2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Amin kuzum. Ya tamam biraz birikimimiz var çok şükür ama var diye de harcamak gerekmiyor. Eşim varken harcayacaksın kafasında birazcık. Ben çocuğum hiçbir şeyden mahrum olsun istemiyorum. Gerekirse kendim şu an biraz mahrumiyet çekerim. Yeter ki o önce sağlıklı sonra da mutlu bir çocuk olsun. Aman böyle işte erkekler napalım :)

evet erkekler boyle maaleef biraz daha gunluk yasiyorlar benm esimde ayni bisey icin frenlemeye calisinca nolcak ozaman kadar biriktiririz diyo ya diorum o zmna kadar tonla masrafimiz olcak ne ara biriktircez onu hic dusunmuyo

İnşAllah iyidir, birsey olmaz yavruya. İlk benimde oyleydi ama sonra yesil oldu rengi resmen . ihmal etme sor , ben simdi ne kasintidan sizlamadan oturabiliyorum ne uyuyabiliyorum hayatim zindan oldu gunlerdir :KK43:

alala ya neden oluyormus ki :KK51: bana saglik ocagindaki ebe sik sik ic camasiri degistir demisti bende gunluk ped kullaniyordum simdi disari cikmadigim surece kullanmiyorum sadece ic camasiri degistiriyorum insallah olmaz bisey seninde gecer insallah en kiza zamanda sende sik sik ic camasirini degistir hatta ic camasirinin yikadiktan sonra ic kismina utu bas mikrop fln varsa kirilsin ben eskiden yapiyodum buaara bende yapmiyorum dikkat edeyim bari

Kızlar içimde bi yumruk var sanki ya birde kalp atışlarım düzensiz sanki arada hızlanıyor sıkıntı yapacak hiçbirşey yok oysa eşim Dünya'nın en anlayışlı erkeği hiçbir sorunumuz yok çok şükür hamileyim aşk çocuğu mutlu olmam gerek ama depresyonda gibiyim gün boyu saçımı bile taramak gelmiyor içimden :KK43: annem yok yanımda hamileliğimi bile telefonda öğrendi ona sarılsam içim rahatlar mı acaba gurbette olmam dışında hiçbir durum yok çünki normal mi yoksa bu durum bilemedim şu saat oldu uyutmadı içimdeki Öküz oturdu çıkmıyor ... Gündüzleri uyuklayarak geceleri sıkıntılanarak geçiyor ...

Kızlar içimde bi yumruk var sanki ya birde kalp atışlarım düzensiz sanki arada hızlanıyor sıkıntı yapacak hiçbirşey yok oysa eşim Dünya'nın en anlayışlı erkeği hiçbir sorunumuz yok çok şükür hamileyim aşk çocuğu mutlu olmam gerek ama depresyonda gibiyim gün boyu saçımı bile taramak gelmiyor içimden :KK43: annem yok yanımda hamileliğimi bile telefonda öğrendi ona sarılsam içim rahatlar mı acaba gurbette olmam dışında hiçbir durum yok çünki normal mi yoksa bu durum bilemedim şu saat oldu uyutmadı içimdeki Öküz oturdu çıkmıyor ... Gündüzleri uyuklayarak geceleri sıkıntılanarak geçiyor ...

hormonlardandir cnm dert etme bnmde kimim kimsem yok burda ayniyim senle annemde tlfda ogrendi bazen ah keske bi insan olsa burda dioru hele bulantilarim oldugunda kendi kendime kizip sinirlenip agliyorum ama napalim bizimkide boyle :) bebeklerimiz saglikla gelsinlerde..

mutlulukbenihicbirakma mutlulukbenihicbirakma valla ben gizli gizli ayrı bir hesapta biriktiricem böyle devam ederse. Imkanın varsa sen de dene. Analarımız eskiden öyle yaparmış ya sütyenbankta saklarlarmış :)))

bencede cok mantikli calisan icin :) ben calismiyorum ama bende esimin verdigi harcliklari biriktiriyorum bide ona hergun duzenli kumbaraya 5lira para attiriyorum zorunlu birikim yaptiriyorum :) napiim yoksa birikmicek carcur ediliyo illaki sonunda oda rahat eder hem

hormonlardandir cnm dert etme bnmde kimim kimsem yok burda ayniyim senle annemde tlfda ogrendi bazen ah keske bi insan olsa burda dioru hele bulantilarim oldugunda kendi kendime kizip sinirlenip agliyorum ama napalim bizimkide boyle :) bebeklerimiz saglikla gelsinlerde..

