2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
kizlar decavit konusunsa cok kararsiz kaldim ilk bi hafta kullandim mide kazintisindan surekli yemek yedim surekli acikiyordum istemsiz bir sekilde hapi kullandigim sure icinde 1 kilo aldim. doktora soyledim bugun zaten diger hamileliklerindede vitamin kullanmadan almussin kilo bu hapi kullan ama yemegi az ye dedi. hic kullanmak ustemiyorum ama kan ilaci falanda vermedi. onceki doktorum ne gyzeldi senin vitamine ihtiyacin yok diyip vermiyodu. esimde gece yatarken al diyo acaba farkedermi istah konusunda
Ayy korktum şimdi zaten kurbanlık dana gibi kilo aldım bende yarından itibaren kullanmaya başlycam inşallah..en iyisi gece yatarken içmek oda inşallah yataktan kalkıp yemeyiz :kk77::KK53:

kizlar decavit konusunsa cok kararsiz kaldim ilk bi hafta kullandim mide kazintisindan surekli yemek yedim surekli acikiyordum istemsiz bir sekilde hapi kullandigim sure icinde 1 kilo aldim. doktora soyledim bugun zaten diger hamileliklerindede vitamin kullanmadan almussin kilo bu hapi kullan ama yemegi az ye dedi. hic kullanmak ustemiyorum ama kan ilaci falanda vermedi. onceki doktorum ne gyzeldi senin vitamine ihtiyacin yok diyip vermiyodu. esimde gece yatarken al diyo acaba farkedermi istah konusunda
Ayy korktum şimdi zaten kurbanlık dana gibi kilo aldım bende yarından itibaren kullanmaya başlycam inşallah..en iyisi gece yatarken içmek oda inşallah yataktan kalkıp yemeyiz :kk77::KK53:

Yasini okudum kızlar.bende decavit kullanıyordum demek ondan iştah yaptı.ama salı günü başka doktora gittim o bana imom yazdı daha gerekli vitaminler varmış onda.gece yatmadan içiyorum yani akşam yemeğinden 1 saat sonra falan tok olmak lazimmis çünkü.

Maşallah canım bebeişine . Bende aynı şekilde şuan sadece decavit kullanıyorum daha dogrusu vitamin diye kyllanmayacaktım iştahımı actı sanki ama doktor ısrarlakullanmalısın dedi bi sefer daha dneyecegim bakalım iştahımı kontrol edemezsem kullanmayı düşünmüyorum. Bu arada ben 1de ordaydım.acaba karsılaştıkmı

Benim randevum 13.20 idi ama idrar testi için erken gittik. 11.30-12.30 arası ordaydık. Nasip artık. Bu arada whatsapp grubu kurulmuş. Benim telefon serviste sanırım en az 3 hafta orda kalacak. Telefonu alayım ben de girerim.

Aman amaaaan kizlar hala elim ayagim titriyor kendime geldim diyemem
Ayiptir soylemesi sabah esimle birlikte olduk ilk kez nasil olsa 11. Hafta artik bisey olmaz dedim. Iliski esnansindada biraz acidi tahris olur gibi hissettim. Onun ustune kalktim kuafore gittim disarda dolandim vs vs eve geldim wc girdim ne goreyim camasurim kipkirmiziii. Bayilacaktim o an. Esime seslendim guc bela o toparladi beni cunku dizlerim bosaldi gozum karardi titremeye basladim hemen hastaneye ciktik ama istanbul trafigi... kendj hastaneme gidemedik kilitti yol. Hemen erdem hast. Gittik orda muayene oldum hicbisey yok hersey iyi dedi dr. Hatta 3 gun geriligimiz vardi. Onuda kapatmisiz.
Ama benim panikten nabzim cok hizli atiyot diye yavrumun kalbide cok garip atiyordu. Doktor sakinlesmelisin yoksa bebegin bu tempoya dayanamaz bak annesi o cok saglikli sen korkunca oda telaslanmis dedi. Ben yattigim yerde nasil aglamaya basladim inanamazsiniz.. o rahatlama o sevinc..
Biraz dinlendim azcuk sakinlestim tekrar bakildi kalp ritmine. Buraz daha normale donmustu yavrum. Dusuk riskine karsi igne yapip eve yolladi sakin korkma yok bisey dedi ama hla titriyorum nerdeyse...
Esimle bundan sonra doguma kadar bacı kardesim valla...

kizlar selam amerikaya sagsalim geldim cok sukur:)

1 haftadir burdayim ben de bol bol yuruyus yaptim aslinda dr onermedi 20dkkadan fazla ama disari cikinca ona bak buna bak derken 5-6km yuruyor insan acaba ne gibi zararlari olabilir bilen var mi?

