2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Yarın 11+0 olcak canim suanda ankarada annemin yanindayim oyuzden bu tarihte yaptırmam lazim sonuç gec cikiyor sonra bayram giriyor ben doncem sonuçları erken almak icin tam 11.haftada yaptiriyorum.
Anladım canım hadı hayırlısı ozaman iki hafta sonra falan ögrenirsin artık sen bebişinin cinsiyetini

Anladım canım hadı hayırlısı ozaman iki hafta sonra falan ögrenirsin artık sen bebişinin cinsiyetini
İnşallah canim kendi dr.um olsa kesin soylerdi ozele gidiyim sirf cinsiyet ogrenmek icin diyorum ama tatilde ozele gittim kagit asmis dr 16-17.haftadan once soylenmiyor cinsiyet lutfen israr etmeyiniz.

Kızlar aranızda rahim ağzı yetmezliği olan ve bunu erken Teşhis eden doktor varmı ben doktoruma sordum ultrosonda bebeğe bakarken şöyle bi baktı ve bi sorun yok dedi rahim ağzını göbüşten nasıl ölçebilir ki benim annemin ne yazıkki böyle ciddi bi durumu var hem Rahmi ters hem rahim ağzı kısa ve dördüncü aydan sonra doğum Başlıyor rahim ağzı Açılıyor bebişi düşürüyor benim ilk hamileliğim kaybetmek istemiyorum bu rahatsızlığın tedavisi 11. Haftada Dikiş atılmasıymış başka bi doktora gitmelimiyim kendi doktoruma güvenmelimiyim çok kararsızım

Merhaba arkadaşlar,

ben ikili test konusunda çok kararsızım. Henüz dr'umla konuşmadım ama geçen kontrolde bir sonraki ay 2'li test zamanı dedi. Şöyle ki ben psikoloğum ve down sendromlu birçok çocukla karşılaştım, bu testi bildiğimden yıllardır sorarım annelere 2'li test yaptırdınız mı, sonuç ne çıktı vs gibi. Henüz hiçbirinden duymadım bu testin doğru çıktığını.

Hepsinden ziyade bildiğim kadarıyla bu testin sonucunun olumsuz olması durumunda kürtaj dışında yapılacak bir şey yok, anne karnında tedavi vs. Her ne olursa olsun ben bebeğimi istediğime göre bu testi yaptırmak çok mantıksız geliyor. Ayrıca o kadar çok anneden duyuyorum ki testte down sendromu sonucu çıkmasına rağmen bebeğini aldırmayan annenin sağlıklı bebek dünyaya getirdiğini, yanılma payı da çok fazla sanıyorum ki.

Sizler ne düşünüyosunuz bu konuda?

Rahatsizlik hakkinda hic bilgim yok malesef ama ters bir sey gorse soylerdi sanirim ama icin rahat etmeyecekse baska bir dok . daha gorun bence

Ben yaptıracağım takip edilir en azından Herşeyin hayırlısı dualarımız sağlık lı olması yönünde ...

Tamda bu konuyu sorucaktim.ben de yaptirmayi dusunmuyorum dok. La konusmadim henuz.sadece bir olasilik uzerine hamileligim boyunca uzuntu cekmek istemiyorum yanlis cikma payi d var sonucta hatta yakin bir arkadasim sirf bu sebepten hamileligini doktor doktor gezerek gecirdi.

İnşallah canim kendi dr.um olsa kesin soylerdi ozele gidiyim sirf cinsiyet ogrenmek icin diyorum ama tatilde ozele gittim kagit asmis dr 16-17.haftadan once soylenmiyor cinsiyet lutfen israr etmeyiniz.
Benim Dr Um beni 13.haftamda çağırdı ikili test için cinsiyetini de söyleriz dedi bende 2 ekimde gideceğim kızlar

Evet bende işte geri kalan 7-8 ayı o stresle geçiren çok kişiye tanık oldum, ne olursa olsun mutlu, huzurlu bir hamilelik geçirmek istiyorum Rabbimin izniyle.

O'ndan gelen baş üstüne...

mutlulukbenihicbirakma canım doktora sorunca bize de yaz olur mu? Biz de öğrenelim doğrusunu.

H hatice2043 benim henüz hiç bulantım olmadı. Belki senin de hiç başlamaz canım. İnşallah da öyle olur hatta. Ben de sadece sütü çok fazla içince kötü oluyorum. Dün kendimi zorlayıp 2 bardak üst üste içtim, aklıma geldikçe kusacak gibi oluyorum

Merhaba,
İş yoğunluğundan giremiyorum bir süredir, şu işlemi telefona taşıyabilirsek süper olacak,
Ben tamamdır, 2 yasin cuma namaz vaktinden önce okurum, yazarım okuyunca ...

KOlaya kacmıs o doktor demekkı benım doktorumda söyler 12-13ncü haftada gelsın ozmanlar hayırlısıylada eli ayagı duzgun olsun da yavrumun heves işte pembe hazırlıkmı mavı hazırlıkmı yapma konusunda yoksa farketmez tabı ki cinsiyeti

Evet bende işte geri kalan 7-8 ayı o stresle geçiren çok kişiye tanık oldum, ne olursa olsun mutlu, huzurlu bir hamilelik geçirmek istiyorum Rabbimin izniyle.

Ben de çok kararsızım ikili test konusunda. Tabiki test sonucuna göre kürtaj olmam ama yine de bu ihtimali bilerek çocuğun geleceğini planlamak lazımmış gibi geliyor.

Ben de çok kararsızım ikili test konusunda. Tabiki test sonucuna göre kürtaj olmam ama yine de bu ihtimali bilerek çocuğun geleceğini planlamak lazımmış gibi geliyor.

Bu sabah aynı konuyu konuştuk, yapılması gereken tüm testleri yaptırma kararı aldık bizde, Allah sağlık sıhhat versin inşallah tüm bebeklere,

Kızlar doktordan geldim kalp atışlarını duyduk çok şükür tık tık atıyodu hızlı hızlı minicikti daha elleri birazcık belli olmştu sanki çok tatlıydı ç gerçekten Allah duymayan herkese nasip etsin o mükemmel sesi duymayı testler fln istedi hemogram fln yazıyordu daha ismini bile anlamadığım Bi suru test onlar için kan verdim ptesi alacağız inşallah durumlar böyle tatlı teyzoşlarımız

Benim ikinci hamileligm kizimda konu hakkinda pek bir bilgim adigi icin yaptirmistim ama arastirdiktan sonra bu hamileligimde yaptirmama karari aldim.tesavi maksatli bir girisimde bulunulamayacak ve aldirmayi da dusunmuyorsam yaptirmanin da pek bir anlami yok diye dusunuyorum.Allah saglikli sihhatli gelmelerini nasip etsin

Benim karnımda çok şişmişti ama normale döndü. Merak etmw sıkıntı yoktur inş

bende 2 kilo verdim doktorum normal dedi, özellikle bulantısı olanlarda ilk 3 ayda 3-4 kiloya kadar gidebilirmiş, 3 aydan sonraki aylarda da ayda ortalama 1,5 kilo, hedefim bu bakalım maksimum 10 kiloda bitirmek,

Masllah canım gözün aydın hele biraz daha büyüsünler ultrasonda hareketlerını yuvarlanıslarını görmek daha da keyifli Rabbim ozmanları hepımıze göstersin inş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…