2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
İnşallah canım ama bazı şeyler kopuyor ister istemez bunu eşime de söyledim. Sana karşı saygım ve sevgim azalıyor bu davranışlarından dolayı dedim. Önce bağırdı çağırdı beni suçladı alakasız bi şekilde. Sonra özür diledi fark etmeden öyle davrandığını söyledi. Her kırılma beni biraz daha uzaklaştırıyor ondan.
Allah yardımcın olsun canım ya erkekleri anlamak zor gerçekten herkeste oldumu bilmyrm ama eşler doğumdan snra bi değişti gibi ya çok fazla ilgili ya hiç ilgisiz onların Bi depresyon göstergesi olabilir mi bilmiyorum kadınların işi her anlamda çok zor

Kocalar kocalar kökleri kuruyasıca erkek milleti.. bizde sabah kötü kavga ettik eşim bana vurmadı ama çok ağır konuştu bende valizimi topladım bebeğimi aldım babaevine geldim yüzünü bile görmek istemiyorum şuan.. boşanırmıyız bilmiyorum ama şuan ondan nefret ediyorum..

Selam kızlar nasılsınız. Bizde de gece de sık sık uyanmalar devam ediyor diş jeli biraz rahatlatıyor ama onu sürmezsem eğer 50 kere kalkıyor.
kalonce kalonce canım sen uyku eğitimi verdin ya diş çıkarken nasıl oluyo o huzursuzluğunu nasıl geçiştiriyorsunuz? Ben vermek istiyorum ama bu diş çıkarken ki sıkınTılı günleri eğitimi bozacak diye korkuyor o yüzden vermekten vazgeçiyorum emzikte almıyor

Kocalar kocalar kökleri kuruyasıca erkek milleti.. bizde sabah kötü kavga ettik eşim bana vurmadı ama çok ağır konuştu bende valizimi topladım bebeğimi aldım babaevine geldim yüzünü bile görmek istemiyorum şuan.. boşanırmıyız bilmiyorum ama şuan ondan nefret ediyorum..
Canım ne oldu ne dedi bu kadar büyük bilmiyorum ama boşanma fikrin yoksa Babanlara demeseydin kavga ettik geldim diye. Sen barışsanda onların kini geçmez

Ah bu erkekler az kadınları anlama çabası gösterseler.

Ah be kuzum keske toplanmasaydın hemen ama bi yandan da çok iyi yapmışsın benim yapamadıgımı yapmısın inşallah düzelirsiniz

Canım ne oldu ne dedi bu kadar büyük bilmiyorum ama boşanma fikrin yoksa Babanlara demeseydin kavga ettik geldim diye. Sen barışsanda onların kini geçmez
Canım anlayışsız bişi oldu çıktı aslında biz çok iyiydik biran bakıyorum değişik bişi oluyo biran dünyanın en iyi adamı.. ama bu sefer ağır oldu çünkü ben onun en sevdiği yemekleri yaptım masa bile süsliycektim uyuyodu kendisi uyanmış bana diyoki bi sofra kuramadın bende ne yemekler yapmşm masa hazırlamşm az bişi kalmıştı oğlanda ağlayınca sinirlerim epey tavan yaptı biraz söylendim oda alttan almadı iyice kızıştık bana bi kelime etti ağırıma gitti bardağıtaşıran son damla oldu topladım herseyi çıktım şansa kapıda takside vardı hiç arkama bakmadım.. babamada o sinirle herseyi aanlattım babam sert bi adamdır silahlı falan bildiğin ağır abi.. keşkede anlatmasaydım çok pişmanım ama olan oldu çok kızdı eşime baya söylendi annem göndermedi eşimin yanına.. bakalım yarın nolcak epey karıştı hersey off :KK43:

Selam kızlar nasılsınız. Bizde de gece de sık sık uyanmalar devam ediyor diş jeli biraz rahatlatıyor ama onu sürmezsem eğer 50 kere kalkıyor.
kalonce kalonce canım sen uyku eğitimi verdin ya diş çıkarken nasıl oluyo o huzursuzluğunu nasıl geçiştiriyorsunuz? Ben vermek istiyorum ama bu diş çıkarken ki sıkınTılı günleri eğitimi bozacak diye korkuyor o yüzden vermekten vazgeçiyorum emzikte almıyor
Eh işte iyiyiz canım valla bizim de dişi mi çıkacak bilmiyorum çok huysuz yaa canım çıkıyor resmen dün gece iyiydi bu gece neler olacak bklm banyo yaptırdım iyi uyusun die ama diş yerinde bi değişiklikte göremiyorum beyaz iki tane kabartı var beyazlamış sdece minik bi yer kızarma fln şişme yok dişmidir acaba emerken savaşıyoruz resmen emmek istemiyo uyduğunda emziriyorum nasıl acıktıysa biz yemek yerken ekmeklere saldırıyo aç olduğu belli ama emmek istemiyor sütüm azalacak bitecek diye korkuyorum napcamı şaşırdım valla

