2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Burda diyarbakırda yaşayan yoktu demi kızlar ya ben diyarbakıra taşındım nisanda işe başlamam lazım artık oğluşu kreşe verecem

Sebnem doktor banada hiç bahsetmedi saglık ocagıda bahsetmedi vallahi benimde işime geldi yavrum her aşı dokunuyor malum bize

Sağolasın canım geçmiş olsun bebişine yan etki yapmaz inşallah
Yan etki yapmıyormuş bu aşı kızlar. Doktor öyle demişti. Bu saat oldu bende bi etki görmedim. Her zaman olduğu gibiydi kızım. Ama tostikdanacım alerjik bebekler için de aynısı geçerlimidir bilmiyorum canım.

Kizlar bugun can sıkıcı birdurum oldu.uzun uzun anlatmayayim.ama sonucunda ben olsam boyle yapmazdim dedim fakat en dogrusu ne yapmak o konuda da soru isareti olustu kafamda.
Sorum şu
Cocugunuz 5 6 yaslarina geldiginde baskasinin veya kendinin oyuncagina bilerek isteyerek zarar verirse ne yaparsiniz.
Acikcasi benim cocuk yetistirme anlayisima gore zaten bilerek isteyerek zarar vermiyor olmasi lazim.onun bilincinde olmali o yasa kadar.

Açıkcası canım benim pek hosuma gitmez sonuçta büyümüş oluyor bir şekilde bunun iyi birşey olmadıgını anlatırdım baktım yine yapıyor tüm oyuncaklarını kaldırır kırdıgı oyuncaga mahkum ederdim ben sana bişey anlatayım geçen avm deydik suriyeli büyük ihtimal biz magzanın kapısında bekliyoruz 1 veya 2 yaşında heralde bebek ama nasıl aglıyor bagıra bagıra bebek arabasında annesi kaldırdı bebek arabasına çarptı resmen çocugu agzına vurdu emziğini verdi bebek arabasının tentesini kapattı attı bi kenara çocuk susmadı nasıl aglıyor yüregim sızladı bizim kızda kadına bagırıyor çok zoruma gitti bir melege nasıl vurulur

Evet kuzum bizim genelde tepki oldugu için aşı günleri gelsin istemiyorum

Kızlar bizim kız tutunup kalkıyor ellerinde tutunca adım atıyor dede baba bazende sanki bana cevap veriyor mesela bugun yürütecinde gel kızım dedim deldim gibi cevap verdi günde 2 ögün yiyor gerçi bu aralar yemiyor sabahları zeytin kaşık maması yiyor dünden beri onuda red ediyor yeni diş geliyor sanırım kilomuz biraz zayıf üstüyle bizim tartıda 9 kilo geliyor ama maşallah boyumuz 73 cm falan ana baba kısa onu söylim :) 19 nisan dogum günümüz pek bişey yiyemiycek olsakta alerjiden dolayı inşallah resimlerde güzel hatıralar kalsın istiyorum bizde durumlar böyle sizde nasıl

Biz de bugece dogum gunu mevzusunu konustuk esimle.bi dusunuyoz buyuk dogum gunu olsun.bi diyoz aile ici.karar veremedik bi turlu. Galiba kucuk bisey olacak.durum sartlar oyle gosteriyor.esim cok yogun.bi de sinav oncesi.bizim kiz kalabaligi gurultuyu sevmiyo.derken aile icinde kalcaz sanirim.

Klasik anlayışla 'büyük konuşmamak lazım'. Her çocuk kendine özel, hep söylüyoruz. Her anne baba iyi yetişmiş bi çocuk sahibi olmak isteyip, elinden geldiğince öyle yetiştirmeye çalışıyor ama onlar da kendine özgü bireyler, her davranışları bizim kontrolümüzde gelişmeyecek, beklemediğimiz karakter özellikleride çıkabilir karşımıza. Ki 5-6 yaş çocuk ergenliği diyolar, sıkıntılı dönemleri olabiliyormuş.
Tabi senin yaşadığın belki bu kadar genel bi durum değil. Muhtemelen biraz sorumsuz bi tutumu vardı, çocuğunun o davranışı karşısında. napalım çocuklarımız bu tip durumlarla da tanışmalı, hayat ilerledikçe daha niceleriyle karşılaşacaklar.