Bu arada burda amazondan bebekle ilgili seyler almaya basladim da cinsiyeti belli degilken genelde battaniye emzik anakucagi biberon dijital bebek kamerasi gibi seyler aliyorum. Almaya balasyinca kendimi zor tutuyorum:) inanilmaz guzeelmis bebis alisverisiii cok erken almaya basladim amerikaya gelmesen almazdim elbette ama inanilmaz guzel bi duygu allah hepimize saglikla kucagimiza almayi da nasip etsin..
herkese selamlar sevgiler burdan..

kizlar tekrar selam bu arada hamilelikle ilgili hicbir belirtim yok hala.. sadece yururken daha cabuk yorulup nefes nefese kalmaya basliyorum o kadar.. cok sukur bulanti vs yok. simdi bi de uzaktayim diye midir nedir normal mi hersey yolunda mi acaba vs diye ufak bi endise tuttu benim gibi olanlar varsa ses verebilir mi?:)

kizlar tekrar selam bu arada hamilelikle ilgili hicbir belirtim yok hala.. sadece yururken daha cabuk yorulup nefes nefese kalmaya basliyorum o kadar.. cok sukur bulanti vs yok. simdi bi de uzaktayim diye midir nedir normal mi hersey yolunda mi acaba vs diye ufak bi endise tuttu benim gibi olanlar varsa ses verebilir mi?:)
Mrh canim ,bendede hicbir degisiklik yok sadece kabizlik ve sisikinlik var daha carsamba doktordaydik kalp atislari falan cok iyidi bende kaygilaniyodum bi aksilik varmi diye ama simdilik hersey yolunda sukur

Hayır canım perinatologa gıdıcem randevu aldım o incelicek
Mrh canim benimle hemen hemen ayni haftalarimiz ,perinotoloji yi baya arastirdim muayene ucretleri ne kadar bilmiyorum ama benim doktorumda 150 tl az degil eger iyi bir doktor bulabilirsem perinologla devam etmek istiyorum ,sen hangi ildesin ve ne zamaa aldin randevunu

Kızlar bir şey soracağım gece biraz idrarımı tutmuştum sabah ilk idrarımda çok koyu sarı kahveye yakın akıntım oldu baya çok endişelendim idrarımı uzun süte tuttuğum için mi oldu acaba yoksa Dr s mı gideyim endişeliyim

Mrh ,gordunuzmu bebisini babasiyla .. canim sen ikili test icin perinatolog arastirdinmi yaptiracak misin bursada periatoloji uzmani olan bir doktor bulamadim henuz
Gittik canim doktora iyi gecti cok sukur yolculuk yapabilirsin dedi bizde hemen izmire gezmeye ciktik:) 2li testi de yaptirip yaptirmamakta kararsizim acikcasi yaptirisamda rentipta 92tl orda yaptiricam

Ayiptir soylemesi sabah esimle birlikte olduk ilk kez nasil olsa 11. Hafta artik bisey olmaz dedim. Iliski esnansindada biraz acidi tahris olur gibi hissettim. Onun ustune kalktim kuafore gittim disarda dolandim vs vs eve geldim wc girdim ne goreyim camasurim kipkirmiziii. Bayilacaktim o an. Esime seslendim guc bela o toparladi beni cunku dizlerim bosaldi gozum karardi titremeye basladim hemen hastaneye ciktik ama istanbul trafigi... kendj hastaneme gidemedik kilitti yol. Hemen erdem hast. Gittik orda muayene oldum hicbisey yok hersey iyi dedi dr. Hatta 3 gun geriligimiz vardi. Onuda kapatmisiz.
Ama benim panikten nabzim cok hizli atiyot diye yavrumun kalbide cok garip atiyordu. Doktor sakinlesmelisin yoksa bebegin bu tempoya dayanamaz bak annesi o cok saglikli sen korkunca oda telaslanmis dedi. Ben yattigim yerde nasil aglamaya basladim inanamazsiniz.. o rahatlama o sevinc..
Biraz dinlendim azcuk sakinlestim tekrar bakildi kalp ritmine. Buraz daha normale donmustu yavrum. Dusuk riskine karsi igne yapip eve yolladi sakin korkma yok bisey dedi ama hla titriyorum nerdeyse...
Yazinca sen yasadiklarimi hatirladim insan bebisinin biraktiginj dusunuyorvkani gorur gormez stres hic iyi değilmiş bende ağlayarak gidince aglama demisti.gozun aydin canim bebisin iyiymis onemli olanda bu sağlıkla kucagimiza alsaydik allahin izniyle
kizlar selam amerikaya sagsalim geldim cok sukur:)

