2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Kızlar bir konuda fikrinizi almak istiyorum doğumum yaklaşık Bayram'dan 10gün önce faln olacak kısmetse , iki taraf da şehir dışında ,annemler doğuma gelecek inşallah, kaynanamlar da gelmeyi düşünüyor ama iki taraf birden çok kalabalık olacak gibi 10kişi olacak evde ben de kalabalığı pek sevmem bir de kaynanam da genç ama pek işe girişmeyi sevmez annem varken hele hiç yapmaz her iş yemek faln anneme bakar kesin, ben de iyice sinir olurum, daha önce bir kere birlikte bizde olmuşlardı annem her işi yaptı kaynanam misafir gibi oturdu ordan tahmin ediyorum, bir de kurbanı bizim orda kesmeye kalkarlarsa iyice curcuna olur kaynanam görğmcemleri falan da çağırır oldu mu16kişi..o yüzden annem doğuma gelsin bana baksın biraz kaynanam da Bayram'dan sonra gelsin istiyorum ikisi aynı anda olmamış olur hem, kaynanama farklı Zaman'larda gelin bana da iyi olur yemek yaparsınız faln desem alınır mı sizce, kabul eder mi acaba? Mantıklı mı sizce bu fikrim bu işler Nasıl oluyır hiç bilmem, lohusa lohusa kafama takacak bişey olmasın diye Böyle olması daha mantıklı gibi..

Benimkide sabahlari masa ile koca ayi izliyo. Koca ayi nasil oturuyo diyince gobegini acip yayilarak oturuyo. Annem ogretmis:)

Fanatik blw ci degilim.arada şakaya vuruyorum valla kusura bakmayın.kaşık yok madem ilaç verhrken napıyosunuz şırınga mı?eline cogu zaman yiyecek veririm.ama illa kendi yiyecek diye yogurdu,corbasını önune koysam ya her yer batar ya bi kaşıklık icer,gerisini halı emer.sırf listede yok diye et,9.ayda mı veriliyodu?işte bazı şeyleri bana ters.zaten bu blw ayrıntılarını hazırlayan da senin benim gibi insan.uyuşamamak normal.eninde sonunda o kaşıgı tutmayı ögrencek bebegim

Kızlar ,vajinal kaşıntı yaşayan oldu mu?doktora gitcem ama alttan muayene yaparlar mı bilemedim.kadın doktor da yok randvu icin.fikri olan var mı
Sirkeli suyla,banyoda durulanmak iyi geliyomuş

Aslında mantıklı düşünmüşsunuz.ama bebegi görmek istemez mi,simdi gelme dersen alınır da bence fazla kalmayın de:)ya da hicbir sey deme,annen elini ceksin mutfaktan,eninde sonunda kalkıp işin ucundan tutarlar.takma kafana,kurbana kadar da kalmazlar heralde,eşinin de destegni almalısın.tek başına zor oluyor geleni gideni düşünme
Bizim iki taraf da burdaydı.ikhafta sonra gelmeyin,idare ederim demiştim
Allah kurtarsın hayırlısıyla

pisgor
Canım git bir doktora buyuk ıhtımal mantar olmusundur ıkı fıtıl belkı antıbıyotık hap gerek duyarsa verır bır haftaya gecer, sık amasır degıstır, ped kullanma, her wc den sonra taharet al ve ıslak tutma o bolgenı ıstersen eczaneden ıntım jel de alabılırsın temızlık ıcın ama sırkelı su falan yapma sakın..[/QUOTE]

[/QUOTE]
Hafifledi simdi.gece artarsa gitcem mecbur.antibiyotik kullandm buara,sebep olabilirmiş.tamam cok sagol

Ama ıste bilgileniriz eksik. Parca E t 9. Ay mesela ama kıyma 7. Aydan itibaren verilebiliyor. Eksik biliyorsunuz. İlaç hıc vermedim Allah'a şükür ama kan ilacı vs. Şırıngayla verdim evet. Bir de 6. Ayda başladım ben inanmazsınız hıc dökmedi cok guzel yer hala ben yedirsem asla o kadar yemez. Gayet iştahlı. Asil annesının beslediği bebeklerde iştah kapanıyor çocuk bıkıyor artık o karışık karışık yiyeceklere ağzını açmaktan tat yok bısey yok. Yasına gelmiş hala karışık karısık bulamaclar, muhallebıler.Çocuğu alıştırmakla alakalı oyle hali vs pislik olmuyor asla. Olay zaten kaşık tutmayı öğrensin diye yapılmıyor blw. Ne yediğini bilsin, kendi damak tadı oluşsun,tatları baslarda tek tek öğrensin diye ve bunun gibi bir cok becerı sağlıyor. Herkes blw yapacak diye birşey yok tabi. Ama hıc bu yazdığınız seyler gibi degıl blw. Ve dediğiniz liste dünya saglık örgütüne göre (WHO) hazırlanmış bir liste. şahsi blw Türkiye grubunun kararı ile oluşturulmuş bir liste degıl. Zatende konu blw değildi siz tarif verince ben suyunu içirsem olmaz mı yazdım size sadece. Neden bu şekilde yaklaştınız anlamadım.

