2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Bugun kizim gun kurusunu yerken bir tanidigin kizi da karsisinda hazir kücuk kutuda satilan pipetle icilen meyve suyunu içiyordu.bizimki meyve suyuna yeltendi. Zaten pipetle icmeyi bilmiyor diye.ona da actik verdik.oynasin gevelesin agzinda diye.bizimki pipeti agzina aldigi gibi cekti icti meyve suyunu. Elinden zor aldim.

Bebe biskuvisini kendim yapmak istiyorum ama bulduğum tariflerde tam bugday unu ırmik vs var acaba erken mı mi diyorum.hangi biskuviden veriyorsun

Can'ım denemek amaçlı cici bebe aldım ama akşam kendim yaptım, güzel oldu :)

• 2 Çay bardağı tam buğday unu
  • 1/2 Çay bardağı irmik (irmiği aZcık suda ezdim kaşıkla)
  • 2 Çay bardağı pirinç unu (yulaf unuda olabilir ) ben pirinç unu koydum
  • 4 Yemek kaşığı tuzsuz tereyağ
  • 1 Yemek kaşığı yoğurt ve hamura kıvam vermek için 2-3 kaşık yoğurt suyu (kendim mayaladım inek ve keçi sütünden)

Ben de deneyeyim bakalım: )

Bu malzemelerin hepsi var bende deneyeceğim yarın hazır mı alsam diyodm ama bklm nasıl olacak

Sagol canım iyiyiz o düsmeden sonra.ya aksam karnı actı,muhallebi yaptım bi kasık da pekmez koydum(şekersiz olanından buldum).bi kasık verdim nasıl bir yaygara koptu anlatamam.tamam dedim emzireyim.sonra keyfi geldi,küçük kase muhallebiyi güle oynaya yedi.anlamıyorum

Bravo kendi uyuyorsa artık.iste o beklerken yatagında bizimki afedersin bi tarafını yırtacak gibi aglıyor.dayanamıyorum o yüzden de yanasmadım uyku egitimine.ama ninniyle uyuyor iki gundur ögle uykularını,aksam da öyle yapsa keske

Bogulma tehlikesi ne alaka yahu,kucuk oyuncak mı okadar onlar.uzanamaz benimki de.hmm düşüneyim canım sagol,telefonu elimde görmesin istiyorum,yatıyor bazen ninniyle

Ya o daginiklik beni benden alacak. yese içim yanmayacak yedigi on çay kaşığı kadar max. çok yoruluyorum ya yatti çocuklar mesela ölüyorum su an uykusuzluktan ama o kadar yorgunum ki uyuyamiyorum bacaklarim çekiliyor resmen (
Bugün sabah çeyrek bile degil yumurta sarısı yedi. öğlen muzla yoğurt karıştırdım bitane de bisküvi beş alti kaşık zor yedi. ikindide havuç hasladim onu azcik kemirdi. yalniz o havuclar oldugu gibi çıktı afedersin kakada. sindiremedi mi acaba
Yatmadan da muhallebi yedi yarım cay bardağı. en fazla yediği muhallebi işte. ben de onu sürekli vermek istemiyorum. doyurucu tamam ama kof geliyor bana.
Oglanda da nefret etmiştim ek.gida işinden şimdi yine başa sardik. cok zor valla Allah yardımcımız olsun

Benimki besikte dikeliyor yetişmesem düşer o derece. odasinda birakacam da iyi uykular diyip cikacam da Pehhh
Nef'i üstadın dediği gibi :"bir peri sûret görünmüş bir hayal olmuş sana "

Ya kizlar çok hareketli benim kiz ya yetisemiyorum koşar adim emekliyor iki saniye yere koyuyorum mesela muhallebiyi cezveden kaseye aktarmak için sandelyeye hangi ara yetişyin tuttun ayaklandin ve kafayi vurdun . napim ben buna ya. oturmayi bilmiyor hâlâ mesela :)) hep bi aksiyon bende de gerilim. ay şikayet ettim kuzudan cok ama şimdi uyuyor ya ozledim gülüşünü. Rabbim aratmasin saglik versin olana da az da sakinlik hic fena olmazdi hani :)

gurtmingotam cnm balgamimi var acaba oda kusturur.buyuk ogluma cok kullandim bricanly ilaci oda kusturabilir tadi fenadir bilirim(
Kusan bebek cok zor buyuk oglum 1 yasina kadar kustu sonra bir kesildi sukur hic kalmadi.sizinde kesilir merak etme.

Ekgida isini anladimki sıkıntili hale getiren benmisim kizlar.Buyuk oglumda incelerdim arastirirdim o uygun bu degil aman blendrdan gecireyim aman aptamil marka olsun.Kendimi uzmusum bakiyorumda simdi yigitte daha relaksim kahvaltisini bizimle masaya oturup yapiyor ozel birseyi yok sadece ekmek ve 2 bebe biskuvisini eziyorum o ozel diger biz ne yersek onu yiyor.yemekleri evde ne piserse tuzsuz yagsiz ayiriyorum ona.Bugun brokoli corbasi yaptim bize oda yedi bir kase bayila bayila ama ona ozel yapsaydim emin olun yemezdi.
Tabi alerjisi olmadigindan ozaman is degisiyor tabi olmayanlara tavsiyem kasmayin kendinizi.Yagiz 6 yasinda halen disunurum ne yiyecek ona ozel mutlaka yemek yapmam lazim ve tabi hadi oglum ye oglum sesleriyle(
Ilk cocukta insan tecrubesiz oluyormus daha bir kiymetli oluyor sanki acemilik ne ararsaniz var iste.

CANİM armut püresi veya armut suyu, sarı üzümun suyu,hipp yabanmersini meyve püresi ve saf zeytinyağı bunlar bizde kabizliga iyi gelen şeyler dene istersen

Can'ım ya yazamadım meyra hiç fırsat vermiyo hep ilgi istiyo. Biz aşılarımızı pazartesi yaptırdık çok ağladıama sonrasında babasıyla gidip oyuncak alışverişi yapınca keyfi yerine geldi (kadınlar her yaşta aynı) daha sonrasında bi huysuzluk ya da Ateş olmadı bizde

Merhaba nisan anneleri..
Bende nisan annesiyim. Pek fırsat bulamıyorum yazmaya ama okuyorum sizi fırsat buldukça .
Bebeğim 12 nisan doğumlu. Doktorumuz 6.ayin bitiminden itibaren ek gıdaya gecmemizi tavsiye etti. Boy ve kilo artisi normal bir bebeğim var. Ancak bu süreçte ev taşıdığımız için 2 hafta gecikmeli ek gıdaya başlamak zorunda kaldım.
1 haftadır ek gıda deniyorum ama moralim çok bozuluyor. Bebeğim kaşığı görünce ağzını açmıyor bile. Acaba bir tavsiyeniz var mı?
Önceden herhangi bir mama vs deneyimimiz yok. Sadece anne sütü ile beslendi.
Acaba kaşığı görünce ağzını bile açmamasinin nedeni geç kalmam mi yoksa farklı mi geliyor?? Bazen kuscak gibi filan ya yapıyor. Yoğurtlarim hep çöp oluyor.
Şimdiye kadar yoğurt elma Yoğurtlu çorba ve cok az yumurta sarısı ve peynir denedim. Hepsi de çöp oldu

Tavsiyelerinizi bekliyorum...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…