1 haftadir burdayim ben de bol bol yuruyus yaptim aslinda dr onermedi 20dkkadan fazla ama disari cikinca ona bak buna bak derken 5-6km yuruyor insan acaba ne gibi zararlari olabilir bilen var mi?

Bu arada burda amazondan bebekle ilgili seyler almaya basladim da cinsiyeti belli degilken genelde battaniye emzik anakucagi biberon dijital bebek kamerasi gibi seyler aliyorum. Almaya balasyinca kendimi zor tutuyorum:) inanilmaz guzeelmis bebis alisverisiii cok erken almaya basladim amerikaya gelmesen almazdim elbette ama inanilmaz guzel bi duygu allah hepimize saglikla kucagimiza almayi da nasip etsin..
herkese selamlar sevgiler burdan..
Bol alisverisler canim
Kızlar bir şey soracağım gece biraz idrarımı tutmuştum sabah ilk idrarımda çok koyu sarı kahveye yakın akıntım oldu baya çok endişelendim idrarımı uzun süte tuttuğum için mi oldu acaba yoksa Dr s mı gideyim endişeliyim
Dr.u arayip sor istersen canim
Gunaydin kizlarr dun doktora cinsiyet ne zaman belli olur dedim suan yaniltici dedi 16.haftadan sonra belli olur dedi ama bi cikinti var dedi pipi gibi bisey gosterdi:))
Gunaydinn tatlim bizim dr.lar garantici cikti cinsiyet konusunda

Canım ben kahvaltıdan sonra içiyorum bir aydır hiç iştahımı açmadı. Açken içince iştah açar diye biliyorum. Birkaç gün de gece iç bakalım ama bence mutlaka iç. Benim doktorum keseyi görür görmez decavit yazdı.
Akşam içmeyi deneyecegim birde sagol canım. Aslında ben bu doktorların vitamin ısrarını anlamıyorum. Günlük yumurtamı sütümü peynir yogurdumu ceviz meyvemi haftada bikez balık haftada brkez mutlaka kırmızı etimi tüketiyorum.hergün kıvırcık salatası yiyorum. Daha neden vitamin diye tutturuyorlar anlamıyorum.
:kk77::KK70:inşallah canım valla send bndensin anlaşılan vücut kilo almaya meraklı anacım hamile kalınca affetmiyo. Doktor bugun 81 ile bitir hamileliğini dedi dün 71 cıktım doktoda. Ben 85ede razıyım allahım ne olur bu sefer cok kilo almıyım yaaa:KK23:
Tadı önemli kız gözümü kapar dikerim kafaya :KK66: hapı midemi mafediyo bulandırıyo şurubu denycem bakalm..
Kanın cokmu düşük canım kadın dogumcunmu verdi kan ilacını. Cünkü decavitin içindede demir var merak ettim.
Gecmiş oksun canım uzun zamandır yapmadıgınız için belki tahrişten dolayı kan gelmiştir. Bebeişte iyiymiş zaten ama böyle bir sıkın tı yasadıysan dikkatwtmwke fayda var tabi.:KK25:

Son düzenleme:
Günaydın herkese. Dün acildeydik biz de. Belim çok agriyordu hiçbir şey yapmamama rağmen. Aşırı halsizlik bas donmesi kusma bulanti sikayetleriyle gittim. Halsizlik yemek yemiyosun ondandir dedi. Idrar yolu enfeksiyonu varmis baya da ilerlemiş ki hic yanma sikayetim yoktu sasirdim acikcasi. Bi de kum dokuyomusum :KK43: bel agrim da ondanmis. Ilac yazdi kullandim aksam bakalim nasil olacak
Bebesin de kalp atislarini duyduk şükür. Yerlesmesi iyi dedi. Kanaman olursa gel dedi doktor. Hasta gibiyim surekli ya. Oglum yazik her sabah vc kapisinda bekliyor ben kusarken anne iyi misin diye. İlacını vereyim mi anne diyo. Hayırlısıyla atlatsak su rahtsizliklari tadını cikarsak hamileligin artik

X