Kızlar ,vajinal kaşıntı yaşayan oldu mu?doktora gitcem ama alttan muayene yaparlar mı bilemedim.kadın doktor da yok randvu icin.fikri olan var mı
Bol su iç, ama ciddi bol su, 4 lt yi rahat içmelisin yani. Kaşıntı için muayene fln etmiyolar, genelde önce bi krem veriyolar, geçmezse idrar tahliline göre antibiyotik verir.
İlk hamile kaldığım zaman olmuştu bende, ilaç almak istemeyince doktor bol su iç, 1 hafta sonra gel tekrar tahlil yapalım dedi. 1 haftaya geçmişti.

Birde sabunla fln yıkama, normaldede sabun kullanmamak lazım ama şuan ekstra hassas. Özel yıkama jelleri fln var, onlardan alabilirsin, yada bebeğin şampuanını kullanabilirsin, mümkün olduğunca az ama

Normal doğum yapmama rağmen karnım kaldı kızlar.
Spor değilde güzellik merkezlerinde karnı sıkılaştıran bir yöntem bilior musunuz yaptıranınız var mı?
LPG diye bir yöntem duydum mesela basende incelen arkadaşım var ama göbekte nasıl etki eder bilemiyorum

Bence yazdıklarınız saçmalıktan başka birşey degil hani yaşına gelmiş bulamaçlar muhallebiler falan falanlar varya bi çok anne çocugu yemediği için kimide bizim gibi alerjisi oldugu için öyle bulamaçlar muhallebiler yapıyoruz bakın bence diyorum amacım tartışma degil bebeginiz iştahsız yemeyen bir bebek olsaydı ozamanda blw yapar mıydınız acaba benim tek takıldıgım nokta bulamaçlar muhallebiler tat alma duygusu. belki ben çok duygusalım ama kusura bakmayın bunlar benim fikrim

Canım otellere bakıyodum bende şimdi, seninkilerden başlayayım dedim, araştırmışsındor muhtemelen diye. Ama bodrum voyage çocuksuz otel konseptinde, fiyat bile vermedi??

Merhaba
Bodrum'da voyage 2 tane oteli var, birisi çocuk almıyor diğeri alıyor...
Voyage torba çocuk alıyor canım bilgine..
Ama otel full sanırım

Konunun basını okuyup oyle fıkır beyan ederseniz sevinirim. Blw sayfasında bir suru alerjisi olan Bebek var blw de zaten alerji olan bebeklere özel acilmiş dosyalar bile var alerji olunca illa muhallebi yapılmıyor. Ya bunları gecin zaten kızımın bir sorunu oldu fıkır istedim arkadaslardan. arkadasın biri kasık vs yazınca sadece blw yaptığımı, suyunu içirsem olur mu diye yazdım. Kendisi dalga gecer gibi blw mi kasıkla hiçbirşey vermiyor Musun yazınca cıktı bu konu. Olayı buralara çeken sizsiniz benim kızımın bir problemi oldu fıkır istedim sadece kimseye blw yapın niye yapmıyorsunuz da demedim. Bana ne ayrıca herkes dogruyu yanlısı akıl edecek zekada sanırım...

ayrıca çocuğunuz muhallebi yedirdiğiniz icin yemek seçiyor olabilir mi ? Insanlara durduk yere sataşmak yerine bir kere donup kendinize bakın. Kimse kimseyi yargılamıyor burada. Evet bebeğim iştahsız da olsa blw yapardım. Blw nin amacı çocuğu kendi haline bırakıp iştahlı, yemek ayırt etmeyen bir birey yetiştirmek zaten. Siz ilk aydan çocuğun ağzına tıkayın herşeyi, sonra iştahsız vs. Çocuklarınızı bırakın kendileri tanısınlar,öğrensinler bakın Nasıl hevesle,iştahla yıyorlar.

Ben nasıl yedirdiğinizde degilim keşke her bebek sizin anlattıklarınız gibi yese arkadas size göre alaycı bi tavır takınmıl olabilir sizde bulamaç vs yapanlara öyle yaklsşmıssınız mesela ben bulamaçta yapmıyorum muhallebide blw de yapamam yegenimin bebekken soluk borusuna havuç kaçtı ameliyat oldu şükür sapasaglam şimdi pirinç pilavını ekmegini kendi yer ben konuya yada blw değil bulamaç vs kısmına takıldım amacım tartısma yada kırmak degildi kusura bakmayın

sıvı seyler harıc gerısını kendısı yer elını verırım meyve , makarna,et turevı,kahvaltılık ne yazıkkı doke saca yer doyunca zaten oyun yapar yere atar , ben yapma kızım desemde guler oyuna cevırır olayı, ıstaha gelınce blw ıle alakalı degıl cocugun kendısı ıle alakalı bence, kızım su an bellı seylerı yemıyor ısrar etmıyorum asla mesela yumurta yemıyor yumurtalı farklı seyler yapıyorum yanı ıcınde yumurta oluyor sadece onda bıle bazen anlıyor tadını bende vermıyorum ne yemek ısterse ondan verıyorum yanı hersey cocukta bıtıyor bence tartısmaya gerek yok bırbırınızı kırmayın bosuna...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…