2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Ben bebeğimi gördüm canım. Bizdeki problem şu ben bugün 8+1 im ama bebeğim 6 haftalık gibi görünüyor gelişmiyor gelişimi durdu. Dr sağlıklı bir bebek değil bu dedi
Canim kalp atışı varsa hemen coraspin kullan. Büyük ihtimal bebek senden beslenemedigi için gelişimi yavaş ve geriden geliyor. Kılcal damarlarda iğne ucu kadar dahi pıhtılasma olursa bebekte gelişim geriliği oluyor ve sonunda kalbi duruyor.

Ben bebeğimi gördüm canım. Bizdeki problem şu ben bugün 8+1 im ama bebeğim 6 haftalık gibi görünüyor gelişmiyor gelişimi durdu. Dr sağlıklı bir bebek değil bu dedi
Sana Nacizane tavsiyem bebegin kalp atışı varsa tam kan sayimi yaptır ve ordaki plt değerine baktır. Ikinci si de koagulasyon denen bir test var onu da yaptır. Bu 2 test senin kanin da pıhtılasma olup olmadığını dolaylı yollardan bilgi veriyor. Daha kesin i genetik testi yaptırıp pıhtılasma yatkınlığı n olup olmadığını bilmek. Igne ve coraspin ile tedavi edilerek bebeğe kan gitmesine yardimci olunuyor. Tabi önce Rabbimin dilemesiyle.

Ölçümler 8 gün öncekiyle aynı o yüzden evham yaptım

Masallahın var canım inş canım amın hepımız mutlulukLa sonlandıralım bu süreci bende temzlık yapamadan duramıyorum takıntılıyım bu konuda evde bıyer dagılsın istemiyorum gözüme cok takılıyo toplamam lazım düzen ve temzlık cok önemli şimdi camları perdeleri halledemedım bir aydır kadın cagırıcam bu hafta ev cok pis gelıyo onlar pis olunca bısey olur dıye cesaret edemiyorum silmeye uzanmaya cam silen varmı bu arada kızlar

Belki de durmuştur kalbi.. Biz herşey için çok geç kaldık. Dr baştan beri bebeğimin sağlıksız olduğunu söyledi. Kanamayla düşmezse ben çoktan hazırladım kendimi kürtaja. Yapılabilecek bşy yok

Kızlar bu arada dr um un verdiği bilgileri sizle de paylaşayım. Gebeligimi z boyunca sol tarafımıza yatmaliymisiz en sağlıklısi sola yatıp ayaklarımizi karnimiza doğru cekmemizmis. Bebeğe giden kan akışı artiyor mus ve böylece bebek daha iyi beslenip daha güzel gelişimi oluyormuş. Yüzüstü yatmak çok çok zararliymis. Bebeğe ve rahme baskı yapiyormus.
Günde 1 muz , her öğün herhangi bir süt ürünü, her gün bir et turu tavuk et ya da balık, hergün salata, 1 bardak portakal suyu, 1 tane yumurta. Birde mümkün olduğunca protein ağırlıklı beslenmeye çalış dedi.
Bunları yapıyor musunuz diye sorarsanız şu an için Üzgünüm. Sizinle paylaşmak istedim riskli bir gebeliğim olduğu için alanında uzman bir perinatolog a görünmustum sizle de paylaşmak istedim. Bir de bana Bebeğinizi beklerken sizi ne bekler adlı kitabı önerdi. Bunu okumalisin dedi. Bakalım biraz daha zaman geçsin hersey yolunda giderse almayi düşünüyorum.

Hepimize çok sağlıklı gebelik ve bebislerimizin olmasını diliyorum.

Ölçümler 8 gün öncekiyle aynı o yüzden evham yaptım
Durumumuz tam da aynı seninle. Benimde 7 8 gün önceki ölçümlerle cuma günkü ölçümlerim aynıydı. Dr um alıcağını söyledi bebeği. Gün be gün bebeğin büyümesinin gerektiğini belirtti. Aksine benimki hiç gelişmemiş. İnşllh sen benim yaşayacağım şeyi yaşamazsın. Allah korusun bebeğini

Canim Allahtan umit kesilmez.ne mucizeler gorduk.hayirlisi yine de. Bu arada tdagda misin.

Peki sonradan gittin mi hala 6 haftalık mı benim başta değil ama sonradan oldu 32 haftalık iken karnımda hala 28 gorunuyordu hafta 7 bizim bebek 15 günde bir haftalık gibi gelişiyordu şimdi doktora git bakalım hala 6 da mı

Birde ben hiç alttan muayene olmadım. Dr um hiç bakmadı. Hep karından ultrason ile baktı. Acaba alttan bakılsa herşey daha net mi gözükür? Yani karından yanılma payı olabilir mi ki onu merak ediyorumm
Alttan baktır mutlaka canım. Benim kese karından görünmüştü. Ama şimdi karından bakınca görünmüyo.hatta dün acildeki doktor hamile olduğuna emin misin dedi çok bozoldum ama sonra alttan bakınca gayet net göründü. Bi kere olsun alttan baktır aklında soru işareti kalmasın

deli_mavi_59 canım bak arkadasa çok katılıyorum alara000 dediği gibi bir daha bir bak hatta vajinal baksin dr belki de hala daha seninle. Kalp atışını durduğunu daha bilmiyorsun ki. Sadece bir ihtimal olarak. Benim ilk gebeliğimde 2 hafta geriliği m vardı. Keşke bana o zaman biri bu pıhtılasma yi anlatsaydi diyorum. Ama nasip kader yazı. Olacağı varmış diyoruz. Herşey Allah tan. Ben su an iğne ve coraspin kullaniyorum ancak bende bilmiyorum nelerle karşılaşacağımizi sadece tedbir imiz i alıyoruz. Dua edelim hakkımızda en hayırlısı olsun. Rabbim hepimizin yardımcısı olsun.

Aminn canım. Yarın sabah kendi doktoruma gidiyorum. İnşallah buradaki doktor yanlış ölçmüştür.

Aminn canım. Yarın sabah kendi doktoruma gidiyorum. İnşallah buradaki doktor yanlış ölçmüştür.
Ultrason cihazından fark etmiştir o. Sen içini ferah tut cnm. Benim hamileliğim baştan beri sorunlu, seninkinden farklı yanii. Sen hiç korkma, kendi dr una git ve rahatlat kendini

Ultrason cihazından fark etmiştir o. Sen içini ferah tut cnm. Benim hamileliğim baştan beri sorunlu, seninkinden farklı yanii. Sen hiç korkma, kendi dr una git ve rahatlat kendini
Bakalım yarın olsun da inşallah bu doktor yanlış ölçmüştür.Çünkü herşey çok iyi gidiyordu birden böyle olunca çöktüm resmen.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…