selam Nisan anneleri
Bagcila rmedipol megaya kontrole gidiyorum.acaba i hastanede 2 li test fiyatlarini biliyormusunuz. O gun muayenm var mutlaka yapalim diyecektir.ucrete hazirlikli olmak istedim

Ben doktorumun anlasmali oldugu bir labaratuvarda yaptirdim, 75tl odedim. Internette arastirdigimda 100-200 tl arasi fiyatlar cikiyordu.

dreamy07 dreamy07 canim allah korusun agzindan cikanlara dikkat et duanin kabul saatine denk gelir sonra omur boyu vicdan azabi cekersin belki rabbim bir daha hic annelik duygusu yasamana izin vermrz. Deger mi 5 para etmeyecek tiplerr icin kendi yavruna bunlari yasatmaya... yapma gozunu seviyim icindeki minik kalp senin eserin. Onlarin bir parcasi degil!!! O senin nefesinle hayatta senin kalp atisinla can buluyor.
Kokusunu icine cekecegin gunleri dusun canim.. kotu seyleri uzaklastir kafandan.
Tek sana yapilmiyorki bunlar.. tirnaklarimda oje yizumde makyaj var diye dun yemedigim laf kalmadi esimin akrabbalarindan. Neymis bebege kimyasal gidiyomus vs.. aslinda haklilar ama bu onlarin haddine degil. Kocam beni boyle gormek istiyor dedim hepsi sustu kaldi.
Sen icinde 2.kalbi tasiyan bir annesin artik. ve 5 kurusluk insanlarla muhattap olup kafaya takma tamam mi canim :KK11:

dreamy07 dreamy07 canim allah korusun agzindan cikanlara dikkat et duanin kabul saatine denk gelir sonra omur boyu vicdan azabi cekersin belki rabbim bir daha hic annelik duygusu yasamana izin vermrz. Deger mi 5 para etmeyecek tiplerr icin kendi yavruna bunlari yasatmaya... yapma gozunu seviyim icindeki minik kalp senin eserin. Onlarin bir parcasi degil!!! O senin nefesinle hayatta senin kalp atisinla can buluyor.
Kokusunu icine cekecegin gunleri dusun canim.. kotu seyleri uzaklastir kafandan.
Tek sana yapilmiyorki bunlar.. tirnaklarimda oje yizumde makyaj var diye dun yemedigim laf kalmadi esimin akrabbalarindan. Neymis bebege kimyasal gidiyomus vs.. aslinda haklilar ama bu onlarin haddine degil. Kocam beni boyle gormek istiyor dedim hepsi sustu kaldi.
Sen icinde 2.kalbi tasiyan bir annesin artik. ve 5 kurusluk insanlarla muhattap olup kafaya takma tamam mi canim :KK11:
Sağol çok sağol.

Canim cok iyi cevap vermissin :KK66: herkes kendi isine baksin. Sanki bir tek onlar biliyor nasil bebek yetistirilir. Makyaja, ojeye gelene kadar ne kimyasallar gidiyor bebege farkinda olmadan. Zaten cok korunakli yerde bebislerimiz, oyle en ufak seyden etkilenecek olsalar insan irkinin soyu devam etmezdi.

Canım pergedeki kadin ve cocuk hastanesindenmi bahsediyorsun ben 2 dir gorumcemi goturuyorum orada dogum yapacak çok memnun kaldık E="Good mom, post: 42755334, member: 673582"]Sana tamamen katılıyorum canım. Ben geçen gebeligimde kayıp yaşadım. Sürekli kanamam oluyordu ve az uz değil 1 kere acile bir kerede bebeğimin yaşayıp yaşamadığını kontrol etmek için gittim.2li test istiyormusun haftan gelmiş dedi doktor.bu arada doktorun odasında ultrason cihazı yoktu şansa ve ultrason odası için kanamalı halimle 1.5 saat beklettiler. Ultrason odasındaki doktor hamilelere köpek muamelesi yapıp sessizce oturup bekleyin diye azarlayarak tembih etti.bebek yaşıyordu tek dayanak bu oldu ama o stresi muameleyi bana sor.doktorun odasına geçince ultrason kagidiyla 2li testi burda yaptirmam ne kadar sağlıklı özelde takip eden doktorum var dedim.ne öneriyorsunuz dedim ve anlattım yaşadıklarımı. Doktoru önceden tanıyorum Allah var iyi birisi ve orda olmaktan belli ki pek memnun değil.dürüstçe dedi.burada hiç kendini heba etme.varsa doktorun özelde 100 lira ver testini yaptirsinlar burada uğraşma.bahsettiğim yer Antalya merkez ve sözde kadın doğum ve çocuk poliklinigi. İmkanlardan uzak yer değil herşey var ama devlet hastanesi mi uzak kalsın evde doğurmayı tercih ederim.[/QUOTE]
Canim

Sana tamamen katılıyorum canım. Ben geçen gebeligimde kayıp yaşadım. Sürekli kanamam oluyordu ve az uz değil 1 kere acile bir kerede bebeğimin yaşayıp yaşamadığını kontrol etmek için gittim.2li test istiyormusun haftan gelmiş dedi doktor.bu arada doktorun odasında ultrason cihazı yoktu şansa ve ultrason odası için kanamalı halimle 1.5 saat beklettiler. Ultrason odasındaki doktor hamilelere köpek muamelesi yapıp sessizce oturup bekleyin diye azarlayarak tembih etti.bebek yaşıyordu tek dayanak bu oldu ama o stresi muameleyi bana sor.doktorun odasına geçince ultrason kagidiyla 2li testi burda yaptirmam ne kadar sağlıklı özelde takip eden doktorum var dedim.ne öneriyorsunuz dedim ve anlattım yaşadıklarımı. Doktoru önceden tanıyorum Allah var iyi birisi ve orda olmaktan belli ki pek memnun değil.dürüstçe dedi.burada hiç kendini heba etme.varsa doktorun özelde 100 lira ver testini yaptirsinlar burada uğraşma.bahsettiğim yer Antalya merkez ve sözde kadın doğum ve çocuk poliklinigi. İmkanlardan uzak yer değil herşey var ama devlet hastanesi mi uzak kalsın evde doğurmayı tercih ederim.[/

Aynen canım bende bir bebek kaybettim ve neredeyse zehirleniyordum kendi kendine düşsün diye beklediğim için o Yüzden devlet hastanelerinden nefret ediyorum

X