bencede cok mantikli calisan icin :) ben calismiyorum ama bende esimin verdigi harcliklari biriktiriyorum bide ona hergun duzenli kumbaraya 5lira para attiriyorum zorunlu birikim yaptiriyorum :) napiim yoksa birikmicek carcur ediliyo illaki sonunda oda rahat eder hem
Cnm birikim için bireysel emeklilik gibi birşey var doğar doğmaz bebişlere yapılıyormuş 18 yaşına gelince aylık mı ne alıyormuş detaylı araştırmadım daha ama aklıma yatmıştı birinden duymuştum

mutlulukbenihicbirakma mutlulukbenihicbirakma iyi yapıyorsun canım biriktirmek lazım. Yuvayı dişi kuş yapar, ayakta tutan da yine dişi kuş oluyor işte mecbur :KK43: kızlar sabah bize çok kızacak okurken, çenemiz düştü :)

ah keskd uykum gelsede uyuyabilsem bu gece uykusuzlukta insani maf ediyo sabah ayri derdi oluo gece ayri oluo

Cnm birikim için bireysel emeklilik gibi birşey var doğar doğmaz bebişlere yapılıyormuş 18 yaşına gelince aylık mı ne alıyormuş detaylı araştırmadım daha ama aklıma yatmıştı birinden duymuştum

evet cnm bende duydum onu aslinda o tarz seyler cok mantik arastrmak lazim insallah bende bebgimi 1 yasina getrdikten sonra calismak istiyorum hayirlisiyla is bulurum insallah gerci bakicisi ayri dert is bulmasi ayri dert of zor seyler ama tek maaslada zor olur cok sukur simdi geciniyoruz ama cocuk buyudukce masrafta buyur Allahim yardimcimiz olsun artik Allah saglik versinde bulunur insallah

uyuyamiyorum kizlarrrr. gece yatarken canim bisi cekti uyudugum sure boyunca ruyamda gordum. yaklasik ni bucuk saattirde uyanigim kalbim duzensiz atiyo gibi sanki caninin cektigi seyi yesem rahatlicam gibi. yarin ilk isim bulup biyerden yemek olcak. uykusuzluk bende diger gebeliklerinde son aylarda vardi ins bukadar erken baslamaz bu sefer

Peki amerika ya yollaninca ne yapiliyor canım. Yani olan sorun için bir tedavi veriyorlar mi
Sebnem arkadaşım cok guzel yazmis canim
Slm kızlar bende doktordan geldim şükür hiç bir problem yok :nazar::KK200:
Devlet hastanesinde kuzenim çalışıyor.ikili testi orda yapsam olur mu dedim tabi tabi dedi.
4lüyü de orda yaptirsam olurmu dedim.ikili testin sonucu temiz çıkarsa gerek yok dedi.
:KK200:bebeğimin kalbi hala kulaklarımda:KK200:
:KK61:
Gozun aydinn pudinkcim
ikili test konusunda kafam çok karışı. madem yanlış sonuç verecek ne diye yapılıyor of
%99 sonuc amiyosentez ve kan alimiyla oluyor canim
Hanımlar selam bende aranıza yeni katıldm. Bugün 46. günüm keseyi gördük ama 54. günde kalp atışı için tekrar gidicez.Umarım hepimizin bebekleri sağlıkla ve hayırlısıyla dünyaya gelir.
Aminnnn
içim bir tuaf oldu bu doktor kontrolünden sonra :KK43: bianda boğazım düğümlendi.. kafamda saçma saçma şeyler kuruyorum:KK43:( sanki bebeğim oluşmayacakmış gibi kötü bir his oluştu içimde moralim herşeyim alt üst oldu birden :S niye böyle olduki
Cok arastirma bakma derim haticecim dr sorun gorse emin ol soylerdi
Kızlar ya belim ve kasiklarim hafif hafif agriyo sanki adet olcakmisim gibi sizdede var mı dra pzt gitcez inşallah bebeğim sağlıklıdır bide sabah deprem oldu aklım çıktı evdede yanlız dim hemen şu fln ictim ama korkuyo insan bebeğim iyidir inşallah ya:KK36:
Gecmis olsun
Kizlar merhaba. Bebisi doktor gordu kalp atisida duyuldu cok sukur. Soran arkadaslara cok tesekkur ederim.Rabbim tum bekleyenlerenasip etsin
Gozun aydin maşallah bebise
Basket macimiz basliycak :rolleyes:

