2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Günaydın kızlar hayırlı, sağlıklı,bol sevınçli, güzel çocuklu,bereketli,bol kazançlı nice güzel bayramlarımız olsun şu yapılan kurban ibadetlerin yüzü suyu hürmetine tüm bebek isteyen ve bekleyen anne adaylarının seviçleri umutları kursaklarında kalmasın herkes yavrusuna kavussun inş onlarsız son bayramımız olsun:KK36::KK36::KK36::anneadayı:

Canım nenımde 1298 degerımde heterozigot cıktı doktorum ve perinetolog gerek görmedi tedavıye zaten artık kan pıhtılasma testlerinde 1298 ve 677 degerıne bakılmasıda olur denıyomus onları gereklı görmüuorlarmıs 6 ekimde perinatologda ııkılı test randevum var ozman tekrar ayrıntılı konusuruz ama igneye gerek görmediler bende corasprın kullanıyorum sadece
Heterozigot olanlarda genelde gerek görmüyorlar ama bu kadar kayıp yaşamak tesadüf olmamalı.Bünyeden bünyeye farklılık gösterebiliyor.Bazıları farkında olmadan sağlıklı gebelikler geçiriyor.Benim doktorumda bu genler için aynısını söyledi,zaten paket anlaşmaymış doktorlar faktör v leiden ve protrombin denen faktör 2 yi istiyorlarmış,Laboratuvar bunlara da bakıyormuş..Ama ailede kan pıhtılaşması,kalp damar hastalıkları vs yaşayanlarda etkili oluyormuş.Benim 1298 homozigot ve 677 ile pai4g/5g heterozigot olduğu için iğne+coraspin kullanıyorum.Çünkü iğne tek başına yeterli olmuyormuş.Bakalım inşallah hiçkimse evladını kucağına almakta sıkını çekmez.Haberlerini bekliyorum.

canım en az 10 haftalık olmak gerekiyormuş şimdi araştırdım da.. ben henüz 8 hafta 5 günlüğüm herhalde gelmeden öne yetişmeyecek keşke yetişseymiş cinsiyetini de öğrenebiliyor muşum bu testle o merakımı da erkenden gidermiş olurdum:)
Evet canım ben belki kalırsın bi süre diye önermek istedim.Çünkü türkiyede yapılmıyor örneği yurt dışına yolluyorlarmış.2000 tl'ye maloluyormuş.Yalnız üzülme doktorum düzenli ultrasonogrefi ve 2'li test ile aynı başarı oranını yakalayabiliriz dedi.

sevgili nisan anneleri göbekler büyümeye başladı mı acaba? daha çok erken biliyorum ama kilo almadıysam benim büyümeye başladı sanırım:/ kişiden kişiye değişebilen bişey elbette ama erken çıkmaya başlaması beni rahatsız etti şirkette 3 ay olmadan söylemeyeceğim ama anca 2 ay oldu ve 3 aylık halimi nasıl gizlerim şimdiden düşünce sardı:) benim gibi olanlar varsa parmaak kaldırsıın:)
Benimde 8 hafta itibariyle çıktı şuan 4 aylık gibi göbeğim var.Normalde dümdüz olduğu için maalesef saklayamıyorum ofisten.Onun haricinde saklamak adına kimseyle görüşmediğim için sorun olmuyor :KK70: Tek sorun biraz anti sosyal yaşıyorum :)

Heterozigot olanlarda genelde gerek görmüyorlar ama bu kadar kayıp yaşamak tesadüf olmamalı.Bünyeden bünyeye farklılık gösterebiliyor.Bazıları farkında olmadan sağlıklı gebelikler geçiriyor.Benim doktorumda bu genler için aynısını söyledi,zaten paket anlaşmaymış doktorlar faktör v leiden ve protrombin denen faktör 2 yi istiyorlarmış,Laboratuvar bunlara da bakıyormuş..Ama ailede kan pıhtılaşması,kalp damar hastalıkları vs yaşayanlarda etkili oluyormuş.Benim 1298 homozigot ve 677 ile pai4g/5g heterozigot olduğu için iğne+coraspin kullanıyorum.Çünkü iğne tek başına yeterli olmuyormuş.Bakalım inşallah hiçkimse evladını kucağına almakta sıkını çekmez.Haberlerini bekliyorum.
Amin canım benım 17 haftalık sadecee bır kaybım var ve gebe kaldıgımda yinede aklımızfa soru ısareti kalmasın diye doktorumuzla ortak karar alıp yaptırdık testı bütün deggerler normal cıktı senın ıkı degerınde de cıkmıs benım 677 normal cıktı bırde proteın s eksıklıgı cıktı ben bu testı gebeyken yaptırdıgım ıcın gebelıkte bu degerr düşermiş zaten doktorum ve perinatolog gerek görmedi iğneye sadece corasprın kullanıcam randevum var perinatologda ozman tekrar detaylı konusuruz sanada haber veririm canım ama faktör v leiden ve diger degerlerimin hepsi normal cıktı cok sükür umarım birdaha hiçbirimiz kayıp yasamayız saglıkla yavrularımızı kucaklarız

Panorama testi 10hafta 3günlük iken Nişantaşı'nda -Burç Laboratuvar'da yaptırdım. İndirimli fiyat 2300 tl, normali 2500... Kan numunem California'ya gitti... Ne yazık ki pis amerikalilar cinsiyeti söylemek istemiyorlar. Musluman ülkelere ve Çinlilere prensip olarak asla ve asla söylemeyiz diyorlar. Onlara gore müslümanlar kız çocukları aldırıyorlamış.... Çinlilerde ise, omur boyu tek çocuk doğurma hakkı olduğu için... bilmelerini istemiyor pis amerikalilar offf...

Canim ben 11+2 de gittim uygun gorurse test icin kontrol yapacakti ama ufak daha bi hafta bekleyelim dedi doktorum bayram girdi araya 12+5 te gidicem bende. Tabi belki bizimki daha kucuktur belli de olmaz:)
Belki benimki de küçük sonra gel der bilmiyorum ama kendisi çağırdı. Neyse sonuçlar temiz çıksın da bekleriz napalım :)

X