2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Hadi bakalım 4lt ? :)tamam deneyecegm.2litreyi anca bitiriyorum,biraz zorlayaym kendimi

Bakın haklısınız ama bence de annede biter iş. çocuğun hararetlerini doğru yorumlamak önemli. Oyun tabiki bizde de olmuyor mu oluyor ama hemen kaldırırım sofradan kı bunu alışkanlık haline getirmesin zamanla alışıyorlar ve yapmıyorlar. Amaç düzgün bir beslenme alışkanlığı kazandırmak zaten suan yemesi degıl 2-3 yasına geldiğinde asıl sıkıntı yaşamamak amaç. Çocuğun sımdı mi yemesi önemli yoksa hayatın geri kalanında guzel beslenmesi mi bence 2. Şık o yüzden de blw yapıyorum. Ve tekrar söylüyorum konu zaten blw değildi neden buralara geldi bilmiyorum. Ben kızımın poposundaki çatlak icin yorum yazdım. Sorunun kendimde olduğunu düşünmüyorum benim de amcacım tartışmak asla degıl ama bu şekilde yaklaşan arkadaşlar oldu. Ben de birşeyleri anlatma gereği duydum.

Maalesef bulamaç (!) yediriyorum bende oğluma, yani peynir yumurta zeytinyağı ekmek ıhlamur karıştırıyorum kahvaltıda onu yediriyorum. Ana yemeklerini hala ezerek yediriyorum. Meyveleri hala püre yapıyorum. Bi ara denedim ama yapamadım normal vermeyi, hem çok daha az yiyor, hemde çok korkuyorum ben. Cesaretlendirende yok. Annem mesela benden çok korkuyo, bunu iyice ezmemişsin çocuğun boğazında kalacak diyo:) bizi de öyle yetiştirmiş, yemek konusunda hiç sorun yaşamadım gerçi küçüklüğümden beri. İnşallah oğlum da benim gibi olur. Biliyorum çoktan eline verip yedirmem gerekiyordu ama yok yapamıyorum

İşte mesela güzelce yazmışsınız. Bakın şöyle anlatayım,kendimden anlatayım.yemek yemeği cok severdim hala bayılırım. Ama yediklerim ekmek, makarna ,patates kızartması, mantı ıste bu tarz şeylerdi. ama iştahlıydım çocukken bunları yerken beni görmelisin. Aman ne iştahlı çocuk derdin. Ama bir çocuk böyle iştahlı olacağına olmasın bence. bakın kendim icin diyebiliyorum bunu. Siz ne guzel çiğneme konusunda sıkıntı yaşamamışsınız ama yasayan çocuklar bizzat gördüm. 5 yasında anaokulunda püreye alıştığı icin artık takıntılı bir hal almış, kız ölecegını düşünüyordu .taneli hiçbirşey yemiyordu oguruyordu. Mesela.. Bunlar cok yaşanabilecek sorunlar. Farzedelim yasamadı. ınsallah da yasamaz.mama o da bir birey. Kendi yapacaklarını keşfetmesi, yemek yerken bile mutlu ola ola yemesi lazım evet yeri gelip üstünü kirletmesi lazım. Sebze, et sevemıyor cok fazla ileride. Özellikle sebze..annesi tarafından yedirilen çocuklar sevmiyor. Tam beslenmesi gerektiği Zaman yemiyorlar. Bence başlayabilirsiniz korkmayın. Bakın ben 6. Ayından beri yapıyorum hıc birşey olmadı. Önemli olan iyi haşlamak. Çok yumusak ya da cok sert olmamalı. Mesela havucu haşlamadan önüne koyarsan tabiki bogulur çocuk. Bilmem kimin bilmem nesi bogulmıs diyenlerde kim bilir ne verdiler eline. annemde dişimi kaşıyayım diye bana havuç verirmiş koparıp yutabilir, tıkanabilirdim. Ama zaten haşlarsanız uygun kıvamda inanın sorun olmuyor. Onlar damaklarıyla cok guzel eziyor.Korkuyorsanız en azından kolay yiyeceklerle başlayın. Makarna, haslanmaya gerek olmayan meyveler gibi. Yanı size söyleyebileceklerim bunlar. Zaten amacım kimsenin kalbini kırmak değildi. Ama yaptıgım yöntem doğru bir yöntem asagılayan arkadaş olduğu Zaman dayanamayıp ben de onun yöntemine laf söylerim... Sizin gibi bunun farkında ve istekli olan annelere niye birşey söyleyeyeyım. Önemli olan kendini anlatırken kullanılan dil. Alaycıya alaycı yaklaşılıyor malesef. Neyse umarım korkunuzu yenersiniz. Bebeğiniz icin de cok önemli bu inanın. Sadece yemek yemesi degıl. Kendine güveni gelecek. Bırakın kendi basarsın. İyi günler