Evet ya

Ama ama masallah hem cok yetenekli hem cok tatlı. :KK200:
Babalar oğlunu futbolcu yapmaya çalışır ya bende oğlum olursa basketbolcu olsun istiyorum :rolleyes:
Ayy mac yuzunden uyuyamadim ben basketbol antrenöruyum ama oglum tenis oynasin istiyorum turkiye sartlarinda zor olsada
Birbirimizi gaza getirelim salmıyalımm bi yerleriii fit anne olalım nisan anneleri olarakk kızlaaaar ne dersiniz:KK47::KK19:
Ben getiririm istersen 10-12kilo alman lazim demisti ebe.herseyi yemek degilde bebege ne yararli ise onu yemek lazim
Kizlar ben cok agir mantar enfeksiyonu geciriyorum bugun artik doktora gittim. Yemyesil afedersiniz akintim dr fitil ve krem verdi ama halim perisan. Cok suda tuketiyorum, fakat mahvoldum resmen. Bebegime bisi olacak diye korkuyorum. Ne olur bana ve bebegime dua edin. Boyle agir enfeksiyonlar kotu seyler yapabiliyormus ne yazikki :KK43:
Ayy bende kaşınma seklinde bir kere mantar olmustu cook kotu ilaclarla geciyor gecmis olsun
Bende uzaga gelin gittim cok zor birsey ayni senin gibi anneme telefonda soyledim evleneli 6 yil oluyor daha yasadigim sehre yeni alisiyorum yasadiklarin cok normal birde hormonlar
uyuyamiyorum kizlarrrr. gece yatarken canim bisi cekti uyudugum sure boyunca ruyamda gordum. yaklasik ni bucuk saattirde uyanigim kalbim duzensiz atiyo gibi sanki caninin cektigi seyi yesem rahatlicam gibi. yarin ilk isim bulup biyerden yemek olcak. uykusuzluk bende diger gebeliklerinde son aylarda vardi ins bukadar erken baslamaz bu sefer
Benimde uyku duzenim sacma sapan oldu 1 saattir uyanigim iyiki wc.ye kalktim uyku gitti :KK43: ilk hamileligimde hic boyle degildi gayet güzel uyuyordum dogum anima kadar.yarin kahvaltıya caninin istedigi seyi ye afiyetle zeyascim

Walla bu bulantısı olmayanlar cook sukretsin. Benimde daha 2 gün öncesine kadar ara ara olan ama kusma derecesine varmayan bulantilarim vardı. Gayet yiyordum ona rağmen 2 kilo vermiştim. Son 2 gündür her 5 dk 10 dk ya acsam da toksam da kusmaya gidiyorum. Hatta esim sen orda kalsana niye geliyorsun diye dalga geçiyor en zoru da okula gitmek iki çocukla. Dogrusu idare gelme diyor ama kul hakkı diye ben gidiyorum. Artık lavabo ve yataktan ibaret oldu hayatim. Bir de safra kesem alındığı için ishalim devam ediyor. Su yasinleri okumak için 3 sefer kusup abdest aldım yaa. . artık susuzluk son radde urfa sıcağında. Esim doktora gidip serum baglatmam gerektiğini söylüyor. Ne yapacağımı bilemedim. Yazık adam gün boyu iki ufak cocuga bakmaktan perişan oldu. Ve sırf bugün 1 kilo vermişim. Bulantısı olmayanlar çoook sukretsin. Bir de azrasilam benim bebeğim cinsiyetini şimdiden ekleyebilirsin yüzde doksan kız:KK36: bütün belirtiler kizimdakiyle ayni. Uzun oldu ama sizce serum baglatmali miyim
ben de aynıyım düdenn beri. dün sabah acile gittim. bu ayda normal dedi. kan değerlerime baktı. bişey çıkmadı. 250 ml lik serum bağladı. kadın doğuma yönlendirdi. sırada çok insanvardı. eve geldim. yediğim en ufak bişeyi bile kustum. susuzum şuan ama içemiyorum korkudan. ilk gebeliğim bi de. bişey olcak diye korkuyorum.

