2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Kızlar bazı girmeyen msjı görmeyen arkadaslar var ben 4 tane yasin okucam ama hala iki 41 yasin için 10 yasin eksigimiz kalıyor almak ısteyen olurmu yarına kadar sayı eksık kalmasın

Valla benimki baya heyecanlı gibi. İse giderken gobusumle opusup gidiyor gelince de aynen onu opuyor. :KK70:
Gecen youtube dan bebeğin anne karnindaki gelisimini falan açmış izledik beraber. Ama bizim gibi sürekli arastirmalarini falan beklemeyin kizlar.
Göbeğimiz çıkmaya başladığında kocalarimiz da progesteron yani süt hormonu seviyesi artarak doğumda yuzde yirmi artmış oluyormuş.:KK71: Yani biraz bebisi hissetmeleri lazim. Hatta bebek dogunca erkeklerdeki testesteron seviyesi dusup ostrojen yukseliyomus.:KK70:

:) bizim babamız bilimsel araştırmalarına başladı çoktan :)
kitapları birlikte okuyoruz zaten, bugünde doktorda kalp atışını videoya çekti, konsantrasyonum bozulunca dinlerim diye :)
bebekle konuşmaya başladı çoktan, cinsiyetinden sonraki alışveriş maratonumuzu hayal etmek istemiyorum :)
bizim için uğurlu ve herkesin olduğu gibi fazlasıyla kıymetli bir bebek kesinlikle, bir kaybımız var ama bunda daha sakin olmaya ve çok evham yapmamaya karar verdik,
şükürler olsun herşey yolunda, Allah herkesin bebeğini korusun anne babasına bağışlasın inşallah...

2 li 3 lü ve 4 lü tarama testlerini bende araştırdım kızlar birçok kişiye sordum.. edindiğim bilgilere göre 2 li en önemli diyorlar. bazı durumlarda ilaçla tedavi vs. olabiliyormuş. 3 lüyü önermiyorlar tamamen kafa bulandırıcı dediler. 2 li yi yaptırmak iyi diyorlar. ben 2 liyi yaptırmayı düşünüyorum 3 lü istemiyorum. 4 lü de kararsızım. Allah ın verdiği canı almak haddimize değil. evet öyle bi kötü durumla karşılaşsak cok zor ama bir yanım da yaptırıp en azından öyle bi durum olursa kendımı psikolojik olarak hazırlarım diye düşünüyorum. çünkü hiç bişi yapmadan direk doğum sonrası kötü durumla karşılaşmak daha zor ve yıpradıcı olur diye düşünüyorum ama emin değilim. ama şeker yüklemesi kesinlikle yaptırmıycam. bi sorun cıkmadıgı mecbur kalmadıgım sürece. benim araştırmalarım bu şekilde tanıdığım çoğu kişi 2 li yaptırmış 3 lü ve 4 lü yaptırmamış.. %1 bile bir ihtimal cıksa doktorlar bunu yüz de yüz gözüyle lanse ediyorlar. bu da pek hoşuma gitmiyor açıkcası

Merhaba arkadaşlar,

ben ikili test konusunda çok kararsızım. Henüz dr'umla konuşmadım ama geçen kontrolde bir sonraki ay 2'li test zamanı dedi. Şöyle ki ben psikoloğum ve down sendromlu birçok çocukla karşılaştım, bu testi bildiğimden yıllardır sorarım annelere 2'li test yaptırdınız mı, sonuç ne çıktı vs gibi. Henüz hiçbirinden duymadım bu testin doğru çıktığını.

Hepsinden ziyade bildiğim kadarıyla bu testin sonucunun olumsuz olması durumunda kürtaj dışında yapılacak bir şey yok, anne karnında tedavi vs. Her ne olursa olsun ben bebeğimi istediğime göre bu testi yaptırmak çok mantıksız geliyor. Ayrıca o kadar çok anneden duyuyorum ki testte down sendromu sonucu çıkmasına rağmen bebeğini aldırmayan annenin sağlıklı bebek dünyaya getirdiğini, yanılma payı da çok fazla sanıyorum ki.

Sizler ne düşünüyosunuz bu konuda?
Ben de özel eğitim merkezinde fizyoterapistim. Küçük yaşta ki down sendromu öğrencilerimin annelerine hamileliğinizde böyle bir ihtimali söylediler mi dediğimde hemen hemen hepsi evet ama ben amnion sıvısı testi yaptırmak istemedim diyor. Down sendromu kromozomlarda yaşanan bir anomali olduğu için bir tedavi uygulanamaz. Bunu öğrendiğinde aldırmak istemiyorsan testleri yaptırmana gerek yok. Bu senin kararın.

Kızlar bazı girmeyen msjı görmeyen arkadaslar var ben 4 tane yasin okucam ama hala iki 41 yasin için 10 yasin eksigimiz kalıyor almak ısteyen olurmu yarına kadar sayı eksık kalmasın

4 tane de ben alabilirim yarina kadar girip haber veremesem de mutlaka okurum.sadecw bu haftalik mi her hafta okunacak mi

4 tane de ben alabilirim yarina kadar girip haber veremesem de mutlaka okurum.sadecw bu haftalik mi her hafta okunacak mi
Canım bazı girmeyen arkadaslar var siteye görmedıler msjı evet doguma kadar her hafta 41 kişi haftada bir yasin okucak ama bu hafta cok sehıdımız var diye bir 41 yasinde onlara yapıcaz yarın cuma saatınde hem gebelıklerımız bebeklerımız için listenin ilk sırasındakı tum hamılelere hemde sehıdlerımıze bagıslıcaz inş tmm canım saol yazıyorum 4 tane sana geriye kalıyor 6 yasin onlarıda baska arkadaslar alır emınım canım Allah razı olsun

