2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Ay ama kızlar ben alttan baktırmaya çok korkuyorum, çok kasılıyorum :KK43:
Arkadaşım alttan baktır.Kasma rahat ol.sonucta bebeğinin net bi şekilde görülmesi için bu şart. Benim de ilk gebeligim 5 hastalıkta kaldı. Gelişmedi.yolk saç oldu ama kesenin içinde değil,dışını sardı. Benim doktorum da sağlıksız gelişmemiş alttan bakmamız lazım dedi.7hafta 5 günlüğe kadar takipte kaldık. Zaten sağlıksız gidince kanama başladı. 1 hafta kanama devam etti.en sonunda kürtajla alındı. Çünkü kalp atışı yoktu. Şimdi senin kalp atışı var.sagliksiz gelişmeyen bir bebek dahi olsa ilk önce kalp atışının sonlanmasini beklemeni tavsiye ederim. Sana tek zararı kanamanın başlaması olur.o zaman anlarsın zaten.bence kürtaj olmak için acele etme. Daha net bilgi için alttan baktır.benim hala alttan bakılan çubukla karından bakılıyor. Çünkü karından bakılan ultrason başlığı benim bebeğimi net göstermiyor.allah hayırlısını versin.insallah yüzün güler.sagliksiz ise de kendiliğinden sonlanmasini bekle.hemen aceleye getirme.

Arkadaşım alttan baktır.Kasma rahat ol.sonucta bebeğinin net bi şekilde görülmesi için bu şart. Benim de ilk gebeligim 5 hastalıkta kaldı. Gelişmedi.yolk saç oldu ama kesenin içinde değil,dışını sardı. Benim doktorum da sağlıksız gelişmemiş alttan bakmamız lazım dedi.7hafta 5 günlüğe kadar takipte kaldık. Zaten sağlıksız gidince kanama başladı. 1 hafta kanama devam etti.en sonunda kürtajla alındı. Çünkü kalp atışı yoktu. Şimdi senin kalp atışı var.sagliksiz gelişmeyen bir bebek dahi olsa ilk önce kalp atışının sonlanmasini beklemeni tavsiye ederim. Sana tek zararı kanamanın başlaması olur.o zaman anlarsın zaten.bence kürtaj olmak için acele etme. Daha net bilgi için alttan baktır.benim hala alttan bakılan çubukla karından bakılıyor. Çünkü karından bakılan ultrason başlığı benim bebeğimi net göstermiyor.allah hayırlısını versin.insallah yüzün güler.sagliksiz ise de kendiliğinden sonlanmasini bekle.hemen aceleye getirme.
Bebeğim için katlanıcam artık. Dr um erkek birde genç çok çekiniyorum utanıyorum. Kendim de sıkılgan bi kişiliğe sahibim. Ama baktırmak zorundayım dediğin gibi canım.. Birde zaten benim rahimim tersmiş, yani arkaya dönük. O yüzden de net görülmüyor olabilir mi acaba? Aklımda bir sürü soru, hayırlısı artık ne diyim

Bebeğim için katlanıcam artık. Dr um erkek birde genç çok çekiniyorum utanıyorum. Kendim de sıkılgan bi kişiliğe sahibim. Ama baktırmak zorundayım dediğin gibi canım.. Birde zaten benim rahimim tersmiş, yani arkaya dönük. O yüzden de net görülmüyor olabilir mi acaba? Aklımda bir sürü soru, hayırlısı artık ne diyim
Aynı sorun bende de var.kurtaj sonrası olurmuş sanırım. O yüzden kese ve bebek net gözükmüyor.ayrica özel hastanede kurtaj imkanım yok demişsin.devlet hastanesinde yaptırabilirsin.ben ücretsiz bi şekilde üni.hastanesinde yaptırdım.

Aynı sorun bende de var.kurtaj sonrası olurmuş sanırım. O yüzden kese ve bebek net gözükmüyor.ayrica özel hastanede kurtaj imkanım yok demişsin.devlet hastanesinde yaptırabilirsin.ben ücretsiz bi şekilde üni.hastanesinde yaptırdım.
Ama devlet hastanelerinde narkozlu yapıyorlar mı ki kürtajı, ben öbür türlü dayanamam. Özel hastanede 600 - 1000 lira arası dediler kürtaja genel anesteziyle:KK61:

Ama devlet hastanelerinde narkozlu yapıyorlar mı ki kürtajı, ben öbür türlü dayanamam. Özel hastanede 600 - 1000 lira arası dediler kürtaja genel anesteziyle:KK61:
Mutlaka yapıyorlardır .çünkü ben 2 defa rica ettim.nolur uyutun diye.doktorum ameliyat sırasına girmeyelim.narkozu boşuna alma diyerek beni ikna etti.haaa acıdı mı acıdı ama 30 dk sonra ayaklanıp eve geliyorsun.biseyin kalmıyor. Zaten kurtaj olacağın kesinleşirse araştırmanın yaparsın.bence sen bi doktora daha görün.ondan da fikir al.

