2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Teyzelerimmmm ellerinizden öperim, simdilik cok kucuk oldugum icin kapilariniza gelip tahsilat yapamiyorum ama merak etmeyin ramazan bayramina yetisicem hepiniz sekerlerimi ve harcliklarimi hazirlayin...
Hepinizin ellerinden opuyorum iyi bayramlar, annem burda birsuru kardesim oldugunu soyledi bana. kardesciklerimede iyi bakin tamam miii

Ayyy kizlar baksaniza hamilelik takvimimde bugun ne yaziyor )) kocişe kontrol yaptrdim hemen gece gece ruyami gordun kari hayirdir costunmu dedi sol daha sert cikti. Deli gibi kiz istiyorum ama.. cok istiyorum diye kesin tersi olur...

Geçmişte doğum : Eski Yunan hekimi Hipokrat gelişmekte olan bir bebeğin cinsiyetini belirlediğine inandığı bir tez geliştirdi. Hipokrata göre, eğer kadının sağ göğsü daha sıkı ve sağ gözü daha parlak ise bebek erkek, sol göğsü daha sıkı ve sol gözü daha parlak ise bebek kız olacaktır :) Diğer bir eski inanışa göre erkek bebekler anne rahminde kız bebeklere göre daha üst kısımda bulunurdu. Bu inanış 20. yüzyıla kadar devam etti.

günaydın annişler benimde dündenb beri sol tarafıma bir ağrı çöktü belime doğru yayılıyor. korkuyorum bişe yoktur demisağda bişe yok ama solum inanılmaz ağrıyor kasığım değil sadece komple sol tarafım

Kızlar tatlı yiyince canım hemen tuzlu-ekşi istiyor yada tam tersi..bide rüyamda bi gün kız bebek bi gün erkek bebeğim oluyo.bide sağda döllendi 6.haftaya kadar sağdaydı şu an solda.bebek kesede ortada başından beri belirti de yok :) :)
Çin takvimdeki siteler biri erkek biri kız diyo.rus takvimi erkek diyo :) benim hamilelik sır gibi :) p.tesi ikili için gidiceğim zaman insalah Dr bisey söyler :)

burada yurtdışında yaşayan arkadaşları görünce ve yurtdışında yaşayan dostlarıma sordukça Tr'de çocuk yapmanın ve büyütmenin ne kadar saçma bir ley olduğunu gördüm. sanki zengin bir ülkeymişiz gibi hepimiz özelin de özeli hastanelere ve prof.lara gidiyouz. her türlü testleri yapıyorız. bir nesil öncesi kadınların evlerde doğurduğunu unutarak yapıyorız. yurtdışında bizim girdiğimiz kontrollerin yarısına giriyorlar, testlerin yarısını yapıyorlar. onlar da kürtaj yadırganmamasına ragmen yine de o testleri yaptırmıyorlar. devlet hastanesine gidip ebe yardımıyla doğum yapıyorlar. biz de doktora 24 saat ulaşmak hep onun olmasını istiyorız (tabiiher seferinde 300tl bayılınca öyle bir istek doğuyor) anlamıyorum bir tek ben mi yadırgıyorum bu durumu? bir doğuma neden 4000 tl verilir ki. anlayamıyorum. üstelik çevremde o süper tavsiye edilen doktorlar hep sezeryan yaptı. aniden aa öyle olması gerek diyerek. bebek kiyafetleri ve aksesuarları o kadar pahalı ki. birazcık durumu iyi olan onları alıyor. bilmiyorum büyük konuşmak istemiyorum ama elimden geldiğince çocuuğumu en uygun şekilde dpguracam en basit şekilde. en ucuz şekilde giydireceğim bu mahalle baskısına direneceğim. ya almanyaDa kuzenim gitti devlete ebede doğurdu geldi. yeni doğum ünitesi var mı dedim yok o zaman büyük hastaneye götürürler dedi. ne olacak dedi. hastane araştırmadı bile en akın hastaneye gitti ve orada muayene gittiğin doktor gitmiyor hastaneye. Trye geldiğinde ben asla o verdiğiniz paraları vermem siz burada çok abartıyorsunuz dedi. kim salak çözemedim

Bizimde verdiğimiz bi para yok .testler devette yapılıyor mesela ben özele gidiyorum 45 TL muayine ayda bir oda. Normal doğum 400 sezeryan 800 ne var bunda bence sen çok zenginlerle konusmussun :)

Walla ben Dediğin gibi özele gidiyorum ve 300 tl bayılıyorum ama hiç pişman Değilim param olmadaydıda yine bir şekilde özele giderdim aradığım her an Dr telefonumu Açıyor aklımdaki her soruyu cevaplıyor insan gibi muamele görüyorum devlette acile gittiğimde bile çok kötü davranıyorlar herkes suratsız mutsuz burası Türkiye devlet hastaneleri yurt dışındakiler gibi olmayabilir benim kafam rahat etsin benim bebeğim sağlıkla Dünya'ya gelsin gerisi boş habire hamile kalmıyoruz ya ne için çalışıyoruz ben Türkiye'de ki Hacettepe deki enfeksiyon Yüzünden babamı kaybettim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…