2 li 3 lü ve 4 lü tarama testlerini bende araştırdım kızlar birçok kişiye sordum.. edindiğim bilgilere göre 2 li en önemli diyorlar. bazı durumlarda ilaçla tedavi vs. olabiliyormuş. 3 lüyü önermiyorlar tamamen kafa bulandırıcı dediler. 2 li yi yaptırmak iyi diyorlar. ben 2 liyi yaptırmayı düşünüyorum 3 lü istemiyorum. 4 lü de kararsızım. Allah ın verdiği canı almak haddimize değil. evet öyle bi kötü durumla karşılaşsak cok zor ama bir yanım da yaptırıp en azından öyle bi durum olursa kendımı psikolojik olarak hazırlarım diye düşünüyorum. çünkü hiç bişi yapmadan direk doğum sonrası kötü durumla karşılaşmak daha zor ve yıpradıcı olur diye düşünüyorum ama emin değilim. ama şeker yüklemesi kesinlikle yaptırmıycam. bi sorun cıkmadıgı mecbur kalmadıgım sürece. benim araştırmalarım bu şekilde tanıdığım çoğu kişi 2 li yaptırmış 3 lü ve 4 lü yaptırmamış.. %1 bile bir ihtimal cıksa doktorlar bunu yüz de yüz gözüyle lanse ediyorlar. bu da pek hoşuma gitmiyor açıkcası

Tedavi olma ihtimali çok güzel

Canım bazı girmeyen arkadaslar var siteye görmedıler msjı evet doguma kadar her hafta 41 kişi haftada bir yasin okucak ama bu hafta cok sehıdımız var diye bir 41 yasinde onlara yapıcaz yarın cuma saatınde hem gebelıklerımız bebeklerımız için listenin ilk sırasındakı tum hamılelere hemde sehıdlerımıze bagıslıcaz inş tmm canım
saol yazıyorum 4 tane sana geriye kalıyor 6 yasin onlarıda baska arkadaslar alır
emınım canım Allah razı olsun

Bu fikri verenden de Allah razi olsun cok guzel bir dusunce.Rabbim dualarmizi kabul etsin.

Bu fikri verenden de Allah razi olsun cok guzel bir dusunce.Rabbim dualarmizi kabul etsin.
Hersey Rabbımın elınde bebeklerımız için yer gök dua canım Rabbime sıgınıyoruz saglıklı hayırlı evlat diliyoruz kımın duasının kabul olucagı bellı olmaz inş iyi bişey yapıyoruzdur Rabbımde kabul buyurur Allah sizden de razı olsun hep birlik olup yürütebilicez inş:KK68:

Merhaba ben listende yoktum ama bu topikteyim inşallah bende okurum her hafta yarına kadar 2 yasin okurum haber veririm

Merhaba arkadaşlar,

ben ikili test konusunda çok kararsızım. Henüz dr'umla konuşmadım ama geçen kontrolde bir sonraki ay 2'li test zamanı dedi. Şöyle ki ben psikoloğum ve down sendromlu birçok çocukla karşılaştım, bu testi bildiğimden yıllardır sorarım annelere 2'li test yaptırdınız mı, sonuç ne çıktı vs gibi. Henüz hiçbirinden duymadım bu testin doğru çıktığını.

Hepsinden ziyade bildiğim kadarıyla bu testin sonucunun olumsuz olması durumunda kürtaj dışında yapılacak bir şey yok, anne karnında tedavi vs. Her ne olursa olsun ben bebeğimi istediğime göre bu testi yaptırmak çok mantıksız geliyor. Ayrıca o kadar çok anneden duyuyorum ki testte down sendromu sonucu çıkmasına rağmen bebeğini aldırmayan annenin sağlıklı bebek dünyaya getirdiğini, yanılma payı da çok fazla sanıyorum ki.

Sizler ne düşünüyosunuz bu konuda?

ben de yaptırmıycam canım 2li ve 3 lü testi. doktorumdan da bilgi aldım, o bize bırakıyor sizin kararınız diyor. bu test sonucunda yapılabilecek bir müdahale yok, ayrıca bu testlerin güvenilirliği de çok çook düşük. yani bu teste güvenerek olumsuz bir durumda bebeğini aldırmayacaksan yaptırmanın manası yok. etrafımda da çok örnek var kuzenim, görümcem ve onların bir kaç arkadaşına down sendromlu doğacaklar yüksek ihtimal dediler ama hepsi sağlıklı çocuklar dünyaya getirdi. hatta görümcemin kızı inanılmaz akıllı bir kız ve kendi sınıfından önde gidiyor. Allah sağlıklı sıhhatli akıllı hayırlı evlatlar nasip etsin ama ben bu güvenilirliği %40 dan düşük olan ve tıpta ciddi bir şekilde tartışılan bu testlerin sonucuna göre evladıma kıyamam. benim düşüncem bu :)

Merhaba ben listende yoktum ama bu topikteyim inşallah bende okurum her hafta yarına kadar 2 yasin okurum haber veririm
Tamam canım Allah razı olsun yasin sayılarımız tamamlanmıs oluor kızlar hepımız sagolun bu arada canım azrasılama gönder bilgilerini eklesin seni listeye yarın senınde adın gecsın duada

kilon ve boyun kaç canım, birde beta baktırdın mı, hangi aralıkla baktırdın ne çıktı sonuçların
1.66 boy kilom fazla 90 üstü. beta 4431 idi 2 hafta önce ben tek kan tahlili yaptırdım.sonra düştümü yükseldimi bilmiyorum.benim karından görünmemesi kiloya ve sıkışık olmamaya bağlı.bugün gene görünmezse alttan baktırcam kesin anlaşılır heralde artık

X