Kızlar sagolun tek tek alı tı yapamadım ama sizle dertleşince inanın rahatlıyorum Allah razı olsunnhepinizden sanırım ikinci dişte patlıcak baya kabarmıs
Nasıl oluyo o kabartı canım yaa kırmızı mı şiş mi bizde huysuzuz bu aralar bebişlerin geneli oyle gibi sanki toplu isyandalarmı ne tobe tobe :)

Canım anlayışsız bişi oldu çıktı aslında biz çok iyiydik biran bakıyorum değişik bişi oluyo biran dünyanın en iyi adamı.. ama bu sefer ağır oldu çünkü ben onun en sevdiği yemekleri yaptım masa bile süsliycektim uyuyodu kendisi uyanmış bana diyoki bi sofra kuramadın bende ne yemekler yapmşm masa hazırlamşm az bişi kalmıştı oğlanda ağlayınca sinirlerim epey tavan yaptı biraz söylendim oda alttan almadı iyice kızıştık bana bi kelime etti ağırıma gitti bardağıtaşıran son damla oldu topladım herseyi çıktım şansa kapıda takside vardı hiç arkama bakmadım.. babamada o sinirle herseyi aanlattım babam sert bi adamdır silahlı falan bildiğin ağır abi.. keşkede anlatmasaydım çok pişmanım ama olan oldu çok kızdı eşime baya söylendi annem göndermedi eşimin yanına.. bakalım yarın nolcak epey karıştı hersey off :KK43:
tuh canım kotu olmuş gerçekten ailelerin durumu öğrenmesi keşke böyle olmasaydı tbi o sinirle içini dökmek istedin muhakkak o yüzden ne varsa anlattın umarım uzun sürmez bu küslük sen barışsan da aileler kin tutunca iyi olmaz Allah yardımcın olsun canım

Canim biz de suan dış çıkmıyordu o ara verdim eğitimi o yüzden fikrim yok. Eğer diş cikariyorsa verme şuan uyku eğitimi. Eğer bebek diş çıkarıyorsa uyku eğitimine baslamayin diye yazıyor pek çok kaynak.

K

Şimdi pişman oldum canm babamla eşim karşı karşıya geldi.
Babanı sakinleştir canım bende suçluydum de bak benimki bana vurdu az öncede masa hazırlamış suyuma kadar koymuş vay be dedim napayım iyi pok degil ama napayım herkesin bir düzeni var kimse bozulsun istemiyor inşallah düzelirsiniz
Eh işte iyiyiz canım valla bizim de dişi mi çıkacak bilmiyorum çok huysuz yaa canım çıkıyor resmen dün gece iyiydi bu gece neler olacak bklm banyo yaptırdım iyi uyusun die ama diş yerinde bi değişiklikte göremiyorum beyaz iki tane kabartı var beyazlamış sdece minik bi yer kızarma fln şişme yok dişmidir acaba emerken savaşıyoruz resmen emmek istemiyo uyduğunda emziriyorum nasıl acıktıysa biz yemek yerken ekmeklere saldırıyo aç olduğu belli ama emmek istemiyor sütüm azalacak bitecek diye korkuyorum napcamı şaşırdım valla

Nasıl oluyo o kabartı canım yaa kırmızı mı şiş mi bizde huysuzuz bu aralar bebişlerin geneli oyle gibi sanki toplu isyandalarmı ne tobe tobe :)

tuh canım kotu olmuş gerçekten ailelerin durumu öğrenmesi keşke böyle olmasaydı tbi o sinirle içini dökmek istedin muhakkak o yüzden ne varsa anlattın umarım uzun sürmez bu küslük sen barışsan da aileler kin tutunca iyi olmaz Allah yardımcın olsun canım
Ay kız beni güldürdün toplu isyan felan bak şimdi iki çizgi gibi beyzdı sonra 1 hafta boyunca gecelri kalkmaya başladı uyku muyku yoktu bir hafta sonra elime gelmeye başladı şimdi yanı şiş böyle şişmemişti ilk çıkıca zaman. İki çizgi şeklinde beyazlık var mı ince ince ozaman yakındır

