2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Ben de ayniyim ama ben midem yüzünden uyaniyorum :-( bulanti gibi bir garip oluyor midem
Acaba benimde mi ondan.bedenimi dinliyorum ama adını koyamıyorum.bulantı gibi ama hafif.yani kusma öğürme kesinlikle yok.sadece hafif bi rahatsızlık hissi.gerçi ben iki haftadır neden bulantım yok diye ağlıyordum.o sebepten yakınamam.acaba zorlayıp iyice geç saattemi uyusak.ikide filan

Arkadaşlar bişey sorcam ya bende astım var ama ileri derece değil.. Allah nasip ederde doğum yaptğm zaman normal doğuma engel olurmu acaba.. doktora söylemek istemiyorum normal doğum istiyorum tabi başka engeller çıkmazsa.

Arkadaşlar bişey sorcam ya bende astım var ama ileri derece değil.. Allah nasip ederde doğum yaptğm zaman normal doğuma engel olurmu acaba.. doktora söylemek istemiyorum normal doğum istiyorum tabi başka engeller çıkmazsa.
Canim muhakkak doktoruna sor onemli birsey olabilir bazen bizim istegimiz dogrultusunda olmuyor malesef dogum sekli bende cok normal dogum istememe ragmen olmadi

Canim muhakkak doktoruna sor onemli birsey olabilir bazen bizim istegimiz dogrultusunda olmuyor malesef dogum sekli bende cok normal dogum istememe ragmen olmadi
İlaç bile kullanma gereği duymıyorum çok şükür ondan dedim sdece ilk baharda biraz rahatsz oluyorum.. ne bilim sırf onun içşnde sezaryen olmak istemem zaten doğum etsemde zayıflasam diye can atıyorum bide onun dikişleri falan.

K kullanici38 gözün aydın bebeşin kalp atışlarını duymuşsun. ben haftaya gidicem daha. benim mide ayaklarda. dün kustum sabah. ama bugün kusmadım. allahtan seminerler geç başlıyor. ben de 4 ya da 5 gibi uyanıyorum. su içiyorum. tuvalete gidiyorum. tuzlu bişeyler yiyorum. bazen uyuyorum tekrar. bazen uyuyamıyorum. buralar sıcak mahvetti beni. bundan sonra serinleyecekmiş.
evet canım duydukk pıııt pıt nasıl da hızlıydı sen de duyacaksın ınsallah :)))) oiyyy bulantın başlamışşş bende henuz yok ama gece yatmadan hafif bi hissediyorum gece uyanmaları da normal artık bundan sonra hep boyleyız 9 ay hatta sonrasında daha fenaaa aglama sesleriyle uyancaz ınsalllaaahh :)))) ben valla 8de ısbası yapıyorum sımdılık ıyı de ılerde zor olck gıbı mesela bugun doktora gıdecgm ıcın ızın aldım gec kalktım aksam ısten dondugumde daha enerjıktım sabah uyumak cok ıse yarıyo yanı hoş ben normale gore bı saat fazla uyudum ama o bıle farketti :))

canım peki sen sıkışık gitmişmiydin bana çok su iç öyle gel bidaha dedi .sıkışık olmazsan göremeyiz dedi
evet sıkışık gitmek cok işe yarıyormuş ama ben daayanamadım lavaboya gıttım sabah :))) ama uyanır uyanmaz ssu ıctım ılac alırken bı de bıraz cay ıcmıştm olduysa onun faydası olmuştur belkı ama kesınlkle sıkısık değildm

Yapacağın işe göre değişiyor istenenler bildiğim kadarıyla... ben kuzenimle gitmiştim yaz başında rapor almak için, sekreter olarak çalışacaktı, sadece doktorla görüşüp çıktı, herhangi bir tetkik istenmedi ondan,raporunu hemen aldı...

gecmis olsun canim ayni durumu hamileligin basinda yasamistim cok zor gercekten. insallah bidaha hasta olmayiz cok dikkat etmemiz lazim tam mevsim geçişi

Canım sen benden kolay atlatmışsındır eminim, bide 2 çocuk bakıyosun evde maşallah şikayet ettiğini duymadım hiç :) Ben doktordan direkt Anneme geldim. Gece de kaldık , iki gündür anneme nazlanıyorum hala bu yaşta

Acaba benimde mi ondan.bedenimi dinliyorum ama adını koyamıyorum.bulantı gibi ama hafif.yani kusma öğürme kesinlikle yok.sadece hafif bi rahatsızlık hissi.gerçi ben iki haftadır neden bulantım yok diye ağlıyordum.o sebepten yakınamam.acaba zorlayıp iyice geç saattemi uyusak.ikide filan
Canım bende paso uyuyorum yaaa.Bi de oğlum var onunla ilgileniyorum diye üzülüyorum. Bende bulantı yok henüz. İkimiz aynıyız ya bakıyorum sana.Sadece sabah açken bi tuhaf oluyor midem.10 gün daha bulanmazsa daha da bulanmaz.Ben oğlumda 5 kilo vermiştim.Hastanede serumla yaşıyordum resmen.Bunda olmazsa çok sevincem.Bi de sen kalp atışları için ne zaman gideceksin, doktorum beni haftaya cumaya çağırdı.

