2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Üst dişler ne zaman geldi sizlerde. Bir buçuk ay önce alt ta iki diş çıktı . Bol salya huysuzluk ısırma devam ama gelen giden yok. Gazi da daha geçmedi bütün gece sancılanıyor. Gaz yapan birşey yemiyorum. Usutmuyorum ama anlamadım. Erkek bebeklerde daha mi uzun suruyo diye düşünüyorum. Ek gıda olayı desen emzirmek daha kolayım a geliyo herhalde daha tadımlık yiyo. Ama herşeyden tadımlık veriyorum. Tavuk sadece alerji yaptı o da koy tavuğu değil ya ona bağladım markette satılan tavuğu haşlamıştım biraz tattirdım ertesi gün yüzünde sivilce gibi yanakları kizardi. .bi kaç gündür kendi kendine alkış yapiyo. Süpürge ye bayılıyor. Süpürürken arkamda geziniyo şaşkın şaşkın bakıyo. Bulaşık makinasının üzerine ayağa kalkıp pat pat vuruyo çıkan sese bayiliyo. Şarj aleti gözdesi. Tel i nereye şarja yapacağım o şaşırırdım. Prizlerimiz hep aşağı da. Baba falan demiyo ama ses çıkarıyo söyleniyor bağırıyor. Kendini kasıp kızıyo boyle sinirden titriyo gibi kasiyo. Sinirli erkek bizimki. Kapı kapansın istemiyo. Salonu banyoyu kapatıyom diye kızıyo ama o kadar tatlı ki

Bizim de diş çıktı kızlar artk eminim baya baya elime geliyor zar zor açtm ağzını baktım minnacık dişin ucu görünüyor ama huysuzluk uykusuzluk ek gıda yemek istememe full devam napcam ben böyle bilmiyorum kan ilacı var yemeklere karıştırıln 1 kaşık hazırlıyorum kafasını tutup ağlaya zırlaya zorla veriyorum mecnur olmasam hiç bşy vitamin fln da vermicem de eksiklik var die veriyorum zorla bu diş huyunu suyunu hepten değiştirdi uslu olan bebek gitti yerine küçük bi haylaz geldi kızıyorum bazen ama kıyamıyorum da ya ne zormuş bu diş çıkarmak anacım

Kızlar oğlum hasta oldu. okadar halsizki onu görünce cok kötü oluyorum sizde öylemisiniz kim sorsa gözlerim doluyor zor tutuyorum ağlamamak için.. bugun hastaneye götürdüm soğuk almış ateşi kontrol et dedi cumaya kadar devam ederse tekrar gel .. antibiyotiği üçgün sonra iyilieşmezse öyle kullan dedi.ateşi olduğu için sürekli uyumak istiyor.
Gecmis olsun canim. Vucudu mucadele ettigi icin yorgun dusuyordur belki. Ondan uyuyordur. Ama inan bu donemde surekli uyanik kalip yardim et der gibi aglamasi ve care olamamak daha zor. En azindan uykusunda daha az agri cekiyordur.
Selam kızlar umarım herkes iyidir ben hastayım bademciklerim şişti yutkunmakta zorluk çekiyorum oğlum ise hala diş çıkarmanın zorluğunu çekiyor dün akşam yine ateşlendi 38 di ilaç verdim azck rahat uyusun diye ama saat başı uyandı şu an iyi çok şükür damağı sanki patlamış gibi ama diş görünmüyor hiç ağzına soktuğu oyuncaklarla fln çizmiştir dedim ama bi gece de oldu yoktu dün bşy ne zaman çıkar dişse eğer
Az kaldi asli dayannn geliyor disler
Can'ım diş o kadar Ateş yapmazmış doktor demişti hafif başı yanar diye bizim 4 tane oldu dişimiz ve gerçekten zor patladı geçen hafta hastaydık ben hastalandım önce iki gün uyumadım kızımda uyumadı sabah a karşı uyumuşuz ben yorgunluktan sanıyordum bi kalktım kızımın ateşi39.5 hemen doktora gittik ama bende acayip bir vicdan azabı var Nasıl fark edemedin neden uyudum diye şimdi şükür Ateşi atlattık ama kendime çok kızıyorum ne kötü bir anneyim Nasıl uyurum diye
Canim gecmis olsun. Takma kafana sen de insansin. Dinlenmeye uyumaya ihtiyacin var. Simdi iyidir insallah. Onemli olan bu

Bi dönem bizde öyleydik saglık ocağının verdiği d vitamini dokunuyormuş megersem 2 saat sallamak nedir bilirim uyuyunca daha 15 dk sonra kalkardı Allah yardımcın olsun kuzum çok zor
Bu devit 3 di mi bahsettiginiz,dokundugunu nasıl anlıyosunuz?ben de vermedigım gun uykusunu takip etcem,cok anlamsız uyanmaları oluyo gercekten.