Son düzenleme:
Bir de ben anneme sunu söylerim hep. Anne beni Nasıl besledın . O da Ooo cok guzel besledim ne yedirdin diye sorarım ben de. Cici bebe içine muz birazda süt (1 yasından önce sut vermiş ) !! Öğlen tarhana corbası oohh mis gibi der (1 yasından önce domatesli tarhana )!! Aksam yoğurt, meyve, yatarken inek ya da keçi sütü ( zaten sütun bir faydası olmadığı açıklandı.yerıne yoğurt k, kefir verilmeli) bunları sayar bana övünür. Ve ne mi oldu ilkokula giderken gram sebze, meyve yemeyen ben. Sabahtan aksama yağlı ekmek,makarna yesem sorun çıkarmayan ben. Taaaa ki evlenene kadar cok yemek sectim. Anca sebze,meyve yemeğe başladım biliyor Musun. Eğer bebekken alıştırılmazsa üzgünüm ama sonra olmuyor. Iste en guzel örnek kendimden verdim. Ben yeri gelip anneme bile anne bana neden cıcıbebe yedirdin dıyebılıyorken. Çoğu anne annesine laf ettirmez biz yedik ya ne oldu ölduk mu diyorlar hep. Olmek mı lazım çocuğun midesinde yaşadığı tahribatı görebiliyor muyuz mesela açıp. evet hepimiz dışarıdan bakınca sağlam duruyoruz ama bu beslenme şeklinde dolayı bizim donem ve bir önceki nesilde seker ,tansiyon,reflü,ülser herşey var. Evet o seker hastası 40 yasındaki Adam annesi bebekken yanlış beslenmeye alıştırdıgı icin seker hastası. Ben mesela ortaokuldan beri reflüm var. Ama dışarıdan bak kolay hastalanmam, sağlam bir görüntü annem kendi hatası olduğunu asla kabul etmez. Ama etmeli, etmeliyiz. Bence çocukların yemeğini Nasıl yedıgı de önemli, ne yedıgı de kimse bana kızmasın. Ayından önce domates, yumurta beyazı , sut aklınıza ne geliyorsa yasak ben vermedim. Cunku kızım bana benzesin istemiyorum. Lütfen öz eleştiri yapabilelim..

İnşallah geçebilirim taneliye yavaş yavaş, ne diyim, çokça denemelerim kısa vadeli oldu. Yediklerinde sıkıntı yok bizde, hergün muhakkak sebze meyve bakliyat ve et yiyor, ama şu taneli yemeyi de hallederiz umarım.