Bazı bebekler öyle oluyor canım ya, bazen yapacak bişey olmuyor. Şükür biz ciddi bi ek gıda reddi yaşamadık ama çevremde gerçekten yeme konusunda sıkıntı yaşayanlar oldu, açıkçası şuan çok sağlıklı koca çocuk oldular, çok da bişey farketmedi 5-6 sene sonrasında ( bizzat dayımın kızı, neredeyse hiçbirşey yemiyordu)

Yoo ben hicbir zaman buyuk konusmam.benim kizim da yapabilir tabi ki bu zarari.ama o durumda ben nasil tepki vermeliyim diye bu konuda bilgisi olan var mi diye sorayim dedim.netten arastirdim.pek bir sey bulamadim.ve bu tepki de bence cocuga ozgu bir sey olmali.her cocuga ayni tepkiyi veremeyiz.ama genel itibariyle ona nasil aciklama yapmam lazim.ne demem lazim diye sormustum.
Bilmiyorum ben belki de cok ince ayrintili dusunuyorum. Ortaokul cocuklariyla bu konulari aşıyoruz karsilikli.ama ben ogretmenleri olarak bulunuyorum.bir anne baba olarak ve cocuk daha kucukken nasil davranilmali bilemedim. Boyle kriz durumlarinda dogru tepki cok önemli cunku

Valla canım artık o günleri yaşayıp görücez, bakalım nasıl şekillenecekler. İnşallah genel olarak uyumlu çocuklar olurlarda yormazlar bizi. Çocuk yetiştirmek çok zor çok geniş bi konu. Ama hep kısa açıklamalar yapın deniyor, bikaç cümleyle basitçe anlatıp geçilmeli diye. Tabi gerektikçe tekrarlayıp.
Ben küçükken hala hatırlıyorum, her sorunlu olayımda babam uzun uzun herşeyi anlatırdı. Örneklemeler, tasvirler, arada kısa yada uzun hikayeler, kıssadan hisseler, uzun uzuuuuun.... mecburen dinlerdim tek kelimesini önemseyip umursamadan ve sinir olarak. Benim cezamda bu derdim:) şimdi sanırım bu nedenle kesinlikle oğluma uzun uzun bişey anlatmıycam diyorum. Benimki tecrübeyle sabit

Yok canim yogurt yasak alerjisi var. Gun icinde toplam yedigi yarim kase corba. Yemek yemekten nefret ediyor resmen.

İyi pazarlar olsun hepimize hava da güzel olsaydı azck hava alsaydık ne güzel olurdu ama kocakarı soğukları başlamış takvimde yazıyordu bi sure daha evdeyiz artk napalım yeni bir sorundan bahsedeceğim oğlum gece uyurken kendi kendini uyandırıyor bi sağa bi sola yüzüstü sırtüstü çapraz bütün şekillere giriyor çok deli yatıyor beşiğe koyar koymaz uyanıyor çok fazla dalmamışsa eğer, sabah 2 kere uyutuyorum yoruluyor ztn 1 e mi düşürsek acaba diyorum geceleri uyku denen bşy kalmadı valla çok yoruluyorum yanımda yatsa da aynı beşikte yatsa da aynı hiç yorulmuyormu bu bebek anlamadım gözler kapalı yuvarlanıyor bütün gece

Aç bırakmadan kastın ne canım. Emzirme dahi yapmadan 4 -4,5 saat birsey vermiyeceksin. (Gerçi bunun adı aç bırakmak değil normal geçmesi gereken süre ) arada yalnızca su. Yemeginj ywdikten sorna emzirme ve bur sonrako ogune kadar bidaha yemek yada meme yok. 1 gunde 4 ogun oluyor bu swkilde. Aksam 8 de aksam yemegini yediktwn so ra yatana kadar meme istedigi zaman var.Ben bunu yaptığım da çok daha iyi yiyor. Ama bizim ki çok meme düşkünü bu düzeni tam.oturtamadigim için bende. Benim kızım da çok az yiyor. Çünkü meme emek istiyor ve ara ara ictikleri yüzünden karnı tam.acikmiyor.

Biz evdeyken bu düzen mümkün değil canım. Adam gelior yakama yapışıyor memmeeee diye bağırıyor. Dün akşam dışarı çıktık süt sağdım bıraktım biliyorum ek gıda yemicek çünkü hastalıktan sonra iyice bıraktı yemeyı biberondan içmemiş süt ziyan oldu döküldü. Biberon reddi de başladı bizde. 1 ay sonra işe başlıcam ozaman nasıl olucak bilmiyorum 8 saat ayrı kalıcaz. Aç kalınca mecbur yicek diyorum ama inşallah öyle olur

Evet bende başladım işe. Ben yokken yiyor. Meme ler gelince is bozuluyo:)

Emmiyor canım. 12 saat bile mama vermedim yine yemedi. Rekorumuz 17 saat.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…