Babanı sakinleştir canım bende suçluydum de bak benimki bana vurdu az öncede masa hazırlamış suyuma kadar koymuş vay be dedim napayım iyi pok degil ama napayım herkesin bir düzeni var kimse bozulsun istemiyor inşallah düzelirsiniz

Ay kız beni güldürdün toplu isyan felan bak şimdi iki çizgi gibi beyzdı sonra 1 hafta boyunca gecelri kalkmaya başladı uyku muyku yoktu bir hafta sonra elime gelmeye başladı şimdi yanı şiş böyle şişmemişti ilk çıkıca zaman. İki çizgi şeklinde beyazlık var mı ince ince ozaman yakındır
:-) genelimizin bebişler böyle bu aralar aynen dediğin gibi o beyaz biri sağa doğru biri sola doğru alt damakta tam ortada bulunuyor ve geçen haftasonu başladı böyle devam ediyor huysuzluk uykusuzluk ve emme reddi başladı durup dururken ağlamalar yani bu durumda bi haftam daha var eğer dişse tbi

20161201_141544-1.jpg

Dis bugdayimizdan teyzoslar.

Bennn geldimmm.
Kendimi yorgun savasci ilan ediyorum.
Fenalardayim bu gece nasil uyurum bilmem:))
Sukur disbugdayimizda yaptik kizlar.
Bence ve misafirlerimce hersey guzeldi icime sindi yani.
Tek uzuntum buyuk oglum oldu.
Ona dis bugdayi yapamamistim.Simdi yigite yapinca kendimi kotu hissettim bir cok seyi o yokken gizliden yapmaya calistim uzulmesin diye.Cunku biliyorum sorar benim olmusmuydu resimleri nerde bakalim hadi gibi sorular sorar.
Isin kotusu artik okuma yazma biliyor susleri buldu ve okudu:KK43:(
Ik mik sey desemde herseyi kavramis kuzum bugun ogretmenine gizliden dis kurabiyemizi verirken ,merak etme o biliyor beni davet etti dedi:))
Neyse onada bir iki iatedigi seylerden alip gonlunu yaptik kuzumun.
Yigit deseniz hicbirseyin farkinda degil tabi butun hazirlik ugrasi onaymis azcik efendi olayim uslu durayim yok butun gun kucagimdan inmedi,ozenle kurdugum sofrada bile en fazla 10 dk oturduk oda beraber:KK43:(
Bizim oglan anasina cekmemis belli misafir sevmiyor:KK43:(

Allah yardımcın olsun canım ya erkekleri anlamak zor gerçekten herkeste oldumu bilmyrm ama eşler doğumdan snra bi değişti gibi ya çok fazla ilgili ya hiç ilgisiz onların Bi depresyon göstergesi olabilir mi bilmiyorum kadınların işi her anlamda çok zor

Kesinlikle canım işimiz hep zor. Belki bizi anlamak da bu yüzden zor. Çok şeyle uğraşıyoruz çok ince düşünüyoruz. Zaman her şeyin ilacı inşallah tüm sıkıntılarımız zamanla geçer.

İyi yapmışsın canım. Kal biraz orada da kıymetinizi bilsin özlesin yokluğunu hissetsin. Onlara göre her şey çok basit. Yemek kendi kendine oluyor ev kendini temizliyor çocuk kendi kendine büyüyor... vs. Biraz uzaklaşıp onlara bunu düşündürmek lazım.

Bide banyo işe yaramadı yine uyandı ağladı zırladı brz emdi sallıyorum ama yok uyumayacak bu gece belliki :KK43::'(

Aslicim geçen ben de denedim banyoyu hiç işe yaramadı :KK43: Geceleri uyuyan kızımı istiyorum. ..

9.aydayiz ne diş var ne emekleme ne sürünme ne kalkma.sadece desteksiz oturabiliyoruz.

Canım al benden de o kadar tek fark altta iki diş var. Sürünmüyor emeklemiyor sıralamıyor. Desteksiz oturuyor göz atıyor öpücük atıyor bay bay yapıyor ve çokça konuşuyor. Çenede gelişimin dibine vurdu hiç susmuyor. Baba dede ham mam mam anne diyor.

X