2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Selam kızlar, nasılsınız? Biz aile boyu grip olduk. Eşim 1 gün hastanede 5 gün evde yattı. Zatürrenin köşesinden dönmüş. Bizde nasibimiz aldık sanırım. Kızımın da benim de burunlar şıp şıp
Kış hayırlısıyla bitse de yaz gelse. Bu kış zor geçiyor bize yahu. Dikkat edin kendinize. Mikroplar uzak olsun yavrucaklardan ve onlara bakmaları gereken annelerden.

Geçmiş olsun canım çabucak atlatın inşallah bizde aile boyu hastaydık 15 günde anca yavş yavş atlattık gerçekten bu kış çok uzun geldi bu sefer zor geçiyor bebeklerimizin ilk kışı

Çok geçmiş olsun

Bizimde öyle baba dadada memmem bende kafaya cok takıyordum ama normal cnm bu aralar sanki ağlarken anne diyor yada ben öyle sanıyorum
Dedigim gibi biraz kafayı taktım. Birde bir kaç kişi anne dedi filan demiş. Bizde sadece canı istedikçe söylüyor. Umarım zamanla anlam kazanır sözcükleri

Dedigim gibi biraz kafayı taktım. Birde bir kaç kişi anne dedi filan demiş. Bizde sadece canı istedikçe söylüyor. Umarım zamanla anlam kazanır sözcükleri
Canim bebislerin bilissel ve fiziksel gelisimleri ayni anda olmazmis.bizimki bilissel de baya ileri ama bi emekleyim falan yok. 28 mart dogumlu 8 kilo 69 cm. Ama bunun yaninda Soyleyebildigi bir cok kelime var. Epeydir konusmaya calisiyor Ve bilincli soyluyo. Resimlerden neyi sorsam gosteriyo. Ama bu sizinkinin geri oldugunu gostermez. Biraz ilgi alaniyla alakali sanirim. Kizim kitap dergi hastasi. Oturayim onlara bakayim diyor. Dur azcik da kendim gezineyim yok.

Ne yedirsem tüküruyo 15 gündür. Muz ,yoğurt ve ekmek hariç. Ve devamlı meme de. Doktor 4.5 saat aciktirip öyle yedir , yerse emecek yemezse meme de vermeyeceksin dedi. Denedim 2 gün . Evet böyle yapınca ne versem hapiur hupur yedi ama o 4 saati oyalamak çok zor meme meme diye yapisiyo yakama. Bi yaz gelse de çıkabilsek disarilara .

Buarada bizimki günde 1 muz yiyor. Kabızlık hiç olmuyor şükür. Markette muz görünce falan hemen aglio mama diye. Kafayı yedi muz diye :))

Doğum günü fikirlerinizi resimleri paylasmaya devam edin kızlar. Bende arastirmaya girisicem. Fikir verelim birbirimize. Hem de fiyat hakkında bilgimiz olsun ilgili şeyler icin

Benimkide 1 haftadır öyle, yemiyo düzgün. Normalde sorun yaşamazdık, açardı hep ağzını. Bide öğrenmiş büzüyo dudaklarını uzatıyo öpücük verir gibi:)) yemiyo, geliyo yapışıyo bana, başını sürtüp duruyo göğsüme kedi yavrusu gibi:) arada böyle dönemleri oluyo, daha öncede olmuştu, hatta diş çıkarmıştı peşine. Normalde yiyen bş çocuk olduğu için ben dönemsel bişey diye görüyorum, meme emdiği içinde sorun yok bence. Hiçbişey yemeyip içmese o sıkıntı. O yüzden meme isteyen çocuğa 4 saat aç bırakıp mama vermek?? Bilemedim.. anne sütü hepsinden üstün zaten, emmek istediği sürece emsin istiyorum.
Buarada marketteki haline bayıldım:)) maşallah

6 aylıkken yaptırmıştık, tekrar gerek yok tahlile dedi doktoru
İyikide veremiyosun yazmışsınız bi yorumda ona karşılık sordum. Herkesin bebeği bir olmayabilir sizde yoktur ama Allah korusun karşınızdaki bebeğin kanı düşüktür. Biliyorsunuz düşük ya da yüksek olması sıkıntılı durumlar. Yanlış yönlendirme olmasın diye araya girdim kusura bakmayın asla amacım kırmak değil

Çok çok geçmiş olsun canım umarım çabucak toparlarsınız bol sıvı tüketin

Maşallah akıllı kızım :) Ağzına götürmüyor mu önüne dergi kitap açınca. Bizimki 30 sn bakıyor sonra hemen ağzına sokuyor parçalamış ya bitanesini.

Bizde memeye çok düşkünüz. Yediği ek gıda 6 aylık çocuk kadardır :) kilosu iyi olmasa takılcam ama kilosu iyi fazla takmıyorum kafaya işe başlayınca mecbur yiyecek

Orada arkadaş doktor takibindeydi zaten, benimki yorum niteliğindeydi yani muhakkak ihtiyacı olanda vardır, ama 4 aydan itibaren hiçbir değerlendirmeye almadan verilen ilaç da sorun. Düzgün beslenmiş anneden doğan, doğru beslenen bi bebek niye kansızlık yaşasın. Bide bu uygulama batı ülkelerinde yok deniliyor.. neyse birsürü soru işareti işte, heryerde yazan şeyler. Ama doğru tabi, amacım kesinlikle yönlendirme diil zaten insanın içi rahat etmiyo, ben nile hem bunları diyorum hem aylarca ara ara verdim. Şişeyi gördükçe ya bişey olursa diyodum:)

Maşallah akıllı kızım :) Ağzına götürmüyor mu önüne dergi kitap açınca. Bizimki 30 sn bakıyor sonra hemen ağzına sokuyor parçalamış ya bitanesini.
Önceden nadir de olsa bi sure sonra goturuyordu.ama simdi hic goturmuyor.kendi kendine sayfalari cevirip inceliyor.parmagiyla gosterip anlatiyor bi seyler.

Bizimkide öyle, yutuyo bide sayfaları, çıldırıyo kitabı görünce:) kalın ciltli, sayfaları fln kalın bişey aldım kolay parçalayamasın diye, darmadağın etti yine kitabı. Okuyorum ben yine zorla ama hiç resimleri flnda ilgisini çekmiyo, hemen saldırıp parçalıyo. Hatta geçen zorla tutarak okuyorum, salyası akıyo yiycem diye

Evet anne sütü şart ama günlük besinin almazsa artık anne sütü ihtiyacı olan besini karsilayamazmiş kesinlikle. Yani bağışıklığı fln düsmesin diye bu işi rayına oturtmaya çalışıyorum. Bizimkinn de kilosu iyi ama ana yüreği hep yesin istiyo:)

Selam kızlar epeydir giremiyordum. Zaman çok hızlı ve yoğun geçiyor. Hastalara acil şifalar diliyorum. Benim kızın dün durduk yerde ateşi çıktı. Hala devam ediyor. 37 ile 37.5 arası olduğu için ateş düşürücü vermiyorum ama çok da huysuz. Geceyi uykusuz geçirdik. Sebebine ola ki?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…