Geçmiş olsun canım dün ben çok kötü oldum başağrısından dolayı gözlerimden yaşlar akıyordu. Sürekli çıkarmaya başladım üçüncüde yada dördüncüde artık başım dönmeye başladı doktora gittik. Ultrasonla baktı ve minnoşumun geç döllenme olduğunu söyledi. Daha 5 haftalıkmış. İğne verebilirim ama bu erken dönemde ilaç kullanma dedi.
Birşeye mi üzüldün dedi.dedim dün kalp atışını duymadık diye çok üzüldüm. Kalp atışı için en az 10 gün bekle dedi. Hiçbir sorun yok dedi. Başağrın da üzüntüden dedi. Dinlendim sabah geçti çok şükür.senle paylaşmak istedim

Belli ki stresten basin agrimis canim, cok gecmis olsun...Benimm dun uyuyunca gecti ancak ama bu aksam saatlerinde yine basladi. Sanki ates basmis gibi kafam, yuzum isiniyor sanki. Soguk suya girmek cok iyi geliyor, bir de uyumak. Sanirim
havanin sicakligi da etkiliyor, bir de uzun sure ac kalmak...Zaten hormonlar da bir yandan, nefis kokteyl oluyor bas agrisi icin :)
Bak bosuna uzulmussun, herseyin yolunda gittigine cok sevindim, hep boyle olacak insallah sen icini ferah tut.

Belki de durmuştur kalbi.. Biz herşey için çok geç kaldık. Dr baştan beri bebeğimin sağlıksız olduğunu söyledi. Kanamayla düşmezse ben çoktan hazırladım kendimi kürtaja. Yapılabilecek bşy yok:KK43:
İlk gebeliğimde 15 gün öle dolasmısım. Artık elim ayagım uyusuyodu. Kansızım dıye gıttıgımızde ogrendık yoksa bır hafta daha ölü bebekle dolassaydım. Ben zehırlenıp olucektım.hemen kurtasa aldılat

Arkadaşlar bir de buraya yiyecek isimlerini yazmasak daha iyi bence....alan var alamayan var...ne bileyim gece gece canı çeken olur...o yiyeceği bulamayan olur.
Evet biz diger topikte hamileyken yazmazdik oyle karar almistik cani isteyen olabilir diye suanda bana hicbirsey cazip gelmesede belki dedigin gibi cani cekicek arkadaslar olabilir

Kuzummm benim de bugün iştahım açıldı nasıl yedim bulanti da yok ama aklima hic kotu birşey getirmiyorum :KK20: vücudun alisiyor. E benim arkadaşım hic bulantı yasamadan bes aylik hamile. Lutfen biraz oluşuna bırakalım. Bizler nasıl dogmusuz sanki annelerimiz her ay kontrole mi gidiyodu

evet haklisin kotu dusunmemek gerekiyor insallah sagliklidir bebislerimiz bgn bulantilarim geri dondu ztn buarada disardayken sanki bulantim daha az oluyo evdeyken hep bulaniyo bide yemek yapmak cok zor geliyo bana yaptigimdan hic yemek istemiyorum hep disardan yesek hayir demem o dereceyim :KK43: ama illaki evde yapmak zorunda kaliyorum ve yaptigimi yiyemiyorum koku fln hic istemiyorum hazirda yemekler olsa oturup yesem keske ailemle ayni sehirde olsaydim yanliz olmak cok zormus bu donemde :KK43:

UOTE="winter_is_coming, post: 42492076, member: 469533"]Aman bu süreci sagliklica atlatin da. Gerisi önemli değil. Protein almayı ihmal etmeyin. Bir de bebeğin tutunması rahmin kuvvetli olmasi icin K vitamini[/QUOTE]

k vitamini nelerde var ki bende k vitamini yiyim bari :)

Kızlar ben biraz panik yaptım galiba çünkü bir zamanlarki hamilelik emarelerinden eser yok şimdi. Kusma yok bulantı yok. Bu aralar biraz yordum kendimi ve stres yapmıştım. Allah korusun da bunların bebişime bir etkisi olmuş mudur acaba. Dr randevuma çok var daha ay ne yapsam bilmiyorum yaşayan var mı böylesini

Masallahın var canım:21: inş canım amın hepımız mutlulukLa sonlandıralım bu süreci bende temzlık yapamadan duramıyorum takıntılıyım bu konuda evde bıyer dagılsın istemiyorum gözüme cok takılıyo toplamam lazım düzen ve temzlık cok önemli şimdi camları perdeleri halledemedım bir aydır kadın cagırıcam bu hafta ev cok pis gelıyo onlar pis olunca bısey olur dıye cesaret edemiyorum silmeye uzanmaya cam silen varmı bu arada kızlar

Aynen aynı durumdayız mutfak dolaplarında gözüm var benim ama işte uzanmak sorun :KK43:
Benim şanssızlığım evin tam karşısında inşaat var vah bana ! :KK49:

Arkadaşlar 2'li testlerinizi nerede yaptıracaksınız ? Fiyatlar hakkında bilgi verir misiniz ?

Ben Koşuyolu medipol hastanesi perinatolog Hakan beyden fiyat aldım SSK fiyatı 262 tl :KK43:

Aynen aynı durumdayız mutfak dolaplarında gözüm var benim ama işte uzanmak sorun :KK43:
Benim şanssızlığım evin tam karşısında inşaat var vah bana ! :KK49:
Ayy evet canım ya yaz bırde camlar acık hep iceri toz giriyor hep gecen senede bızım evın karsısında vardı cok pisleniyordu ev cok yorma ama canım sen kendını yardımcı olabılecek bırılerı varsa onlardan yardım iste

X