mersah22 mersah22 . Evet dayanamadim listeye geleyim dedim. Hamilik takvimini bekleteyim bari.heheheh
:mad:takvim de isterizz:KK73::KK71:doğuma giderken mi yapıcan kız:KK70:
Kizlar tekrar merhaba,
Size sormak istedigim bir konu var. Ise baslamam lazim ve bir yerle anlasmak uzereyim tabiki hamileligimi sakliyorum simdilik en azindan deneme surecini atlatana kadar. Ama ise baslarken saglik raporu almam gerekiyor bu rapor eskiden aile saglik merkezleri ve polikinliklerden veriliyordu sanirim artik degismis ve bu rapor icin akciger filmi de cekiliyordu ama mr a girmek istemiyorum malum gebeyim ne yapabilirim fikri olan var mi? Akciger filmi olmadan da saglik raporu veriliyor mu? Bu arada Istanbulda yasiyorum
pek bir bilgim yok birşeyler yazacaktım kulaktan dolma bilgiler yanlış yönlendirme olmasın. en iyisi dra danış

• Beğen
Reactions: cle
Kizlar tekrar merhaba,
Size sormak istedigim bir konu var. Ise baslamam lazim ve bir yerle anlasmak uzereyim tabiki hamileligimi sakliyorum simdilik en azindan deneme surecini atlatana kadar. Ama ise baslarken saglik raporu almam gerekiyor bu rapor eskiden aile saglik merkezleri ve polikinliklerden veriliyordu sanirim artik degismis ve bu rapor icin akciger filmi de cekiliyordu ama mr a girmek istemiyorum malum gebeyim ne yapabilirim fikri olan var mi? Akciger filmi olmadan da saglik raporu veriliyor mu? Bu arada Istanbulda yasiyorum

Nasil bir ise.giriyorsun bilmiyorum
Akciger filmi.gerektiren bir isse.cekilmen mecburi olabilir..

• Beğen
Reactions: cle
Canım sen benden kolay atlatmışsındır eminim, bide 2 çocuk bakıyosun evde maşallah şikayet ettiğini duymadım hiç :) Ben doktordan direkt Anneme geldim. Gece de kaldık , iki gündür anneme nazlanıyorum hala bu yaşta
Bende ates olmamıştı şükür. Şiddetli kusma ve ishal vardı sadece serumla toparlamıştım kendimi. Gecmiş olsun tekrar canım annenın bakma imkanı varsa ne güzel kaçırma bu fırsatı insan böyle zamanlarda sadece annesine nazlanabiliyor iyiyapmışsın. İki çocuklada bişekildeilerliyor günler. tek sıkıntım Gün içi tam uyku bastırıyor gözlerimi kapatcam anne anne diye sorular soruluyor istekler hiç bitmiyor.yinede Çok şükür saglıklı mutlu olsunlarda yavrularımız gerisi mühim degil.

P perdecan nasil gecti kontrolün?
şimdi geldim eve kaynanamlardaydım dün sabah doktora gittim doktor iki hafta geri haftaya kalp atışını duymamız lazım deyince benim içim rahat etmedi ilçe devlet hastanesine gidiyodum bu sefer merkeze özel hastaneye gidelim dedim eşime özeldeki doktor alttan muayene etti ilk defa alttan muayene oldum o da ilçe hastanesindeki doktorumun doğru söylediğini 2 aylık olması gerekirken 1,5 aylık olduğunu haftaya kalp atışının duyulması gerektiğini söyledi kesenin içinde yolk kesesini gördük boş gebelik olmadığını kanamam olmadığı sürece endişe edicek bi şeyin olmadığını kesemin güzel gözüktüğünü söyledi böyle işte gelecek haftayı sabırsızlıkla bekliyorum

Arkadaşlar pantolonlarımın beli sıkmaya başladı sizde de bu durum varmı ?

Var cnm olmaz mı hiç bir pantolonum olmuyor ki pantolonlarımın düğme ve fermuar tarafında hep bir karışıklık oluyor kıyafetlerin altında kalıp açık olduğu için. Hamile giyimi bakmaya başlasam ii olur.bu gidişle rezil olacam :KK66:

Canım haklısın... :KK43: İlk zamanlar öyle oluyor... Ben güya 3-3,5 aylık olana kadar kimseye söylemeyecektim, fakat 7. haftada pes ettim. Herkes, dolayısıyla bütün sülale duydu. Hayırlı olsun telefonları bile aldım, hiç olmadık kişilerden...Ağır hareket ediyorsun neyin var diyorlar, denize girme dedi doktorum, neden denize girmiyorsun, dağ bayır orda burda uzun yürümelere gelemiyorum, niye bizle dolaşmaya gelmiyorsun gibi sorulara maruz kalıp saçmasapan cevaplar vermek

Var cnm olmaz mı hiç bir pantolonum olmuyor ki pantolonlarımın düğme ve fermuar tarafında hep bir karışıklık oluyor kıyafetlerin altında kalıp açık olduğu için. Hamile giyimi bakmaya başlasam ii olur.bu gidişle rezil olacam :KK66:
Haha benden 11 gün öndesin canim ben bir haftadır bu durumdayım. Sanırım biraz erken başladım. Bende oturduğum zamanlar dügmeyi açıyorum :KK54: daha bebisim 2gr bile değil oysa :)
Evet canım bende fermuarı kapanmayanlar arasındayım şuan :anneadayı:
Canım yanlış mı hatırlıyorum senin bulantıların oluyordu ona rağmen mi? Hımm demekki kesemiz büyüdükçe sıkmaya başladı kiloyla ilgisi yok. Nasılsın bu arada tatlım daha iyi mi miden?

C

cnm bence okumak isteyen herkes okusun Sayın'ın fazla olmasında zarar yoktur bence yine siz bilirsiniz ama az olmaktansa çok olmak iyidir inş bende okuyacağım ama Türkçe'den okuyacağım Kuranı kerimi tam bilmiyorum :KK17:
Okumak ısteyen tabıkı herkes okusun canım benım yanlız 41 okumadan eksık olmasında etiketledıgım herkes cevap vermedı cunku sayı eksık olmasın fazla olsun yeterki:KK39::KK31:

X