Cnm belirtiler neler merak ettim nasıl farkettin cinsiyetini geçmiş olsun bu arada
Canım tüylerim geç uzuyor kizimda sürekli cikariyordum 3 Ay oglum da 9 ay sadece sabah 1 kez çıkarirdım tabi bu kişisini göre değişir rüyamda bir oğlum olduğunu gördüm öncekinin tıpatıp aynısı kizimda da böyle bir rüya görmüştüm. cin takviminde de kız çıkıyor diğerleri tutmuştu.bir de sol kasigim ağrıyor . erkekde sağ agriyordu. Yani biraz deneyim biraz tahmin diyelim :KK53: ha erkek derse şok okurum ama sevinirim de şu an hiic farketmez sağlıkla gelsin de bebislerimiz:KK9:
ben de aynıyım düdenn beri. dün sabah acile gittim. bu ayda normal dedi. kan değerlerime baktı. bişey çıkmadı. 250 ml lik serum bağladı. kadın doğuma yönlendirdi. sırada çok insanvardı. eve geldim. yediğim en ufak bişeyi bile kustum. susuzum şuan ama içemiyorum korkudan. ilk gebeliğim bi de. bişey olcak diye korkuyorum.
ay canım ya sana da çok geçmiş olsun. Bir anda başladı benim de senin de öyle mi? Açlık değil de susuzluk vuuruyor insanı. Merak etme ben kzimda da oyleydim sadece ishal yoktu hep 3 gün ile bir hafta önde çıkardı. Bebeği çok etkilemez yine de içiyorum ben suyu anında çıkarıyorum da ama:cry:Bende pazartesi gidecem normalde ama artık uyku uyuyamaz oldum gece 6 7 sefer çıkardım herhalde bugün bende giderim kontrole dayanamıyorum artik. İns bir an once toparlariz da daha fazla şu yollarız bebislere :KK39:

Canım tüylerim geç uzuyor kizimda sürekli cikariyordum 3 Ay oglum da 9 ay sadece sabah 1 kez çıkarirdım tabi bu kişisini göre değişir rüyamda bir oğlum olduğunu gördüm öncekinin tıpatıp aynısı kizimda da böyle bir rüya görmüştüm. cin takviminde de kız çıkıyor diğerleri tutmuştu.bir de sol kasigim ağrıyor . erkekde sağ agriyordu. Yani biraz deneyim biraz tahmin diyelim :KK53: ha erkek derse şok okurum ama sevinirim de şu an hiic farketmez sağlıkla gelsin de bebislerimiz:KK9:
ay canım ya sana da çok geçmiş olsun. Bir anda başladı benim de senin de öyle mi? Açlık değil de susuzluk vuuruyor insanı. Merak etme ben kzimda da oyleydim sadece ishal yoktu hep 3 gün ile bir hafta önde çıkardı. Bebeği çok etkilemez yine de içiyorum ben suyu anında çıkarıyorum da ama:cry:Bende pazartesi gidecem normalde ama artık uyku uyuyamaz oldum gece 6 7 sefer çıkardım herhalde bugün bende giderim kontrole dayanamıyorum artik. İns bir an once toparlariz da daha fazla şu yollarız bebislere :KK39:
allah sana da kolaylık versin. pztden var bişeyler ama dünden beri mahvetti beni. uyumaya çalışıyorum. uyuyunca hissetmiyorum. şu an yudum yudum içiyorum. 2-3 parça çubuk kraker yedim. midem taş gibi:KK61:korkuyorum midem bulanacak kusacam diye.

@nisanannesiece @pdrci1 aktayarda aktayarda @perdecan @Sibelsss @nur1441 @Byzcrcv @ayluc @armoisee @KardelenYlmz G gullsee @yesilime @massskara kızlar sizden haber bekliyorum yasınlerınız için cuma namaz vaktıne kadar zaman var okuyacagınıza dair bana geri dönüş yaparmısınız not alıyorum ve her hafta cumaya kadar bir yasın okumanız gerek bu hafta herkes iki yasin okucak sehıtlerımızede bagıslıcaz haber beklıyorum kızlar sizden
Canim okudum simdi 2 tane. Allah kabul etsin niyetimizi.

X