2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Canım merhaba
Diş çıkartıyor olabilir, Ağrı'sı olabilir kulağa dikkat et kulağını tutuyormu,
Ben 70 da versem 120 de versem içiyordu bebeklerin ölçüsü yok doymazsa ağlar zaten doyarsa almaz sütü, biberonuda emzirme pozisyonunda ver memden uzaklaştırma, bir geçiş dönemi düzelecektir rahat ol, ama dediğim gibi diş veya kulaktan olabilir kulağı takip et , emerken ağlayarak kendini çeker kulaksa,
Canim cok sağol cevabın için öncelikle, diş sıkıntısı benim de hep aklima geliyor ama yaklasik 3 aya yakindir diş sıkıntımız hep var salyalar diş kasimalar herseyi agiza sokma hatta 1 ay once atesimiz 38 i gecti doktor dis atesi dedi ama hala ortada diş yok.. Bu sure zarfinda genelde emerdi yalniz son 2,3 haftadir gece uykuluyken emiyor bir tek gunduz mumkun degil agzini acmiyor.. Kulagini da tutmuyor emzirmeye calisirken canim bir iki kere birbirinden bagimsiz zamanlarda elini kulagina goturdu ama bidaha yapmadi.. Ben de emmeye emmeye sutum azalacak diye korkuyorum.. Bi sagmada iki gogsumden 60 ccyi biraz gecerek cikiyor en fazla, bir kere 90 cikti bu kadar icecek artik.. Bu sabah 30 dan az cikti mesela nasil sey ben de anlamadim. Bu arada yemek konusunda ise masallah aksine istahli herseyden yemek istiyor ve guzel yiyor dis olsa yememesi de lazim.. Sirf emsin diye hic ek gida vermiyorum bazen yine emmiyor ama yemek olunca yiyor.. Bu arada benim bebegim uzun suredir acikinca aglamiyor ben zamani geldi diye emziriyor ya da yediriyorum mesela gun boyu birsey vermesem aciktim diye aglamaz hic ama ben verirsem yer.. O yuzden sagdigim sut yetti de doydugu ici aglamiyor da diyemiyorum..

Hayirli haftalar olsun hepimize.
Bir yogun kosturmali haftaya basladik yine sukurler olsun.
Oglanlari doyurdum buyugu okula hazirliycam okula birak donuste pazar yapilacak :işsiz: ve bugun orucluyum hicccc bir is yapasim yok.:super:

Maya oranın nedir canım. Bende keçi sütüyle yapıcam.

Kızlar bugün başlıyorum ek gıdaya tek öğün mü başlasam iki öğün mü. Bugün havuç püresi vericem

Kesinlikle tek ogunle basla cnm.
Az az ver tadimlik olsun.Once maksat ek gidaya alistirmak zaten doyurmak degil.
Biz baslayali 1 ayi gecti bende daha doyurmuyorum her gun corba yogurt meyve vermiyorum arada birakiyorum ara veriyorum.
3 gun kuralina uydum bende onemli cunku.

Kızlar şimdi biz ek gidaya baştan başlıyacaz.. yoğurtla başlıyim dedim cok sulu mukuslu kaka yaptı yoğurttan üç dört saat sonra sizce alerjimidir
Ne yazikki alerji belirtileri canım. Aman diyim yüklenme. Sonra tahribatı çok büyük oluyor ve iğne ucu kadar süt ve su ürünleri alsa bu sefer kanlı kaka yapabiliyor.

Ne yazikki alerji belirtileri canım. Aman diyim yüklenme. Sonra tahribatı çok büyük oluyor ve iğne ucu kadar süt ve su ürünleri alsa bu sefer kanlı kaka yapabiliyor.
mukus ve kan tehlikeli. olursa hemen yedirdiğini kes ve kontrole gel dedi dr.
Kan yoktu ama cok sulu ve mukus vardı.. şimdi daha önce yogurt veriyordum düzenli hiç problem yoktu taki 8 9 gün ishal devam edince doktor yediklerindendir dedi ve herşeyi kestik ishali düzeldi baştan başliyim dedim yoğurtla.. bide doktor yoğurt ishal yapmaz demişti