Üst dişler ne zaman geldi sizlerde. Bir buçuk ay önce alt ta iki diş çıktı . Bol salya huysuzluk ısırma devam ama gelen giden yok. Gazi da daha geçmedi bütün gece sancılanıyor. Gaz yapan birşey yemiyorum. Usutmuyorum ama anlamadım. Erkek bebeklerde daha mi uzun suruyo diye düşünüyorum. Ek gıda olayı desen emzirmek daha kolayım a geliyo herhalde daha tadımlık yiyo. Ama herşeyden tadımlık veriyorum. Tavuk sadece alerji yaptı o da koy tavuğu değil ya ona bağladım markette satılan tavuğu haşlamıştım biraz tattirdım ertesi gün yüzünde sivilce gibi yanakları kizardi. .bi kaç gündür kendi kendine alkış yapiyo. Süpürge ye bayılıyor. Süpürürken arkamda geziniyo şaşkın şaşkın bakıyo. Bulaşık makinasının üzerine ayağa kalkıp pat pat vuruyo çıkan sese bayiliyo. Şarj aleti gözdesi. Tel i nereye şarja yapacağım o şaşırırdım. Prizlerimiz hep aşağı da. Baba falan demiyo ama ses çıkarıyo söyleniyor bağırıyor. Kendini kasıp kızıyo boyle sinirden titriyo gibi kasiyo. Sinirli erkek bizimki. Kapı kapansın istemiyo. Salonu banyoyu kapatıyom diye kızıyo ama o kadar tatlı ki
Ben köy tavugu bile olsa vermeyecegm,kırmızı etten,balıktan alır vitaminini.tavukların satılmayan yerlerini yine tavuklara yem ediyolarmış.ne ahlaksızca bi sey ya duydukca kendim de sogudum.organigine de güvenemiyorum.
Gecmistir umarım alerjisi,sebep olmuş yani ne guzel vermeyin aman

Gecmis olsun canim. Vucudu mucadele ettigi icin yorgun dusuyordur belki. Ondan uyuyordur. Ama inan bu donemde surekli uyanik kalip yardim et der gibi aglamasi ve care olamamak daha zor. En azindan uykusunda daha az agri cekiyordur.

Az kaldi asli dayannn geliyor disler

Canim gecmis olsun. Takma kafana sen de insansin. Dinlenmeye uyumaya ihtiyacin var. Simdi iyidir insallah. Onemli olan bu
Şükür Can'ım iyiyiz ama o vicdan azabı hala benle Nasıl uyudum diye kızım megersem ateşten yatıyormus aklıma geldikçe çok kötü oluyorum

Bu devit 3 di mi bahsettiginiz,dokundugunu nasıl anlıyosunuz?ben de vermedigım gun uykusunu takip etcem,cok anlamsız uyanmaları oluyo gercekten.
Can'ım kaka yeşile dönüyor mu arkada da olsa vallahi kesip 3 4 gün bekle bizi mahfetmişti uyku muyku kalmamıştı d vitamini degil dokunan içindeki yardımcı maddeler şimdi yeni bir d vitamini kullanırım sadece zeytin yagı var içinde

Mrb arkadaşlar bu ara hep uykusuzluktan şikayet etmişsiniz biz hala aynıyiz ilaçla uyuyoz yine de çok kalkıyo gece çarşamba kontrol var 9 ay oluyoruz geçen hastalandı yememeye başladı düzenli olarak sadece yoğurt yiyo meyve sadece muz seviyo bizim yemeklerden veriyorum tadımlık yiyo sebze çorbası çok aç olursa yiyo düzenli olarak yemiyo aslında aslında alıştıramadım yetişemedim sürekli emmek istiyo akşam da hip kaşık maması veriyorum yatmadan devam sütü veriyorum yeterli mi sizce vitaminsiz kalmıyodur demi ek gıdayı çarşamba doktora sorucam diş de çıkmadı iştahsızlık var buraya bakmaya fırsat bulamıyorum yoğunluk tam gaz 15 tatili bekliyorum annemin yanına gidip dinlencem inşallah kendileri ve bebişleri hasta olanlara geçmiş olsun biz yeni atlattık çok zor antibiyotik kullandık hayırlısıyla yaz gelsin çok bunaldım ev okul herkese slm:KK25:yeni yılınız kutlu olsun