Buarada birde sandalet sorunumuz var şu ara. Flodan polarisin bi sandaletini aldım, süper bişey, çok tahat giydiriliyor çünkü, anında giriyor ayağına, ki ben çok yeteneksizim hu konuda. Ama işte deri o da, o nedenle çorapla giydirmem gerekiyor, çorapsız giyebileceği bişey bakıyorum. Heryerde nike sunray modeli var, denedik, çok zor giydirebildim, o da oturmadı tam. İnternetten adidas fortaswim diye bi model gördüm, çok beğendim, bugün geldi, denedik, o da zor giydiriliyor, üst kısım açılmıyor, geri göndericem. Şimdi adidas sandalfun diye bi model buldum, onumu sipariş versem diyorum ama bilmiyorum. Önü komple açık da olmamalıymış, ayak çarpmalarında sorun yarataniliröiş. Var mı sandalet deneyen? Gerçi parkta bi kadınla konuştuk, nike vardı bebeğinde, ben çok memnunum dedi, hatta geçen yıl almış, bu yıl tekrar aynı modeli aldım diyo

Ben de acık ayakkabı olarak nike düşünüyodum,corapsiz zor mu oluyor?crocs var ama cok da saglıkli gelmiyor bana plastik,terletir.suan nike spor ayakkbısı.havalar bi açamadıki ,yazlık modele gecemedik

Ben de acık ayakkabı olarak nike düşünüyodum,corapsiz zor mu oluyor?crocs var ama cok da saglıkli gelmiyor bana plastik,terletir.suan nike spor ayakkbısı.havalar bi açamadıki ,yazlık modele gecemedik
Nike modelinde çorap sorun değil, genel olarak ayağını düzgün yerleştiremedim içine ben. Üst kısımları tombulya ayaklarının, ayakkabınında orası dar olıto, ilerlemiyo, önde boşluk var ama ayak gitmiyo.. anlatabildimmi bilemedim:) ama bi dene bi yerde, belki uyar sizinkine, çok taşep alan bi modelmiş çünkü. Crocslar banada sağlıksız geldi, görüntüleride çok hoş gelmiyo bana ama fiyatlarıda enteresan bi şekilde yüksek, çözemedim ben onları.

Sandalet için erken değil mi? Önü açık diye ben de takılıp düşmelerinden korkuyorum. Ama o kapalı ortopedik ayakkabıları gördükçe de ruhum daralıyor sıcakta nasıl giyecekler diye. Uff çok kararsızım. Ama artık karar verip bişey almam lazım

Sandaletten kastım bu tipler, diğer önü tamamen açık olanlar zaten şuan için uygun değilmiş evet

En nefret ettiğim boş kalabalık, aynen şöyle ayıbı Yok o işin,

Bundan aldım ben sıcaklarda giydi hatta, tavsiye ederim çok rahat yürüdü

Bu arama mantar ve kaşıntı şikayetim icin gittim doktora.muayene etcem demez mi:)neyseki agrılı bi muayene olmadı.ultrasonla da alttan kontrol etti okadar.adet gördukten sonra bu ay tekrar smear testi yapcakmış

Bu arama mantar ve kaşıntı şikayetim icin gittim doktora.muayene etcem demez mi:)neyseki agrılı bi muayene olmadı.ultrasonla da alttan kontrol etti okadar.adet gördukten sonra bu ay tekrar smear testi yapcakmış
:) geçmiş olsun. Neyse bi kontrol geçirmiş oldun napalım.. aslında hepimizin gitmesi lazım, yıllık rutin smear testi gerekiyor şimdiden sonra. Ama hiç cesaretim yok şuara

Arkadaşlar iştahsız bebekler için havuç tohumu öneriliyormuş bilginiz olsun. İlgilenen varsa bi araştırsın, demlemek için aktarlarda satılanı varmış. Deneyip fayda gören çokmuş.
Hamileyken not aldığım bikaç şey vardı, onların arasında gördüm şimdi

Birde uyku düzeni oturan var mı çok merak ediyorum. Akşam yatıp sabah kalkan yani. 9 da uyuyor, sonrasında 10:30, 01:00, 03:30, 06:00, 07:00 uyanıyor.. gündüzde 10:30 ve 15:00 uyku saatleri. 1 ya da 1,5 saat gündüz uykusu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…