Kan yoktu ama cok sulu ve mukus vardı.. şimdi daha önce yogurt veriyordum düzenli hiç problem yoktu taki 8 9 gün ishal devam edince doktor yediklerindendir dedi ve herşeyi kestik ishali düzeldi baştan başliyim dedim yoğurtla.. bide doktor yoğurt ishal yapmaz demişti
Öyle bir yapar ki hemde nasıl yapmaz. Ben denemek için yarım tatlı kaşığı yoğurt yedim bebeğim 2 hafta kendini gelemedi. Ishali oldu mukuslu sulu ishal. Yoğurt süt ürünleri ve alerjen bir gida

Öyle bir yapar ki hemde nasıl yapmaz. Ben denemek için yarım tatlı kaşığı yoğurt yedim bebeğim 2 hafta kendini gelemedi. Ishali oldu mukuslu sulu ishal. Yoğurt süt ürünleri ve alerjen bir gida
Başta bizde cıkmadı alerji sonradan cıkabilirmi acaba mesela oğlum doğduğundan beri hep mama aldı bi problem yaşamadık ek gidaya geçincede sorun cıkmadı geçen hafta birden ishal oldu ve cok uzın sürdü herşeyi kestik dün bi iki kaşık yoğurt verdim sulu mukuslu kaka yaptı

Kızlar şimdi biz ek gidaya baştan başlıyacaz.. yoğurtla başlıyim dedim cok sulu mukuslu kaka yaptı yoğurttan üç dört saat sonra sizce alerjimidir
Yogurdu devam sütüyle mayalamamızı söyledi doktor.alerjik olmasın diye belki.öyle deneyin isterseniz.devam sutunu ölcuye göre suda çözdurup maya katıcakmışız,daha sulu ama tam bebek yogurdu olur dedi.garip geldi bana da

Başta bizde cıkmadı alerji sonradan cıkabilirmi acaba mesela oğlum doğduğundan beri hep mama aldı bi problem yaşamadık ek gidaya geçincede sorun cıkmadı geçen hafta birden ishal oldu ve cok uzın sürdü herşeyi kestik dün bi iki kaşık yoğurt verdim sulu mukuslu kaka yaptı
Olabilir canım bizde dogumundan 45 günlük filan olana kadar süt içerikli mama verdik. Günde 300 cc ye yakın içtiği dahi oldu. Bende hersey yiyorum. Sonra birden çıktı. Dr bu gibi durumlar olabiliyor dedi. Zaten en çok 6 aylık tan sonra çıkıyor mus. Ek gıda ya gecikince. Bir iki sefer tepki vermeme bilir ama o süt protein i daha vücuttan atmadan tekrar yenisi üst üste geldiğinde bu sefer tepki ağır oluyor. Biz de süt protein i tam 1 ayda vücuttan atılıyor

kan ve mukus tehlikeli dedi işte. kanlı mukuslu ikisi birlikte olmak zorunda değil tehlike için. kan veya mukus ikisi de tehlikeli dedi

Kizlar bi el atin bana....
Kizin odasinin kapisüsünü takicam ama biraz agir bantla yapismaz. E kapida panel amerikan kapi. Kapi suslerinizi nasil şeyettiniz bi akil verin . Civi cakilmiyor bildigim kadariyla

Bu tadım günlerinde yogurdu yarım cay bardagı,sebze meyve de 1/4 olarak vereyim diyorum .az ya da cok ne dersiniz?

Ozletme kendini. Bak nisan anneleri 2.tura ciktik biz. Catir catir hamileyiz yeniden :)))
Elini cabuk tut canim

aa hayirli olsun kac haftalik?
@ozgekuaforr canim senin icin de hayirlisi olsun. Oncelikli olan senin durumun tabii ki

Canim dizine oturt bari bebek dik olmadığı sürece yedirmemeni tavsiye ederim.
Walla bizimki emmeyi de genelde yatarak tercih ediyor
6 Ekim de 6 aylik oldu.8 kilo 70 cm
Masallah
biz de dun tartildik 7500 olmus
Biz iyiyiz teyzesi . 1 haftadir emekliyoruz. Özletme kendini biz hep burdayiz.

Oo masallah :)

X