Göz rengi 8.ayda artık belli olurmuş.hang bizde hala gri yaa,sabırla bekliyorum.bu saate kadar olmadıysa simdiden sonra maviye dönmez heralde

Kizlar birsey sorabilirmiyim. Meyve konusunda tikandim biraz. Su an verebildiginiz meyvelerden ornekler verirmisiniz. Muz sadece sevdik. Avokado, elma, armut yemiyoruz. Portakal asitli ya vermelimiyiz? Her yerdeki oneriler birbirini turmuyor

Kizlar sizin bebisler de annesi disinda kisisel alanina veya yakin alanina biri girince rahatsiz oluyor mu.bunu elif de cok net hissediyorum.ben de oyleyimdir.birinin bana cok yakin durmasini burnumun dibinde olmasini hic sevmem. Elif de ornegin oyun oynarken bile biri ona cok yaklasmissa burnunun dibine girip oyle bakip konusuyorsa oyununu bile birakiyor ve rahatsizligini belli ediyor.surekli insanlari uyariyorum.biraz daha uzak da durur musun diye. Bu ozelliginden rahatsiz degilim tabi ki aksine mutluyum.ama kizimin bunu hissetmesi biraz erken gibi geldi bana.

Kizlar sizin bebisler de annesi disinda kisisel alanina veya yakin alanina biri girince rahatsiz oluyor mu.bunu elif de cok net hissediyorum.ben de oyleyimdir.birinin bana cok yakin durmasini burnumun dibinde olmasini hic sevmem. Elif de ornegin oyun oynarken bile biri ona cok yaklasmissa burnunun dibine girip oyle bakip konusuyorsa oyununu bile birakiyor ve rahatsizligini belli ediyor.surekli insanlari uyariyorum.biraz daha uzak da durur musun diye. Bu ozelliginden rahatsiz degilim tabi ki aksine mutluyum.ama kizimin bunu hissetmesi biraz erken gibi geldi bana.
Evet canım ya bizim oğlan da öyle bende öyleyim sıkıntıya gelemiyor ki iyi bi özellik bnce de mikrop kapmaz en azından eliyle ittiriyor tuna bebiş :)

Kizlar birsey sorabilirmiyim. Meyve konusunda tikandim biraz. Su an verebildiginiz meyvelerden ornekler verirmisiniz. Muz sadece sevdik. Avokado, elma, armut yemiyoruz. Portakal asitli ya vermelimiyiz? Her yerdeki oneriler birbirini turmuyor
ben bu ara hiç ek gıda yediremiyorum canım muzu seviyo dediğin gibi elma ve armut yemedi bizimki de huysuzluklar geçse başlasa yeniden yemeye deneyeceğm portakal deneme yapıp bir kere suyla karıştırıp bi alerjik belirti olmazsa verilebilirmiş sonra eline verip suyunu emer

Çok sık değil ama arada tatlı mandalina veriyorum ben. Seninkilerden hariç ananas da veriyorum arada. Hurma bir kere verdim sıkıntı olmadı ama az vermiştim.

Elma,günde yarım yiyiyordu,kabiz yaptı azalttım simdi.armut,günkurusu(bikac saat suda bekleyince yumusacık oluyo),armut,trabzon hurması veriyorum.portakal hergun yiyiyor bikac dilim,zararını görmedim aksine sakinlestirici özelligi varmış.artık buyuduler ,hemen hep seyi veriyorum

Avakado, Muz, mandalina, elma, armut, portakalda veriyorum doktorumuz ekledi bizzat, ama hepsini organik alıyorum ...

Bana bu çok masum bir aşerme geldi
İlki gibi ernet aşerme de kavanoz aşer sen portakalcım
Baktım kaseye bende yok aynısından cnm
Ama aynısından bulursam yollarım sözümün arkasındayım
Bulana kadar benzer bir kavanozun içinde dene bence belki hevesin geçer

Okurken cok guldum canim :)) cok sukur ernet aklima bile gelmiyor ( simdilikk)
Esimde tedirgin gecen markettr alisveris yapiyoruz wc blok kokusu aliyorum klozete takilandan baktim paniklemeye basladi dedim korkma ev ihtoyaci olarak aliyorum asermedim benim ilgi alanim ernet wc ye takilan bloklarsan diil

X